Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

lili.nicol
1. aug 2010

@monika0001 dik za gratulaciu 🙂 ta fotka ten certik je uzasna ozaj si sikula .-)

@bambi2 fotkz sa ti podarili uzasneeeeee .-) ja idem konecne stiahnut tie vcerajsie s tortickou ale neak sa mi nepacia vo fotaku nebolo tu dobre svetlo a neak mi blesk osvietil moc tortu no uvidim ake budu tie fotky.A dnes som nieco pofotila pri konikoch 🙂 Tak idem to konecne stiahnut.

@janulka2000 neboj vsetkz sa len ucime postupne prides na to ako fotit ja tiez vobec nerozumiem tym vsetkym nazvom 🙂 ale postupne sa hadam k tomu dopracujeme .-)

bambi2
1. aug 2010

@lili.nicol ja som fotila s tym papierovym difuzerom, nieco to pomohlo ale na ociach to este stale vidiet... co uz, neskor to zvladneme nejako... 😀

bambi2
1. aug 2010

@lili.nicol dakujem... 🙂 ja som zvedava na tie tvoje... 🙂

bambi2
1. aug 2010

len tam kde som fotila je striedavo chladok a slnko... a dokonca su tam miesta, kde je uplna tma, vidiet to na jednej tej fotke... cierne pozadie trocha... s tym si neviem rady...

monika0001
1. aug 2010

baby vypadol nám internet .. teraz som prihlásená na mmm internom ale nemôžem tu byť dlho bay sme zbytočne neplatili ked nemusíme.. vraj to pridu spraviť až v stredu tak som zvedavá .. asi to zajtra pojdeme riešiť priamo do UPC lebo my bez nettu nevieme pracovať 😠
Takže prajem krásny večer...
papapapa

monika0001
1. aug 2010

jeeej... taak akurát nám to nabehlo.. juchuuu....

bambi2
1. aug 2010

@lili.nicol a na tej kde ma vyplazeny jazyk robila grimasy, to som uz skoncila s fotenim... ☹

monika1
1. aug 2010

@bambi2 pekne fotky 🙂 kolko ma dcerka rokov? a to s tym papierom super napad, dnes som to aj citala v knizke 🙂

@monika0001 ta fotka certik uplne super podla mna 🙂 a pozerala som tie difuzery co si dala a jeden medzi nimi bol tusim na vstavany blesk, nikon bol na obrazku, aspon tak som to pochopila, tusim z megafoto...

ja som tiez nieco pofotila tak pridam ze co vy na to 🙂
@zajo79 konecne som zobrala na prechadzku moju 70-300 a co to pofotila, ale uz to bola ina vaha v ruke 😅

bambi2
1. aug 2010

@monika1 dakujem... 🙂 ma dva a pol... a to s tym papierom podla mna by bola hadam este lepsia obycajna biela latka, skusim hadam nieco usit ked budem mat cas alebo nejako to obviazat... 😀 aspon to zbavi toho lesku...
jasne, pridaj fotecky... sme zvedave... 😉

monika1
1. aug 2010

dve okienkove v zapade slnka

monika1
1. aug 2010

hmm tu druhu mi zobrazilo neupravenu,neviem preco, upravovala som prvykrat v picase ale asi nieco robim zle ze mi to ulozilo upravene na disk ale ked to chcem niekde hodit na net tak je v povodnom stave 😒

monika0001
1. aug 2010

@monika1 - hej hej ten som videla aj ja. ten si chcem kúpiť.. ale to pôjdem osobne do predajne megafoto, lebo tam nakupujem a chcem aby mi ukázali ako sa to správne dáva 😀
a Ďakujem za pochvalu fotky.. teším sa..

a krásne babuľko.. 🙂

monika1
1. aug 2010

@monika0001 super tak potom napis ako sa ti to videlo a aky mas ty fotak? a dakujem 🙂 tu je viac fotiek
http://picasaweb.google.sk/10327451843123607787...

zajo79
1. aug 2010

ja sa chcem popasovat z odleskami... v skle.

dnes sme boli v zoo, som nebola taka nadsena, lebo skla pridu az zajtra, niektore fotky v pohode, ale niektore nic moc...ci otras, ked som chcela cez sklo nieco cvaknut. i ked...tie skla tam boli i dost spinave 😅

bambi2
1. aug 2010

@monika1 zlate... 🙂 kolko ma??

monika1
1. aug 2010

@bambi2 zajtra 10 mesiacov 🙂

monika0001
1. aug 2010

@monika1 - strašne sa mi páčia tie detaily ručičiek v kýbliku.. kráásne... teda aj ostatné foto sa mi páčia ale tie sa najviac 😵 😵 😵
a teda GRATULUJEME k 10 mesiačikom... 😵

monnika
1. aug 2010

ahojte baby, uz som sem pisala ale tyzdne dozadu...nevedela som sa rozhodnut aky fotak vybrat...tak som sa nakoniec rozhodla pre canon 550D..ale zas dilema je objektiv...Ponukaju mi canon 550D + 18-55objektiv za 650€, co je asi dobra cena...len neviem, ci ten objektiv je dobry...chcela by som fotit hlavne mojho maleho syna dvojrocneho, a potom portrety ext.+int....a teraz ideme na dovolenku, tak pri mori, ale zas nebavi ma fotit krajina...poradite aky objektiv? alebo zatial tento staci 18-55? chcem sa najskor naucit robit so zrkadlovkou...a ked mi to pojde, a chyti velmi velmi velmi za srdce, tak potom trosku priplatit a kupit skvely objektiv...rozpocet mam teraz na cca 650-750€...

zajo79
1. aug 2010

@monnika a aky dalsi objektvi pripada v uvahu? mas nieco vybrate?

bambi2
1. aug 2010

@monnika ja som mala 18- 55, ten podla mna staci na zaciatok, robil aj pekne fotky... len tak ako pevna neodfoti ziadny zoom... teraz mam 18- 135, s tym sa daju aj portrety celkom dobre fotit... ja ale visim na pevnej 50, ta je super!!!

monika0001
1. aug 2010

@monika1 - jáj a som ti zabudla napísať - mám Nikon D 40 a D 60 ale používam len 60.

@monnika - ja to prenechám odbornejším hlavám ako som ja nech Ti poradia 😀

zajo79
1. aug 2010

ked tak kup ten, za zvysnu rezervu budes potrebovat neaku mensiu brasnu, nieco na cistenie objektivu, kartu.. a ked ta to chyti a budes vediet comu sa chces este venovat, tak dokupis.

i ked.. ja lutujem, ze som kupila setovy, mohla som priplatit, i ked moc prachov som na to nemala vyclenenych ... no nevadi.

ja som zvedava zajtra na tu 70-300. v sobotu ideme s mm testovat do lesa. 😵

zajo79
1. aug 2010

18-135 je urcite lepsia volba ako 18-55

monnika
1. aug 2010

@zajo aj ja som uvazovala nad tym 18-135 ale zas, k tomu fotaku si chcem kupit pamatovku pretoze fullHD video zaberie dost - tak taku 16tku kupim za cca25 eur, potom to cistenie, brasnu... a asi mam postarano 🙂 a ten fotak 550d s objekt 18-135 mi ponuka za 804 e, co uz je pre mna dost nad limit...nemohla by som si kupit brasnu, a tie potrebne veci...
Tak teda ten 18-55nema zoom? ja som v tom zaciatocnik takze sa nevyznam...ako to teda je? a ta 135tka ma zoom? neviem, lebo zrkadlovku som este nemala...len kompakt..

zajo79
1. aug 2010

ma zoom. to 18-55 je rozpatie zoomu. len to je na priblizenie malo...aspon pre mna. ja deti fotim rada z vacsej dialky, lebo ma nespozoruju.

to kupujes kvoli videu? ja som na mojom video este ani nezapla 😅 kupovala som pred dvoma rokmi kameru, som bola hrrr, a neako nema kto.. este syn rad toci, ale to je draha hracka. 😅

zajo79
1. aug 2010

moj skromny nazor - oplati sa za objektiv priplatit, za pol roka ci rok budes aj tak kupovat novy, v konecnom dosledku neusetris

monnika
1. aug 2010

@zajo79 nie nekupujem kvoli videu, ale zas pri nasom malom clovek nikdy nevie kedy sa moze zist, tak preto...chcem canon, mame nejake fotky, co fotili canonom a dobra kvalita...tak sme sa rozhodli pre ten. A teda ake rozpatie by som potrebovala na fotenie portretov a teda deti v zahradke? a ako zistim kolko je ten zoom podla coho? lebo mne tie cisla nic nehovoria...neviem preco su oznacene priklad 18-55 alebo 18-135..teda rozpatie...ale ako zistim aky maju zoom? velmi pekne dakujem za odpovede, aj ked pre vas to su asi smiesne otazky... 🙂

lili.nicol
1. aug 2010

Tak pridavam par foteciek.Ale tie doma s tortou sa mi nedarili vobec ☹

zajo79
1. aug 2010

to su mm.

ten canon co kupujes tak ma snimac, cize musis vynasobit ten zoom na objektive krat 1,5...ak sa nemylim..aspon moj nikon to ma tak, su podobne, i ked je mozne ze to bude treba nasobit inym cislom, sa mi to nechce hladat
cize z 18-55 je 27-84priblizne
na portrety mas okolo 80 ideal, ale ak chces fotit z vacsej dialky, tak to nestaci.

mne nestaci moj 18-105 teraz 😅

zo zaciatku je dobre kupit dobry zoom, potom sa rozhodnes, co ti chyba, comu sa chces venovat a mozes si kupit na
macro
sirokouhle - na krajiny, pripadne ked chces mat v zabere dav ludi..
pevne - tie nemaju zoom, ked chces priblizit si zaber, musis sa priblizit. maju super svetelnost, ktora je pri objektive najdolezitejsia

s dlhsim ohniskom - 70-200 napr. su vraj na portrety super, ako aj na bezne fotky, kupis jeden a mas vystarano... i ked to je ine kafe, hlavne s oznacenim f 2,8

potom su tele objektivy, lensbaby, tilt shift a neviem co vsetko... ale tym sa nezatazuj.
na zaciatok vyber dobry zoom.

monnika
1. aug 2010

@zajo79 tak ak by som si teda nevybrala taky drahy fotak - telo, mozno by stacil aj iny...ved oni su podobne...Tak potom aky je dobry objektiv?

a aby som to dobre pochopila, ten zoom je 27-84 coho? milimetrov, centimetrov od osoby...alebo co? ja uz v tom mam riadny gulas.. Ale velka vdaka ti patri.