Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

kasami
26. apr 2011

@cruela no bleskovka ako bleksovka ... ozval sa po mesiaci .... a nakolke je z BA tak som radsej hned letela 🙂 ale sa tesim je uplne novucke 🙂
@zuzu80 my sme mali canon ixus volaky ... ale uz ho znarodnil maly .... tak som rozmyslala o tych canonoch ... power shot ... ci ako sa to vola 😅

olienka12
26. apr 2011

@kasami daj prosim foto ake to je 🙂) ja sa neviem dockat 🙂) dufam,ze dnes hned poslal 😀 😀

cruela
26. apr 2011

@kasami super, tak uz mam dve ochotne poziciavatelky 😀

cruela
26. apr 2011

baby, ja viem ze je to od veci, ale musim sa vyzalovat... mam na FB jednu kolegynu z Holandska.... a ta kazdu chvilu zdiela vselijake kabelky, topanky, raz za cas si to kuknem a vzdy sa rozzurim.... tak vcera si vyberala medzi dvoma kabelkami - jedna za vyse 900 eur, druha len okolo 600, topanky dava bezne za vyse 1000 eur... teraz vyplakava, ze sa jej neusla kabelka za 400 eur.. kokos, ti tam pekne zarabaju! ta by iste nemala problem keby si chcela kupit objektiv.... ☹

zuzu80
26. apr 2011

@cruela waw kabelka za 900 a topanky za 1000 eciek, sak to by som sa bala vybalit z krabice, aby sa im nieco pre boha nestalo 😀 😀 😀
To mojmu kolegovi z nemecka, ked som povedala kolko zarabam, tak mi na to povedal, ze sa pytal na mesacny plat, nie tyzdenny 😀 😀 😀

cruela
26. apr 2011

@zuzu80 😀 veru, je to zial tak...

olienka12
26. apr 2011

heh baby a co my tu na vychode asi by sa cudoval ze nie denny 😝 😝 😖

qetinka
27. apr 2011

@cruela tolká márnivosť 😖 ale však kto má prachy sa nemusí dívať na ceny... 😉 😠
je to neporovnatelne...tu na SKK sa žije tažko podla mna,,,ja som zdravotna sestra a plat v nemocnici alebo v ambulancii žalostny...nestacil by ani na náš drahý najom...a to nehovorí o brutalne nízkej rodičovskej dávke...

kuko7
27. apr 2011

Ahojte babulky, zelam pekne ranecko,,,ja som akurat volala do toho megafota co ponukaju prenajom fototechniky,,,,a mi hovoril pan, ze ak chcem na sobotu, tak musim aj na nedelu objednat,,,lebo maju v nedelu zavrete a dava sa 20% zaaaloha,,tak neviem,,,to si uz rovno kupim tu 85tku a hotovo,,,ale asi to telo nikon poziciam,,,predsa len nahradne telo na svadbe treba mat a radsej take ake viem ovladat 😀 😀 😀

cruela
27. apr 2011

@kuko7 to vaaaaazne? a ja som si scela pozicat hned dva objektivy... no co, tak si radsej kupim... a skusim ich ukecat na nejaku zlavu...

saskarisko
27. apr 2011

ahojte, pekne fotecky ste popridavali 😉
ja tu dam par z Prahy.

saskarisko
27. apr 2011

a este mam otazocku, ako fotit, aby nebol padajuci horizont: ak ulicka je kriva, lampy su tam na krivo, cesta nakrivo, detto domy ? 😕 😅

saskarisko
27. apr 2011

a tu je este zvysok

saskarisko
27. apr 2011

@kasami - moc sa mi paci foto tvojich chlapov 😉

kuko7
27. apr 2011

@cruela ved to,,ja si tu 85tku do vtedy urcite kupim a akurat si asi to telo poziciam 🙂 to budem potrebovat nahradne 🙂 🙂 🙂 a este musim baterku novu kupit a karty aspon dve a polarizaaaak 🙂 nezalozi ma niekto??? 😀 😀 😀

cruela
27. apr 2011

nikonacky bez motorceka, mate novu 50tku! http://www.ephoto.sk/fototechnika/novinky-tlaco...

@kuko7 kedy mas tu svadbu? ak by si chcela, mozem ti pozicat aj fotak, aj kartu

cruela
27. apr 2011

na FB ma zaujal jeden status:
freire - photo
baby modelky, už prestaňte blbnúť... veď z tejto krajiny len rýchlo preč... každý tu chce všetko zadarmo... billboard si každý nafotí sám a potom ide človek po ulici a je mu grcno... a ak aj fotograf dostane konečne zaujímavú zakázku, nikto nechce platiť za modelky, lebo každy vie, že ich ma plno aj tak ZADARMO... a je to pravda... vaša chyba...
Nám tu plno "fotografov" kazí ceny, ale 90% z vás to robí úplne zadarmo!

ked si kuknete ich cennik, tak sa vam mozno zatoci hlava a ked si pozriete ich fotky, tak mozno este viac.... na to, ze to je profesionalny fotograk (alebo fotografka, neviem presne) tak niektore foto su podla mna nie dobre... a mne je niekedy grcno aj z profesionalnych fotografov....

kuko7
27. apr 2011

@cruela jeeejda ty si poklad :D :D :D mam to 11.juna 🙂 to by si mi strasne helfla 😀 😀 😀 aspon ako zaloznyyy,,,ja verim, ze ho nebudem musit pouzit, ale moooc by mi to pomohlo,,nemusela by som si ho poziciavat a platit zalohy a tak 😀 😀 😀 no a tu kartu si asi kupim aj tak,,,,aby som mala aspon dve,,,ale myslim si ze ked mam 4GB a kupim 16, tak ze to postaci, nie? 🙂 🙂 🙂 a ak by si mi zicla fotak tak aj baterku by si mi mohla poziciat? Aspon nemusim do vtedy kupovat a kupim radsej objektttttttttttttttttttttttiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiv 😀 😀 😀 juuuj poklad si, vies to??? 😵 😵 😵

kasami
27. apr 2011

@saskarisko dakujem 🙂
celkom vam vyslo pocasie v Prahe a aj fotky .... s tym horizontom .... tazko .... 😝 boli ste aj v zoo ?

cruela
27. apr 2011

@kuko7 no, nepotesim ta.... 11.juna fotim aj ja svadbu ☹ kuuuurna, som ta navnadila a fcul ta takto schladim, prepac....
inak, ja mam 32gigovu kartu... sa niektori aj za hlavu chytaju ze naco taku velku, ale kedze fotim len do raw, tak to pozere kopec miesta a takto mozem aj video natacat a nemusim sa bat, ze si naplnim kartu

olienka12
27. apr 2011

@kasami to pozadie je papierove alebo latkove alebo je to len stojan na pozadie hmm?

kasami
27. apr 2011

@olienka12 nie ... ja mam zatial iba stojan ... to com som hodila ten link ... presne to ... mal to ese aj v krabici uplne nove 🙂

kuko7
27. apr 2011

@cruela fnuk ☹ tak nakoniec musim poziciat,,,co uz, nevadi 😵

barbarka
27. apr 2011

ahojte,
@cruela jeeej ten objektiv - sanca pre mna sa dopracovat k pevnej 50tke pred dochodkom 😅
krasne fotecky ste dali.
inak fakt je ze ta fototechnika je strasne draha 😔 ja by som moc rada investovala keby bolo co 😅 ale s rodicovskeho sa neda, fotenim som zarobila 1e 😅 takze zatial iba okukujem a snivam 😀
to fotenie svadieb vam v dobrom zavidim, ja by som strasne chcela fotit svadbu ale viem je to aj riadna zodpovednost a to by chcelo investiciu do techniky, no ale dufam ze az sa mi bude segra vydavat 😵 ale neviem kedy to bude

barbarka
27. apr 2011

@cruela k tomu statusu co ta zaujal - noo dnes je tvrda konkurencia vo fotografii, vela ludi foti, a naozaj vypytat si mozu len ti co na to maju a to uz musia mat nejake meno

silvia.t
27. apr 2011

Ahojte pridala som 2foto do du,stromy v rozpuku
@cruela len to potom daj na spravne miesto 😉 dakujem ,este nieco pridam lem musim poupravovat 😀 mam aj par foto tak hodim sem na kritiku,su len trochu doupravene ale fotila som na obed a slnko bolo ostre tak neviem 😒 zdaju sa mi neostre
idem vas este docitat 😀

cruela
27. apr 2011

@barbarka ten objektiv by mal stat cca 150 eur, takze myslim, ze cena je dost prijatelna....
co sa tyka mojho fotenia svadieb tak teraz ma cakaju dve ale obe zadara, kedze to su kamosi... a som rada ze je to zadara, bo to nie je potom taka zodpovednost ale pre mna velka skusenost, tak sa aj tesim

lili_a_mimi
27. apr 2011

Ahojte!
@cruela s tym objektivom si ma potesila, takto si budem moct kupit aj 35ku aj 50ku AF-S 🙂 alebo nejaky iny namiesto 35ky 😅. A ta tvoja kamoska nas nechce sponznut? Skus jej navrhnut, ze ju pofotis a vypytaj si od nej nejake prasule na nove sklo alebo rovno nove slko 😀
coskoro pridam aj ja foto do DU 😉
@saskarisko ta Praha je fakt pekna, najviac sa mi paci ta tvoja "sikma" ulicka so svetlami 😎

barbarka
27. apr 2011

@cruela jasne ze aj zadara je skvela prilezitost sa naucit nieco. mna tento rok asi ziadne svadby v okoli necakaju ze by som sa dakam aspon popri profi fotografovi votrela. inak my mame so svadby strasne fotky, mna fotila len kamoska a jej otec kompaktom 😔 vtedy som sa v tom vobec nevyznala som mala pocit ze sak odfoti hocikto.
@saskarisko mne sa paci princeznicka v rure velmi 😵 prezrad ako si ju nasvietila
@silvia.t krasny 😵 najma s tou pupagou ( ako to vola moj maly 😀 😉

zuzu80
27. apr 2011

hello, fotozeny 😎