Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

zajo79
2. aug 2010

@bambi2 ee, uz by som sa vytesovala. aj to si idem zobrat do TT, len maju volat.

ale prisla knizka, naucte sa fotit digitalne, dobre to vyzera, uz nech je vecer a mozem citat.

bambi2
2. aug 2010

@zajo79 no mne ked nieco nechodi, tak zavolam vzdy ja a opytam sa ako to vyzera... 😀

zajo79
2. aug 2010

volam kazdy druhy den uz dva tyzdne... kaslem nato.

monika1
2. aug 2010

@zajo79 no co ty hovoris na fotky? cakam na tvoju kritiku 😅 🙂

monika1
2. aug 2010

@lili.nicol @bambi2 dakujem 🙂

bambi2
2. aug 2010

@zajo79 minule ked som niekde volala, som sa spytala, ci to nejde nejako rychlejsie a ked nie, ci to nemozu odvolat... ze to kupim niekde inde, nebolo im vsetko jedno, o 10min mi volali, ze si to mozem hned na druhy den poobede vyzdvihnut... 😀 😀

monika0001
2. aug 2010

@bambi2 - mámich domaaa..... juchuu... 🙂
som to nevedela zložiť späť do puzdra 😀

nostek
2. aug 2010

ahojte. dlhsie som nebola... mam teraz toho trosku viac, alebo som leniva?!

krasne fotocky, chvalim.

zajo o knizkach ani nepis. zas ma nasra...nasrdilo. mal mi ich kamos doniest v nedelu a nejak mu nevyslo. snad mi ich donesu znami cez vikend na dovcu, nech mam co studovat (ak sa bude dat).

ja som pred par dnami bola fotit von a toto sa mi podarilo:

tie kravy sa k serii moc nehodia, ale nemohla som si odpustit

bambi2
2. aug 2010

@monika0001 a ja som chcela skusit s nimi fotit vo vnutri ale ziadna sanca s mojim neposedom... a musim povedat, ze s tym drziakom sa daju super chytit s jednou rukou a s druhou fotit... je to celkom jednoduche 🙂

zajo79
2. aug 2010

@monika1 pekne fotky, tie pri vode su super. pri vode skusam pochopit expozicne casy.. hmm... mam co robit. 😀
aj hojdacka paraadna, aj ostatne.

jeden objektiv mam v TT, zajtra pride este druhy a poobede startujem smer Trnava.

zajo79
2. aug 2010

@nostek pekne fotky, k tej studni by som sa este vratila a skusala pofotit len to. A Simonka je zlaticko.

zajo79
2. aug 2010

ked niekam ideme, tak rodina ide popredu, ja sa sklanam ku kazdej druhej kvetinke, fotim oblohu, a kazdu prkotinu co mi padne do oka. zo zaciatku muz ma okrikoval, teraz uz nevsima. 😀

bambi2
2. aug 2010

@zajo79 😀 😀 😀 uz si zvykol... 😀

nostek
2. aug 2010

@zajo79 dakujem. ano s tou studnou to neni ono, viem. bolo akurat tesne pred burkou, takze som musela aj zosvetlovat a nieco mi tam chyba. ale na to, ze to bolo po ceste ako sme si cakat ocina z prace to uslo.
skoda, ze to pocko dnes je take strasne. a ma byt take cely tyzden

baby poradte. v sobotu bolo velmi silne slniekco a simi bola este aj v zltom oblecena, tak je strasne nevyrazna na fotkach. ako sa tomu vyhnut? ci fotit v tieni?

monika0001
2. aug 2010

ja som dnes skúšala pofotiť neter... nič moc ale začínajú sa mi viac páčiť moje foto... už sú celkom pekné niektoré aj bez úpravy...

monika0001
2. aug 2010

a ešte vás prosím o radu ako zabrániť tomu čo vidíte na tejto foto.. na niektorých mi to pekne zachytilo modrú oblohu s bielym oblakom a na niektorých to urobilo toto... 😔

bambi2
2. aug 2010

@nostek podla mna by pomohli tie odrazne dosky, cierna...

bambi2
2. aug 2010

@monika0001 podla mna to je moc preexponovane... moc svetla, nastavit na kratsi cas??

tami712
2. aug 2010

ahojte 🙂
super téma, asi prídem k vám po nejaké rady 😉

@monika0001 ja som úplne náhodou odfotila takúto oblohu s mrakmi :

bambi2
2. aug 2010

@zajo79 takze, ak sa mi to nepodari, tak viem co chcem k vianociam, k vyrociu svadby a narodeniny do kopy... 😀

sikulka25
2. aug 2010

ahojte kocky chcem sa opytat je mozne mat ovulaciu a byt tehu???dnes mam 15DC a mam na ovulacnom teste brutalne dve ciarky a aj hlien soplavy natahujuci a priesvitny..a robila som si aj tehu test cisto zo zvedavosti snazime sa o babo pol roka a na tehu teste mam takeho slabuckeho ducha.....a nerozumiem tomu

bambi2
2. aug 2010

@sikulka25 tu si uplne mimo temy 😉

monika0001
2. aug 2010

@bambi2 - a ked dám kratší čas nebudem to mať rozmazané? lebo malá sa mi stále hýbe. odfotiť ju je občas problém.. tie prvé foto som mala šťastie, že zapózovala...

@tami712 - pekné, pekné.. mne sa tiež občas podaria.. aj dnes som urobila zopár kde t boolo pekné a na niektorých no fuuuj.... ☹

petot
2. aug 2010

@zajo79: Nič to, @monika1 ukazuje, že sa dá aj s teleobjektívom pekne fotiť vonku za dobrého svetla, dokonca aj pohyb... Ja som naozaj len chcel, aby boli vopred známe obmedzenia, aby niekto nepodľahol mylnému dojmu, že teleobjektív je ten pravý univerzál na všetky situácie 😉

bambi2
2. aug 2010

@monika0001 aky si mala na tej fotke??

monika0001
2. aug 2010

@bambi2 - 1/125

zajo79
2. aug 2010

petot nene, to prave orechove, je 70-200 f2,8 ... hudba dalekej buducnosti u mna. 😅

inak ked je vonku moc svetlo, tak fotak neberiem... 😅 teda ked bol upek, tak sme ani nepachli von.. najkrajsie fotky su aj tak poobede.

to ma ide rozhodit, nase svadobne fotky su OTRASNE.... fotene o pol dvanastej, slnko do xichut, ze usmievajte sa... vsetky fotky katastrofa, chcelo sa mi plakat. som sa mohla odfotit aj sama

nostek, fotky malej, sa mi zdaju fotene moc z dialky. 🤐 ak by boli z blizsej vzdialenosti, snad by to nebolo take. skus v neakom programe to upravit...

citam knihu, prestavam fotit do jpeg, a idem do raw. Na vylete v Prahe setrim, nic si nekupim a potom si kupim veeeelku kartu. :D

zajo79
2. aug 2010

@sikulka25 to sa asi neda sucasne a su tu aj chlapi, este sa zlaknu ze co to piseme a odidu nam prec 😀

bambi2
2. aug 2010

@monika0001 ale kratsi je od 100 hore, a cim kratsi, tym ostrejsi je pohyb a menej svetla, praveze nebude nic rozmazane...

monika0001
2. aug 2010

@olienka12 - ja mám tieto http://www.photonet.sk/shop/odrazne-dosky/odraz...
mne zatiaľ úplne stačia..

@monika1 - peknučké fotky, peknučkéé...

@nostek - pekné sú aj tie.. niekedy mám pri vás pocit, že ani zďaleka neviem fotiť....

@bambi2 - toto si ja furt neviem zapamätať a potom sa uč fotiť .. 🙄 Musím to nejako vtĺcť do hlvay.. zajtra budem testovať o 100 6 😀