Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

olienka12
19. jún 2011

@pangea a co ako s tym my teraz?

silvia.t
19. jún 2011

@pangea to sa mame akoze prist nafotoit k vam???trocha odveci ponukat taketo sluzby v teme kde su same fotografky(poniektore lepsie ako vy) nemyslis?

adus123
19. jún 2011

@ivka000 ...ja mam ten isty problem...ja mam PS5 a najprv mi to otvara v Camera RAW. Niekde vzadu mi ohladom toho nieco vysvetlovala Hajanka....zistim na ktorej strane..skus si to precitat....ja tiez este presne nechapem ako na to...uz som zmeila aj nastavenie farieb vo fotaku a stale nic.....zatial tomu chapem tak, ze to treba upravit najprv v tom Camera RAw , dat ulozit do JPG a nasledne upravit v PS. Ale nie som si ista, ci to chapem spravne. Aj ja sa potesim, ak to tu este raz niekto vysvetli...ako na .... 🙂
Aamozrejme, som vdacna aj Hajanke, za rady..... nechcem aby to teraz vyznelo, ze som jej rady odignrovala.....pohrala som sa s tym podla jej rad.... 🙂

adus123
19. jún 2011

@ivka000 ...hajankine rady su na strane 268...popozeraj..nastuduj a potom daj vediet, ako na to 🙂

lili_a_mimi
19. jún 2011

baby, skuste prepnut vo fotaku z rezimu sRGB na AdobeRGB 😉

lili_a_mimi
19. jún 2011

alebo @adus123 v tom ramceku vyber moznost cislo 1 😉 malo by ti to zostat tak, ako si to upravila v camera raw...

saskarisko
19. jún 2011

ahojte
@adus123 - no mne, ked otvori obrazok v camere raw (psp), a dalej nechcem v tomto upravovat tak vlavo dole je save image, a tam sa da potom vybrat pripona, taktiez velkost obrazka, a ked zaskrtnes uplne dole embed original raw file, tak to ulozi v povodnych farbach a nastaveniach ako bol raw. ono, ked mas otvoreny obrazok v camere raw, tak mozes dodatocne upravit nastavenie bielej, a od toho skusat dalsie krivky. a dufam, ze je to, na co si sa pytala 😅

adus123
19. jún 2011

@lili_a_mimi ...dakujem..skusim 🙂

adus123
19. jún 2011

@saskarisko ...mam tam ze ulzot obrazok, ale ked na to kliknem, nemam tam moznst velkosti obrazka ani to embed original raw file...mam tam len cil, pojmenovani a format....
v cil viem nastavit len kam to chcem
v pojmenovani viem nastavit nazov a priponu suboru / dng, jpg, tiff, psd/
a vo formate mam na vyber digitalny negativ, jpg, tif a photoshop

saskarisko
19. jún 2011

@adus123 a za tym formatom dole, nemas nahodou este kompatibilitu, jpeg nahlad ?, a a na konci male okienko nezaskrtnute ?

adus123
19. jún 2011

@saskarisko ...pockaj, idem kuk.... 🙂

adus123
19. jún 2011

@saskarisko ...mam, ale ukaze mi to len vtedy, ked mam v tom hlavnom okienku napisane ze digitalni negativ...
to je ono?

saskarisko
19. jún 2011

@adus123 - iba ak tam das to digital negativ, tak ti tam da to okienko s tym, aby sa tvoja foto zobrazila ako nafotena v nef subore (teda raw), potom si ju uz normalne upravujes, a potom si das ulozit ako a urobi sa prekonvertovanie do daneho suboru s priponou, ktoru potrebujes (jpg, psd, ...)

adus123
19. jún 2011

@saskarisko ..a ake farby mam mat bastavene vo fotaku? SRGB, alebo Adobe RGB..._

adus123
19. jún 2011

@saskarisko ... no zistila som teraz, ze ked som mala vo fotaku nastavene sRGB, tak mi v pohode otvorilo jpg v PS hned na prvy raz a s RAW som mala problem....slo to do toho Camera Raw a ked som dala otevrit obraz, hned mi naskakovali tie dve tabulky o farbach....
teraz ked som si vo fotaku prestavila na Adobe RGB, tak ked dam otevrit obraz, tak hned ma hodi do PS, ale mam problem s otvaranim Jpg...hned mi hodi tu tabulku ohladom farieb.. s tymi 3 moznostami (tykajucu sa vlozeneho a pracovneho RGB)
Ma to byt tak, ze bud ide hned RAw a nejde hned JPG, alebo by sa malo dat spustit aj Raw aj Jpg v pohode?
Ach, som z toho jelen.... ☹

saskarisko
19. jún 2011

@adus123 - ja mam SRGB, toto som vlastne ani nemenila

adus123
19. jún 2011

takze jpg ti otvori hned v PS a to RAWko ides cez Camera Raw tym sposobom, ako si mi pisala, ze?

saskarisko
19. jún 2011

@adus123 - ano jgp priamo, a nef subor do raw, a teda ak chcem upravit nieco, co sa tyka farieb, tak to vyrovnam rovno na krivkach alebo vyvazeni bielej. a ak nic, tak priamo otvaram raw ako negativ v tom formate, a az potom ukladam do jpg

adus123
19. jún 2011

@saskarisko ...skusam to...nastavila som tam teda to dng, vo formate ako negativ, zaskrtla to policko a dala ok...teraz sa mi tam kruti koliekso a pise ze zbyva 1....aj tebe to tak dlho trva? mne to uz ide asi minutu a stale sa to kruti...

saskarisko
19. jún 2011

@adus123 - ja to mam hned 😝

adus123
19. jún 2011

@saskarisko ..no mne sa to este stale kruti..takze asi bude niekde zrada...
nejdem Ta uz rusit, urcite uz pojdes spinkat, tak este nieco poskusam a popripade sa zajtra zase co to popytam... 🙂 dakujem velmi pekne za rady......zase som o nieco mudrejsia... 🙂

ivka000
20. jún 2011

baby tak ja som s toho jeleň už totálne 😀 mám obrázok uložený ako nef súbor dám v ps otvoriť nastavím ako camera raw a napíše mi to "Požadavek nelze dokončiť, protože to není správny typ dokumentu" 😠 😕 tak čo teda? alebo musím niečo iné?

adus123
20. jún 2011

@ivka000 ..ja Ti asi tiez moc neporadim....len ja ked otvaram ten subor .NEF v PS, tak mne to hned automaticky otvori camera raw....
Ty tam musis nieco nastavovat?

adus123
20. jún 2011

@ivka000 ... ja som mala prave problem z camera raw dostat fotku do PS bez straty kvality...ale @saskarisko mi vcera dost pomohla a objasnila mi niektore veci...tak to idem poobede, ked sa vratim z roboty preskumat... 🙂

adus123
20. jún 2011

A predtym aj Hajanka... 🙂

rikarr
20. jún 2011

ahojte prepačte že s avam sem v trem ale kedže fotite možno mate fotky na blogu a možno sa v blogoch vyznate. ja mam nejake svoje fotky fotky na blogspote a potrebujem poradit s nastaveniami,tak ak sa vyznate pomožte mi prosim.dakujem

mirica4
20. jún 2011

ahojte píšem píšem a zmizne mi príspevok 😠

@adus123 tak ako ti to ide s tým raw? vzdelávaj sa potom mi budeš radiť 🙂 a čo si menila v nastaveniach na foťáku? ja sa zatiaľ držím jpeg s raw sa trocha bojím, ale skúsim uvidím čo to urobí, treba odvahu na nové a hlavne si zvyknúť 🙂
@rikarr nepomôžem 😒

včera som sa trápila s panorámou v ps, pokiaľ som na to prišla fúúúú, ale podarlo sa, fotila som na štrbskom plese, prihodím foto...totiž to som zmenila ps elements na ps cs5, tak som študovala ho, niektoré veci som musela hľadať

mirica4
20. jún 2011
adus123
20. jún 2011

@mirica4 ..ahoj...este som stale v praci, dnes som musela ostat dlhsie, tak neviem, ci budem mat vecer cas sa s tym pohrat....
v nastaveniach vo fotaku som menila len sRGB alebo Adobe RGB....ine nic... 🙂

majulcek
21. jún 2011

caute baby,nestiham pracujem len som prisla kuk,aku mame farbu tento tt?
dakujeeeem