Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

cruela
17. sep 2010

@minitrouble nuz, s canonom ti ako nikonacka moc neporadim 🙂

saskarisko
17. sep 2010

Ahojte,
@cruela - super fotky 😉
@briketa - taktiez. inak tie Nealove oci su uzasne. 😉
@csikike - fotis rovnakym "strojom" ako ja, a objektiv som tiez dokupovala obdobny 😉

csikike
17. sep 2010

baby, aha co som nasla, najblizsie skusim podla tohto navodu
http://www.radekbidlo.net/index.php?sekce=o_odr...

csikike
17. sep 2010

teda, dufam, ze som niekoho inspirovala tym clankom, ale dakujem @bambi2 za vysvetlenie

cruela
17. sep 2010

@csikike mna urcite 😉 uz som si to ulozila do favorites links a ked bude zle pocko a nebude sa dat ine robit, budem skusat 🙂

kuko7
17. sep 2010

baby tak uz sa neopiciiiim,,,,mam svoje,,,,snad to uz nie je podobne 🙂

saskarisko
17. sep 2010

@csikike - dik, aj ja ukladam. az raz bude novy opatovny pokus 😉
@kuko7 - pekne, ale to druhe sa mi pacilo viac 😉

cruela
17. sep 2010

@kuko7 super 🙂 aj ja mam svoj vlastny vodoznak, ale nejak ho nepouzivam...

kuko7
17. sep 2010

@saskarisko no len nechcem aby sa to podobalo na nieco co uz niekto ma,,,takze asi ostanemi pri tomto 😀 😀 😀

nika12
17. sep 2010

@kuko7 mne sa to paaci a velmi 😉

mona12071
18. sep 2010

ahojte mam jednu noviinku moj muz mi spravil prekvapko teras mi volal a nakazal mi byt cely den doma lebo pride delivery a viete co mi kupil?http://www.jessops.com/online.store/products/70... ja som myslela ze mna slahne a bolo mi povedane ze to mam este jeden darcek za tazky porod a krasneho sunceka 😀

csikike
18. sep 2010

@mona12071 paradicka, tak to si mala super prekvapko 😵

briketa
autor
18. sep 2010

@mona12071 gratulujem krasne k domacemu studiu! takze teraz sup, sup kazdy den plny uzasnych zaberov chceme vidiet! (zdvihnuty palec)

briketa
autor
18. sep 2010

@minitrouble objektiv si musis otestovat na tabulke a ked naozaj neostri, treba reklamovat, je to technicka zavada.
tuto si to pozri, neviem ci hovoris anglicky, tak som to supla do prekladaca
http://translate.google.sk/translate?hl=sk&lang...

mona12071
18. sep 2010

@briketa budem sa snazit mala by som to mat doma az v pondelok uz sa nemozem dockat a to mala byt delivery do 24 hodin 😠

minitrouble
18. sep 2010

@briketa mohla by som radsej tu stranku v original anglictine? dakujeeem 😉 🙂

minitrouble
18. sep 2010

@briketa aha sorry uz som si tam nasla tu original stranku - vdaka, idem si to pozriet 🙂

minitrouble
18. sep 2010

@briketa len ja mam uz ten objektiv skoro rok a prave mi o tomto objektive kamoska hovorila ze sa zvykne po roku ak sa s nim casto fotilo automatom kazit, tak to mi uz asi nevyreklamuju aj ked by to rovno bola chyba objektivu, lebo mi povedia ze to uz bolo moc pouzivane asi 😒 😖 ...ono zase ked ho dam na automat tak odfoti celkom jasno zvacsa, ale akonahle ho prepnem na manual tak proste nech ostrim ako ostrim tak stale mam pocit ze to je rozmazane 😖 ..a s tym manualom som sa zacala hrat az teraz pred 2 mesiacmi ked som nasla tuto temu, zatial som mala pocit ze mi staci ten automat, az tu som pri vas pochopila ze ne ze tie krasne fotky sa robia manualom 😎 😅

briketa
autor
18. sep 2010

@minitrouble ten dovodco Ti povedala kamoska je z technickej stranky uplne nezmyselny. Objektiv ostri, alebo nie. Je uplne jedno ci s nim na automatiku, alebo manual. Po roku pouzivania - to je stale ako uplne novy objektiv, najma pri domacom pouziti.

Inak dalsi dovod zabezpecit si pevny objektiv, tie su ostre ako ziletka ;). Kitove objektivy, ktore predavaju vacsinou s telami fotakov, su v trochu nizsej kategorii, preto su lacnejsie.

cruela
18. sep 2010

@minitrouble mne sa to tiez nezda... ja som s prvym fotakom tiez mala setovy objektiv a mam ho uz vyse dvoch rokov a stale bez problemov ostri a ja fotim hooooodne... jedine co mi napada, ze ci neostris na taku vzdialenost, na ktoru nemas ohnisko...

olienka12
18. sep 2010

@minitrouble mozem sa opytat to ostrenie na manual si myslela,manual na fotaku,alebo objektiv na manual? tiez mam len zakladne objektivy cez 2 roky a funguju bez problemov,akurat s 55-200 som mala zo zaciatku problem,lebo som nevedela udrzat fotak,tak boli fotky rozmazane objektiv je tazsi troska

briketa
autor
18. sep 2010

presne to ma napadlo, zaisti si, ze mas vsetko dobre nastavene. testuj urcite na stative, nie z ruky, prepni si na manual aj rezim aj na objektive. uisti sa ze mas nastaveny spravny metering na danu expoziciu. vyskusaj viacero ohnisk, najmensie clonove cislo, niekde stred a najvyssie.

minitrouble
19. sep 2010

@briketa no ten stativ este moze byt problem ja fotim stale z ruky. No na manuale som mala prepnuty aj rezim aj na objektive a presne ako pisete tie "neostre" fotky su take ked fotim strasne z blizka, ked fotim z vacsej vzdialenosti tak to je celkom v pohode
cize je to mojou neznalostou a neschopnostou 😎 😀 ...tak to je ten lepsi pripad 😝 😅 baby budem uz pisat do tej sukromnej temy a tam skusim aj fotky pridat potom 😉

csikike
19. sep 2010

tu sa usukromnite a ja si mozem pisat sama, co? aj ked je pravda, ze fotky deti by som do nezamknutej temy nedala, aj ked by som si rada vypocula kritiku na moje fotky

dupinka
19. sep 2010

Ahojte!

potrebujem poradit: na fotaku mi nejde nastavit ISO, len automaticke. A ked fotim v interieri, tak su tie fotky trochu zrnite. Preklikala som sa cez cele menu, ale nic 😒
Mam digit. Olympus 7.1








































csikike
19. sep 2010

@dupinka ja som nikde nenasla iba olymups 7.1, to 7.1 nie je udaj o megapixeloch?

cruela
19. sep 2010

@csikike neboj, ja som v tejto verejnej teme, takze nebudes tu sama 😉

@dupinka pokial viem, tak na tom fotaku sa neda iso nastavovat, fotak si to nastavuje automaticky, cize ked fotis vnutri, tak si prida iso... ale to je len moj dohad, skus najst navod na obsluhu

csikike
19. sep 2010

@cruela, tak to si ma potesila 😉 , skodaze som nezacala fotit skor a nepridala sa k vam 🤐

csikike
19. sep 2010

ja som prave objednala toto http://mini-max.sk/product.php?id=1290, je to super cena, zial na ine makro momentalne nemam, tak dufam, ze bude dobre 😵

cruela
19. sep 2010

@csikike pekne 🙂 takze tvojou zalubou je makro? aj mne sa to lubi, ale zatial sa mu nejak nevenujem, mozno casom... potom nahod dake foto, pokukam 😉