Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

adus123
2. jún 2011

@cruela ... Ty mas nadherne fotky...Tvoju uroven by som ja nedosiahla ani keby som mala Nikon 9999999 🙂 Ale na to sa clovek musi aj narodit..na krasne foto treba mat aj talent, nie len super fotak...
Ale vsetky baby su tu sikulky... 🙂

michalag
2. jún 2011

@adus123 no ani moc nie som, to som raz citala o macro objektivoch a potom som hladala ci nieco taketo nie je aj na kompakty tak preto o tom viem

tu je ten hmyz lepsie vidiet
http://3.bp.blogspot.com/-UiAkcCE5yiA/TeeQJjuT0...

michalag
2. jún 2011

ked si porovnam cenu macro obkektivu a tuto predsadku tak ....

olienka12
2. jún 2011

@michalag ale da

olienka12
2. jún 2011

@michalag fotene 18-105

mirica4
2. jún 2011

ahojte už po tretí krát píšem a nechce mi odoslať príspevok s fotkami, tak neviem či treba zmenšiť formát alebo si to mk urobí samo?

majulcek
2. jún 2011

caute baby,
nemala som nejak cas,ale aka je teda tema do DU? 😕
cau @domy uz sme fotak rozoberali spolu milionkraaaat a teda zabrigaduj sa naa cele leto lebo ked sa do toho dostanes furt budes nieco chciet...a k fotaku musis hned pamatovku kupit,ak nema vo vybave kapsu tak tu,potom nejaky filter aspon uv na ochranu skla a sak to poznaaaas.... 😀
@zuzu80 ty si vedela o tomto ? http://www.vrable.sk/?program=48&module_action_... ako som isla vcera do roboty tak som si to vsimla,ale to uz bohuzial nestiham 😝

mirica4
2. jún 2011

no už som na to prišla, jedna fotka bola veľká ale už som to opravila..
zbúchala som to pokiaľ malý spal, lebo som nemala inak kedy, robila som s tým čo som našla 😅 , ale prišla som na to, že menej je viac, ale každý sa učí na svojich chybách 😉
tak šup len ma skritizujte...
a pekné máte fotočky len som nevidela všetky, neviem kde si ich prezeráte?

mirica4
2. jún 2011

a pýtam sa k čomu je pevná 50ka a tiež či muím mať uv filter? dík za odpovede

mirica4
2. jún 2011

a ako som si všimla väčšina máte nikon čo? ja som sa nevedela rozhodnúť či C alebo N, presvedčili ma na C, zatiaľ som spokojná, neviem porovnať, nemala som v ruke N.

majulcek
2. jún 2011

@mirica4 ja mam tiez c a filter preto aspon u mna lebo ja fotim,polozim ,zase fotim a bala som sa ze si doskriabem objektiv,sklo na nom...a muz ma skoro zozral lebo mam doskriabany displej kedze ho nosim na krku a o mikinu,gombiky atd sa mi opiera...a neviem preco mna sa lubim malinky s tou holo ritusou,taka prirodzena 😵

majulcek
2. jún 2011

@mirica4 a pevna 50 kvoli portretom

mirica4
2. jún 2011

@majulcek aha dík za vysvetlenie 50ky a ten filter mám ako pýtať? lebo som z nich puk, zatiaľ dávam krytku na obj. ale dokedy, čo ak stratím

majulcek
2. jún 2011

@mirica4 http://www.pixmania.sk/sk/sk/20/14/xx/433/1/cri... tu mas filtre od vymyslu sveta,podla priemeru atd a hamu niekto povazuje za odpad ale zase u mna bola cenovo najpristupnejsia kedze na hoyu sa zatial nechytam...ja mam uplne obycajny uv 58 s tym ze to je vlastne cisto len ochrana skla,aj proti prachu ,ale pacia sa mi aj prechodove,slubujem si polarizacny ale to je uz o tom aj co chces fotit,ci ich potrebujes 😵

ivka000
2. jún 2011

babýýýýý už je 50 doma týždeň ma tu neuvidíte čo budem len fotiť 😀 😀 😀 a je to iná bomba oproti setáku 😵

michalag
2. jún 2011

@ivka000 supeeeer tak chceme vidiet potom po tyzdni fotocky 😀

michalag
2. jún 2011
majulcek
2. jún 2011

@michalag a neni 10megapixelov v dnesnej dobe malo? viem ze pixely su neni vsetko,ale co ja viem...a podla mna takato vybava ako setak 18-55 ti bude zbytocny...a pri 75-300 F/4-5,6 necakaj v interieri zazraky pri umelom osvetleni...nerozmyslala si radsej telo zvlast pripadne s jednym setakom a radsej si nasporit na to macro kedze ty rada fotis"drobnostky" 😵

michalag
2. jún 2011

@majulcek ja si dam rada poradit, len ma ta cena zaujala

majulcek
2. jún 2011

@michalag ale praveze ja som ta posledna co by ti mala radit 😀 ja viem vsetko je o peniazoch hlavne ked chybaju 😝 skus pokukat dake recenzie,ja s tou 75-300 skusenosti nemam,takze urcite ti lepsie poradia baby co ho maju...

michalag
2. jún 2011

@majulcek ja rada fotim v podstaste od macro, prirody, fauny az po krajinky, takze si myslim ze dost siroka skala, ale inak 😎

majulcek
2. jún 2011

@michalag a to asi nema stabilizator a ten ja potrebujem lebo bez stativu by som neurobila nic ostre 😀

majulcek
2. jún 2011

@michalag aj ja okrem ludi to mi nejak nejde 😀

michalag
2. jún 2011

@majulcek ani mne 😝 , deti a ludi to eee, flora a krajiny mi aspon neutecu ked chcem fotit 😀

mirica4
2. jún 2011

@michalag ja nie som odborník, ale ten druhý obj. má zlú svetlnosť /f/ a tie megapix. to môj mobil má tak skoro
@majulcek dík urobím pokuk

majulcek
2. jún 2011

@michalag este niekde vyzmyskat 150 a mozno by bola aj 550 🙂

mirica4
2. jún 2011

@majulcek
@michalag však aj ja mám 550ku s 18-135 hoc by som bola za lepši f ale na začiatok stačí

michalag
2. jún 2011

mojmu drahemu sa zda dat uz 500 eur vela takze musim urobit kompromis

adus123
2. jún 2011

@ivka000 ta 50 co si si teraz kupila to je vlastne ta pevna 50?