Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

sidzej
26. aug 2010

@bambi2 Vaud & Valais. Presnejsie to bolo takto: Lausanne->Montreaux->Martigny->Col St Bernard->Leukerbad->Zermatt->Lauterbrunnen->Murren->Interlaken->Paris 🙂 Bola to hlavne turistika v horach a prave v 30stupnovych horucavach zaciatkom jula 🙂

bambi2
26. aug 2010

@sidzej fuuuha... tak ste sa nachodili... 🙂 ja sa radsej vyvalim na plazi a lazim- plazim... 😀 😀 😀

amunet
26. aug 2010

@zajo79 ale ved menej ako 50tku nemozes na portrtet pouzit, uz aj to je na hranici a nie to este sirokac uplne nevhodny na portret, predoze do uz deformuje tvar sudkuje najidealnejjsia je ta 85tka
a sigmu 17-70 mam som spokojna
@sidzej mam sigmu 50mm 1,4 je vtiez vynikajuca 🙂 aj canon 85tku 1,8 je lepsi o nieco 😀

a co sa tyka fotaku chcela by som 5D mark II ale uspokojila by ma aj 60D 😉

amunet
26. aug 2010

@bambi2 zdaju sa mi neostre ale to asi bude len tu na MK - zle tu zobrazuje foto

bambi2
26. aug 2010

@amunet ty mas talent na fotenie, zacni pomalinky privyrabat!!! 🙂

bambi2
26. aug 2010

@amunet tu na mk su neostre vzdy a vsetky... mam nastavenu ostrost na portrete nie v strede ako ma byt ale viac k plus...takze ostrejsie sa ani asi nedaju uz urobit... 🙂

briketa
autor
26. aug 2010

@bambi2 pozri, ci u vas predavaju stativ SLIK. Model PRO DX 330. Nie je drahy, je lahucky a ma akuratnu nosnost na Tvoju techniku.
Ak pojdes do Manfrotto, alebo Velbon znaciek, pocitaj s trojnasobnou cenou aj vyssou hmotnostou. To su uz stativy na profesionalne tela a siroke, obrovske objektivy. Karbonovy objektiv bude vzdy drahy.

Svajc je aj moja slabost, stravila som tam najkrajsie roky a vela krasnych chvil - zasneny smajlik

amunet
26. aug 2010

@bambi2 dakujem si zlata 😵 🙂 na druhe leto mozno nieco poriesim, ked budem mat dobre babetko, ale teraz nebude cas
ja mam stale nastaveny standart

vcera co som davala link na tu grafitofotku ci ako sa vola, ze sa mi nepaci, ze vymiena na fotkach decke tvaricky, tak sa do mna pustila cez internu postu!!

briketa
autor
26. aug 2010

@zajo79
minimalne ISO nechavam iba pri idealnych svetelnych podmienkach. Akonahle je slabsie svetlo zvysujem ISO - umoznuje fotaku nastavit kratsi cas, co pri slabsom svetle potrebujes, aby si vedela co najlepsie fotit z ruky. (deti so stativom vobec nefotim)

bambi2
26. aug 2010

@amunet s takymi sa netreba davat do reci...ma iny vkus a to jej nevysvetlis... mne sa to absolutne nepaci, nie je to moj styl... a ked, tak to musi byt original...

sidzej
26. aug 2010

@amunet Big brother is watching you! 😎

bambi2
26. aug 2010

@briketa dikes 🙂 , pozrem sa na to...

bambi2
26. aug 2010

@briketa nasla som ho, nie je ani drahy, polka z toho co som chcela ja... aj s hlavou 137,- chf... to ujde... uvidim ci ho najdem niekde vo francuzsku. ked nie, tak ho objednam potom ked sa vratime...

zajo79
26. aug 2010

@briketa ved ja viem ze menej ako 50tka na portret nie. 😉

a ten stativ pozriem aj ja...

zajo79
26. aug 2010

u nas nieje ten stativ.

briketa
autor
26. aug 2010

@zajo79 prepac nedorozumenie, ja som pisala o nastaveni ISO na fotaku, nie objektive

Baby, kamoska ma strasne zlatu dceru

(kvalita fotiek na MK rovna sa kvalite fotiek v denniku PRACA v sedemdesiatych rokoch :D)

briketa
autor
26. aug 2010

toto je skuska.
obrazok som v programe uplne nechutne preostrila, uvidime co urobi s tym MK

bambi2
26. aug 2010

@briketa zlata je... 🙂 akurat som videla suseda pri veceri ako foti deti pri stole... z vysky, z hora... hlavne, ze ma zrkadlovku 😀 😀

ellysa
26. aug 2010

ak aj ja môžem pridám jednu z dneška, je to fotené obyčko digi foťákom, v mizerných svetelných podmienkach (poobede v detskej hojdačke) myslíte že by to ten ultrazoom zvládol lepšie
až sa bojím ako ma budete trhať 😝

ellysa
26. aug 2010

no ešte tá fotka a je neupravovaná, to ešte neviem

briketa
autor
26. aug 2010

@ellysa
co myslis, ci by ultrazoom zvladol lepsie?
toto je fotene kompaktom,ak som pochopila a ty sa pytas o zoom na kompakte, alebo hovoris potom zvlast o zrkadlovke?
A kompozicne ti je jedno ci fotis kompaktom alebo zrkadlovkou, kompoziciu si vytvaras ty sama.
Technika robi fotografa len ciastocne 🙂

monika0001
26. aug 2010

aaaa.. mám nervy..
stále sa hrám s tými foto zo včera je mi do plaču. mám jednu
pre mňa super ) foto ale má jendu chybu a ja ju neviem odstrániť a nerozumieim kde som mala oči keď som to fotila.. wwrr.. hnevám sa na seba 😔 😔 😔 😔

vidíte tam tú lampu? wrr... a nie a nie ju odstrániť... 😠

bambi2
26. aug 2010

@monika0001 celkom jednoducho v coreli mas tu makeup naradie...zväcsi si fotku, ked kliknes na to naradie sa ti ukazu take male 2 kruzky, vlastne jeden je v tom druhom, ten druhy nabera farbu z okolia a ten maly nabera tu farbu. ja som tak upravila fotku kde malej trcala trava z nosa... 😀 a nie je nic vidiet!!!

bambi2
26. aug 2010

@monika0001 alebo ak chces, posli mu ju na mail, ja ti to urobim... 🙂

monika0001
26. aug 2010

@bambi2 - zlatík ja viem s corelom robiť, ale toto je moc. nedarí sa mi. je tam príliš veľa farieb zelených a nejde to. nevyzerá to dobre.. robím to už od obeda a nie a nie to urobiť...

monika0001
26. aug 2010

@bambi2 - veľa fotiek som už tak urobila.. ale táto nie a nie ☹

monika0001
26. aug 2010

@bambi2 - a to čo ty popisuješ nie je make up ale klonovacie razítko 😉

bambi2
26. aug 2010

@monika0001 u mna sa to vola makeup werkzeug... neviem ako po sk...

monika0001
26. aug 2010

@bambi2 - aha.. lebo ja mám make up niečo iné.. 😉