Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

nikonka
29. sep 2011

@maruskak13 ved prave preto som sa ja pytala ze ako si dosla na tych 10%, lebo nejde len o svetlenost... 1.4 je rychlejsi, ostrejsi objektiv, nielen svetelnejsi....

bihan
29. sep 2011

@maruskak13 dovolím si tvrdiť, že svetelnosť objektívu je jedným z podstatných kritérií výberu hlavne pri objektívoch, u ktorých sa prepokladá použitie v slabých svetelných podmienakch a je to jedna z obrovských výhod pevných skiel. Ak niekomu stačí 4f, tak zrejme skôr siahne po zoome ako po pevnom skle.
Preto by ma tiež zaujímalo, na čom sa zakladá tých 10% výhod.

maruskak13
29. sep 2011

baby mam vas rada chcela som poradit.. (nikde som nezhadzovala ziadny z objektivov..) ale taketo natahovanie sa.. a hladanie po webe kde som co citala a s ktorym fotografom som sa o com radila.. aby som tu potom citala ze pisem somariny 🙂 ok tak nech su to somariny a nechajte tak..

asi sa tu s vami rozlucim a drzim vam palce.. prajem dobre svetlo pri foteni..

nikonka
29. sep 2011

@maruskak13 bozemoj, ved toto nie su natahovania 🙂 ja som len bola zvedava, ako si prisla na tych 10%, lebo to by som ja nevedela urcit a tiez som bola zvedava, kde citas recenzie, lebo ja tiez citam recenzie a som si chcela rozsirit spektrum... nikto ta neobvinil, ze zhadzujes nejaky objektiv, len tvrdit, ze 1.8 je iste lepsie kupa ako 1.4 a este ti aj na 35tku ostane, je ako tvrdit, ze radsej si kupim nieco slabsej kvality a ostaneme mi este na nieco menej kvalitne, ako si kupit jednu a poriadnu vec... tolko moj nazor...
ja tiez chcem len poradit a ked sa ma niekto opyta, ze ci 1.4 alebo 1.8, budem nahlas kricat 1.4
ako som uz velakrat povedala, kto to s fotografiou mysli vazne, musi vazne pristupovat aj k vyberu techniky a vybavenia....

mirica4
30. sep 2011

@bihan dakujem za odpoved..len pri detoch je to komplikovanejšie, hlavne tie čo sa chcú schovať 😅 pri väčších a dospelých v poho 😉

nikonka
30. sep 2011

@mirica4 chcela si riesenie na osvetlenie interieru bez toho, aby si nemusela pouzit blesk? tak znela otazka? uz si presne nepamatam 😅 tak urcite odrazka na vnutro... a zide sa ti aj von...

barbarka
30. sep 2011

podla mna je to dost o tom co si clovek moze dovolit, ak mam na lepsi nebudem kupovat horsi, aj keby to bolo 10%, ak nemam aj 1,8 splni svoju ulohu, ja mam 1,4 a porovnat viem iba so setakom 😅 kedze 1,8 som v ruke nikdy nedrzala

bihan
30. sep 2011

@maruskak13 nikam nechoď ;) Radiť je super, ale keď niečo tvrdím, tak viem odôvodniť prečo 🙂
50mm/1.8f je určite super objektív, v pomere kvalita/cena je neprekonateľný .

@mirica4 Lastolite má ešte takú malú trojuholníkovú dosku, volá sa minigrip aj s držiakom na ruku a zrejme je s tým jednoduchšia manipulácia aj pri naháňaní detí, ale zase nestojí 10 ani 20 eur ako tie obyčajné kruhové.

mirica4
30. sep 2011

@barbarka tak aj ja môžem porovnať len so seťákom, tak aspoň vyskúšam každú variantu, ak bude na lepšie predám čo mám a přikoupíme 😀

@nikonka áno a dik @bihan a používa sa strieborná alebo zlatá, striebornú by som mohla využiť z clony auta, alebo je lepšie biele?

mirica4
30. sep 2011

striborná bude asi robiť kontrast ne? no neviem nechám si poradiť nemám odskúšané ešte nič aby som vedela

barbarka
30. sep 2011

@mirica4 striebornu vyuzijes najviac 😉 clona s auta posluzi, len teda sa to horsie drzi, ale da sa z toho aj vyrobit odrazka 😉

nikonka
30. sep 2011

@mirica4 ja som tiez za striebornu....

mirica4
30. sep 2011

@barbarka @nikonka mysleala som si dobre, tak dievčatá vyskúšam na svojom malom a uvidíme ako to dopadne

nelicefo
30. sep 2011

Kočky čo to tu čítam? 😅

Ja sa do tejto diskusie nezapájam lebo fakt o tom nič neviem,ale rozhodne by som si vždy nechala od vás poradiť. 🙂

P.S. malá sa má už super,tak dnes sme sa boli vyvetrať aj foťáčik som vyvetrala. 🙂

janefonda
30. sep 2011

@nelicefo takze budes pekne s nami jesen fotit. Tesim sa! 😉

nelicefo
30. sep 2011

@janefonda Aj ja. 🙂 xixi...🙂 akurát idem si dať do notebooku dať foto,tak som zvedavá či sa nejaké vydarili. 😀

janefonda
30. sep 2011

@nelicefo urcite budu super fotecky, ja som dnes fotila malu na pieskovisku, no to bolo radosti a piesku az za usami 😀

nelicefo
30. sep 2011

@janefonda Poznáme. 😀 Teda už sme z toho vyrástli ale neboj vedela by som o tom písať,litánie. 😀 😀 😀 A teším sa na fotočky 😵

annika11
1. okt 2011

ahojte baby, tak akú máme novú D.U.??? jeseň? dlhšie som tu nebola, nestíham 🙂 pracujem fotím venujem sa rodinke a úplne nakoniec domáce práce 🙂 takže mám toho dosť 🙂 tu je jedna z mojich posledných, konečne už skúšam moju 50tku a som spokojná, len mi občas chýba zoom 🙂 musím si na to zvyknúť

nelicefo
2. okt 2011

@annika11 áno D.Ú. je jeseň. 🙂 🙂 🙂 Krásne fotočky. 🙂

nelicefo
2. okt 2011

Kočky tak na D90 môžem zabudnúť. ☹

Stále mi behá po rozume D3100. Čo myslíte keď dokúpim nejaký ten objektív bude stačiť? 😕 Ja viem hrozne blbo sa pýtam,ale už mi z toho šibe 🤐

domyyy
2. okt 2011

@olienka12 ďakujem veeľmi pekne 😵 😵 😵 volala som na ten prvý a dnes o druhej ho idem pozrieť tak sa teším 🙂 kašlem na celý grip 😝 ani 18-55 mi netreba, ja mám o niečo lepší objektív... dúfam, že ho vezmem, nevieš mi ešte poradiť čo pozerať na foťáku, ak by mal nejaké chyby nech na to prídem 😅

domyyy
2. okt 2011

@domyyy tam malo byť, že dúfam, že ho vezmem 😀 😀 😀 ty s čím fotíš? 🙂

bihan
2. okt 2011

@nelicefo prečo chceš vlastne meniť foťák? Vymeniť entry level za entry level podľa mňa nie je najlepšia voľba.

michalag
2. okt 2011

Ahojte 🙂
citam ze stale sa tu rozoberaju fotaky 🙂 , ja som na ten moj vysnivany racsej prestala mysliet kedze ten moj "obycajny" kompakt pomaly davam zbohom tak musim riesit nieco lacnejsie ☹ , ale zavazok mam ze DLRS urcite bude ale urcite nie teraz , takze hladam aspon nejaky lepsi a nie moc drahy "bridge"

vcera sme boli trochu na vylete s drobcami a na gastany tak pridavam jednu foto

michalag
2. okt 2011

Ešte som sa chcela spytat robite niektora project 365? mozete mi v skratke nieco o tom napisat? Viem ze sa kazdy den zaznamenavaju fotky bud na blog alebo niekde inde, ale ci sa treba niekde prihlasit alebo mozem robit len pre seba

prsky
2. okt 2011

@michalag mozes robit len tak pre seba

domyyy
2. okt 2011

@michalag krásna fotka 🙂

baby tak ja mám konečne môj vysnívaný nikon D90 😵 😵 😵 😵 😵 😵 teším sa ako malá 😅

zajo79
2. okt 2011

@maruskak13 10% navyse???? to mas odkial? ja by som dala aj 100% kvality navyse.. 😉

ak si kupis svetelne pevno sklo, tak potom zistis