Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

alesia
20. sep 2010

@cruela krásne zachytený západ 🙂

bibi1711
20. sep 2010

baby, surne potrebujem poradit. ako sa vola akcia vo photoshope na zostrenie oci?
dakujem

briketa
autor
20. sep 2010

@adenka http://www.nikonusa.com/pdf/manuals/dslr/D5000_... stiahnutie anualu (ale je to v angl.)
za sekundu sa mi to stiahne, pozriem kde sa ti ti prestavuje

Koliesko na pravej strane (od hladacika kde sa pozeras a nasikmo smerom ku Tebe od kolieska, na ktorom su nakreslene jednotlive rezimy) co je najblizsie u Tebe.
Nastav si M - manualny rezim a v hladaciku ked budes tocit tym kolieskom budes vidiet ako sa ti meni cas zavierky. Na dispeji to mas velke cislo vlavo hore, ktore indikuje 1/....... urcity cas zavierky. Vedla toho bude napisane napr. F5.6 co je ukazovatel clony.

briketa
autor
20. sep 2010

@cruela krasne vymaknuty zapad slnka! !!

Mate este niekto vychody a zapady slnka? TO sa vzdy dobre pozera!!!

cruela
20. sep 2010

@briketa dik 😉 to bola taka bleskova akcia, nemala som cas ani objektiv menit bo to islo rychlo dole, ale celkom sa to zadarilo
inak, zapady slnka casto fotim, bo mam na ne dobry vyhlad, ale vychod sa mi este nepodarilo cvaknut...

alesia
20. sep 2010

..jadranské západy 😎

briketa
autor
20. sep 2010

vychod slnka, u nas na vrchu hor: http://www.flickr.com/photos/25224472@N07/25359...

vychod slnka z nasho balkona (vidno, ze niekto este koji po nociach 😀)
http://www.flickr.com/photos/25224472@N07/41113...

zapad zase dole na plazi
http://www.flickr.com/photos/25224472@N07/34141...

briketa
autor
20. sep 2010

@alesia ten vlavo, kde este stale vidiet clenenie oblohy...ach ach super!

briketa
autor
20. sep 2010

teda to mam gag roka, ze "stiahnutie anualu" 😀 😀 😀 😀 😀
ach tie preklepy (vyssie na tejto stranke) ale akurat som prisla z roboty, tak mi prepacte. som unavena, mala tu place, v kuchyni zase invazia mravcov.... den ako ma byt 😉

alesia
20. sep 2010

@briketa ďakujem 🙂 ja achkám nad tými tvojimi .. a ten výhĺad z balkóna .. úžasné niečo 😉

cruela
20. sep 2010

@briketa sak ja ked som to citala tak v slove anual som vynechala druhe A a velice som sa divila 😀

ajaku
21. sep 2010

ja mám teraz na terase pavúka, tak sa hrajkám s jeho pavučinou

lili_a_mimi
21. sep 2010

Ahojte! Viete mi niekto poradit? Pozerala som objektivy na fotacik nikon 70-300 a nasla som tieto "Nikon AF-S 70-300 mm f/4,5-5,6G ED VR" za 569€ a "Tamron AF 70-300mm F/4-5.6 Di LD baj. Nikon" za 159€ Co vy na to? Je Tamron rovnako dobry ako Nikon (Nikkor)? 😅

monika1
21. sep 2010

@lili_a_mimi ja mam Nikkor, neviem ale porovnat s tamronom, ale robi krasne fotky aj ked ho moc nevyuzivam 😅

a moje zapady slnka 🙂 teda ta prva nie, este musim narovnat horizont

adenka
21. sep 2010

@briketa dakujem, uz mam manual opat v pc, a vcera som uz aj fotila na manualnom rezime, ale vacsina foto boli prepalene, alebo take nijake, neostre farby ☹ idem par pridat, ale su uz trocha upravene, dodana sytost a podobne...

adenka
21. sep 2010

fotky..

lili.nicol
21. sep 2010

ahojte 😉

super zapad slnka 😉 briketa uzasne aky vyhlad mte 😉
@adenka krasne fotky mala je uzasna.-)

adenka
21. sep 2010

@lili.nicol dakujem 🙂 , len skoda ze to tak vyzera az po uprave... musim pomakat na tych nastaveniach..

idris
21. sep 2010

tak a uz som to nasla tu je link takmer o vsetkom ako ja viem ze ste tu same sikovnice co uz vsetko viete ale ak je tu nikto ako ja xeexex snad pomoze http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=Conten...

lili.nicol
21. sep 2010

@adenka no vidis ja neviem este vobec nastavovat tak tiez len upravujem .-)

bubina1
21. sep 2010

baby...v akom programe upravujete fotky? ja mam zatial picasa, ale nejako je to pre mna malo... viete poradit? date odkaz na volne stahovanie niektorého dobrého programu?

monika0001
21. sep 2010

@alesia - no mám ho už doma 🙂
zatiaľ neviem. neskúšala som ho moc lebo večer som sa už nevedela sústrediť a dnes som pracovala zatiaľ..
ale čo som aspoň zopár foto urobila - super. je to isto vidno.. 🙂

monika0001
21. sep 2010

@lili_a_mimi - ja mám ten NIkor 70-300 a stál nás cca okolo 480€
Je výborný. pokiaľ sa dá používam iba ten... ale porovnať tiež neviem s tým druhým...

zajo79
21. sep 2010

megapixel.cz su tam k jednotlivym objektivom komentare, dost ludi sa tam pyta a chlapik z predajne im odpoveda, radi...

briketa
autor
21. sep 2010

@bubina1 na devatdesiat percent pouzivam na posteditaciu Nikon Capture NX2 a niektore veci skocim do Adobe Photoshop Cs4. Na fotky pouzivam tablet s perom Wacom Intuos 3
http://www.amazon.com/Wacom-Intuos3-6-Inch-Form...
, to si pocitacova mys nezada. ALe ja aj kreslim v Corel Painter X, takze ja to mam naozaj vyuzite.
Baby na upravu fotiek je tablet perfektny (o jednu vec viac ucit sa ovladat 😉 ) ale ostat pri malej alebo strednej velkosti, lebo kazdy bod na tablete ukaze presne ako bod vo fotke a pri najvacsom formate treba vyslovene vsetko "nahanat na papieri". Tie velike formaty su na grafiku a kreslenie, nie na upravu fotiek.
Ked som bola tento rok na vystave moderneho dizajnu v Los Angeles bol tam vystavovany najnovsi Intuos Cintiq (tablet profesionalna linia) na grafiku, kde sa kresli priamo na specialny monitor. To bol uzas! Jeden cely den som stravila len na tom.

https://www.youtube.com/watch?v=oE2APo_EORQ
briketa
autor
21. sep 2010

@lili_a_mimi co sa tyka objektivov tam bohuzial plati cim drahsie tym lepsie a original meno k fotaku bude vzdy najlepsie.
Nikkor 70-300 je rychlejsi (pri autom. ostreni) a ostrejsi ako Tamron.

lili_a_mimi
21. sep 2010

@zajo79 dakujem 🙂

briketa
autor
21. sep 2010

@adenka co znamena neostre farby 🙂 . saturaciu si pridavas kludne v postprocese (alebo si ju nastav vo fotaku viac do plusu ) a ostrost, no to veru len okom. zaostri si a stlac spust ked vydychnes, vtedy sa ti najmenej zachveje ruka.
nestlacaj spust bezprostredne po nahanani ked ti bucha srdce - to vsetko ma vplyv.
vobec nevesaj hlavu. prepalene to mas preto, lebo fotis na priamom slnku cez den bez difuzera svetla, to je uplne normalka.
ked mas velmi ostre slnko, expoziciu si musis trochu podexponovat. teraz nieze budes utekat kupit si difuzer, na to treba asistenta....
najlepsie je fotit v zlatej hodinke, to je asi hodinu, hodinu a pol predtym nez zapadne slnko, vtedy ma taky zlatavy odtien a robi krasne fotky.
ked nemas idealne svetlo, na to mas manualne upravovanie expozicie. musis podexponovat, alebo naopak preexponovat.
neviem ci tvoj typ fotaku ma funkciu bracketing, pozri to.
vtedy nebudes mat tak ostre tiene a prepaly od slnka, ked mas uplnu stratu kresby na fotke.
inak ako pozeram na tvoje fotky, najprv si vzdy daj pozor na to, aby ti nepadal horizont. lebo na niektorych ti ide uplne dolu kopcom.

toscany
21. sep 2010

Zdravim vas kocky.
Chcela by som vas poprosit o malinku radu, uz teraz pokukujem po darceku k Vianociam a chcela by som nejaky lepsi fotacik. Vybrala som si Canon EOS 550D. Aky je vas nazor? Radim sa zatial medzi fotografov amaterov.
Zelam pekny den.

briketa
autor
21. sep 2010

@toscany az na fakt ze je to Canon je fajn 😀 . to len zartujem. nemozem chvalit konkurenciu, ako by to vyzeralo...
ale seriozne - ked mas moznost, ber ho.
teraz otazocka - telo uz mas rozmyslene a aky objektiv na to? ked mozes zacas s cimsi lepsim a svtelnejsim, zacni, budes mat pokoj. rozmysli si co chces a co budes fotit a podla toho.