Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

krista
23. mar 2012

@brisilda jasný, já to opravdu chápu, nikdy nevíš kdo to zneužije, takže v pohodě, pořád pátrám a nejsem rozhodnutá, moc by mi pomohlo kdyby napsal ještě někdo kdo má ext. blesk, ale prdí na mě 😀 😅

brisilda
23. mar 2012

@krista neviem ako dlho fotis a na akej si urovni ale pokial zacinas tak si kup ten lacny 😉 ja som si drahsi nemohla dovolit......... inak by som kupovala nikona 😀

krista
23. mar 2012

@brisilda fotím asi tak rok necelý, střídavě, protože jsem koupila v květnu 2011 foťák který se neustále porouchával tak jsem ho měla pořád na reklamacích, pak jsem fotila týden a zase reklamace, tenhle foťák co mám (D90) jsem kupovala někdy v září tuším, nebo říjen, teď bych kecala 😅 nevím to přesně. Na jaký úrovni fotím, to nemůžu nezaujatě posoudit, snažím se v tom neustále zdokonalovat, chtěla bych i na nějaký kurz... nechci si něco koupit do začátku s tím že to za rok, dva vyměním... to už radši připlatím, i když se mi moc nechce 😀 se mnou je to takový těžký, prostě bych chtěla hodně muziky na málo peněz 😅 už koukám i po tom Nikonovi, kamarádky mi ho vychvalují, už jsem v tom ztracená, ale děkuji ti za rady 🙂

dosa
24. mar 2012

@krista neboj, neprdi 😀 mozno len nemaju externy blesk... ja osobne nemam, ale toto leto uz o nom pouvazujem, aby som si na zimu nejaky kupila... a zase ked nejaky kupim, tak zase len neporadim, lebo mam canon 😉

chrumka
25. mar 2012

@krista Ahoj, my mame doma Nikon D7000 a kupili sme si k nemu Metz 50 AF-1 digital. V interieri je velmi dobry, krasne fotky su, v exterieri sme ho este velmi nepouzivalo, lebo je teraz uz pekne slnecno 🙂 Ale co sa tyka dobijania, tak sa podla mna nabije dost rychlo, zalezi ako ho mas nastaveny. Dokonca ak fotime na 3 zabery za sebou, a je dobre nastaveny, tak stiha dobijat na vsetky tri zabery, takze to je dost rychlo. Inak objektivy mame 35-ku 1,8F a 18-200-ku. Prave rozbiehame fotenie svadiem, deti a tehuliek 🙂 Tak hadam sa nam bude darit 🙂

janefonda
25. mar 2012

ahojte baby, vidim ze sa tu riesia blesky- tak mi prosim povedzte co si mam vsimat, co je dolezite ?Tiez by som nejaky chcela v blizkej buducnosti... Potrebujem ho pre nikon.
@chrumka takze vy ste spokojny s tymto Metzom?

chrumka
25. mar 2012

@janefonda ahoj, ano my sme spokojny s tym bleskom. Je porovnatelny, a da sa povedat, ze ma take iste parametre ako original bles Nikon SB-900, ale je cenovo priatelnejsi 🙂 Maju rovnake smerove cislo (sila blesku). Takze odporucam 🙂

janefonda
25. mar 2012

@chrumka a je u neho moznost pouzit ho aj ako studiovy blesk?

chrumka
25. mar 2012

@janefonda je mozne ho odpalovat aj na dialku 🙂 takze asi na to sa pytas

janefonda
25. mar 2012

@chrumka dakujem. A na to odpalovanie treba mat kupene este nieco? myslim ovladac na dialku, ci?

chrumka
25. mar 2012

@janefonda nie, k tomu dialkovemu odpalovaniu ti netreba nic. To sa odpaluje pomocou fotaku, ale musis mat zapnuty / vysunuty maly blesk, ktory je na fotaku, ten to spusta. Jedina nevyhoda toho Metzu je ta, ze nema stojan na blesk ked chces dialkovo odpalovat, ale to sa da dokupit, takze to nie je az taky problem. Ked sme mali este Olympus zrkadlovku a k nemu original blesk, tak k tomu fotak bol uz v baleni ten stojancek.

janefonda
25. mar 2012

@chrumka dakujem ti za odpovede, zajtra idem do obchodu tak aj tam povyzvedam co a ako. Za original blesk nikon je mi to vela dat, ale tento metz by som utiahla este. Fotili ste s nim uz v kostole? Moja neter bude mat krst a budem im fotit, tak ma zaujima ci to bolo v pohode. Ja som fotila jeden krst aj bez blesku-teda len so vstavanym a nebolo to zle. Ale s tymto by to mohlo byt lepsie, nie?

nelicefo
25. mar 2012

Ahojte baby..🙂
Kuk foto a čakám kritiku..🙂
http://www.flickr.com/photos/nelicefo/

brisilda
25. mar 2012

@chrumka mas nejake foto na ukazku? planujem kupit nikon 7000 ale az niekedy v lete ...rada by som pozrela co ten fotak dokaze 😉

chrumka
25. mar 2012

@brisilda tak na ukazku si mrkni nasu webstranku daniel-pajonko.sk a tam si pozri sekciu Svadba - svadba tej nevesty s tetovackou na ramene, tak ta bola fotena s Nikonom D7000 a potom sekcia Deti, tak tam je to tiez fotene s Nikonom 🙂 a samozrejme bol pouzity uz spominany blesk 🙂

@janefonda a v kostole sme s tym bleskom este nefotili, takze to ti neviem poradit ako tam funguje 🙂 A urcite tento blesk bude lepsi ako klasicky vstavany blesk co je na fotaku. Takze ked uz so vstavanym ti to prislo ok, tak s tymto by to malo byt super 🙂

olienka12
26. mar 2012

@brisilda https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1852472... tu seriu s ciapockou som fotila d7000 objektiv 50 1.8

brisilda
26. mar 2012

@chrumka
@olienka12 kocky dakujem krasne 😉 maly je nadherny taky smejko 🙂 ja sa uz neviem dockat ked budem mat v rukach o cosi lepsi fotak ako mam teraz 🙂

s1m.one
26. mar 2012

baby predávam teleobjektív nikon, kto ma zaujem, viac cez ip

livika1978
26. mar 2012

Včera sme prvýkrát fotili s novučičkým Nikon 1 a zatiaľ sme spokojní. Je šikovný do ruky a nie veľmi náročný na ovládanie - tak uvidíme.

livia341
26. mar 2012

@livika1978 Mozem sa ta opýtať, že kolko vás vyšiel foták? je aj s videom či skor na fotenie? mozes mi napisat prosím ťa presny názov fotáka? lebo my zháname a nevieme sa rozhodnut pre ktorý, chceme taký lepší aby čo najdlhšie vydržal a nielen sa fotilo, ale aj kamerovalo, natoľko čakáme prírastok a ešte k tomu staviame dom. Prosím cez RP. Ďakujem.

livika1978
26. mar 2012

Foťák stál 499 Eur - vo fotolabe. Je to Nikon 1, ktorý teraz beží v reklame. Kamera je HD so zvukom.

krista
26. mar 2012

@chrumka jééééééééééééé, ty máš blesk co chci, udělala jsi mi obrovskou radost s tímhle 😵 teď to čtu a jdu se ti podívat ještě pořádně na fotečky, no fakt mám lepší náladu, tohle jsem potřebovala slyšet, protože budu tak nějak fotit hlavně děti ale sem tam svatbu známým nebo kamarádce, takže jsem ráda, že stíhá. Já už na něj četla tolik recenzí, mám doma stažený i návod apod., akorát pořád koukám kdy se hne cena dolů i když je celkem příznivá 😀 dneska jsme zrovna na jednoho Metz 50 volali byl v záruce nepoužívaný ale už prodaný, pán měl prý snad 10 zájemců jestli nepřeháněl 😝 😅

chrumka
26. mar 2012

@krista no som rada, ze som ti pomohla 🙂

krista
26. mar 2012

No fotečky super, už jsem je zkoukla tak nějak jedním okem a teď si je půjdu probrat ještě pořádně, ale vypadají moc hezky, no já se tak těším na něj, nejradši bych ho hned objednala 😀

krista
26. mar 2012

@chrumka fakt strašně moc jsi mi pomohla, ani jsem nedoufala že tady ten blesk bude někdo mít, všichni hned fuuuj že to neni originál Nikon nebo Canon 😀 😅 neříkám tady, ale na jiných forech sežerou lidi co na ten originál nemají a chtějí použít "náhražku" 🙂 já se ho už nemůžu dočkat, teď ještě řešíme nějak penízky, ale až se ustálíme, tak bude můůůj 🙂

livika1978
27. mar 2012

@livia341 Foťák stál 499 Eur - vo fotolabe. Je to Nikon 1, ktorý teraz beží v reklame. Kamera je HD so zvukom

krista
27. mar 2012

Holky ještě jednu radu bych potřebovala 😅 mám možnost koupit toho metze za 3,9tis. bez záruky, ale prý ve 100% stavu. A nebo nový za 5tis. se zárukou, normálně z obchodu. Těch 1100,- je pro mě dost peněz... ale zase na druhou stranu bojím se té záruky, když se to podělá dám za opravy asi daleko víc že...

olienka12
27. mar 2012

@krista po skusenostiach s fotakom rozmyslas brat nieco bez zaruky?

carrie84
28. mar 2012

@krista - ja by som tiez sla do noveho. Ale tak rizika vs. vyhody si musis zvazit sama. Skus este vydupat vacsiu zlavu, aby sa ti to fakt aj oplatilo, ak sa rozhodnes pre pouzivany

krista
28. mar 2012

@olienka12
@carrie84 tu slevu jsem chtěla, ale pán jako slevnil, ale ne o tolik 😅 každopádně jsem nad tím ještě dlouho přemýšlela, skoro celou noc a rozhodla jsem se pro ten nový, nakonec to není zase tolik peněz když zvážím ta rizika. Takže díky za rady 😉 právě že mám ty zkušenosti s tím foťákem a i když byl v záruce dopadlo to jak to dopadlo a nakonec jsme taky brali dražší model. 😅