Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

sidzej
24. aug 2010

@zajo79 Bavime sa Nikon alebo Canon objektivoch? 🙂 Ceny som pozeral napr. tu (asi najlacnejsi obchod v Parizi, ceny v SR/CZ moc nesledujem): http://www.bk-shop.com/imagesandpdf/argentique.pdf
Ja som si myslel, ze mas Nikon telo a chces Nikon objektivy. Tie su o kapanek drahsie nez Canony. Canon-acka 24-70 je veru okolo tych 1200 euro, cize o dost lacnejsia.

zajo79
24. aug 2010

Nikon.

sue80
24. aug 2010

Tak s tymi Nikon objektivmi ti zial velmi neporadim, lebo ich nepoznam. Osobne si vsak myslim, ze rozsahovo (a tiez hmotnostne!) by ta 17-55 bola vhodnejsia na bezne denne fotenie. (oops, bola tu teraz prihlasena moja Zuzka, tak je to napisane z jej uctu - sidzej).

zajo79
24. aug 2010

ved uvidim..inak chvalia dost toto http://www.fotovideoshop.sk/shop/action/product... ...hmmmm.... ma fakt super recenzie a ta cena, iny rozdiel. 1000cka vo vacku.

ale ved ja este posnorim clanky a recenzie... na zaklade coho sa pravdepodobne rozhodnem.

zajo79
24. aug 2010

vytrhnute z poradne:

Reaguje na 62 | Dobrý den, Tamron má sice kovový bajonet, ale konstrukčně se s Nikonem 17-55/2,8 nedá vůbec srovnat. Je ale pravda, že optická kvalita je naprosto srovnatelná, u Tamronu dokonce možná o trošku lepší. Rozdíl 27000 je velký, asi bych slevil z kvality konstrukce a rychlosti ostření a zvolil bych Tamron.

62 Reaguj

17. 08. 2010 10.47

Alex
Dobry den, prosím o radu. Celou dobu uvazuji o objektivu 17-55 Nikon 2.8 za tech cca 37tis.kč. Jenze jsem se docetl, ze Tamrom 17-50mm 2.8 ma stejnou optickou kvalitu nekdy dokonce i lepší. Je to pravda? Protože je tam rozdil 27tis Kč. Jakou ma tento Tamron konstrukci? Předpokládám, že bude mit kovový bajonet? Jaký objektiv byste volil vy?

zajo79
24. aug 2010

a tak nic, vsade pisu ze podobny ako 18-105.

bambi, tesim na fotky s 85tkou.. 😉

bambi2
24. aug 2010

@zajo79 aj ja sa tesim... 🙂 uz budem moct kludne spavat... 😀 😀 😀

bambi2
24. aug 2010

@zajo79 tie objektivy nam strpcuju zivot, ze?!!! 😠

zajo79
24. aug 2010

stale nieco 😀

a ja som vahava vaha..ja s tym mam teda extra problem.

pevna 35tka by bola tiez fajn, mam totiz niekedy problem aj v interieri vyfotit celu postavu... ale to som chcela vykryt dobrym zoomom. tak bud zostanem s tym co mam...alebo sigma 17-70 - ta ma aj makro... alebo tamron 17-50 - ale ked viem ze o nom napisu ze je podobny ako to co mam...tak mi to pride zbytocne ako si to tak rozoberam tu sama za netom po veceroch ho kupovat.

cize 17-55 od nikonu vedie. uz len to jeziskovi oznamit.

amunet
24. aug 2010

@bambi2 juj ani ja som sa nemohla objektivu dockat 😉 prisiel mi na druhy den kurierom 🙂

zajo79
24. aug 2010

a co tu sa spi? ja tu snorim po recenziach..xixi. ale uz idem aj ja...dobruuuu

monika0001
25. aug 2010

Bré ráno!!! 🙂
my sme mali včera návštevu... Tak som tu nebola.. nezvyk na mňa ale tak čo už 😀 😎 😉
Sa im veľmi páčili tie fotky čo som fotila v sobotu tú kamošku, že v sobotu teraz idem zasa fotiť ich 🙂
a dnes idem fotiť kamošku s malým (náš druhý krstný syn) tak som zvedavá... Malý je dosť citovo naviazaný na maminu tak sa troška bojím aby mi pózoval 😝

zajo79
25. aug 2010

ahojte.

my tu v piatok mame vatru ci co to je,a odovzdavanie viacuceloveho ihriska, tak si idem pofotit..

a mm ma volal ze potrebuju pofotit firmu... hehe, zeby som si to dala predplatit? Je to ich firma, zacinaju..no, sice uz su dva roky, ale stale su to zaciatky...

dnes ideme svagrovi navecer, mal narodky, co kupit cloveku co ma vsetko? tak dam v centre v Nitre spravit fotky jeho dcerenky, co som ju bola skusat fotit na hrade, dam do ramiku jednu a ma darcek... k tomu flasa. a este aj usetrim.

monika0001
25. aug 2010

@zajo79 - juj tak to teším na foto.. 🙂
a s tým darčekom si to dobre vymyslela...
ja mám taký problém vždy keď máme svokre niečo kúpiť... ona má všetko.. a ak si zmyslí, že niečo chce tak si to kúpi.. 🙄
Ale tiež to budem tento rok riešiť fotkou jej vnučky od druhého syna 😀
Keďže som malú fotila tak mám o darček postarané 😀

zajo79
25. aug 2010

tiez tak...on ma vsetko, a zas to co by ocenil, nato nemam 😅 😝 tak to urobim takto, je to jeho milacik ona, tak nech ju ma na stole. 😵 a celkom sa mi vydarili, i ked ju to moc nebavilo, par zaberov sa mi paci. Mozno by mi nasli kocky tu zbehlejsie kopec chyb..ale mne sa to paci 😀

mne sa to neako strieda...raz fotim ako besna, a raz som ako bez napadu...

monika0001
25. aug 2010

@zajo79 - máš niekde tie foto? ja taak rada pozerám tvoje foto.. 😉

zajo79
25. aug 2010

http://www.facebook.com/album.php?aid=22177&id=... tu je.. nato ako je na vsetkych fotkach vycerena v zvlastnom krci ako leco... a robi opicky, tak pokrok.

zajo79
25. aug 2010

preco ked vedia deti ze ich fotim, tak taky usmev hodia... akokebyze ich hryzie nieco do zadku.

v tej knizke o foteni deti to je popisane.. musim precitat 🙂 a mam aj portrety - to je tiez celkom fajn knizka.

Ale na kellbyho knihy sa mi zatial nechyta ziadna. Jeeej, ved on by mi mohol platit za reklamu 😀 ale fakt stacia a je v nich kvantum info

monika0001
25. aug 2010

@zajo79 - peknéé súú.. najviac sa mi páči tá na tých schodoch. 😵 😵 😵
a tom úsmeve? ja čo som bola fotiť teraz v sobotu tak sme povedali malmu usmej sa a ten hádzal úsmevy ako hotová STAR 😀

zajo79
25. aug 2010

ta na tych schodoch...nad schodmi bol taky biely pristresok, zo skla alebo z lexanu..... tak to odrazalo svetlo, super vec. Tak som si vyskusala akoby fungovala odrazna doska...som neverila ze to taky rozdiel.

musim kupit 😕

nika12
25. aug 2010

caute baby 🙂

@zajo79 a ktoru mu to chces dat spravit? ja by som vybrala tu kde ma kvietok vo vlasoch a je fotena tak sikmo.... 😉

zajo79
25. aug 2010

dam spravit vsetky.. a jednu z nich dam do ramika. ramiku...aaaa, to je jedno.

bambi2
25. aug 2010

@zajo79 difuser urobi strasne vela, je to fakt super vec!!!

zajo79
25. aug 2010

aj odrazna doska...

ale to bolo take veeeelke biele..no clovek by to nedokazal trepat zo sebou... uz viem kam budem chodit fotit 😀

zajo79
25. aug 2010

ma tu niekto 70-200 f 2,8? viem ze briketa si nan robila zalusk... je to tazke hebedo, ktore ked kupim nebude zo sebou nosit?

ked vidim tie fotky s nim fotene...asi iny ani nechcem. jeden poriadny. i ked tie prachy...uf uf uf...

bambi2
25. aug 2010

@zajo79 no sak, difuser sa vola biela odrazna doska... 😀 odrazne dosky sa daju vsetky poskladat na mensie. ja to mam trojuholnikove 75x 75x 75 a da sa mi to pokladat do takeho kruhu s priemerom asi 30 cm... je to vsetko v puzdre a mam to zavesene na bugine, takze mi to nezavadza pri noseni...

monika0001
25. aug 2010

ja mám odrazné dosky a neviem ich použiť 😅
neviete mi poradiť či by som ich dnes vedela využiť keď idem fotiť von a hlavne ako? 😅

zajo79
25. aug 2010

difuser je na blesk

zajo79
25. aug 2010

a odrazna doska je odrazna doska.. ci ne?

monika0001
25. aug 2010

a hej aj tie moje majú originál rozložené 80 cm a ked ich zložíš do puzdra tak majú 30cm priemer 😉