Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

nikonka
27. sep 2011

@silvia.t @krista tie porovnania su super, az na to, ze sa porovnava neporovnatelne 🙂 napr. sigma (ci tamron) 18-50 f2.8 vs. nikkor 16-85 f3.5-5.6 je ako porovnavat cinany so svetielkujucou podrazkou v porovnani s adidaskami s beznou bielom podrazkou a vycitat adidasom, ze nemaju svetielkujucu podrazku... a samozrejme cu drahsie ako cinany.... nikkor je znacka a plati sa aj za tu znacku samozrejme... ale tiez mozes ocakavat vyssiu kvalitu, servis, sluzby, doplnky.... takze je na tebe co si zvolis a vyberies... a taketo porovnavania ja nemusim... proste kazdy musi vediet co chce... ja som za nikon...

krista
27. sep 2011

@nelicefo co máš za zrcadlovku? 😅

@nikonka já jsem jen kopírovala srovnání od zajo z nějakého časopisu 😉 sama jsem to nesrovnávala, všimla jsem si jen, že silvia.t o tom srovnání mluvila, chtěla jsem někomu ulehčit práci s hledáním... já čekám až mi přijde poštou D90+18-105, později budu kupovat ještě pevnou 50tku a tím prozatím skončím 😵

nelicefo
27. sep 2011

@krista Olympus E-450. 🙂

Ale ak sa podarí čoskoro bude nová. 😅 😀

nikonka
27. sep 2011

@krista ja viem, ze to pisala zajo 🙂 , to som len naschval adresovala aj tebe, lebo sa treba aj zamysliet nad tym a zvazit vsetky moznosti, ked sa uz clovek rozhodne investovat....

krista
27. sep 2011

@nikonka tohle rozhodování je těžký a je to na každým jak se rozmyslí. Můj manžel chtěl objektiv "originál" čili Nikona - Nikkor, tak máme Nikona protože vyšel v setu na hodně dobře a pevná 50tka nás nebude stát tolik abych koukala po levnějších variantách, ale chápu že kdo nemá tolik peněz, tak kouká kde by ušetřil nějaký ten tisíc a ty rozdíly jsou někdy dost velké 😒

@nelicefo jo tak v Olympusech se vůbec nevyznám 🤐 a po čem se koukáš teď?

nelicefo
27. sep 2011

@krista Najradšej by som bola ak by sa podaril Nikon D90 a ak nie tak sa uspokojím aj s D5100 alebo D3100. 😝 😅 🙂
Ešte mm pozeral Canon eos 60D.

krista
27. sep 2011

@nelicefo a na co čekáš, proč neobjednáváš? Na penízky? 😀 taky jsem čekala, ale měla jsem strach že ten D90 mi uteče, včera jsem ho objednala za super cenu, no tak doufám, že v pořádku přijde... D3100 už jsem taky měla 🤐

nikonka
27. sep 2011

@krista ja som tiez nemala peniaze... ale nekupila som si nic, fotila som so setakom 18-55 kym som si nenasetrila na to, co som ozaj chcela... je to vec pristupu... bud si pockam a kupim co ozaj chcem, alebo rychlo rychlo kupim na co momentalne mam a potom si budem mozno hlavu buchat a predavat ten objektiv, aby som si kupila co ozaj chcem.... poznam zopar takych pripadov, nehovorim len tak do vetra 😀

krista
27. sep 2011

@nikonka když ono je to těžký.... jsou lidi co tomu nerozumí, teprve začínají a hledají rady (třeba i já) a každý na tom internetu má názor úplně jiný, já navštěvuju spoustu diskuzí, spoustu for kde se radí... a každý má názor úplně jiný, takže člověku nakonec opravdu nezbyde nic jiného než udělat si názor sám 😅

Někdo tady mi říkal ať se vykašlu na 18-105 (omlouvám se, že už přesně nevím kdo, každopádně ty jsi mi psala, že i ten 18-105 je dobrý to si pamatuju) že mi bude stačit pevná 50tka, jinde mi zase říkali že to ani omylem, že s pevnou 50tkou nemůžu fungovat dlouho....

No tak jsme to probrali doma s manželem, nejdřív jsem chtěla jen tělo že koupím tu 50tku, ale manžel pořád chtěl 18-105, jak jsme tento objektiv měli na té D3100 tak jsme si ho celkem oblíbili, nakonec jsem zjistila, že mě vyjde na líp koupit celý set a pevnou 50tku časem (neměla jsem ji doteď, vydržím bez ní dál 🙂).

nikonka
27. sep 2011

@krista to je presne co hovorim, kazdy si musi spravit nazor sam, zvazit co chce, ako to chce a hladat cestu ako to dosiahne.. akoze ja mam pevnu 50tku a nedokazem si predsatvit, ze by to bol moj jediny objektiv.. baby ho strasne vychvaluju, ja som s nim tiez nadmieru spokojna, ale nemohol by to byt moj jediny (a ani nie hlavny) objektiv... svetelnost ma super, aj ostrenie a rychlost (mam 1.4), ale zoom tomu chyba a ja zoom veru potrebujem... svadbu v kostole s tym nenafotis, na vyletoch ti tiez nepomoze.. je to dobry doplnkovy objektiv, ale treba mat zoom....

krista
27. sep 2011

@nikonka ten Zoom právě na té 18-105 máme rádi, zkoušeli jsme i 18-55 a prostě to pro nás bylo krátké, když fotíme děti u babičky na zahradě, tak ho využijeme hodně 🙂 ale na té pevné 50tce mě lákají ty nádherné portréty, protože mám hodně ráda obličeje a jejich detaily 🙂

domyyy
27. sep 2011

@krista odkiaľ si kupovala foťáčik? 😵 ja pozerám ceny a všetky možné alternatívy, chcela som na splátky, ale nechcú mi dať, no čoskoro by som mala mať došetrené naň 😝 😉

mirica4
27. sep 2011

dievčatá a @maruskak13 ja mám canon 550 ku takže aký si potom kúpiť obj. na portréty hlavne v interiéri? teraz si musím vystačiť seťákom 18-135 a až zajtra mi príde tá 50 1,8...myslela som tým aký že aký tamron al. sigmu ak by canon bol drahší..vy máte väčší prehľad 🙂

krista
27. sep 2011

@domyyy kupovala jsem tady u nás v ČR, nevím jestli to můžu napsat abych nedělala reklamu 🤐 Je to firma Foto.cz (spadá pod Cewe Color což je vlastně jedna z hodně velkých firem vlastnící i Fotolab - tam jsem měla už jeden foťák taky - u nich 😀). No vyšel mě (nebo vyjde, ještě nemám nic zaplaceno ani v ruce) na 16,5tis. což si myslím, že je dobrá cena za D90+18-105, protože za tuhle cenu se daji tady sehnat leda Polský a to mám garantovaný že to Polský neni, už jednou jsem měla foťák ze zahraničí a byly s tím problémy, tak znova už radši ne... 😉 kolik plánuješ do něj tak investovat?

mirica4
28. sep 2011

máte niekto skúsenosti alebo vaše okolie s obj samyang?

domyyy
28. sep 2011

@krista to je úúúžasná cena 😵 😵 😵

@olienka12 ďakujeem 🙂 asi tam zavolám 😀 a je z NR takže to ma na tom teší najviac 😵 11 000 obrázkov nie je veľa, že? 🙂

olienka12
28. sep 2011

@domyyy vobec testovane su na 150000 cvakov

krista
28. sep 2011

@domyyy ten inzerát co házela @olienka12 vypadá fakt skvěle, možná by to stálo za to zkusit 🙂
No já už se na náš foťáček těším mooooc, zrovna je přepravován k nám na poštu 🙂

domyyy
28. sep 2011

@olienka12 volala som, ešte ho má ten chalan, ale čo je najhoršie, ja dnes odchádzam do BA a prídem v nedelu, už ho nemôžem ísť pozrieť tak neviem či ho ešte bude mať ☹ ☹ ☹ modlím sa, aby mal 😒 😒 a inak battery grip je dobrá vec? 😕 v tom sa nevyznám čo to je.... spomínal mi to....

@krista ja sa teším s tebou 😵 ak nekúpim tento tak rozhodne pozriem tam kde si kupovala ty 🙂

domyyy
28. sep 2011

a ten battery grip som už našla tu 😅 http://www.ephoto.sk/fotoskola/clanky/vyber-fot... takže myslím si, že je to faajn 🙂

qetinka
28. sep 2011

@olienka12
dikes

olienka12
28. sep 2011

@domyyy grip a objektiv je tam doplatok citala si poriadne inzerat?

olienka12
28. sep 2011

@domyyy a moj skromny nazor zbytocnost... ked chces frajerovat nech sa paci,ale staci ti nahradna baterka.. d90 ma baterku super jednu svadbu nafotim na jednej baterke...

nikonka
28. sep 2011

@olienka12 grip nie je len o frajerovani.. fotak je sice tazsi, ale lepsie sa drzi v ruke, tiez su na gripe tlacidla a napriklad fotenie na vysku je s gripom ovela lahsie ako bez neho

krista
28. sep 2011

@olienka12 to jsem docela ráda že to o té baterii píšeš, protože já jsem celkem rychle vyfotila baterku na té D3100 ale včera mi na jednom foru psal chlápek, že D90 má lepší baterku a že déle vydrží. Ptala jsem se totiž na nějaké náhradní, jestli se dá věřit těm levným náhražkám, nerada bych ten foťák něčím odrovnala 😖

Grip se mi líbí, ale myslím si, že si prozatím vystačím bez něj 🙂

@domyyy nějaký foťáček ti určitě vyjde, držím palce 😵

barbarka
28. sep 2011

ja mam dva objektivy - setak 18-55 a pevnu 50 f1,4
rozmyslala som ze setak predam a necham si iba 50tku ale teda asi by som to lutovala, to co by som za neho dostala by bolo dost malo a fakt ze ten zoom niekedy velmi chyba, napr. nafotit rodinnu oslavu 50tkou v nasom byte nehrozi, proste sa tam nevojdeme 😅 tak nechavam si setak, mam ho na krajinky, vylety, architekturu, rod. oslavy v bytoch a na portrety 50tku

barbarka
28. sep 2011

ku gripu sa nevyjadrujem, nikdy som neskusala tak neviem. ale asi by som sa trochu bala vahy fotaku potom 😅

nikonka
28. sep 2011

@barbarka to je sila zvyku, vaha fotaku 😀 ja som si minule vazila ten svoj a aj s nainstalovanym bleskom to malo 2,5 kila 😀 a to vlacim cely den ked fotim svadbu.... ked to niekto chyti do ruky, tak je prekvapeny, jak to dokazem cely den drzat....