Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

lili.nicol
10. sep 2010

@monika0001 super 🙂 baby ste ma teda navnadili idem aj ja skusit ten flickr.-) len ci mi to pojde nevieeeeeeeeeeeeeeem 🙂

monika0001
10. sep 2010

@mona12071 - už sm našla kde som stihala to profi studio

http://www.slunecnice.cz/tipy/photofiltre-aneb-...

monika0001
10. sep 2010

@minitrouble - ďakujem 🙂

monika0001
10. sep 2010
mona12071
10. sep 2010

drobec mi zaspinkal 😉

monika0001
10. sep 2010

kočky ja vás opúšťam.. ideme po sestru a hor sa na jarmok a hľadať tam zajo 😀 😀 😀 😀

mishusha
10. sep 2010

baby idem aj ja na ten flickr... a s vasim dovolenim si vas popridavam do kontaktov... 😉

mona12071
10. sep 2010

taik ja som si zalatila ten flikr a uz mozem davat neobmrdzene fotiek na rok huraaaaaaaaa 😀

sidzej
10. sep 2010

Kratko k tym webom s fotkami: Netusim kolko stoji Flickr, ale pamatam si, ze ked som pred par rokmi porovnaval Flickr, Pbase, Zenfolio a Smugmug, tak mi z toho nakoniec najlepsie vysiel Smugmug 🙂 Nebolo to ale len o cene, ale aj o uzivatelskom rozhrani, pozadi, rychlosti prezerania, uploadu fotiek, kvality fotiek (a thumbnailov) atd atd...Smug je asi trosku drahsi, ale mozno aj krajsi 🙂

babatko88
10. sep 2010

@monika0001 kde nájdem prosím ťa k tomu studiu tú češtinu? alebo ako ju zvolím??? neviem to nájsť

babatko88
10. sep 2010

už som našla 😀

briketa
autor
10. sep 2010

@ajaku - podla mna mas fantasticke citenie ako naexponovat a osvetlit zatisia, alebo farebne prevedenie kvetov a rastlin. uplne to v tvojom albume vynika. a taktiez nieco ako fotoreportaz (bez slov, okamih. stare topanky v novej dedinke...)
som si ista, ze keby si vysla na ulicu a len tak nacvakala nahodnych ludi, budem tu ohkat a achkat ;). two thumbs up!
to je to spravne fotograficke oko 🙂 Podla mna mas lepsi citak na spontanne zabery ako na nastavovane "studiove" foto.
Sme dve ;)

Baby, do TEXTUR sa nebudem zapajat, nie je to moja parketa. Ja sa snazim upravovat fotky co najmenej, alebo vobec. Mna prave to pohana viac dopredu. Ucit sa fotit tak, aby fotka vysla von priamo pouzitelna

kuko7
10. sep 2010

Ahojte baby, my sme dnes boli len tak na prechadzke a tu je par zaberov 😀

kuko7
10. sep 2010

kvalita ako vzdy mizernaaaaa 😠

nika12
11. sep 2010

@kuko7 kraasne fotky, mala je nadherna, ako anjelik a tie ocka 😵 inak tu suknicku si jej obliekla predpokladam na fotenie, alebo ju tak obliekas bezne?? 😝 je fakt krasna..aj ten slimacik je milyy 😀

briketa
autor
11. sep 2010

@prsky - tak som si tie fotky popozerala a zase Ta odkazem na ten link co som Ti uz napisala - pravidla kompozicie.
Ty sa na malu pozries a cvak.
Mala by si si najprv premysliet co a ako chces fotit. Ze by tam pred sebou nemala mat travu, ze ked sa hra s retiazkou z rolety,aby ju ta retaz krizom neprekryvala cez cely zaber. Skus malu posadit len tak do travy, aby tam nic ine nebolo, aby naozaj vynikla. Na niektorych fotkach mas pozadie velmi clenite s tisic roznymi vecami a je to fotene na vysokom clonovom cisle a tym padom vobec neoddelene. Rusi to. Daj tam mensie clonove cislo, aby si mala silnejsi bokeh (rozmazane pozadie) Namiesto styroch takmer rovnakych zaberov, skus sa pohrat aj s detailom, vyskusat rozne fokalne vzdialenosti. Odfotit raz v detaile na cely zaber len tvaricku, potom celu postavu, nech sa to spestri. Rozmysli si vzdy uhol v akom budes fotit, nezabudni, ze deti treba fotit z vysky ich oci.
Zase budem opakovat - ked pozeras v hladaciku, ci na displeji, presvedc sa najprv, ze jej neodsekavas navrchu z hlavicky, zboku, ci kusky rucky. Skus ju odfotit v spontannej mimike, ked sa strasne smeje, alebo place, albo krici, mraci, robi grimasu. Velmi pekne by to ozivilo album. Male deti su spontanne, nech su take aj fotky.

briketa
autor
11. sep 2010

Niekto tu spominal ceny - Flickr je zdarma, kym si clovek nechce upradovat na PRO konto. To si platim myslim 24 dolarov za rok.
Velmi pekne teraz ugradovali albumy, fotky ked su zvlast rozkliknute na pozeranie, su na ciernom pozadi, vyzera to omnoho viac profesionalnejsie.

briketa
autor
11. sep 2010

Prsky, pozri ako nestandartne som odfotila malu a dnes je to jeden z mojich najoblubenejsich zaberov 🙂
http://www.flickr.com/photos/25224472@N07/44626...

monika0001
11. sep 2010

@babatko88 - no vidíš? ja som na to neprišla, že ako to urobiť 😀 😝

@kuko7 - strašne sa mi páči ten tvoj štýl fotiek 😉

@briketa - k Tvojím fotkám sa nevyjadrujem.. lebo nemám slov... proste vždy a stále krása!!!!! 😵 😵 😵

kuko7
11. sep 2010

@nika12 dakujem krasne,,,mala je anjelik ale s velkymi rohami,,,no a ta suknicka, to som jej kupila na tanecnu a ona to chce stale nosit,,,ale mala to hlavne kvoli foteniu 😀 😀 😀
@monika0001 to velmi potesiiii, dakujem krasne 😀

prsky
11. sep 2010

@briketa kedze si presunula diskusiu z IP do mainu, odpoviem tiez tu. dakujem za postrehy. este by som potrebovala poradit s tym, ze moja dcerka sa odo mna zvycajne nepohne dalej ako 3m a ked vytiahnem fotak, tak je nalepena na objektive? 😅 cvicenie robi majstra, tak idem studovat a fotit, hadam sa casom kompozicne zlepsim a potom mozem popracovat na technike fotenia. fotim ju zvycajne na clonach 4 az 5,6 a tiez sa divim, ze nie je pozadie rozmazane (zeby nejaky bug v mojej fz50?). je mi jasne, ze pozadie nemam idealne, ale moje fotky su skor reportazne - vsetky su z nejakej "akcie", kde sme boli a tak som fotila vzdy najlepsie, ako som vedela. inak henta fotogaleria je moje ulozisko, nie je to vyber naj fotiek, ale hlavne je to predvyber fotiek, z ktorych budem vyberat pre domaci kalendar 😉 a nic aspon trochu dobre si nenasla ☹ ? lebo je fajn, ked je kritika v oboch smeroch, ale beriem, ked su tie fotose take zle 😉

babatko88
11. sep 2010

@monika0001 treba si to stiahnuť, rozbaliť a vložiť do nainštalovanej zložky 🙂

mona12071
11. sep 2010

cim viacej viem tak sa mi zda ze neviem ach jo som pako z uzavierky a clony a kompozicie ach jo ☹

cruela
11. sep 2010

@mona12071 z vlastnej skusenosti viem, ze staci len trocha cviku, skusat rozne nastavenia, rozne clony, casy a tak a casom to budes uz vsetko robit automaticky

mona12071
11. sep 2010

@cruela no budem sa snazit 😀

nika12
11. sep 2010

@kuko7 ja sa jej vobec necudujem, ze ju chce mat stale na sebe 🙂 a na tej fotke, co jej ocka tak krasne svietia, to je upravovane, ci to je zasluha dobreho objektivu?? alebo fakt jej tak svietia?? 🙂

pandula
11. sep 2010

@kuko7 jeeeej kraaaaaaaaaaasne fotecky.

a inak ahojte len tak som tuto temicku zbadala .. idem kukuc dalsie fotecky super napad 😵 😵 😵

pandula
11. sep 2010

@ajaku naaadherneee fotecky robiiiiiiiiiiiiiiiiiis. juuuuj radost sa pozerat. 🙂

cruela
11. sep 2010

doteraz sa mi este nikto nevyjadril k fotkam, tak to skusim este raz, ci opat ostanem odignorovana 😀
fotila som jedno babenko a spolupraca bola dost obtiazna...