Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

toscany
21. sep 2010

@briketa Dakujem za rychlo odpoved. Objektiv k tomu je tento: Canon EF-S 18-55/3,5-5,6 IS.

zajo79
21. sep 2010

@toscany brala by som lepsi zoom.. uz ked uz. 😉

briketa
autor
21. sep 2010

@toscany 18-55 ti uz po mesiaci aktivnejsieho fotenia bude kratky (po tych 55mm ti to nebude stacit) a svetelnost 3.5-5.6 ti bude v zime na Slovensku malo (nic nie je zle so SLovenskom, len je tam malo slnecneho svitu)

briketa
autor
21. sep 2010

Zajko ma predbehla ale vidis, ze mame ten isty nazor

toscany
21. sep 2010

Dakujem kocky, teda aky odporucate?

zajo79
21. sep 2010

tak nato by odpovedala bambi, ta ma canon..

idem to pozriet co maju za ponuku

briketa
autor
21. sep 2010

@toscany a co budes fotit? lebo podla toho sa vybera objektiv

briketa
autor
21. sep 2010

@toscany a este financny limit je velmi dolezity, takmer som zabudla

zajo79
21. sep 2010

ak nemas limit moc velky, by som kupila pevnu 50tku, alebo 85tku...lespie ako dat par eur za setove sklo. jooj, kebyze to mal mne kto povedat, ked som kupovala fotak 😉

silvia.t
21. sep 2010

@zajo79 veru veru,aj ja by som uz inac nakupovala,tu 18-55mm by som vobec nekupovala,a kupila by som len ciste telo a nejaky lepsi obj.
@toscany ja mam fotak asi mesiac a uz ma 18-55mm neuspokojuje 😀 teraz chcem kupit 50mm a po vianociach ked pridu peniazky dalsi co mam vyhliadnuty

bambi2
21. sep 2010

@toscany ja mam canon, so setovym som neni vobec spokojna a keby som bola predtym vedela, tak kupim iba telo, nefotim s nim. mam 18- 135mm, mne sa lepsie foti pevnymi. mam 50mm f/1,4 ten je super a tiez 85mm f/1,8 ten je tiez super. tieto 2 su naozaj perfektne ale na fotenie portretov... ja s nimi fotim hlavne deti... obidva vyjdu okolo tych 400eur ale oplati sa investovat. ja nelutujem 🙂

toscany
21. sep 2010

@briketa krajinne fotografie a fotografie celej rodiny 🙂. Dakujem za cenne rady. Financny limit mame 1 000 Eur.

monika0001
21. sep 2010

ste tu západoch slnka tak aha.. kráásne...
http://www.photoextract.com/cs/foto/253533.html...

adenka
21. sep 2010

@briketa dakujem za komentare 🙂 .. ja som myslela ze aj na ostrom slnku sa daju robit dobre zabery ak mas dobre nastavenu uzavierku a clonu.. snazila som sa s tym hrat ako sa dalo, ale bud som to mala velmi svetle, alebo velmi tmave...
a na horizont si davam fakt pozor...mne sa ani nezda ze to pada, ale mas na to asi lepsie oko... dakujem za rady, pozriem ten bracketing 🙂

zajo79
21. sep 2010

@toscany 1000 eur za objektiv- to by sa uz mohol lepsi zoom dat vybrat... 24-70 je v akej cene u canonu? ale nebude mat pokryty sirokyuhol.... ale na portret to stoji. to je sklo, s ktorym budes spokojna aj za par rokov... 😉

kamilecka
21. sep 2010

Ahojte

to dnes sa zvolila tema zapady slnka 🙂 aj ja mam niejake.
Briketa ale ty mas ovela krajsie vyhlady...aj ja by som chcela mat z domu taky vyhlad 🙂 parada

kamilecka
21. sep 2010

A nasla som este jeden zaber ..... tak to boli moje amaterske pokusy o zapad slnka na tohtorocnej dovolenke 😀 😀
@monika0001 skusala som tvoje rady,zlepsujem sa 😀 😀 😀 dik snad ma este nieco naucis. Potom ked bude cas mi este vysvetlis jednu vec.... 🙂

moni
22. sep 2010

@adusa
Manzel ma zaukoloval aby som zistila akym objektivom si fotila farebnu Anicku 🙂

adusa
22. sep 2010

@moni nikon 50mm F1.4

monika0001
22. sep 2010

@kamilecka - jasné, že hej.. teraz idem k zubárke ale po obede som tvoja 😀

briketa
autor
22. sep 2010

@adenka ale vidis aj ty ten padajuci horizont, akymkolvek okom sa na to pozries. tam kde princeznicka stoji pri strome a pod tym sedi na strome. pozri sa na horizonty na tych dvoch fotkach 😉

to mas uplnu pravdu, ze vies fotit aj na priamom slnku s upravou expozicie. daj si nastavenie na fotenie do RAW formatu, z toho sa da urobit potom najviac. skus si napr. naexponovat obrazok nie na slnko, ale na tien v obrazku.
skus si dat -1 EV a potom si to v editacii upravis s jasom, krivkami, kontrastom a saturaciou.

petot
22. sep 2010

@toscany: tak to Ti vydá na 550D + 18-135mm, náhradnú baterku, veľkú kartu a brašňu k tomu 😉

Ináč, viaceré ste tu zatracovali ten setový objektív 18-55. No, nie je to síce žiadny zázrak, ale fotiť sa s tým dá, keď si človek uvedomí jeho obmedzenia. Pri nákupe s telom stojí 100€ čo je vynikajúca cena za stabilizovaný objektív. Chcem tým povedať, že nikdy už ho za takúto cenu nekúpite (samotný stojí cca 170€) a má nepopierateľnú výhodu v malých rozmeroch a hmotnosti. Ono samozrejme existujú aj kvalitnejšie univerzálne objektívy, ale stoja zvyčajne cez 1000€.

Takže myslím si, že ako záložný objektív stojí aspoň za úvahu, neodpísal by som ho bez rozmyslu. Na druhú stranu sa môže stať, ak si niekto kúpi lepší, že seťák bude sušiť v krabici. Je to rozhodne vec na zamyslenie.

csikike
22. sep 2010

no, ja som si na setovy 18-55 kupila tie makro kruzky a budem ho pouzivat na detaily 😀

zajo79
22. sep 2010

@petot naco kupovat zalozny objektiv, ked radsej namiesto toho pevnu 50tku.

kupit hned dobry ako vyhadzovat prachy za sedy priemer..jasne, staci na rodinne fotky, ale vsetci co sme tu sa chceme zlepsovat, ci nie?

zajo79
22. sep 2010

joj a take praskovacie lietadlo nam tu lietalo nad bytovkou.. .a nemohla som sa pohrat z expozicnym casom, lebo som sa bala ze synator vypadne z okna, lebo aj on musel pozerat.. 😅

petot
22. sep 2010

@toscany: Tie ceny samozrejme závisia od toho, kde kupuješ. Cez Internet sa určite dá vpratať pod 1000€. Myslím, že 550D sa predáva aj v sete s 18-135, to by som volil ja, keby som sa mal rozhodnúť teraz a mal na to dané prostriedky. V tom prípade by som už 18-55 asi nekupoval.

A nezabudni si kúpiť príslušný UV filter Hoya. Stojí to nejakých 20€ a chráni to drahé sklo pred poškriabaním.

@zajo79: Každý má iný prístup. Ako vravím, je to vec na zamyslenie. Koľko stojí pevná 50tka?

bambi2
22. sep 2010

@petot pevna canon 50 1,4 okolo 400 eur...

zajo79
22. sep 2010

@bambi2 a 1,8?

petot
22. sep 2010

@bambi2: Nuž oproti 100€ za seťák je to rozdiel 😉 Nič proti, ja len vravím, porovnávajme porovnateľné.

zajo79
22. sep 2010

nasla som 1,4 http://www.fotovideoshop.sk/shop/action/product... a urcite by sa mohol dat z pixmanie este lacnejsie zohnat.