Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

nobody
9. sep 2009

z.g. - chytré zostření je ve vyšších verzích (nebo spíš myšleno novějších) photoshopu
pokud máš peníze, tak jdi po tý d90, se ti to může hodit v rychlých a okamžitých momentech ..ale to je na tobě samozřejmě .. anebo do jiný značky třeba 🙂

babatko88
9. sep 2009

AHOJte holky... mám strašný problém !!!!!!!!!!!! prosím pomôžte, nechala som sa nahovoriť nafotiť jednu akciu, mám čas s fotkami do pondelka, ale nejako sa mi niečo pokafralo... mám ich také zašumené, neviete mi poradiť, ako to aspoň čiastočne odstrániť???? prosím......... nejaký program.... ja už neviem, som zúfalá............ prosím pomôžte.....

nobody
9. sep 2009

nejsem holka, ale neva

pokud máš photoshop, tak je takový plugin - Noise Ninja ...a je geniální

babatko88
9. sep 2009

nobody, 🙂 tak prepáč 😀
nemám, ale stiahnem, určite to vyskúšam, ak vieš, napíšeš mi aj link na stiahnutie ak vieš? alebo celý názov photoshopu

dík moc

nobody
9. sep 2009

já mám profi licenci 🙂
ale myslím, že bys měla mít ten photoshop, protože se to dává na složky s pluginama
anebo ti to můžu odšumět ..zadarmo

babatko88
9. sep 2009

lákavá ponuka, ale to sú súkromné zábery a je ich cez 6000, takže to by asi neišlo, neva, aj tak dík, zajtra vyskúšam, dnes už ani na monitor nevidím 😎

nobody
9. sep 2009

nic jsem nenapsal, asi nějaká chyba v systému 😀

suziad
9. sep 2009

😀 😉

z.g.
10. sep 2009

nobody, díky moc za rady...
tie pluginy sú len na prof. verzie fotošopu?

z.g.
10. sep 2009

a aký program používate na retušovanie?

nobody
10. sep 2009

z.g.

nene, plugin můžeš dát do jakéhokoliv photoshopu - třeba hacknutýho z netu 🙂
jsou to věci, které najdeš v záložce filtry

a retušování MakeUp Pilot - jednoduchý a skvělý

dám ho sem 😉

nobody
10. sep 2009

http://leteckaposta.cz/328989058

asi vám to nebude dávat automaticky licenční číslo, takže:

MUP-ZAJMR-NFHG-JDRD

jinak v tom programu se ti po nastartování objevuje tutoriál..takže si vyber, co (retuš, magický oči atd.) a ono ti to bude samo ukazovat chvilku na příkladu ..event. se zeptej nebo najdi si návod na netu

babatko88
10. sep 2009

nobody, si tu?
pls nevieš nejaký link na photoshop? na nejaký normálny, lebo už som stiahla dva a stále mi vypisuje nejakú chybu !!!!

z.g.
11. sep 2009

nobody, díky za link, fakt je to jednoduchšie ako vo fotošope... včera som sa s tým hrala... 😀 😀
robíš aj retuš, že celú tvár difúzne prejdeš? skúšala som to ,ale je to čudné...

ja mám nič moc filtre v tej mojej verziii, také nepoužiteľné by som povedala, alebo s tým možno neviem robiť, mám aj návod, tak sa do toho pozriem...

suziad
11. sep 2009

ja retusujem profesionalne cez vrstvy, ale to je pre pokrocilych vo PS.

nobody
11. sep 2009

tak ve ps můžeš používat masky ..anebo přes vrstvy prolnout závojem atd..atd ...
ale já mám ps akorát na matte painting, masky z jiných důvodů než retuš..a samořejmě ty kraviny kolem histogramů a tak

ono stačí odšumět a máš vyretušováno 😀

tak při tý difúzi ztrácíš ostrost, to bys musela vymaskovat oči, vlasy, rtíky .... (jako že to je na 2 minuty skoro žejo 😀)

stačí jen doostřit, zkopírovat vrstvu ... použít na ni masku a zachovat ty očiska a další věci ..a pak pozadí (myšleno tu zákl. vrstvu) odšumět nějak šikovně a máš to hotový

je toho dost

nobody
11. sep 2009

jinak já ty filtry difúzní nepoužívám, když chce nějaká holčina fotit, tak dojde přímo nalíčená slušně ..takže na co filtry..spíš jen ostrost a semtam nějakou malinkou chybičku třeba - ale to už v tom malinkým prográmku, nějaký klonovací a retušovací razítko ve ps je na to šílený

ale nesmí se to přehánět - občas to tak udělám 😒 🙂

nobody
11. sep 2009

tady třeba blbinu jen z obyč. místnosti .... akorát jsem dal masku, abych neztratil ostrost a odšumil zákl. vrstvu

otázka max 5 minut
akorát si člověk musí dávat pozor na barvu pleti, ale často to každý autor chce podle svého a má k tomu i důvod (třeba nějaký systém dalších fotek z určitýho prostedí ..anebo důraz)

http://www.photodom.com/fullscreen.php?fotoid=1...

z.g.
13. sep 2009

nobody, pekné foto...
no nie je mi to jasné, ako to robíte...najlepšie bude, ak sa prihlásim na nejaký kruz, aj čo sa týka ostatných vecí, lebo keď to budem sama študovať a skúšať, tak môžem rovno spávať pri PC 😀 😀 😀 😀 😀 😀 /aj s foťákom v ruke/ 😀 😀 😀
aj tak díky za typy...

nobody
13. sep 2009

a co chceš robit??? masku, anebo co? ti to popíšu. Jaký máš photoshop?

z.g.
13. sep 2009

fákt? mám photoshop 7.0 CE...neviem, či je to tá maska, ale proste celý ksicht ako vyhladím 😀 ...no si zlatý...díky...
ozaj, to už bude asi staršia verzia, čo mám nemám si zohnať novšiu? hľadala som aj nejaké pobrobné návody na tú moju, no nič moc, ja ešte potrebujem polopatisticky krok za krokom popísať 😀
a veľa vecí je práve na tie verzie CS...je to naozaj také náročné robiť s tým? lebo mne sa ani nezdá podľa niektorých video ukázoch, čo som pozerala...chcem to len na základné veci...odstránenie šumu, úpravu expozície, farby, doostrenie, orezanie, retuš atď, príp,. nejaké tie flitre...je na toto všetko aj ten zoner? ten je vraj jednoduchší...
ďakujem...

nobody
13. sep 2009

tak prvně potřebuješ vyšší verzi, ta sedmička už netoto 🙂
tak aspoň cs3 🙂
maskou nevyhladíš, maska kraje to, co chceš zachovat .... prostě když si dáš na karnevalu masku, tak ti jí nikdo neza***e házením dortem 😀 😉

no na tyto věci to náročný není ani trochu

zoner neznám 🙂

nobody
13. sep 2009

co to plácám 😀 maska kryje
a " ,..tak ti nikdo obličej nezamastí hozeným dortem 🙂

z.g.
13. sep 2009

díky moc za info...

nobody
13. sep 2009

na jednoduchým případě se to dá ukázat ...
máš fotku ze zrcadlovky, ta věrně zachycuje skutečnost, takže nikdy nebude absolutně ostrá ...
ty když použiješ nějaký ten filtr nebo odšumovač ... a nebudeš třeba maximálně mít plný kontrast z určitých důvodů, tak malinko ztratí na ostrosti .. musíš ji zostřit ... uděláš to ještě předtím, pak vymaskuješ místa, který chceš mít nedotknutelný (tj. oči, ústa, vlasy ........ ) pak použiješ různý filtry a všemožný kraviny ... ty ti ten odraz předělají ... tím, že budeš mít v další vrstvě tu masku a necháš ji logicky zpnutou, tak získáš difuzi nebo jemný roostření obličeje, ale ty místa, který vybarvilas štětcem při tvorbě masky, zůstanou takový, jaký byly předtím ..to je jednoduchá podstata masky... tak

elule
13. sep 2009

Ahoj,niesom profik ani neuvažujem nad kupou zrkadlovky no chcela by som si kupiť bridge momentalne mi vyhovuje po finančej stranke viac než zrkadlovka 😀 keby ma to začalo baviť tak neskôr pouvažujem no zatial Vas moc prosim o radu a to ktory z tychto bridgeov je naj

http://www.pixmania.sk/sk/sk/2687609/art/fuji/f...
http://www.pixmania.sk/sk/sk/3500121/art/canon/...
http://www.pixmania.sk/sk/sk/2407836/art/nikon/...
http://www.pixmania.sk/sk/sk/1807579/art/fuji/f...

elule
15. sep 2009

Naozaj mi nevie niekto poradit ohladne tych foťakov.Dakujem

anarida
15. sep 2009

elule ja by som si kúpila tento:
FUJI FinePix S1500 čierny
čiže prvý ale je to na tebe 😉

elule
15. sep 2009

anarida:a nevieš niečo o tom nikone ja som na 80% rozhodnuta pre tento no neviem som zvedava na nazor niekoho kto sa v tom vyzna diki

nobody
15. sep 2009

se na to mrknu, co to je zač

mám třeba pro vás pár věcí tu 🙂
ale jsou to weby na ***** víte co 😀

jen na ukázku 🙂

http://www.photod.estranky.cz/

elule ..já jak budu mít čas ..což je ve čtvrtek, tak se mrknu