Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

jarinosk
30. máj 2010

qetinka,
ja chodim.

briketa
autor
1. jún 2010

ahojte, prepacte, dlho tu boli stojate vody, ja to potom prestanem kontrolovat.
quetinka, nemas tie obrazky nahodou na picase alebo flickri, alebo ephoto? to je jedno kde, len na na MK su strasne male na posudenie a za druhe to vidim ked sa pridam fotku, ktora ma inak slusnu kvalitu, uplne ju tu uploadovanim dokalicim.

jarinosk
1. jún 2010

ahoj,teta briketka.
Ja mam tuto temu v oblubenych a kontrolujem tu zivot kazdy den. 😉

lili.nicol
1. jún 2010

Ahojte pridavam sa k vam tiez ma bavi fotenie a pri dvoch detickach este viacej 🙂
briketa mas krasne fotecky .-) super ze si tu takto radite velmi to pomoze my mame nikon D40 uz ho mame 2 roky je to nasa prva zrkadlovka a uz by sa nam zisiel konecne novy objektiv.Idem popozerat fotecky co fotite 🙂

jarinosk
1. jún 2010

no,ja ich tu vela nemam 😒

zajo79
23. jún 2010

ahojte kocky. mozem k vam?

je tu niekto kto vybera nove sklo?

zajo79
23. jún 2010

by sme to tu mohli trochu ozivit 😉
mam nikon D90 zatial len zo setakom.
potrebujem univerzalne sklo... 24-70 2,8f... moj sen, musela by som si nan tak cca pol roka pockat.
tak namiesto neho poskulujem kupit nikkor 16-85 ... co nan hovorite? mam pockat ci staci?

nikkor 70-200 2,8 f...to tak skoro nebude... namiesto neho poskulujem po sigme 70-200 f2,8 - co nan hovorite ako objektiv do prirody? ci mam dat prednost nikkoru 70-300?

pevna 50tka 1,4 je na zozname tiez, tu idem buduci mesiac.

pripadne...viete mi poradit nieco, univerzalne z dobrou svietivostou a co najdlhsim ohniskom? vychadzaju mi z toho stale dva objektivy minimalne...

sirokac a makro si nechavam ako lahodku na buduci rok snad..

jarinosk
23. jún 2010

Ahoj zajo79,
skus ohladom odjektivov pozriet tu: http://www.fotoradce.cz/sekce.php?sekce=objektivy
Osobne nemam skusenosti so ziadnym inym ako mojim setovy co mam k mojmu Olympusu.
Fotim kratko.
A poskulujem po SIGMA 50mm f/1.4 EX DG HSM
len keby tak boli eurace.

zajo79
23. jún 2010

dik idem pozriet.
ja uz pozeram vsade kde sa da.....

som myslela ze kupim od nikkora 16-85 ... no ale neviem...
porovnavam, citam recenzie a cim viacej sa v tom mrvim, tym vacsi chaos v tom mam

jarinosk
23. jún 2010

presne takto to dopada nech chcem kupit cokolvek.

Prip. pozri aj sem: http://www.fotoradce.cz/recenze-a-testy-rubrikaid1

zajo79
23. jún 2010

som sa tam zacitala v diskusnom fore... a mam dalsi objektiv...tokina 10-24 😀 len mi to pribuda coby sa mi zislo

ale musim nazad na zaciatok.

univerzalny a s dlhsim ohniskom. ktory prv...netusim. neviete ci je neaky co mi to splni vsetko???

siska76
24. jún 2010

A čo ten 18-135mm?

iguska
24. jún 2010

tak ja uz som si kupila Canon550D a k nemu 18-135 objektiv 🙂 tak sa vytesujem 😎

zajo79
25. jún 2010

mam 18-105 ...to by som sa moc neposunula.

necham ten co mam, idem teraz kupovat pevnu 50tku 1,4
potom sirokac od tokiny 11-16

a potom dlho dlho nic...nasetrim na 70-200 f2,8 od nikonu. nebudem kupovat za 600 eur nieco s cim viem ze nebudem spokojna

gratulujem ku canonu 🙂

siska76
25. jún 2010

@zajo79 aha to som nepostrehla, že máš 18-105mm, tak potom chceš asi niečo širšie...No ja nemám osobnú skúsenosť s Tokinou ale má dobré recenzie na nete, akurát občasná výčitka na presnosť autofokusu ale vymieňali kus za kus a bolo to tak ako má byť...tak keď potom po tej 50tke budeš šetriť, tak zváž ešte nikkor 🙂 .Dobré svetlo, ostré sklá 🙂

zajo79
25. jún 2010

to som uz napisala, ze ked budem aj rok na neho cakat kym nasetrim.... ale nema zmysel kupovat nieco za 600 ecok, ked si pockam a bude lepsie skliiicko. 😵 😵

nostek
30. jún 2010

ahojte kocky. som tu nova. pre 2 tyzdnami som od mm dostala Pentax K-x s objektovom Sigma 17-70 f 2,8. len sa ucim fotit a tak studujem a skusam.

zajo79
30. jún 2010

ahoj nostek.

iiiha, super darcek a dobry objektiv 🙂 tesime sa na fotky..

ja zatial fotim deti, vylety, akcie, potom sama pre seba ked zbadam nieco pekne - ci zaujimave. kvetinky, obloha, krajina, ludia, domy, ci skratka hocico.

nemate niekedy pred cudzimi ludmi vytiahnut fotak a dvaknut ich? pride mi to... ani nie neslusne, ale zasahovanie do ich sukromia... aj ked som dalej a by ma nezbadali... neviem, hadam to prekonam

a este otazka...v akom programe upravujete fotky?

nostek
30. jún 2010

zajo dakujem za privitanie.
ja upravujem v programe picasa alebo photoshop.

a tu su moje dva moje vytvory. ale fakt fotim asi tak 10 dni, takze ma caka este dlha cesta. este sa len spoznavam s mojim fotacikom 😀

zajo79
1. júl 2010

pridavam aj ja aspon dve... na tej druhej som si neustrazila slnko...nemuselo to tam byt 😠 trdlo som, no clovek sa uci prevazne na svojich chybach - si to lepsie zapamata.

photoshop mas stiahnuty odniekial? mam 30 dnovu verziu lightroom, len som z toho jelen... rozmyslam ze kupim legalnu verziu...no stoji to dost. 😅

zajo79
1. júl 2010
jarinosk
1. júl 2010

ahojte!
ja upravujem foto v GIMPe - je zadara a v zoner photo studio 12 (home verzia stoji 50 € a profesional 80 €),co nieje vela a super sa snim robi.

adus123
1. júl 2010

@jarinosk ..tie fotky, co mas v albume mas robene v tom programe?

jarinosk
1. júl 2010

@adus123 , tie su robene v GIMPe

adus123
1. júl 2010

@jarinosk ...no musim to mrknut na nete, kde sa to da stiahnut ta zadara verzia.... a trosku sa s tym aj ja pohrat...je to mile... 😉

zajo79
1. júl 2010

no to je iny rozdiel oproti photoshope lightroom za 300ecok....uz som planovala jeho kupu

je tu niekto kto vybera objektiv? rozmyslam nad nikon70-300 mm ... no neviem, ci radsej nepockat na 70-200 f2,8

zajo79
1. júl 2010

a som rada, ze to tu trocha zije 😉

baby, viete poradit neaky trik na retusovanie tvare? sa to len ucim, ked to skusam...pride mi to neprirodzene... to bude asi tym, ze musim viacej nastudovat neaky program, skusim ten zoner... len pri dvoch detoch sa sem dostanem o takomto case, to popozeram co nove, nieto aby som nieco sa ucila 😅

adus123
1. júl 2010

@zajo79 ...ja retusujem v picassa.....a ide to celkom dobre.... 🙂

zajo79
1. júl 2010

picasa mam aj ja... ide to dobre..len odkial beries ten podklad ako chces? mne to prislo...neprirodzene straasne!!!