Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

olienka12
7. sep 2010

@zajo79 praveze picasa ponuka len urcite moznosti zoradenia obrazkov a mne nevyhovuj ani jeden 😠

briketa
autor
7. sep 2010

@zajo79 ja koli babatku nejdem kupovat novy kocik 😀
mam maclaren techno xlr a po nealovi maclaren quest. tie dva spojim kocikovymi sponami.
ked budem sama, babo budem mat v baby k tan satke a aili v jej kociku.
u mna je kocik to posledne co ma trapi ;)
ver mi, keby si mala moju hypoteku domu s vyhladom na ocean, pozemkovu dan...atd nejdem rozvadzat vydaky, nejake kociky ... 🙂)))
ja som Aili doteraz este nic nekupila 🙂. co ma nove ma dary a ostatne ma po nealovi. tu je cele to chapanie to co chcem a co naozaj potrebujem trochu ine.
tu sa nikto nestara co mas na sebe, ako byvas, cim sa zaujimas. obrazne povedane kym si cista a slusna, si uplne v pohode 😀

briketa
autor
7. sep 2010

@zajo79 ja koli babatku nejdem kupovat novy kocik 😀
mam maclaren techno xlr a po nealovi maclaren quest. tie dva spojim kocikovymi sponami.
ked budem sama, babo budem mat v baby k tan satke a aili v jej kociku.
u mna je kocik to posledne co ma trapi ;)
ver mi, keby si mala moju hypoteku domu s vyhladom na ocean, pozemkovu dan...atd nejdem rozvadzat vydaky, nejake kociky ... 🙂)))

tu sa nikto nestara co mas na sebe, ako byvas, cim sa zaujimas. obrazne povedane kym si cista a slusna, si uplne v pohode 😀

briketa
autor
8. sep 2010

@ prski
pozerala som niektore tvoje fotky (nie vsetky)
co som si tak vsimla - casto odsekavas postavu v nespravnych miestach. postava za ziadnych okolnosti nema byt zoseknuta v pase, clenkoch, kolenach, laktoch, ramenach a krku.
tak isto si davaj pozor (na to musies mysliet uz pri foteni) odsekavas konceky hlavy, prstekov. To cloveka prve uputa.
Nastuduj si zaklady expozicie, to velmi pomoze vpred.
http://www.fotoroman.cz/techniques2.htm
vpravo hore je kapitola perskpektiva a kompozicia, tak tu celu kapitolu, naucis sa z nej velmi vela!
Ak si na fotaku nevies nastavovat clonu a oddelit tak hlavny portretovy objekt od pozadia, ci popredia, snaz sa oddelovat to prirodzenou cestou. Ak mas dieta v roznorodom prostredi, oblec mu radsej jednofarebne oblecenie bez vzorov.
Ak naopak fotis napr. len siroko-daleko v trave, kde nic ine nie je, nejake jemne vzory vyniknu. Menej je zvycajne viac, ludia chcu vacsinou vydiet tvaricku.
Vyhybaj sa v albume mnozstvu takmer rovnakych fotiek, ludia potom nikdy nepozru cely album ;)
Inak mala je velmi zlata 🙂

briketa
autor
8. sep 2010

vydiet 😅 uz asi nevidim. prepacte strasny preklep

monika0001
8. sep 2010

dobré ránko...
to je zasa raz deň.. ach..

@olienka12 - dá sa tam aj koláž urobiť. preto som si ho stiahla..
keď pozeraš obrázky v picasa tak si pomocou ctrl a pr. tlačidlom myši vyber obrázky, ktoré chceš použiť a dolu pod obárzkami je možnosť vytvoriť koláž 😉

mona12071
8. sep 2010

ahojte prosim mozete mi poradit ake su dobre programy na upravu fotiek a kde ich mozem stiahnut?dakujem velmi pekne
minule som sa vas pytala na nazor nikon a canon a nakoniec som si aj tak kupila canon eos 550d 😉

olienka12
8. sep 2010

@monika0001 ja viem,ze v picasa sa da urobit kolaz,ale nevyhovuje mi to rozlozenie a zmensovanie obrazkov nie je tam moznost zvacsit alebo zmensit obrazok manualne

monika0001
8. sep 2010

@olienka12 - aha.. tak potom neviem... 😕
skúsim dačo pohladať... 😉

monika0001
8. sep 2010

@olienka12

http://weisenbacher.blog.sme.sk/c/31394/Urobte-...

nič iné som nenašla ☹

hádam Ti tu niekto iný viac pomôže 🙂

olienka12
8. sep 2010

@monika0001 dakujem ked to nepojde inak skusim predsa len v picasa 😉

monika0001
8. sep 2010

@olienka12 🙂

bambi2
8. sep 2010

@briketa dnes ked som zbadala tu oblohu tak mi nedalo na teba nemysliet... odfotila som ti ju, foto bude ale az v nedelu.. 😀

briketa
autor
8. sep 2010

@bambi2 boztek 🙂 za oblohu

mona12071 - pre bezne jednoduche potreby rodinnych albumov 🙂
FastStone je skvely, jednoduchy neskomplikuje ti cely pocitac a zdarma.
http://www.faststone.org/FSViewerDetail.htm

prsky
8. sep 2010

@briketa dakujem 🙂 aj za tip s albumom, tento je urceny skor pre rodinu a znamych, ale dala som odkaz nan, lebo iny neplanujem ani robit (myslim pre siroku verejnost), kedze neviem, ci sa niekedy prepracujem k tomu, ze budem mat pocit, ze su tie foto dobre

cruela
8. sep 2010

@briketa faststone je super programik, tiez ho pouzivam

briketa
autor
8. sep 2010

Baby, pozrite, bavime sa s kamoskou (foti tym isym fotakom ako ja), tento portret mam na ISO 1250!! bola som milo prekvapena
http://www.flickr.com/photos/25224472@N07/49709...

briketa
autor
8. sep 2010

....a dalsia na ISO 1250. Neuveritelne co dnes tie chipy uz dokazu
http://www.flickr.com/photos/25224472@N07/49709...

cruela
8. sep 2010

@briketa great! ziaden velky sum, pekne 🙂

cruela
8. sep 2010

akeho spidermana som nasla 🙂

klara_klara
8. sep 2010

ahojte uz som tu aj ja konecne ufff...dnes som piekla kremes...som unavena jak... 😝 😝 😝

@briketa pekne fotocky 😉

cruela
8. sep 2010

@olienka12 kamoska pouziva na kolaze Photoscape, ja osobne to nepoznam, ale ona si ho pochvaluje

olienka12
8. sep 2010

@cruela dakujem nasla som si photomix,je celkom fajn 😀

cruela
8. sep 2010

@olienka12 stiahla som si te Photoscape a vyzera to dobre, teraz si idem stiahnut Photomix... ja musim vyskusat vsetko 😀

monika0001
9. sep 2010

ahojte

mám prosbu....
dnes by som mala kočku fotiť na matu. oznamko. Pôvodne to chcela fotiť vonku, ale počasie zasa raz nevydalo a tak to budeme fotiť u nás doma...
a teraz problém...
mám izbu klasika do štvorca - tu je nákres, kde modrá farba predstavuje rohové okno, ružová farba postel, hnedé su skrine a červené dvere..

kde by som si ju mala postaviť aby som mala dobré svetlo, prosím?

monika0001
9. sep 2010

nedalo mi to nákres... 😠

monika0001
9. sep 2010

no tak nakoniec ideme predsa len asi von.. teda pokiaľ vydrží počasie... celkom ujde teraz...

a inak kde ste všetci? ja mam teraz takú smolu na vás.. keď ste tu vy, ja tu nie som a naopak... 🙄
No čo už so mnou..

zajo79
9. sep 2010

@monika0001 na postel?

inak.....ahojte. nestiham nic.. maly zaspal, tak idem za nim. som tu trcala do pol jednej noci, rano o pol siedmej sme uz hore, som sa nezastavila do teraz. kde to dieta berie energiu???

a nepiste tak moc, kto to docita? 😕

monika0001
9. sep 2010

@zajo79 - myslíš?
keby náhodou bolo treba predsa len fotiť dnu, čo veľmi dúfam, že nebude treba...

monika0001
9. sep 2010

a zabudla som napísať, že máme modrú stenu 😅