Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

mirica4
25. sep 2011

ahojte..nestíham moc čítať len tak zbežne..tak du jeseň na oktober fajn, dobreee..to sklo si môžme dať aj na zimu..

annika11
25. sep 2011

@mirica4 no ja som to chcela tiež napísať, že to sklo mi pasuje k zime, dá sa s tým niečo vymyslieť 🙂 a v zime asi aj tak budeme vonka menej fotiť 🙂

barbarka
25. sep 2011

jesen ako temu schvalujem 😉 snad bude tento rok krasna slnecna

ivka000
25. sep 2011

jeseň bude super téma a myslím že si ju všetky užijeme a budem fotiť ako divé 😀 ja jeseň milujem vlastne ja mám rada všetky obdobia každé je niečim krásne 😵

nelicefo
25. sep 2011

Ahojte babky moje.

@maruskak13 wow,prekrásne fotky 😵

Tak ja sa môžem s jesennou D.Ú rozlúčiť. ☹(( ách jo a tak som sa tešila. ☹(

silvia.t
25. sep 2011

@nelicefo preco?

nelicefo
25. sep 2011

@silvia.t Malá je zase tak super chorá ☹ ☹ ☹ že budem rada ak bude do novembra zdravá. Ešte sa ani riadne nevyliečila z jednej choroby a teraz šup do druhej ☹ ☹ ☹

silvia.t
25. sep 2011

@nelicefo fuha a co jej je ?? chudatko,a kolko rokov ma tvoja dcerka?

nelicefo
25. sep 2011

@silvia.t Vidím to na "prekrásnu" hnisavú angínu. ☹ Má 13.

maruskak13
25. sep 2011

@nelicefo dakujem.
juj ta choroba tvojej dcerky to mi je luto a este ked vravis ze to vidis na tu anginu..
drzim palce nech liecenie rychlo a uspesne ubehne..
teda aj my sme boli prechladeny teraz este pokaslievame ale to uz len dozvuky.
no nic prijemne ked je drobec chory lebo to nespi ani mama ani drobec..
asi to bude tym pocasim striedavim ze z 30stupnov z dna na den 20stupnov a clovek sa oblecie ako keby bolo tych 30... potom studeny vetrik ofukne a je to..

qetinka
26. sep 2011

Ahojte baby 🙂
Všetkým marodom prajem skoré uzdravenie..
ja vobec nestiham MK A DU..JEDNAK SA STALE NEMOZEM DOSTAT k albumom na picas....a vobec neviem preco..
tak to uz ani neriešim..

@silvia.t máš novu foto vidím... 🙂 na FB Máš UZ SLUšNú KôPKU fann🙂
som zvedavá kto vyhrá v tvojej suťaži🙂
ako sa ti darí?? tehotenstvo ako zvládaš? a vlastne kolký si uz tt?
vcera som mala pozicaný macro obj,tak hodim nejake photo🙂..
zvazujem kupu macro obj.a neviem sa rozhodnut..teda keby mam euráče navyše ,viem presne ktorý..ale limit mám max 400-500 e...to vidim na tammron alebo sigmu...originál nikkor.to nestačí...

olienka12
26. sep 2011

@qetinka hmm makto objektiv? taketo foto ako si hodila urobis aj pevnou 50tkou aj 18-105

qetinka
26. sep 2011

@olienka12 nemusia sa ti fotky páčiť...pevná 50 isto stačí týmto fotkám..ale o radu som prosila...takze si mohla napísať že čo by si odporučila na poriadne macro snímky..tým by si mi pomohla.. 😉 🙂

olienka12
26. sep 2011

@qetinka ja som nepovedala,ze sa mi nepacia, ja som napisala,ze na taketo fotky nepotrebujes makro objektiv

silvia.t
26. sep 2011

@qetinka celkom fajn,teraz som 20tt priberam aj z toho ze sa na jedlo pozriem mam uz +8kg tak budem mat co po porode zhadzovat 😅 uz to vidim ,ze to bude presne ako pri tamerovi 😅
sutaz na fb sa fajne rozbehla ani som necakala ze to tak pojde,aj nejaky ludia sa hlasia na fotenia tak ma to tesi,aspon sa nenudim...
a ktomu objektivu ja mam jeden tamron a som nadmieru spokojna,nie je to makro ale klasika 17-50mm

nelicefo
26. sep 2011

@maruskak13 Joj toto veru presne. ☹ Tak dnes ráno sme boli u doktorky,samozrejme zápal rinosových dutín- sinusitída a máme inhaovať. Super,už pri prvej dávke,boli aké scény? ☹(( ako keby ju zderieme z kože,čo si tí sesedia mohli myslieť. ☹ ách jaj. ☹

@qetinka S objektívom Ti asi neporadím,ale prekrásne fotočky. 😅 😉

ivka000
26. sep 2011

@nelicefo no teda tak želám skoré uzdravenie dcérke 😉

@qetinka krásne takéto ja môžem 😵

@silvia.t jej silvi to už ste tak daleko len tod si nám písala radostnú novinku a za chvíľu ideš rodiť 😀 nad tým tramonom rozmýšľam aj niečo lepšie miesto seťáka ale zatiaľ môžem len rozmýšlať mm ma za chvíľu vyhodí z domu aj s mojou fototechnikou lebo stále niečo vymýšlam miesto toho aby sa šetrili korunky na stavbu 😀 ale možno sa Ježiško zľutuje a na vianoce niečo donesie 😀 chcela by som ešte ten ex. blesk a nejaký obj. ale oboje určite nie ☹ a vybrať si neviem 😀

mirica4
26. sep 2011

@nelicefo skoré uzdravenie prajem..to fakt poteší ak máme choré deti 😒
@silvia.t pekne rastieš, a fakt to zbehlo 😵 takže si už v polke 😀
@qetinka krásne kvetinky..

dievčatá už ste dávali spracovať fotky v niektorom labáku? ktorý je dobrý?
zajtra by som mala mať 50ku ale 1,8...dúfam, že nebudem banovať..teším a aj bojím, lebo som skúšala na jednej predajni 1,8 a aj 1,4 a ja som ani nevidela rozdiel, ale finance nepustia do lepšieho, časom snáď 😅

nelicefo
26. sep 2011

@ivka000
@mirica4 kočky ďakujem. 😉 ste zlaté. 🙂

maruskak13
26. sep 2011

@mirica4 urcite nebudes banovat ak nemas full frame alebo v blizkej dobe neplanujes kupit tak 1,4 nepotrebujes.
lebo 1,4 je konstruovana pre full frame, ten rozdiel nevidis jedine cenovy..
ja mam vsetky pevne 1,8 a fotia perfektne...

http://www.flickr.com/photos/58299914@N08/

maruskak13
26. sep 2011

@ivka000 a aky mas objektiv? alebo aky by si chcela?

maruskak13
26. sep 2011

@silvia.t ja som pribrala pri Riskovi 20kil.. ale nastastie ako prisli tak aj posli..

silvia.t
26. sep 2011

@maruskak13 ved ja pri tamerovi cez 25kg 😅 ale do pol roka som mala -4kg( zo svojej povodnej..)a teraz je to to iste,ide na mna aj z pohara vody 😝 dufam ze to pojde tak rychlo dole

maruskak13
26. sep 2011

@silvia.t urcite pojde tak isto dole.. tak si to mala a mas rovnake ako ja 🙂 doktorka uz na mna pozerala ze nech nejem tolko sladkeho a ja pritom som nic sladke nejedla.. ako hovoris aj z pohara vody som mala pocit ze priberam 🙂

ivka000
26. sep 2011

ja by som chcela tak 17 - 50 taký ako má silvia ale najviac by sa mi páčil asi tak 16 - 85 ale neviem či taký rozsah je ... teda nikon originál myslím je ale lacnejšia náhrada asi nie 😒 teraz mám seťák 18 -55 a 50 1.8f 😵

olienka12
27. sep 2011

@maruskak13 porovnavala si si foto z 1.4 a 1.8 pri rovnakom nastaveni? lebo ja ano a je to teda dost rozdiel mimo ine 1.4 ostri o dost rychlejsie,takze rozdiel nie je len v cene...

brisilda
27. sep 2011

tiez si myslim, ze uz ked kupit objektiv tak radsej poriadny 😉 ja som sa rozhodla pre 1,4 a nebanujem 😉 je super uz sa s nim iba naucit aj poriadne a pekne fotit a bude to OK 😀 a tak ako pise olienka ked si porovnas 1,8 a 1,4 pri tom istom nastaveni tak rozdiel je viditelny 😉
@silvia.t ja som pribrala 30 kg a do 3 mes. to slo vsetko dole 😀

silvia.t
27. sep 2011

@ivka000 tamron 17-50 a ostatne rozsahovo podobne porovnavali v minulom digi fote aj to tu niekto pisal take zhrnutie..no a ten tamron vysiel lepsie ako nikon 16-85 😅

krista
27. sep 2011

ahojky, koukám že se řeší objektivy, kdysi mi psala zajo srovnání jak zmiňovala silvia.t tak vám to sem zkopíruju 🙂

takze: Vitazom je sigma

sigma 18-50mm nabizi skvelou optickou kvalitu i nadstandartni parametry.

diky skvele svetelnosti f 2,8 v celem rozsahu ohniskove vzdalenosti umoznuje sigma velmi pohodlnou praci s hloubkou ostrosti. prekvapila nas kvalitni ostra kresba i pri najnizsii hodnote clony, coz opet plati v celem rozsahu zoomu.

velmi dobry dojem na nas udelala i kvalitni konstrukce- objektiv vypada, ze vydrzi i narocnejsi terenni provoz. mezi ralsi nadstandartni parametry patri rychle a tiche ultrazvukove automaticke ostreni HSM a stabilizator, prodluzujici udrzitelny expozicny cas o 4EV. Sigma patri k drazsim z testovanych modelu, za svou cenu ale rozhodne stoji.

Velmi povedeny je take tamron 17-50, i ten nabizi konstantní svetelnost f2,8 v celem rozsahu ohniksove vzdalenosti i ctyrstupnvy stabilizator. Automaticke ostreni je hlucnejsi a pomalejsi nez u sigmy. jedinou vyhradu mame k obcasnemu kolisani kvality u jednotlivych kusu, coz u objektivu nezavislych vyrobcu byva tradicnym problemem.

u źnackovych objetkivu nikon a canon sa s podobnymi komplikacemi vetsinou nesetkavame- i proto sme nakonec za nejlepsi objektiv pro znacky nikon vyhlasili objektiv teze znacky, byt tedy porovnani se sigmou nevyznelo uplne jednoznacne.

canon 17-85 nabizi slusnou kresbu i parametry, bohuzel ale dosti vyrazne trpi chromatickou aberaci. tu lze odstranit upravou v pocitaci, ale je dobre s tim pocitat dopredu. aberace trapi i snimky z pentaxu 16-45, tato znacka ma vsak oproti canonu jednu vyhodu- barevne kontury lze pomerne snadno softwarove odstranit uz ve fotoaparatu a to vyrazne setri cas pri pocitacove uprave snimku.

tamron sp af 17-50 mm f 2,8 xr di OO vc ld aspherical /IF/ 9900,- Kc

prednosti: vysoka svetelnost f 2,8 v celem rozsahu ohniskove vzdalenosti a ostra kresba
nedostatky: nelze rucne doostrit v automatickem rezimu
verdikt: lepis vykon nez u jinych objektivu v teto cenove kategorii
ziskal 4 hviezdicky z 5tich

nikon af-s dx 16-85 mm f 3,5 -5,6 ed vr cena 14 990,- Kc

prednosti: rozsah ohnis. vzdalenosti s 5,3 zoomem, ovladani, stabilizator /4EV/
nedostatky: nema konstantni svetelnost
verdikt: pokud nutne nepotrebujete stalou svetelnost v celem rozsahu ohniskove vzdalenosti jedna se o skvely objektiv. 3 hviezdicky z 5 tich

zajo79 sigma 18-50 mm f 2,8 dc macro 10 569,- kc

prednosti: vysoka svetelnost f 2,8 v celem rozsahu ohn. vzdalenosti
nedostatky: obcas viditelna chromaticka aberace pri krajich fotografie
verdikt: vytecny objektiv navic za velmi rozumnou cenu. ziskal 4 hviezdicky z 5tich-

este je tam pentax a olympus- to sa mi uz opisovat nechce.

asi by som brala sigmu...ale to je zname, ze "treti" vyrobcovia maju rozdiely v kvalite co sa tyka jednotlivych kusov... no neviem...asi by som sa toho bala. ale nieje problem to vymenit - pripadne priamov vyskusat v obchode.

ale co som citala este porovnanie tamron17-50 a nikon 17-55 tak tamron vychadzal lepsie - a nikon je 3x tak drahy.

nelicefo
27. sep 2011

Ahojte pozerám že riešite objektívy. 🙂

Tak myslí že taký super výber ako máte vy na canoni a nikoníky......na moju zrkadlovku alá made in chine ešte nevyrobili. Mám iba seťák. 😝 14-42mm. 😝