Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

nelly75
1. apr 2013

@modrofuzik11 tak že fotenie sa ti stane "veľkou hobby" a budeš fotiť pri každej príležitosti 🙂

kvietocek7
4. apr 2013

@lucqa ahoj idem ta zas opytat o radu teda co je to vlastne ''Flash Diffuser'' teda aku plni funkciu pri foteni vo vnutri? myslis ze by som take mala pouzivat kedby som chcela foto na portrait? To tiez velmi by som chcela urobit detom portretove foto tak, ze by mali biele pozadie(pouzit biely backround) Vies mi na to poradit viac?dakujem

lucqa
4. apr 2013

@kvietocek7 Flash Diffuser ti rozptyli svetlo blesku, takze svetlo je makksie a nemas az take ostre tiene. Na portret je to najlepsie riesenie, hlavne pri portretoch deti, kde potrebujes makke, rozptylene svetlo a nie ostre tiene, ktore sa tak casto vycitaju pri foteni s bleskom. A ake pozadie pouzijes je uplne jedno, na portrety by som ho pouzivala stale.

kvietocek7
4. apr 2013

@lucqa tak myslis,ze by som si take mala zaobstarat?napr kuk taketo nieco?
http://www.amazon.co.uk/gp/product/B0017U0WM8/r...
ale ono sa to asi pouziva v kombinacii s externym bleskom ci?

123zuzana
4. apr 2013

ahojte baby.. potrebovala by som poradit chcem si kupit fotak kedze ten stary nam spadol a je suci tak akurat do kosa ☹ niesom nejaky profik vo foteni ani nebudem len by som chcela porobit pekne fotky detom.. mal by stat tak do 100e nemal by byt velmi velky taky sikovny do kabelky a hlavne aby robil dobre fotky.. tak ak mate niektora dobre skusenosti s nejakou znackou a modelom tak mi prosim poradte.. vpred dakujem.. 🙂

lucqa
4. apr 2013

@kvietocek7 ja to urcite odporucam. Su aj na interne blesky: http://www.mini-max.sk/product/default/829
http://www.mini-max.sk/product/default/872
a urcite ich najdes viac aj na inych strankach. Toto bolo prve co mi vyhodil google 🙂

@123zuzana ja som bola spokojna s Panasonicom, stal tusim 59 Eur 🙂 za seba urcite neodporucam Olympus. Teraz mam Nikon, ale ten uz bol drahsi, ale fotky sa mi z Panasonicu pacili viac.
Pokial by si hladala nejake fotky z konkretneho fotaku (pokial uz budes mat nejaky vybraty), tak skus ho pohladat tu: http://www.pbase.com/cameras

lauraa
5. apr 2013

poradi niekto? nikon 3200, nikon 5200 , canon 600d ....ktory?

ifkael
5. apr 2013

@lauraa o tri tyzdne budem predavat moj D7000 rocny ;)

chymenitta33
6. apr 2013

Ahojte kočky🙂

Par fotiek s novým fotákom... poprosím ohodnotiť Dakujem krásne 😵

chymenitta33
7. apr 2013
slagy
11. apr 2013

Ahojte baby, mozem sa pridat? V jeseni som dostala Nikon d3100 s objektivom 18-105.
Fotenie je moja po detoch a muzovi ta najvacsia zavislost, fotim hlavne deti, ale dost ma bavi fotit makrom,...
Zacala som skusat fotky z ISO. Na priorite casu- daj daj, ale na priorite clony vobec vobec nic, cele zle . Neviem co robim zle. Cele je to rozmazane, neviem simstrazit cisla v hladaciku 😀

Chcem sa spytat tuto, baby prosim vas, ako si vytvorim razitko v zoneri? Mam starsie vydanie, svagrina vyhrala na jednej fotosutazi 🙂

slagy
11. apr 2013

Pls, ako si vytvorim pesciatku v zoneri?

dosa
11. apr 2013

@slagy http://thomuv.blog.cz/1201/jak-na-vodoznak-v-zo...

pouzivam zoner, ale na peciatku je dost pracny, fotky peciatkujem vo photoshope

marty78
11. apr 2013

@dosa a ako robis peciatku vo PS?

dosa
12. apr 2013

@marty78 toto je podla mňa najjednoduchší a nezrozumiteľnejší návod. a keď už si tu pečiatku raz spravis, máš ju tam na stalo, len si ju vyberáš v štetcoch, jednoducho prispôsobuješ veľkosť a meníš farbu...

https://www.youtube.com/watch?v=61F3rbxI5Ww
slagy
12. apr 2013

Stalo sa vam uz niekedy, ze pri detailnom foteni, pri makre, ked tak prudsie miknem rukou, tak v hladaciku mi chvilku ako keby mihne obraz, pripada mi to ako keby bolo uvolnene zrkadlo alebo co. Neviem coms tym, ci to riesit, alebo nechat tak. Vsimla som si to vcera, ked sa fotak ustali a zaostrujem , uz to nerobi, len pri prudsiom pohybe...

slagy
12. apr 2013

Len take jemne chvenie v hladaciku 🙂

slagy
12. apr 2013
aurorag
13. apr 2013

@chymenitta33 tie fotky v usianke su perfektne!

chymenitta33
13. apr 2013

@aurorag- Dakujem krásne😉viem na prvej cele zle a bonus som mala to "logo" nepodarené 😀 😅

lemurko
13. apr 2013

@chymenitta33 nie som sice uplny profik, ale fotky budes mat lepsie, ak budes viac ostrit na oci. A kompozicne pozor na rezy koncatin, trupu .... Su take vseobecne pravidla, kde by sa mala rezat postava cloveka. Zjednodusene, ak fotis cisty portret hlavu, tak tesne pod plecami, polovicny portret tak, aby tam boli cele ruky, inak radsej neorezavat. Aj ked pri detoch je to niekedy fakt tazke, clovek je rad, ze ma v zabere hlavu. Posledna foto je velmi velmi pekna.
A aky mas fotak a objektivy?

chymenitta33
14. apr 2013

@lemurko- Dakujem velmi pekne🙂Canon 1100 18-55

lemurko
14. apr 2013

@chymenitta33 dobre fotky na tu vybavu. Ak by si chcela viac fotit a este zlepsit fotky - najma teda portretove, tak sa urcite oplati kupito jeden novy objektiv. Vyborny a paradoxne velmi lacny je canon 50mm so svetelnostou 1,8. Stoji okolo 100 EUR, na bazare aj polovicu a umozni ti fotit tak, aby aj pozadie bolo rozostrene (teda vyuzijes to, ze s objektivom mozes fotit na nizkych clonach). V interieri s nim potom mozes fotit bez blesku, fotky budu pekne svetlejsie aj pri nizsom ISO a odpichnes foteny objekt od pozadia, co je na portrety jedna z klucovych veci.

chymenitta33
15. apr 2013

lemurko- Dakujem.. hej už teraz viem že mi to nepostačí, čo je jasné, už som aj kuki nejaké objektívy. Len som preto začala s tým nech sa ako tam naučím 😉 zaklad nejaký.

slagy
18. apr 2013

Bby, kuknite co sa mi podarilo. Normalne som z tej fotky zostala nema uz druhy den 😀
Jedina chyba je podla mna useknute nozicky...
Pozrite 😉

ifkael
19. apr 2013

@slagy co je na fotke, ze si zostala nema? Sa ospravedlnujem ale nechapem co si tym myslela

slagy
19. apr 2013

@ifkael ten spravny moment 😀 😀
Vies, ja sa len ucim a nikdy by som nepovedala, ze sa mi podari takato fotka. 😀 , samozrejme , su tu aj lepsie fotky, ale pre mna je to zatial asi top zaber.

vladka1211
19. apr 2013

Dievčatá, viete poradiť - máte skúsenosti. ak chcem založiť súkromné opatrovateľské centrum pre deti, alebo agentúru pre opatrovatelky do Rakúska, čo je potrebné. Som zdravotná sestra a mám Vš sociálna práca. Ďakujem za rady🙂

lenka3007
19. apr 2013

@vladka1211 toto je tema o foteni, neviem ci ti tu niekto v tomto poradi...

vladka1211
19. apr 2013

óoo, tak sa omlúvam, ale fotím rada🙂