Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

jamgurmi
4. dec 2012

@michalag uprimne? videl som makro aj pomocou takychto predsadok a fajne. lepsie riesenie je medzikruzok. treba kuknut podla bajonetu a uplne super pre zaciatok mozno nejaky tamron telezoom 18-200 macro a pod. orig. makro objektiv ma totiz jednu specificku vlastnost a to je zobrazenie 1:1, kdezto u inych objektivoch to je 1:1,4 atd. 🙂 s tym ostrenim neviem, neskusal som.

briketa
autor
5. dec 2012

@michalag ja preferovane odporucam makro predsadky Kenko. Cenovo dostupne a napr. na pevnej patdesiatke robia vyborne obrazky. Predtym nez som mala makro objektiv som pouizvala, takze osobne odskusane.

michalag
5. dec 2012

este nejaku osvadčenu slovensku stranku - eshop?

jamgurmi
5. dec 2012

@michalag este jedna vec, neviem co chces fotit, ale ak nieco zive tak 55mm je podla mna malo, ak nie tak fajn 🙂

briketa
autor
5. dec 2012

Mam super spravu, zajtra si idem do Beverly Hills pre Nikkor 70-200mm f/2.8G ED VR II AF-S . Drzte palce! To by bol najlepsi Jezko aky moze byt!

briketa
autor
5. dec 2012

... letim z Viedne... 😀 😀 😀 hahaha to bol len for. Ja som tam za hodku.

michalag
6. dec 2012

@jamgurmi este sa chcem spytat ktore skor tie kde je sada od +1D do +10D (co viem ze asi by som moc nepouzivala koli kvalite ...) alebo radsej jednotlivo s jednou dioptriou a ked tak tkoru aby ta fotka bola este kvalitna bez vinetacie

erique12
6. dec 2012

@briketa
tak ze pozdravujem Brandona Walsha 😀 😝

nattaly8
6. dec 2012

ahojte 🙂 chcem sa spytat kocky, mam NIKON D5100 a potrebujem ext. blesk. Mam zalusk na SB700, myslite, ze by mi mohol stacit aj menej vykonny? Jednoduchsi? Len na domace fotenie deti, rodinky a tak.Dakujem 🙂

ifkael
6. dec 2012

@nattaly8 neurobil by Ti lepsiu sluzbu portretovy svetelny objektiv?

ifkael
6. dec 2012

@nattaly8 inak urcite by Ti stacil aj sb700 🙂

space1
6. dec 2012

ahojte 🙂 rozmýšľam nad kúpou foťaku a neviem si už rady, mám v tom už riadny mišung .. najprv som myslela zrkadlovku canon 600d ale neviem , či potrebujem až taký dobrý foťáčik , v takej cenovej relácií , potrebujem hlavne na momentky malého , lebo ten môj digi , vôbec nestíha rýchlo spracovať a zaostrovať a mám z toho dosť pocukané nervy , ked ho beriem do ruky , tak rozmýšľam či ho radšej nešľahnem o stenu 🙂 rozmýšľala som ešte nad radou 5100 ,3100 , 1100 ,3200 alebo nejaký kompakt ?

ifkael
6. dec 2012

@space1 su aj mirrorlessy- za cenu okolo 500-700€.. A vyssie. Za taku cenu uz mas aj zrkadlovku. Chces nieco male do tasky?
Chces sa pohrat s nastavenim? Alebo len cvakat na automatiku? Cisto len na deti?

jamgurmi
6. dec 2012

@michalag ja by som siel radsej do B+W, blizsie naozaj neviem ☹

space1
6. dec 2012

nie nechcem len čisto automatiku, rada by som aj zaujímavé fotečky robila , ale aj samozrejme na deti , ale fakt momentky , teda foťák čo stíha a už nemusím "simonko stoj "kuk lebo to mám rozmazané 🙂 inak dík

space1
6. dec 2012

@ifkael som zabudla označiť🙂

jamgurmi
6. dec 2012

@space1 moj kompakt panasonic tz10 mi urobil sluzbu aj v takych situaciach, kde by zrkadlovka malo veeelke problemy, taze ja som urcite za kompakt, ak sa jedna o prilezitostne fotenie. ak by sa to malo stat akesi hobby tak budis, ale treba rata s investiciou aj do objektivou a pod. 😉

jamgurmi
6. dec 2012

@space1 aj kompakt ma moznost plneho manualu, ide len o to mat spravne nastaveny expozicny trojuholnik 😕

space1
6. dec 2012

@jamgurmi dík idem kuk 🙂

ifkael
6. dec 2012

@jamgurmi kompakt stiha co nestiha zrkadlovka? No neviem neviem.... :DD tz10 vychadza z testov dobre, vyssie iso nezvlada tak dobre ako zrkadlovka...

Olympus xz1 bol za fajn cenu a ako kompakt vychadzal fajn, panasonic lumix, nikon, canon, sony nex, olympus pen, fuji, samsung- vyber sirokyyyy.

Ani najlepsi obyc kompakt ti neodfoti ako zrkadlovka so setovym objektivom... A dat 700€ za lepsi kompakt, zo senzorom ako maju zrkadlovky- to uz kupit zrkadlo

Ked som pozerala ja- sony nex5 a olympus pen epl3 tusim pred rokom- oly nezvladal vyssie iso a sony rychle ostrenie... Fujifilm x10 vychadzal fajn, nemal hladacik... Teraz vyslo kopec noviniek- neviem fskt- zalezi od ceny

jamgurmi
6. dec 2012

@ifkael vsetko je vec nazoru 🙂 ten mooj uz ma nejaky rocik, ale vela zalezi ani nie od fotaku, ako skor od toho objektu za nim 😝 ja hovorim zo skusenosti, kompakt panasonic lumix vs. zrkadlovka nikon napr., je pravda ze je teraz veelky vyber a zalezi aj od hrubky penazenky, co si budeme nahovarat. ked som bol naposledy vo foto obchode, dosiel taky tipek, ze chce fotak tak na vianoce a pod. predavac mu dal nejake moznosti, okrem ineho aj nejake mirroless a on - pardon za vyraz - tupec ukazal ze on chce tu zrkadlovku tam hore. ked som sa obzrel a videl ze ukazuje na nikon d800, skoro ma kloflo. ale obchod je obchod. takze bude pekne fotit pseudo automatikou a fotky bude mat tiez. tolko mala uvaha 😅

ifkael
6. dec 2012

@jamgurmi ten Tvoj sa uz nepredava a mala som vyssiu radu od neho a iso 800 sum ako fras... Takze je to aj otazka skusenosti..

Ak nato niekto ma a kupi aj D4 s profisklom a cvaka na automatiku- jeho vec. Neriesim. ;))

Ja som rada zato co mam a ze si pomsly mozem dokupovat co mi chyba.

Ano, je pravda, ze s kompsktom niekto kompozicne nafoti lepsie ako s ff.. Ale po technickej stranke sa neda zrovnavat- sum, ostrenie a ine.. Na dlhu debatu.

nattaly8
6. dec 2012

@ifkael mam zalusk na 35mm/f 1,8. Myslis, ze bude stihat aj bez toho blesku? A dakujem 😵

ifkael
6. dec 2012

@nattaly8 ja ho mam, je perfektnyy. Ked potrebujem zvysim si iso.. Ale dnes 17:15 vonku - bez blesku sa vonku uz nedalo.. A na portrety nieje- natom pracuje jezisko. Blesk som predala- mala som 50mm 1,4g- blesk bol zbytocny... Ale chcem 85tku. Zajtra mi ma prist trvale svetlo domov- uvidim ake to bude.... Mozno sa vratim aj k 50 1,4.. Oproti 1,8 to je sakra rozdiel!!!

ifkael
6. dec 2012

@nattaly8 cize na Tvojom mieste rozmyslam nad 50tkou 1,4G..

nattaly8
6. dec 2012

@ifkael nezmestim sa s nou do interieru, do miestnosti

nattaly8
6. dec 2012

@ifkael a nie je dobry na portrety? Ta 35? ja hlavne na portrety chcem...

nattaly8
6. dec 2012

@ifkael a o 17,15 uz tma jak v prdelke uz :(

carrie84
6. dec 2012

@nattaly8 - s 35tkou sa daju urcite aj portrety urobit. A za tie peniaze sa 35tka oplati. A ak sa poobzeras aj po bazarovej sb 600 (cca.180e) alebo inej znacne (metz, yongnuo) tak sa skoro aj zmestis do rozpoctu, co si mala na sb 700 ;)
Mimochodom - mne srdiecko pisti po tom sb 700 😀