Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

bambi2
9. aug 2010

@zajo79 vsimla som si ale som taka unavena, nevladzem uz... zajtra 😉

bambi2
9. aug 2010

@michalag diky ja nie som spokojna... ale nedalo sa tam dlhsie vydrzat...😒

lili.nicol
9. aug 2010

@bambi2 kokso to su fotky namakane a tie motyle kraaaaaaaaaaaaasa 😉 😉 😉

bambi2
9. aug 2010

@lili.nicol dakujem... bolo ich tam hrozne vela ale väcsinou lietali, krasne, najväcsi mal asi 15cm... len skoda ze neposedeli a ked sadli tak tam bolo tolko ludi, ze si nemala sancu sa k nemu dostat a ked tak odletel...

bambi2
9. aug 2010

a koncim pre dnes, opustam vas ☹ zajtra som tu jak na koni 😉 dobru noc prajem 😔

lili.nicol
9. aug 2010

@bambi2 dobruuuuuuuuuuuuuuuu noc .-)

kuko7
9. aug 2010

@bambi2 no mne sa to nenormalne paci, ja som strasne namotana na tu nfotografku, len zistit aku techniku a filtre pouziva,,,to ze vyuziva texturu je jasne, s tym viem pracovat, len ten zvysok,,,,,ale je to naaadherneeeeeee 🙂 🙂 🙂

michalag
9. aug 2010

z dneska 😅
ta posledna je uz dost tmava 😝

amunet
10. aug 2010

@zajo79 ahoj, no cez ruku mi toho preslo viac 🙂 momentalne je to canon 450D s ktorym som nad mieru spokojna
-objektivy momentalne mam:
sigma17-70mm f/2,8-4,5 macro
sigma 50mm f/1,4 ex dg
canon 85mm f/1,8 usm -objednany na ceste snad dnes pride 😵
ex blesk a nejake malickosti (stativ,kabelovu a radiovu spust, prepojovaci kabel na blesk a odrazovu dosku)
-a mala som cize uz som predala:
tamron 18-250mm
sigma 50mm 2,8 macro
canon 50mm 1,8 II
a pozicany som mala aj canon 70-200mm L f/4 IS

petot
10. aug 2010

@zajo79: Pozri si pre inspiraciu www.rofo.sk - je to absolutne najlepsie, co som v oblasti svadobnej fotografie videl. Chlapik to berie velmi umelecky a perfektne komponuje zabery. Da sa od neho vela naucit.

Pre porovnanie, http://www.golej.sk/Svadby/index.php sa mi zda trochu "obycajnejsi" a aj ked fotky su dobre, profesionalne, cena sa mi zda dost vysoka (ale na druhu stranu, videl som aj pracu fotografov, ktori brali podstatne menej, ale kvalita ich prace bola horsia aku by dosiahol skuseny amater).

Nemam velmi prehlad v tejto oblasti, len som Ti chcel poslat nieco ako pripravu a inspiraciu, ked sa tak zodpovedne chystas 😉

V kostole by som prioritu clony velmi neriskoval, nechal by som to na P. Slabe svetlo bude tak ci tak zmykat z fotaka maximum, a vyssia clona by to mohla polahky dostat do rozmazanych fotiek. Iba profi trieda fullframe zrkadloviek ma dostatocnu rezervu v ISO, aby si v takom svetle mohli dovolit pracu s clonou.

A urcite by som fotil sekvencne, aby aspon jeden z 5 zaberov vysiel 😉

amunet
10. aug 2010

zajo neboj sa manualu vyskusaj si to daj si rychlost 1/100 a malu clonu f4 alebo menej ak ti to objektiv dovoli ak budes mat pevny tak kludne 2,8 a iso 400, len spravne ostry nenechavaj automaticke ostrenie ale nastavuj si ostriace body ty.
Ak je kostol presvetleny daj rychlejsi cas alebo priorita clony. VYSKUSAJ
V kostole budes mat cas nieje to frmol, dlho stoja na jednom mieste spievaju a tak sak to poznas 😀 tam je to kludne budes mat cas sa pohrat aj s nastavenim.
Ale ak si netrufas daj automatiku ale tak foti kazdy 😀 aj foto bude take, potom je jedno ze mas zrkadlovku a objektiv 😉
ak budes fotit RAW expoziciu doladis v pc

zajo79
10. aug 2010

dakujem za tipy....vyskusam

rofa poznam, teda jeho pracu.. je to super.

simona55
10. aug 2010

@amunet ahojte som tu nova, len nahodou som sa sem stratila,a tak to uz vyuzijem 😀 mozem sa ta spitat? potrebovala by som zmensit fotky, ktore su dost velke,a nedaju sa mi odoslat sem na konik. fotky su vecsinou 1,88 aebo 1,77 boli fotene normalne s fotakom vies mi nieco poradit? vopred ti Dakujem simona

kuko7
10. aug 2010

@zajo79 http://www.facebook.com/?ref=logo#!/album.php?a... este nieco pre inspiraciu, to je kamoskyna praca 😀

bambi2
10. aug 2010

@kuko7 dostat jeden filter, nejaky zmäkcujuci od hamy, ten by bol tiez dobry na taketo fotky

kuko7
10. aug 2010

Tamron AF 70-300mm F/4-5.6 Di LD baj. Nikon co si myslite o tomto? Nepoznate niekto? Resp. nejake fotky s nim na ukazku? Dakujem 😀

kuko7
10. aug 2010

@bambi2 no o tom som uz pocula, len ja mam portretovy objektiv 50- 1,8f a mne sa zda ze ten trobi take jemnejsie fotky ako ostatne objektivy, ale neviem mozno je to len moj pocit,,,no zvazovala som kupu toho filtra 😉

amunet
10. aug 2010

@kuko7 portretove objektivy maju jemnejsiu krezbu a krajsi bokeh, ma to tak byt, aby plet vyzerala krajsi, hladcia, jemnejsia, ved nechces aby to boli vidiet vsetky pooooory 😀, ak chces vidiet vsetky poooory kup si makro objektiv 😎
@simona55 foto si musis zmensit v nejakom foto editore zadat nove mensie rozmery

bambi2
10. aug 2010

@kuko7 ja mam 50mm f1,4 ten robi tiez super fotky! ale ten filter by nebol hadam zly... mzno ho objednam.. 🙂

lili_a_mimi
10. aug 2010

Ahojte. Idem sa vam postazovat. ☹ Ked som sa uz konecne rozhodla, ze aky fotak si kupim a odhodlala za ne vysolit tolko peniazkov, tak ho nikde nemaju... 😠 vraj letna sezona... 😢 A ja mozem cakat zas nejake 3-4 tyzdne, kym sa nejake kusy dovezu na Slovensko... ☹

bambi2
10. aug 2010

@lili_a_mimi a kde vsade si pozerala??

lili_a_mimi
10. aug 2010

@bambi2 vsade. cely vcerajsi den som surfovala po nete - internetove obchody - a tak, no vsade je cakacia doba 2-3 tyzdne ☹ Chcela som taku nevsednu kombinaciu Nikon D5000 s objektivom 18-105. a vsade maju len kombinaciu s 18-55 alebo 18-55 + 55-200.

bambi2
10. aug 2010

@lili_a_mimi no to je smola.. a v cz si neskusala?

lili_a_mimi
10. aug 2010

@bambi2 Nie, neskusala, lebo som sa kukala cez net a tam to stoji rovnako... 😒 a kym to sem dojde, tak si ho kupim aj tu 😉 V podstate mi je jedno, ci si to kupim teraz alebo o 2-3tyzdne, len som sa uz tesila, ze si ho zoberiem vyskusat pozajtra do tatier... ☹

lili_a_mimi
10. aug 2010

@kotenko skusim, dakujem 😉

kuko7
10. aug 2010

Nikkor 55-200mm f/4-5.6G AF-S DX VR Zoom baby nemate niektora skusenost s tymto objektivom? Dakujeeeem 😀

mia1111
11. aug 2010

@amunet - ahoj, chcem sa ťa opýtať, ako si bola spokojná s Tamronom 18-250? Ja by som si chcela kúpiť 18-270 so stabilizátorom, len netuším aké Tamrony sú...Je o moc horší, ako Canon / resp.Nikon? Dík

minitrouble
11. aug 2010

ahojte, aj si vas sem chodim pozerat 😎 ale este sa neodvazim nic take pridat lebo nemam pocit ze sa mi podarilo zachytit nieco vynimocne ...mna bavi fotit aj tak len deti a ludi - priroda ma vobec nelaka 😝 😀 ...ale tak mozno sa casom odvazim aj daco hodit 😅 😅
ale najma sa snazim dozvediet sa od vas dake rady a tipy 😉 🙂

minitrouble
11. aug 2010

@zajo79 ty dobre radis ..mozes mi aj na FB skritizovat ked ta nieco napadne 😉 🙂