Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

bambi2
8. jan 2011

@zajo79 neviem, ja som zasadne proti inym znackam... neviem ale nekupila by som iny ako je canon...

zajo79
8. jan 2011

vobec neviem ktory mam kupit.... ☹

kasami
8. jan 2011

@zajo79 ano ved to 🙂
no tak uz len setrit a setrit mi zostava a potom najst v kanade nejaky dobry shop 😀
a aky stativ mas vybraty ? ja mam doma este zo kinofilmovejzrkadlovky odtial mam aj ten objektiv 75-300..... a vcera som zistila, ze na nej mam este jeden objektiv 😝 ani som nevedela, myslela som ze 18-55mam z neho ...no a mam 28-80mm 1:3-5-5,6II bez stabilizatora ... to je asi dobry sunt, ze ? nic som o tom objektive nenasla ... neviete nieco o nom ?

kasami
8. jan 2011

@zajo79 ja som tiez citala, ze canon maju lepsiu kresbu ako tamron , sigma a ine .... ze tie farby su proste krajsie ... ja to pisem ako uplny laik 😝 prepac 😉

zajo79
8. jan 2011

to ano..ale ked sa bavime o tejto tokine, tak z recenzii vychadza super, aj z testov.

zajo79
8. jan 2011

no nikon je nikon..to je jasne

kasami
8. jan 2011

@zajo79 😉 moja kamoska je nikonacka 🙂 nas chodi foti, je proste uzastna a aj jej fotky milujem 🙂

joooj hviezda sa mi zobudila tak musim letiet kojit 😀
zajo79 ty to musis mat vesele pri dvoch detoch .... a este budes mat 🙂 drzim paste s tromi respektive styrmi chlapmi to budes mat co robit 🙂

zajo79
8. jan 2011

uz som nasla...pokial ratam, ze nieje sirokouhly., tak v pohode moze byt na d90...s cim asi ratam 😝

zajo79
8. jan 2011

alebo predsa len na makro nikon 60 2,8 a tokina 11-16? necham si poradit....

zas zato by som mala dve rozne skla...

michalag
8. jan 2011

Ahojte
pekne ste sa rozbehli 🙂 .... ale ako som precitala posledne 2 strany tak sa zacinam stracat aj v tom co som vedela, nejako mam uz z toho misung 😝 😅

michalag
8. jan 2011

a co je dobre na fotenie pocas hmly?

zajo79
8. jan 2011

@michalag svetelny objektiv? 😕 mozno neaky filter...

zajo79
8. jan 2011

a mozno aj bez filtra 😉

kam sa chystas fotit? do lesa? ci architekturu?

briketa
autor
8. jan 2011

@zajo79
zajko, podla mna to rozhodovanie nie az take tazke.
jednoznacne nepokukuj teraz po nicom inom, to su dva absolutne TOP zoomaky.
17-55 je na akcie lepsia, lebo ta 24-70 s crop faktorom na DX formate ti na skupinove fotky nie vzdy bud sirsim koncom stacit.
nielen zabijacky, ale do buducnosti take ako oslavy, svadby. urcite 17-55
na 24-70 by som isla v pripade ak v blizkej buducnosti planujes prejst na full frame. v tom pripade bez rozmyslania.

zajo79
8. jan 2011

@briketa tak skoro full frame neplanujem... 😉 dik za schvalenie.

a varianta...namiesto toho sklo na makro a sirokac tokina? ci tym par sto eur co stoja...to naskrabem aj behom roka 😎 takze 17-55 bude pre mna to prave

briketa
autor
8. jan 2011

@zajo
co sa tyka technickeho prevedenia, 17-55 je mechanicky odolnejsi "lepsie stavany" , 24-70 ako budovany na FF je zas kvapocku ostrejsi.
obe skla su top, na profesionalne pouzitia.
Tak sa mi zda, ze mas Nikon D300 nie? Na ten je vhodnejsi Nikkor 17-55

a ked mozes vyberat medzi tymito dvoma, urcite po nicom inom teraz nepozeraj. to mas zivotnu, snovu investiciu ;)

zajo79
8. jan 2011

niee, d90tku mam

briketa
autor
8. jan 2011

@zajo79
teraz uz len aby som od zavisti (tej dobrej) neporodila 😀 😀 😀

no na D90 tiez plati 17-55 lepsia

zajo79
8. jan 2011

@briketa 😔 no...nechapem, ze muz len tak suhlasil 😀

este vydrz par tyzdnov 😉 a super ze pojdes do porodnice len na jeden den...mna v nitre asi svihne za tych par dni 😠

briketa
autor
8. jan 2011

@zajo79
on dufa, ze sa mu to v Tvojich buducich zarobkoch stonasobne vrati 😀
Ak sa bude dat (musi byt vsetko OK a babatko nesmie mat prilis nizku hmotnost) tak ostavam v spitali len sest hodin.

zajo79
8. jan 2011

@briketa kazdy vikend chodi na polovacku, od piatka do soboty obeda..tak asi v tom planuje pokracovat... 😀 a planuje kupu neakeho auta do lesa... tak to este lacno ho vyjdem..zeby som si nieco este zmyslela?

nasla som stativ velbon proalta 236 plus hlava... no co, uz ked pusta prachy, tak to musim vyuzit 😅

petot
8. jan 2011

@bibi1711 Ja som na Canon 500D skúšal manuálne vyváženie bielej podľa vzorky, ale keď som to spravil bez blesku, tak to funguje len bez blesku. Zapnem blesk - a on ho nekompenzuje, takže fotky do modra ☹. To aby človek pri zapínaní/vypínaní blesku dával rôzne režimy vyváženia bielej 😒 Jediné, čo funguje dobre s bleskom aj bez, je automatické vyváženie bielej, no ale to sme opäť na začiatku 😒 Mám rád svoj foťák, ale toto soudruzi asi nedomysleli.

kasami
8. jan 2011

@briketa drzim paste 🙂 este tych par tyzdnov 😉 a co to bude az to bude ? a ako sa bude volat ? tych 6 hodin ti vazne zavidim 😉 ja som mala oba razy cisarak .... takze ani o troch dnoch som nemohla snivat 😝 ale za tie poklady to samozrejme stoji
este som sa chcela spytat teba na nazor 🙂 nasetrit radsej na lepsi fotak ako Canon 60D za ktory by som mohla moj 450D vymenit a teraz radsej investovat do kvalitneho skla ? mam pevnu 50 - 1,8, 75-300 ale bez IS a setovu 18-55
fotim iba svoje deti 🙂 malu hviezdicku a akcneho syna (snowboard, lyze, motocros, cyklistika, hokej ....)
este raz vdaka vsetkym za nazory 🙂
a kde su vsetci Canonaci ?
@petot aj ja mam s tym vyvazenim problem ☹ ja fotim do oranzova ak ta to potesi 😝

briketa
autor
8. jan 2011

@kasami pohlavie si nenechavam nikdy zistit a ak je to dievca, je to Elle Mia a ak chlapec, tak Liam Kai.

briketa
autor
8. jan 2011

@kasami musim teraz odist, pozriem sa na tie fotaky a objektivy, lebo ja fotim Nikonom. Potom ti napisem.

kasami
8. jan 2011

@briketa my sme tiez pri malom boli dohodnuty, ze nechceme vediet pohlavie, ale ja som citila, ze to bude chlapec a muz s tym nebol stotozneny a presvedcil dr aby mu to prezradil .... ani jemu dlho neveril 😀 a teraz som zase bola presvedcena, ze to bude princez a kvoli malemu, aby nebol moc sklamany sme sa na utz pytali, chodila som na ulz s malym (velmi tuzil mat braceka) a myslim, ze som ho dobre pripravila, malu fakt miluje 🙂
a krasne mena ste vybrali 🙂

kasami
8. jan 2011

@briketa dakujem 🙂

kasami
8. jan 2011

tak prave som si kupila Zoner 🙂 teda mm mi ho kupil uz dopredu na Valentina 😀 tak uz konecne budem vediet o com to tu pisete 😀 a mozem zacat s upravami ....snad sa mi nieco zadari 😅