Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

nostek
5. júl 2010

@zajo79 jasne, vdaka.. sice som hladala kritiku na flickr.com, bolo by to pre mna lepsie. a mozeme tam o tom diskutovat viacery. viac hlav, viac rozumu. 🙂 a druha vec, vidim tam presne co si myslela, bez rozptylovanania sa preklikavanim na ine stranky.
ale dakujem. poucila som sa. veru s tym svetlom a tiemi je to makacka.

zajo79
5. júl 2010

tak rychlo kym nas nebloknu 😀

prvy papagaj, vadi mi to pletivo
druhe papagaje - su moc daleko.

krava - ani detajl tvare ani cela krava- a tie klasy cez xicht.

ceresnicka - zazoomvat na ceresnu - aj zaostrit... alebo na dcerku... pride mi to ani dcerka ani ceresna.
modroocka - krasna fotka, aj zaostrene vyzera byt super, len by som asi skusila neaku upravu vo photoshope - ked mam peknu fotku, ale jednu z tych obycajnych albumovych, vynikne az upravou

to dietatko s kvetom - nedaju sa vytiahnut tiene z tvare? inak by to bol krasny zaber.

dieta zo psom - klasika rodinna fotka

tulipan - co takto orosit vodou? kedy to bolo fotene? kvety nieje dobre fotit v priebehu dna...pride mi ze je tam divne svetlo.

motorky, pekneee - len by som to asi tiez upravila vo photoshope - farby, aby to posobilo ze su starsie tie motorky

Majak - naadherny, len to pletivo tam... nedalo sa bez toho? pripadne to orezat

a dcerka zlataa.


zajo79
5. júl 2010

niekedy si clovek mysli, ze aka super fotka..len sa nato treba pozriet inymi ocami.

bambi2
5. júl 2010

@zajo79 dakujem za rady... 🙂

bambi2
5. júl 2010

@zajo79 no ved to je to.. lepsie viacej oci ako len jedny.. 🙂

zajo79
5. júl 2010

a na ten majak by sa mi lubil sirokouhly objektiv. 😵 a tiez ho nemam 😅

jarinosk
5. júl 2010

@zajo79 trava, som rad,ze som vyretusoval tych cca 15 ludi co boli okolo.
Ale potom retusnut,alebo orezat travu, uz bude detail 🙂

zajo79
5. júl 2010

🙂 ja som retusovala len neake pupaky z xichtu - a mala dotycna taky zvlaaasny vyraz. zajtra by mal byt photoshop, tak asi kupim neaku prirucku.... to bude na dlhsie sa naucit.

ono hodnotit fotku je dost subjektivny nazor... to tazko... len niektore chyby, ktore sa robia dost casto sa vychytat daju.

niekedy cvaknem taky fajn zaber... a nieco mi ju kazi. bud nezaostrene - som musela vypnut zaostrenie automaticke a multibodove, my to ostrilo vzdy inam ako som chcela. to som si inak trhala vlasy

bambi2
5. júl 2010

@zajo79 je to lepsie?? to dievcatko s ruzou mam aj v bledsom, toto je naschval tak natmavo upravene..

zajo79
5. júl 2010

neee tak. nemas lightroom? tam su take upravy - inee.

zajo79
5. júl 2010
bambi2
5. júl 2010

@zajo79 tulipany som fotila rano... cez den tam mam strasne slnko...

bambi2
5. júl 2010

@zajo79 ja mam corel paint shop pro Photo X2... je to niekde v efektoch??

zajo79
5. júl 2010

ako sa vlastne foti makro? mojim sklom zo setakom si to musim zazoomovat, ale nieje to ono.

neviem preco. makro si nechavam na neskor...teraz skor krajiny a bezne reportazne fotky.

zajo79
5. júl 2010

v efektoch by to mohlo byt.

pripadne si skus stiahnut ten lightroom , sa mi moc moc paci. a tie efetky co tam su, paraada.

bambi2
5. júl 2010

@zajo79 aj ja skor krajiny a co mi pride pod ruku...

bambi2
5. júl 2010

@zajo79 ja tu mam tiez tolko efektov, len som ich este neskusala... neviem ako myslis tie farby aby vyzerali starsie tie motorky..

zajo79
5. júl 2010

vytiahnut tu cervenu farbu a ostatne stlmit..

bambi2
5. júl 2010

@zajo79 ahaaa... ak budem mat zajtra cas, tak sa s tym pohram...

zajo79
5. júl 2010

alebo dat len jednu motorku na zaber, dve mi pride moc... to aj pozadia je moc, aj motoriek je moc..

zajo79
5. júl 2010

sa ospravedlnujem... kritizujem ako kallay.... 😅 no ale nemozem zato.. a tiez som rada a vdacna za negativnu kritiku, posunie dalej ako mazat med okolo ust

dejli
5. júl 2010

Fotenie ma tiez bavi, aj ked teraz pri detoch na to nie je velmi cas. Samozrejme, ze fotime aj deti. Ale rada fotim hlavne prirodu, nezvycajne okamihy, zaujimave veci - architekturu, ale aj makra, kvety, hram sa s realitou a snazim sa robit aj abstraktne fotky, z ktorych ide len nejaky pocit, alebo ma vyznam len nejaka linia, ci farba... je to hra. Tiez mame fotiek na kvanta 🙂. Mam dig. zrkadlovku Minoltu 5D, teleobjektiv, nejake predsadky, ale mam aj maly fotak, aby bol po ruke... Horsie je to potom po foteni so spracovanim fotiek, triedenim a tak... to chce cas...

linnetka
6. júl 2010

ahojte, ja tiez fotim velmi rada, tak obcas zavitam do tohto fora. som amater a mam zatial len canon s5 IS. Kupovala som ho v case, ked som cakala prvu dcerku a bolo pre mna rozhodujuce, aby fotak dokazal natacat aj video a vtedy este zrkadlovky tuto moznost neposkytovali 😒 Ale s fotacikom som vcelku spokojna, foti celkom pekne a vsak len pri dostatocnom svetle. vyssie ISO ako 200 uz ani nepouzivam, nakolko je na fotkach dost vysoky sum.
Ale uz mam slubene na buduci rok na narodeniny dostanem zrkadlovku 😀

No chcela som kvoli inemu prispiet. Bavite sa tu o retusovani fotiek. Ja pouzivam tiez Photoshop a to konkretnu akciu, ktoru som si stiahla z tejto stranky http://browse.deviantart.com/resources/applicat...
je ich tam kopec ale uplne najviac sa mi osvedcila tato http://browse.deviantart.com/resources/applicat...

monnika
6. júl 2010

Ahojte, aj ja sa pripajam. Som amatérka, ale veľmi rada fotím. Najradšej svojho synčeka. Mám iba malý kompakt, ale práve teraz si chcem kúpiť zrkadlovku. A neviem sa rozhodnúť akú. Zatiaľ som si vybrala Canon EOS 1000D BODY + EF-S 18-55 + EF 75-300. Čo si o tom myslíte? Alebo 500D aj s videom? 🙂

zajo79
6. júl 2010

to video na zrkadlovke netreba...aspon ja si myslim.

radsej zober neake lepsie sklo, s lepsou svietivostou ako setove. 😉

bambi2
6. júl 2010

@monnika dobre su oba, ja mam tiez canon aj s videom a musim povedat, ze to je niekedy super vec! musis to ty zvazit, ak nemas camcorder tak sa ti to obcas zide pri tvojom syncekovi. takto nemusis kupovat zvlat aj to aj to... ale to je moj nazor... 🙂

zajo79
6. júl 2010

ked som kupovala svoj fotak, bola to laska na prvy pohlad...

inak ked nieco kupujem, tak citam milion recenzii 😀

megapixel.cz fotoradce.cz

dejli
6. júl 2010

tak ja by som sa na video z fotaku nespoliehala... nikdy nedosiahne kvalitu kamery... a niekedy je to naozaj skoda, lebo tych drobcov sa oplati filmovat 🙂

zajo79
6. júl 2010

som raz citala neaky odborny clanok...ohladne spojenych veci...fotak v mobile, kamera vo fotaku, fotak v kamere....posluzi, ale kvalitovo nie tak ako samostatny.

uz dnes tie kamery niesu take drahe, cena objektivu strednej rady.... a je to o niecom inom.

petot
6. júl 2010

@monnika: Závisí od Tvojho rozpočtu a tiež, či to mieniš každé 2 roky meniť, alebo zostaneš dlhšie u jedného stroja. Ak si rozhodnutá pre Canon a nie si extrémne obmedzená rozpočtom, choď radšej do 500D. 1000D je vlastne zjednodušená 450D aby Canon mal aj nejaký model pre nižšiu triedu DSLR. Ak Ťa to veľmi baví a máš na to, pozri sa aj po 50D, to už je poloprofi mašinka.
Pre mňa bola 500D jasná voľba, video som vyslovene chcel (kvôli deťom) a rozpočet ma nepustil vyššie. 550D má v tomto smere ešte lepšie parametre, Full HD 1080p zvláda pri 30fps (500D zvláda "len" HD 720p pri 30fps, ale mne to bohate stačí, video je veľmi ostré, detailné a Full HD by mi ani počítač nezvládol prehrať 😀 ).

Ak chceš používať video, setový objektív 18-55 je nevhodný kvôli hlučnosti a pomalosti ostrenia. Možno by Ti sadol nejaký 18-130 ultrazvuk so stabilizátorom. Zájdi do špecializovaného obchodu, daj si poradiť, predviesť, vyskúšať. Pozri tiež nejaké porovnania:
http://www.dpreview.com/reviews/canoneos500D/
http://www.cameralabs.com/reviews/Canon_EOS_500...
http://canon500d.com/archives/canon-eos-500d-ca...