Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

katartina
7. jún 2011

ahojte baby, neviem ci to tu uz bolo spomenute, ale komu chybaju zaklady, nech mrkne tuto stranku je tam vsetko vysvetlene polopate (http://www.fotoroman.cz/techniques2.htm), a beriete medzi seba aj novych, ci ste uz uzavreta skupinka?

qetinka
7. jún 2011

@katartina uzavretá nie ...vitaj medzi nami 🙂 😉 😀

qetinka
7. jún 2011
michalag
7. jún 2011

@katartina vitaj mezi nami 😉 🙂

Cim fotis, co??? .... trosku nam nieco napis 🙂

katartina
8. jún 2011

ahojte, dakujem za privitanie, no ja som medzi vami co sa tyka fotaku uz dochodca, hihi, este stale som pri starej D50, 50mm, 18-17mm, no dufam ze po skonceni materskej objavim Darcek pod stromcekom

adus123
8. jún 2011

@michalag ... dnes idem skocit do NAY...si ma inspirovala tymi linkami....tak idem urobit prieskum.....potom dam vediet, ktoru som kupila. Sem tam si pozriem Tvoj blog s fotkami, na kompakt sa mi velmi pacia. Podla mna tebe by ta zrkadlovka fakt "bodla"...urcite by nezapadla prachom.... 🙂 ...tak sup sup presvedcit manzela, lebo Vianoce su este daleko a leto pred nami..... 🙂 Aj ked ja teraz fotim tou novou zrkadlovkou a mam pocit, ze s tym kompaktom som robila ovela lepsie fotky ako s touto novou "hrackou" ....ale to je vsetko o cviku..este sa musim vela ucit ako na nu....dufam, ze raz docielim aspon polovicnu uroven fotiek, aku tu fotia babenky so " zrkadlovkami" ...fakt klobuk dole pred nimi, lebo teraz, ked mam zrkadlovku, tak si viem predstavit, aka je to fuska nafotit take krasne foto ako oni....

michalag
8. jún 2011

@adus123 potom daj vediet kde sa viac vyplatia 😉 ... a dakujem za pochvalu. Inak neviem ci je to normalne ale ked si pozriem starsie fotky tak uz vidim aj nejake tie chyby ktore som robila (kym som nevedela nejake tie zaklady a teoriu)

No ja som sa vcera s drahym rozpravala medzi recou som mu vravela ze mam vybrate nieco podobne zrkadlovkam len o nieco lacnejsie (akoze, o cenach moc prehlad nema co sa tyka EVF, zatial 😅 ) a ze objektivy su dost drahe a podobne veci okolo a povedal ze to uz racsej zrkadlovku a na objektivy si budem pomalicky setrit tak ma to potesilo 😵 😵 😵 . Ako jemu osobne nevadi ze fotim alebo ze chcem DSLR len tie financie kolko ich tam musis investovat, najskor samotne telo a neskor objektivy ktore potrebujes alebo chces. Takze uz len setrit a setrit a setrit a do Vianoc sa dufam dockam aj ja mojej hracky 😀 😵

Vcera sme boli na tom vystupeni zo skolky a nakoniec to bolo vonku ale fotit deti a k tomu skupinu, no koniec, vobec som nebola spokojna so vcerajsim fotenim 😒

barbarka
8. jún 2011

babenky potrebovala by som polarizak na tu moju novu 50tku, lebo je tam 58zavit, mate dake tipy?

barbarka
8. jún 2011

@michalag myslim ze zo zaciatku si vystacis so setakom, objektivy sa daju riesit neskor ked aj o par rokov, ja som mala 2,5 roka iba setak, aj ked boli obdobia ked som nefotila skoro vobec 😒

adus123
8. jún 2011

@barbarka ... naco je dobry ten polarizak?

adus123
8. jún 2011

@michalag ... no ja ked uz, tak by som asi tiez sla rovno na zrkadlovku...takze zdielam nazor Tvojho manzela..... 🙂 Predsa je to dost velka investicia aj ta "akoze" zrkadlovka....tak radsej by som si dosporila a kupila rovno tu zrkadlovku...
A ozik....prave som sa vratila z toho NAY...mali tam rozne brasne, v cene od 19,90 a vyssie....len tam bol taky zvlastny predavac, ze ked som mu povedala, ze zhanam brasnu a le nemam so sebou fotak, tak hned skonstatoval, ze to mam prist s nim, aby som si to rovno vyskusala. NO taka mudra som aj ja 🙂 Lenze to som len odbehla z prace...a nenosim fotak ako privesok alebo mobil este aj na WC 😀 😀 😀 tak som mu nenapadne naznacila, ze vo vitrinke maju presne ten isty model ako mam ja aj s objektivom, tak ze to idem aspon opticky prirovnat....som dufala, ze ho vyberie z vitrinky a poskusame..ale nic..ziadna snaha..skonstatoval, ze podla neho sa na pohlad do kapsy nevmesti a to bolo vsetko.....tak som sa mu podakovala a odisla prec....neviem, niektori predavaci akoby nemali zaujem o to, aby nieco predali a ini sa zase idu potrhat, a nahovoria Ta aj na hocijake volovinky, len aby mali "body" za predaj...🙂 Tak zajtra vezmem aj fotak a pojdem niekde pozhanat este tu brasnu....aj tak sa mi menia o nej predstavy zo dna na den....dnes som sa rozhodla ze si kupim asi taku, kde sa vmesti aj fotak aj + 1 objektiv este. Takze 2 objektivy + telo....ze nie len taku na fotak s objektivom. Ved uvidim, ako sa zase do zajtra vyspim a ako sa rozhodnem.....aj ked, ked vidim tie ceny, tak asi ho budem balit do igelitky z Tesca...hihi

katartina
8. jún 2011

@barbarka ja mam hoya, a spokojnost, a ak uz mas jeden kvalitny polarizak mozes to poriesit lacnejsie a kupit si redukcny kruzok

qetinka
8. jún 2011

@adus123 to co je za predavača??
no ja by som sa nenechala takto odbit..trvala by som na tom...nech vitrín u otvorí a vopchá tam foťak🙂do tašky🙂))hehe-vsak od toho tam je,no nie?? 😲 😝 😀

adus123
8. jún 2011

@qetinka ..no to som si aj ja myslela... 🙂 len som mala malo casu, kedze som len odbehla z prace, tak som sa s nim nechcela natahovat...inak keby som mala viac casu, tak ho to donutim vybrat, aj keby ako nechcel.... 🙂 len som ho nemala cas presviedcat...a uz na prvy pohlad sa mi zdal taky nemastny neslany....zajtra tam snad bude nejaky privetivejsi....tak to skusim znovu.... 🙂

barbarka
8. jún 2011

@katartina praveze mam taky obycko a tam mam zavit este mensi takze to asi nepojde, tie hoya su zevraj dobre ale dost drahe
@adus123 no najma na fotenie na slnku, mas krajsie farby, oblohu 😉 inak ale napr upravuje odraz vody, alebo proste odrazy nekovovych predmetov - skla a pod

olienka12
8. jún 2011
olienka12
8. jún 2011

@katartina d50tka je super fotak... donedavna som fotila len d50 a d60 🙂

michalag
8. jún 2011

@adus123 inak ved aj v nay maju zrkadlovky, nemohol jednu zobrat a skusit? 😕 😅

adus123
8. jún 2011

@michalag ...no vsak este som ho aj k tej vitrinke zaviedla, presne som mu ukazala, ktory fotak mam...mali tam presne ten isty aj s tym istym objektivom...ten isty set poskladany, co mam ja...a on len sucho skonstatoval, ze to tam nevojde...akoze ziadna snaha ho vybrat a skusit..... ☹ podla mna keby to skusil, tak mozno ze by to aj voslo...no sama ochota...co Ti poviem

michalag
8. jún 2011

@adus123 a co to bolo za znacku nevies? podla mna ak to bolo na DSLR tak ... niektory su ochotny 😠

adus123
8. jún 2011

@michalag ..bola to Lowepro....len sa mi zdala malo hlboka...takze ked by sa fotak do nej ulozil hore LCD displayom, tak by bolo asi malo miesta na objektiv..sa mi to spolu zdalo dlhsie, ako vyska tasky...neviem, ci som to dost zrozumitelne napisala.... 🙂 Proste fotak sa tam vklada "horekopytami" a zdala sa mi ta brasna malo hlboka na to 😀

michalag
8. jún 2011

@adus123 tak treba vacsiu 😀 😝 , ale nie, podla mna to treba vyskusat

saskarisko
8. jún 2011

ahojte,
u nas bolo o 5.00 nadherne zlte svetlo, prave zacinala burka, a asi to bolo spojene s vychodom slnka. hacik bol len v tom, ze objekty fotenia spali 😅 😀

@silvia.t - dakujem. LR musim znova nainstalovat, a vyskusat. a myslela som aj ostrenie vo fotaku, lebo mam kolkokrat pocit, ze mam v pohode zaostrene na oci, dieta sa nehybe, ja sa nehybem, a nakoniec zistim, ze zaostrenie je vyssie alebo nizsie pod ocami

silvia.t
8. jún 2011

@saskarisko to ostrenie vo fotaku robi aj mne tazkosti... 😖

ivka000
8. jún 2011

ahojte idem sa vám pochváliť dnes som si zaobstarala ďaľšiu výbavu statív, UV filter na pevnú 50 a náhradnú kartu tú čo mám chcem dať reklamovať občas jej mám pocit že prepína 😠 ale aj tak dve sa vždy hodia ... teraz bude na rade asi ex. blesk aaaaaale to bude tak za sto rokov ☹

ivka000
8. jún 2011

a idem hodiť foto do kritiky tak prosím kuknite a okomentujte 😉

maruskak13
8. jún 2011

@ivka000 pekne sa ti zbiera vybavicka 🙂 tak to je radost fotit 🙂
aj ja mam novu vybavu.. dostala som na narodeniny od manzela velku odrazku 200x150 aj so stojanom
ze nech mam na fotenie portretov 🙂
tak sa teraz vytesujem tiez 🙂

ivka000
8. jún 2011

jéééémine číta to drahý a džube ma tu že to on mi zaobstaral tak sa musím priznať 😀 "vidíš aj jej to kúpil manžel" ako keby to nebolo z NAŠEJ kasy...

barbarka
8. jún 2011

@ivka000 vau gratulujem, ja mam len objektiv, a teraz na je rade stativ a filter 😉 a potom asi tiez blesk 😉 snad do vianoc budem mat aspon stativ, pripadne na vianoce 😀

mirica4
8. jún 2011

@adus123 tak ako už máš brašňu? inak asi by som kúpila tú čo vyzeá ako kabela, mne ol kúpiť mangel, keby som šla s ním tak beriem ju...
idem spať lebo nevidím na oči..