Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

ivka000
2. jún 2011

@brisilda ešte nie je doma ale práve som volala s bráchom a už ju má v rukách večer príde z blavy dnes ani spať nebudem čo som s toho taká happy 😵 😵 😵 ma mangel do zadku kopne že som viac nažhavená na objektív ako na neho 😀 😀 😀 a bude to Nikkor 50mm 1,8f AF -S - novinka 😵

ivka000
2. jún 2011

inak blesky sú krásne pofotené už som rozmýšľala že to skúsim cvaknúť ale ja bojím bojím búrky ☹ 😀

brisilda
2. jún 2011

hm... skuska 😀 bez uprav edine orezane a maly Sebastianko mi asistoval takze nakoniec to skoncilo rozliate na zemi

domyyy
2. jún 2011

@brisilda jéééj 😵 to si ako fotila?? je to kráásne 🙂

ja si pôjdem tie foťaký odskúšať, to bude naj 🙂 😉 koncom mesiaca by som mala niektorý mať 😵 😵 a ešte niečo, čo všetko ešte treba? nejaké filtre, alebo niečo?? 😕 ja sa nevyznám 😅

domyyy
2. jún 2011

@lili_a_mimi 😀 😀 ďakujem pekne 😀 😀 😀 tak už viem kde sa to naučím 😀 😀 tak sa smejem na tom 😅

@michalag ja som tiež rozmýšľala nad canon, chcela som canon 450D alebo 500D ale nakoniec som sa rozhodla pre nikon kvôli tomu, že už mám dva objektívy, ktoré mi moc vyhovujú 😉 a najhoršie sú tie peniaze 🙄 nikdy ich nie je nazvyš 😒

adus123
2. jún 2011

baby, vy ste normalne chytlave s tymi zrkadlovkami....ja mam kompakt Nikon Coolpix P80...a to ked som ho pred dvomi rokmi kupovala za cca 300 Eury tak som si myslela, ze ake "delo" som si zadovazila.... 😉
teraz ked vidim tie vase zrkadlovkove fotky, tak normalne rozmyslam, ze si najaku zrkadlovku zadovazim 🙂 Aj ked aj kompaktom sa daju robit pekne fotky...vid Miskag... 🙂
Len neviem, ci sa mi do toho oplati investovat, kedze na fotenie mam dost malo casu a na upravu fotiek vo PS uz ani nehovorim, kedze u nas doma ked sa zapne PC, tak obe ratolesti su hned pri mne a chcu sa hrat...co vy na to?

adus123
2. jún 2011

Este Vas chcem poprosit o radu...ked si kupim tuto sadu.....http://www.mall.sk/zrkadlovky-nikon-d90/nikon-d... mi to na zaciatok v pohode stacit bez nejakych dalsich investicii? Dakujem....samozrejme este pokukam ceny a tak...to som len na ukazku hodila www stranku

adus123
2. jún 2011

http://www.mall.sk/zrkadlovky-nikon-d90/nikon-d...
posielam este raz link na otvorenie

michalag
2. jún 2011

@adus123 ze je to riadne chytlave 😀 . a presne na foto mam tiez malo casu a ked niekam chcem ist tak najracsej idem bez deti lebo vtedy si maly stale pyta fotak ze aj on chce fotit. Takze nakoniec pridem domov a mam tam viac fotiek od neho ako odo mna 😝 😀 Ked ja sa bojim ze ho budem mat zbytocne ked budem mat jeden objektiv klasika 18-55 a co ma stve tak s tymto sa macro moc fotit neda ☹

Ja mam stale dilemu ci zrkadlovku alebo powershot, ale od tohto ma vsetci odhovaraju, lebo sa nikde neposuniem

adus123
2. jún 2011

@michalag ... no ja uz ked, tak jednoznacne zrkadlovku...predsa to nekupuje clovek na pol roka, ale na dlhsiu dobu...takze radsej dam o "par" 😀 ...eury viac a nebudem potom lutovat...aj ked je pravda, ze to dost nabura rodinny rozpocet....ja som na tom presne ako Ty...ked sledujem typy fotiek..tiez skor kvietky a tak, lebo moje ratolesti ked vidia fotak tak utekaju na sto honov, popripade sa tvaria ako "sisi", len aby boli co "najzaujimavejsie" fotky..... 🙂

qetinka
2. jún 2011

@michalag zrkadlovka bez debaty 🙂 😀

saskarisko
2. jún 2011

@adus123 - to uz iba ako sa ty budes chciet posuvat dopredu 😉 . ja som mala povodne nikon d3000+ objektiv 18-55, potom som dokupila objektiv 18-105 (tym padom 18-55 padla do zabudnutia), potom objektiv pevnu 50-tku. prvy fotak s objektivom som predala, a kupila len telo nikon d90. a teraz si uz dokupujem len take veci ako difuzer na vstavany blesk, dialkove ovladanie, uv filtry, polarizak, a dosky.

a to som chcela, ze ten nikon d90 s tym objektivom z bazaru sa mi zda velmi lacny

@michalag - vzhladom na tvoju zalubu vo foteni si myslim, ze u vas by sa zrkadlovka uzivila (a to aj keby manzel nefotil vobec 😅 )
@brisilda - ta prva sa mi paci, len by som zmenila pozadie

qetinka
2. jún 2011
michalag
2. jún 2011

este som rozmysla s tou zrkadlovku ked uz sa pre nu rozhodnem tak ci si nekupim nieco starsie Canon 1000d a nie hned zrovna 1100. No ale to este potrva kym budu eurace. Uz nan setrim od Noveho roka, uz som mohla mat nasetrene a jasne ze boli potrebne inde, potom zase som zacala a zase do toho nieco prislo ☹ . Ak ja nasetrim tak budem hadam aj na dochodku 😀

michalag
2. jún 2011

@qetinka neviem ci je to tou kvalitou MK ale nemas tam prepaly?

adus123
2. jún 2011

@saskarisko ...aj mne sa to zda nejake lacne, ked som pozerala, kolkko stoji novy...ked som ho sem skopcila - myslim ten link na ten Nikon z bazaru- normalne som mala obavy, ci mi nenapisete, ze je to len nejaka cast ku fotaku za tu cenu...nie cely fotak.... 🙂

adus123
2. jún 2011

@michalag Miska, ved to je to, ze aj ja mam pocit, ze k tym zrkadlovkam treba stale nieco kupovat...a aky objektiv je dobry na makro pri zrkadlovkach? Ta pevna 50?

michalag
2. jún 2011

@adus123 Adi su aj specialne macro objektivy ale tie su dost drahe, no citala som ze su aj predsadky na macro a su lacnejsie a druha vec ja sa stale neviem v tych objektivoch a vsetkych tych skratkach okolo toho vyznat

adus123
2. jún 2011

@michalag ..ved to, ze ani ja..preto sa aj trosku bojim do tej zrkadlovky ist. babule tu su uz zbehle, presne vedia co kupit, co na co je...ale ja okrem toho, ze som pochopila principu a vyznamu "odrazky"..som z ostatneho uplne jelen 🙂
A tu odrazku by asi pochopil aj niekto s IQ 22 😀

michalag
2. jún 2011

@adus123 presne ako ja 😅 , preto nechcem kupovat ani z druhej ruky

cruela
2. jún 2011

babulky, viac ako funkcie fotaka su dolezite funkcie fotografa, teda co o technike fotenia viete... zaumijavy clanok - http://www.ephoto.sk/ephoto/redakcny-blog/konie...

domyyy
2. jún 2011

@adus123
@michalag ja som na tom rovnako ako vy 😅 😀 s tým rozdielom, že som fotila zrkadlovkou ale kinofilmovou.... ja viem, že treba na zrkadlovku dokupovať aj nejaké veci na ochranu a čo ja viem čo všetko 😝 som z toho jeleeeň 😀 baby nemôžete mi ukázať nejaké fotky fotené s tou pevnou 5O-tkou? a čo stojí?? 😕

domyyy
2. jún 2011

@cruela ďakujem, idem to pozrieť 😵

adus123
2. jún 2011

@cruela ... dobry typ na clanok 🙂 hned som ho precitala a nieco na nom bude....

michalag
2. jún 2011

hmyz , svietilo tam akurat slnko, preto je to do zlta

adus123
2. jún 2011

MOzem sa spytat..ak by som si kupila tento set
http://www.mall.sk/zrkadlovky-nikon-d90/nikon-d...
aky objektiv si mam este dokupit, aby som mohla fotit makro? Alebo to pojde aj v ramci toho setu? Dakujem.

michalag
2. jún 2011

@cruela ja som ho uz citala na FB

cruela
2. jún 2011

@adus123 vsetko je to tom 😉 ja som bola na jednom workshope, vtedy som fotila este s d40 a mala som lepsie fotky ako ujo co fotil s d3.... takze asi tak...

michalag
2. jún 2011

@adus123 ja som ymslela nieco taketo, urcite to nie je ako macro objektiv ale poznam par ludi a su celkom spokojny http://www.fotoskoda.cz/eobchod/p2040516-cz-nik...

adus123
2. jún 2011

@michalag ...aha, ja to vidim prvy krat...ja som taky nespekulativny typ...ked to ma byt objektiv, tak nech je to objektiv...ale samozrejme klobuk dole pred Tebou, ze si taka vynachadzava a vies si vyhladat taketo veci...uz z toho vidno, ze si predo mnou.... 🙂