Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

majulcek
23. apr 2011

@cruela svet je maly ja to stale hovorim

zuzu80
23. apr 2011

@majulcek
@cruela no prosim a zas by mal manzel bod, zas by mi povedal, vidis, ziadny zapadakov, slavna cruela studovala s tvojou rodackou a majulcek sa tu chce dokonca zamestnat a ziju tu aj neterky 😉
@majulcek drzim palce, tak sa dobre odprezentuj a potom niekedy mozeme skocit na kavu

cruela
23. apr 2011

@zuzu80 😀 a este vo vrabloch doverne poznam autobusovu stanicu, bod ked sme chodievali k starej mame, tak sme vo vrabloch prestupovali a skoro hodinu cakali na dalsi bus 😀

zuzu80
23. apr 2011

@cruela no to ste si velmi neuzili 😀 😀

cruela
23. apr 2011

@zuzu80 tak nejak 😀 ale tie plechove budy si budem pamata uz navzdy.. aj ked teraz tam hadam uz nie su

majulcek
23. apr 2011

@zuzu80 ty si opica...inak nic v zlom moj muz minule zahlasil ze co tak kupit byt(podotykam ze vybavujeme stavebne na dom)vo vrabloch ze su aj lacnejsie ako tu v nr,tak som hned dala stop ze nie,ze sice vrable su super,ani semafory tam nemusia mat,ale okrem tych neteri ma tam nic netaha... a co sa tyka roboty budem sa snazit a vidis vrable su tak super ze aj ludia z nr tam chcu robit 😀 😀 😀 😀 kava to potom isti 😀 😀 😀

zuzu80
23. apr 2011

@majulcek povedz muzovi, nech sa neda oklamat nizkymi cenami nehnutelnosti to je vsetko relativne 😀 😀 . Chces jest nieco ine ako zemiaky, ryzu, musis ist do mesta, chces vyssiu kulturu ako spevacku skupinu Obriezka musis ist do mesta, chces cakat na semaforoch a bozkavat sa v dopravnej zapche musis ist do mesta, chces vyvencit dieta v parku dlhsie ako 3 minuty musis ist do mesta a preto hlasujem za MESTO

majulcek
23. apr 2011

@cruela no vo vrabloch si cakala iba hodinu ale keby byvas ako ja na malom lapasi,tak tam chodili busy do nr do stvrtej a potom smola 😀 a vyhoda je ze sa na takej malej stanici nestratis

majulcek
23. apr 2011

@zuzu80 no ved aj Vrable su MESTO 😀 😀 😀 😀 😀 aj tesco mate,aj lidl...aj kino...paraaaada

zuzu80
23. apr 2011

@majulcek Lapas, ale ved tam som ja prazdninovala kazde leto 😉
mestom ho nazyvaju iba malomestiaci, my realisti ho nazyvame pravym menom nasa melebna dedinka 😉

olienka12
23. apr 2011

@majulcek heh to hovoris o mne? ja som mala pocit ze som vo filme coz takhle dat si spenat a moj maly je vlastne zmenseny velky 🙂))

majulcek
23. apr 2011

@olienka12 a najhorsie ze aj tie gesta su rovnake...pomoooc... 😀 😀 😀

@zuzu80 no vidis o co by si prisla keby tajis odkial si,si zistila ze kurna tie vrable su vlastne slavne 😀 nezabudni sa pochvalit muzovi,dokonca ho poznaju aj holandani 😀 😀 😀 😀 a tak ta veelkost ma aj vyhody,sadnees na cajgel usetris benzin....len potom treba nan taku retaz ako v teme protiklady,aby ti ho neslohli 😀 😀 😀 a Lapas,to sa ti ako prihodilo ze ta tam na prazdniny cakali? 😀

olienka12
23. apr 2011

@majulcek no moj z toho vyrastol podoba sa na svojho otca len ked sa mraci 🙂))) inak je po mne 😀 😀 😀 resp. na mojho oca sa dost podoba

majulcek
23. apr 2011

@olienka12 vdaka bohu,nie? 😀 😀 😀 😀 😀 u nas sa to taha stale k tej muzovej strane,ale ze vraj aj zo mna volaco ma...no nist vynosila,odrodila som tym to asi pre mna konci,zasluhy ma niekto inyyy 😀 😀 😀 😀 😀

zuzu80
23. apr 2011

@majulcek no sak jasne ze ho poznaju aj holandania, ked tu nasli asi najlacnejsiu pracovnu silu v celej europe 😀
Mudro vravis, kto nema cajgel a vinice, nie je vrabelcan. Vlastnim auto a nevlastnim vinice.
No a na Lapasi ma museli cakat na prazdniny, lebo som prava nefalsovana vnucka 😉

majulcek
23. apr 2011

@zuzu80 no inak,mudro vravis dievca...konecne sa do sytosti napapkali (holandani na recepcii) ked doma poznaju len chlieb so syrom a jeden rezen na veceru 😀 😀 😀 ale teraz som nemyslela tych vysokopostavenych,ale tych obycajnych,ktori si mysleli dovtedy ze okrem lunika tu nist dobre nenajdu..no ty si ozaj len taka pancovana,jakoze kto nema vinice neni PAN 😀 ty prava vnucka,ja tam narodena a byvajuca 26 rokov

zuzu80
23. apr 2011

@majulcek ty a to sme sa mozno aj stretli na najlepsej tocenej zmrzke na terase pri krcme 😉

majulcek
23. apr 2011

@zuzu80 no ty si jaak pamatas 😀 😀 😀 mnaaaam,chvilu ju robili aj v pohraniciach ale lapasska bola naj 😵 aj na didziny si chodila? 😕

adus123
23. apr 2011

Ahojte, prosim zase o radu. Chcela by som vyrezat cast fotky a zvacsit ju na rozmer povodnej fotky. Ako to mm urobit? Ked si spravim vyrez, vzdy to mam mensie, ako povodnu foto. neviem, ci to viem dobre napisat ale asi takto to myslim..mam povodnu foto..ja neviem...lopta + syncek...chcem vyrezat len cast so syncekom ale chcem aby foto ostala v povodnych rozmeroch...da sa to nejako? dakujem.

cruela
23. apr 2011

@adus123 v com to orezavas? nech je to akykolvek program iste tam ma nastroj ozerania nejake moznosti a tam si musis dat ze zachobat pomer stran a potom orezes v rovnakom pomere ako original...

adus123
23. apr 2011

@cruela ...a ako budem vediet ze to ma velkost napr 10*15?
Tym, ze zachovam pomer stran, tak fotka moze mat rozne velkosti, nie?

adus123
23. apr 2011

@cruela ..manzel mi stiahol IrfanView a tam sa ma to nepyta.....
robim to podla tohto linku, ale neviem....http://www.jopollak.ic.cz/navody/dodatky/navod-...

cruela
23. apr 2011

@adus123 ked zachovas pomer stran a fotak mas nastaveny ze ti foti v pomere 2:3 tak orezes na format 2:3, teda mozes dat urobit fotku vo formate 10x15... idem kuknut ten irfanview, to som kedysi mala, ale uz som s tym nerobila sto rokov...

adus123
23. apr 2011

@cruela ..Aha, teraz rozmyslam, ze nech to zvacsim ci zmensim akokovek ale necham zachovany pomer stran, vo fotosluzbe mi potom z toho spravia akykolvek format chcem? Tak je to, ze?
Este musim najst take nieco, kde sa da zakliknut zachovat pomer stran. Cruely, je na to nejaky lepsi program ako ten, co mi stiahol manzo?

cruela
23. apr 2011

@adus123 http://www.jopollak.ic.cz/navody/dodatky/navod-... hned na tej prvej strane to mas napisane

adus123
23. apr 2011

@cruela ..diky za ochotu..si zlata...pockam, kym to kuknes..popripade kludne daj typ, ktory program je na to lepsi...diiiiky

adus123
23. apr 2011

@cruela ..no podla toho to robim..len sa ma to nikde nepyta, ci zachovat pomer stran...

cruela
23. apr 2011

@adus123 hej, podla toho to robis 😉 inak, ja osobne by som ti odporucila FastStone, ze zadarmo a velmi dobry

adus123
23. apr 2011

@cruela ..este ta poproism...ako zistim v akom pomere mi foti fotak? Ked pozriem rozmer fotky tak mi pise
Dimensions 3478x2736pixels

adus123
23. apr 2011

@cruela oki..idem nahnat manzela k pc, nech mi to hned stiahne.....dakujem 🙂