Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

silvia.t
5. máj 2011

Ahojte baby skusala som nejake upravy na jednu foto tak mi prosim okomentujte ak sa vam bude chciet hodim to na gmail do kritiky..Dakujeeem

jarinosk
5. máj 2011

http://www.flickr.com/photos/maianer/sets/72157...

super zabery kvapiek vody
az sa mi to nechce niekedy verit

lili_a_mimi
5. máj 2011

@jarinosk zaujimaveee, len by som chcela vidiet aj original (v PS neupravenu) verziu 😉

hajanka
5. máj 2011

@cruela urcite niekomu kurz pomoze, nehovorim ze nie. Ale ja osobne by som na ziaden nesla, vsetko to sa da zistit na nete alebo z knih, kto chce, kto je sikovni si vzdy najde, pripadne ak mas kamaratky fotografky, s ktorymi si navzajom radite a ucite sa, tak niet o com... zbytocne vyhodene peniaze, ktore sa daju investovat v tejto branzi ovela lepsie. Ja som uz pocula vela pripadov, ked ucastnici boli z kurzov sklamani, ze tam nasli vsetko to co uz vlastne vedeli, alebo tam bolo fakt len minimalne noveho a neboli to ziadne profesionalky.
Spominali ste tu AKF. Ja na nich nemam dobre spomienky. V jednej z ich sutazi som sa umiestnila na velmi peknom mieste a vyhrala poukazku na kurz. Aj ked na stranke mali uvedene, ze vyherca moze poukazku darovat (kvoli vzdialenosti som ju nemohla vyuzit), nechceli mi to umoznit. Po dlhych natahovackach a vymenenych mailoch nakoniec ustupili, ale fakt po dlhych. Ja by som k nim vobec nesla. Teda ja by som nesla nikam 🙂 ale k nim uz vobec nie. Proste som s nimi nemala dobru skusenost.

jarinosk
5. máj 2011

@lili_a_mimi pise:
P.S. None of my Pictures are manipulated with Photoshop. I adjust the Levels and Contrast . No Color or Shape Manipulation !
tak neviem

hajanka
5. máj 2011

@zuzu80 smiem vediet co si tou fotkou chcela povedat? Mna v provom rade ked pozriem na fotku zaujima technicka kvalita a emocionalna stranka. Vzdy sa snazim z nej vylustit, co nou chcel autor povedat, vzit sa do toho pohladu, nalady. TK sa tu moc hodnotit neda, kvoli nizkej zobrazovanej kvalite, ale aj z tohto nahladu mi je jasne, ze fotka je moc tmava, pochmurna, ma rusive pozadie, kompozicne sice vyvazena ale ta emocialna stranka prevazuje a vo mne evokuje nieco nie velmi pekne. Neviem co bolo zamerom fotky, nedokazem to z nej posudit. Mne pride, ako pisem, velmi pochmurna, depresivna, biju sa v nej dva elementy ktore stelesnuje akoby dva opacne poly, pokym biele detske sandalky (topanocky, balerinky, alebo co to je) odrazaju detsku nevinnost a cistotu, cierne tazke kovove retaze vo mne evokuju nejaku negativnu atmosferu, nieco pohorsujuce, uplny opak nevinnosti, nieco co vo mne nevyvolava doveru... tento pocit zosiluje uz aj spominane rusive pozadie, tmavost a prevod.

cruela
5. máj 2011

mne sa prave ta Zuzkina fotka velmi paci, uz aj na FB som ju obdivovala... mne sa protiklady velmi pacia, protiklady su vsade okolo nas... tu tie balerinky kontrastuju s tymi retazami a to, ze vsetko je tmave a tie boticky su svetle vo mne evokuje prijemne pocity, ze dobro a nevinnost vyhrava nad pochmurnostou, nad tym co zvezuje... ale zas ja nie som velky odbornik na "citanie" fotiek.... svedci o tom aj fakt, ze vacsina ludi je unesena zo Saudkovych fotiek a mne sa tie jeho fotky absolutne nepacia....

hajanka
5. máj 2011

hm.. ja to vidim uplne naopak 🙂 tie retaze tu nevinnost uplne ubijaju, nicia, v takomto duchu je ta fotka nesena, tmava, depresivna, cierna, pochmurna. Mozno keby bola vo farbe, inak by vyznela. Po lopate povedane, evokuje vo mne nieco ako ukrizovanie nevinnosti 😀 🤐 nieco zle co pohlti to dobre.... toto presne pre mna znazornuju tie biele detske topanocky zavesene, akoby obesene, uvaznene na retaziach

hajanka
5. máj 2011

inak protiklady mam aj ja rade, len toto moc "silne"

janula
5. máj 2011

ahojte, ďakujem za privítanie, ja som včera trošku cvakla tie moje dva zázraky ... pridám fotku, ináč neviem, čo sa mi stalo, ale v posledných dňom vidím sépiovo 😀

janula
5. máj 2011

ja mám rada depresívne fotky 😲 , tmavé, minimalizmus a detail - to úplne zbožňujem, alebo potom zase až presvetlene, napríklad v tvárach ... 😅

janula
5. máj 2011

a stou fotkou od Zuzky sa prikláňam k Hajanke...prvý pohľad vyvolal vo mne taký zvláštny pocit, divný, nedobrý ... Zuzka, však sa nehneváš ?? 😕

janula
5. máj 2011

tieto pridávam len tak, pre zábavu, je mi jasné to prepálené čelo, ale dávam ju ako mamina, ktorá si z tejto fotosky navždy zapamätá to páperie 😵

silvia.t
5. máj 2011

@hajanka chces vidiet depresivne fotky??? 😀 😀 😀 http://www.facebook.com/media/set/?set=a.112712...

qetinka
5. máj 2011

@janula krásne deti 😵 🙂
na čo sa dívali???
dnešne foto....

janula
5. máj 2011

@qetinka - ďakujem 😉 pozerali sa na lietadlo, cez okno

janula
5. máj 2011

@qetinka - kráásne sa ti podarilo 🙂 , ja mám rada kvety
@silvia.t - tak to už hej ! ku koncu už hrôzostrašné, až hororové, ale niektoré sú kráásne ...

janula
5. máj 2011

@qetinka - niečo z mojej zbierky

hajanka
5. máj 2011

@silvia.t nie nie, dakujem, ja taketo nemusim, mam rada pravy opak, okrem toho milujem svetlo, vela svetla, prirodzeneho, jednoduchost, minimalismus, prirodu, niekedy netradicnu kompoziciu, ... laska, pohoda, cistota, toto vsetko musi z fotky vyzarovat. O to sa snazim 🙂

majulcek
5. máj 2011

@silvia.t moze byt,mne sa lubia..ale tak ja som taka temnaa 😀

@qetinka ta orchidea je perfis 😉

@janula sa cudujem ze ti normalne vydrzali pozovat,to muselo byt zaujimave lietadlo...ja ked poviem malej pozuj tak hodi na mna neprirodzene uskrny a uz sme dofotili 😝

@hajanka volaco na tom ozaj bude,teraz myslim tu fotos...jak som si precitala ten tvoj komentar tiez ma napadlo nieco zle,akoby ublizene dietatu...mozno preto lebo hned ma napadla Anicka z Ciech 😒

hajanka
5. máj 2011

@majulcek asi tak, je to smutne, preto som pisala, ze to vo mne evokuje nieco nie velmi pekne, iba som nechcela konkretizovat, da sa pod tym predstavit mnozstvo veci ☹ no a prave pre tieto pocity, ktore vo mne ta fotka vyvolala, som aj reagovala.

hajanka
5. máj 2011

@janula no, mne moj syn uz nepozuje takmer vobec, nie je uz mozne ho odfotit! ☹ vobec nespolupracuje a ked vidi ze mam fotak, tak sa mi vyhyba oblukom! Len maaalokedy ho nahovorim na ocny kontakt. Vtedy mam na fotku len jeden jediny pokus 😀

majulcek
5. máj 2011

@hajanka a tak ono asi aj zalezi od nalady, dneska vidim nieco negativne a mozno zajtra by boli pri tej fotke uplne opacne pocity 🙂

silvia.t
5. máj 2011

@hajanka
@majulcek poznam to ... moj ked vidi fotak tak sa hned zmobilizuje a pcha prsty do objektivu

majulcek
5. máj 2011

@silvia.t no a potom ze urob dobru fotku 😀 😀 😀

janula
5. máj 2011

jáj, ženy ... kdeže pózovanie ! starší, keď vidí foťák, tak sa normálne rukami zakrýva, uteká preč, zazerá na mňa 😀 a ten menší, ten je tak trošku zvyknutý, ale tiež nevydrží dlho ... stáli tam pri okne, niečo si mrmotali, tak som sa plecom oprela oproti nim, akože sa bavím s foťakom a čosi sa mi takto podarilo ... inak oni sa majú moc radi, nemajú problém sa po sebe takto lepiť, len som chcela skúšať tú sépiu ...

hajanka
5. máj 2011

@janula paci sa mi ten moment na tej prvej so zaluzkami 🙂 vydarene! (az na tu sepiu, tu ja vobec nemusim) 🙂

amunet
5. máj 2011

@hajanka podla fotiek sa mi AKF vobec nepaci,....hlavne kurz fotografujeme deti...mam s toho pocit ze nic tym chudakom poriadne nevysvetlili

janula
5. máj 2011

@hajanka - ďakujem 🙂 no čo už, s tou sépiou 😀 však počkám, kým to prejde 😀 😀

amunet
5. máj 2011

@janula sepia uz vysla z mody 😉