Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

zajo79
26. aug 2010

tak urcite viacej posunie lepsie sklo...to ano. staci mi zazitok po kupe pevnej 50tky.

zajo79
26. aug 2010

full frame - ma to vyhody aj nevyhody, napr. to skracuje teleobjektivy, ale zas naopak rozsiruje sirokouhle ... a nemozes na to dat DX objektiv ... ale snimace su vo vseobecnosti kvalitnejsie lebo maju vacsie pixle tak zachytia viac svetla takze je lepsia kvalita na vysokom ISO ...

bambi2
26. aug 2010

@sidzej ja som canonacka 🙂 mam eos 7d zatial... moj sen je 1dmark lll alebo lV... ten bude ale este neviem presne kedy... 🙂

monika0001
26. aug 2010

@monika1 - IP 😉

@adusa - juj ja mám sliviek a sliviek.. 🙄 akurát hľadám nejaké recepty na koláče 😀

zajo79
26. aug 2010

urob slivkovy lekvar. 😉

monika1
26. aug 2010

@monika0001 ja som 3 dni jedla kysnuty slivkovy kolacik s posypkou 😝 😝
@zajo79 cize 50tka nie je dobra na domace fotenie?

zajo79
26. aug 2010

je dobra..preco by nebola? asi som nieco zle napisala... 😅 tak som to myslela, ze som bola spokojna s nou a aj som... je to rozdiel setak a 50tka pevna. len este kebyze je taky kvalitny neaky objektiv zoomovy.. nemozem ho najst.

monika1
26. aug 2010

@zajo79 a ako daleko musis byt od objektu napr na portret?

monika0001
26. aug 2010

@zajo79 - lekvár u nás nik neje ☹ doma mám povidla čo som kúpila kvôli niečomu a tak mi to celé stojí, lebo som potrebovala len 3 lyžičky malé ☹

@monika1 - ten recept neviem nikde nájsť... 😔

monika0001
26. aug 2010

@monika1 - už som našla... 😵 😵

zajo79
26. aug 2010

este portret je ok...ale ked niekam idem, ze mam nahodene len pevnu 50tku, a fotim aj ine veci... tak musim byt dalekoo, lebo sirokouhle to nieje ani trochu.

preco nemozu robit neake dobry univerzal sklo?
je sigma 17-70 ... je aj na macro... ale sigmu som nechcela. neako verim stale znackam....

bambi2
26. aug 2010

no uz sme doma... 🙂 fotky su neupravovane, fotene s novym objektivom canon 85mm f1,8... a musim povedat, ze je super!!! spokojna som... zatial 😀 model ale nemal dnes chut na fotenie, takze som cvakla len na skusku nieco... a bola som kupit aj slnecnu clonu v jednom fotoobchode a bola tam prave jedna mamicka s malym asi 2 mesacnym babom... tak som pozerala ako ho fotia... nic moc... na bielej deke, nejaku hracku do ruky a bolo... nic specialne... skoda penazi som si myslela... 😅

bambi2
26. aug 2010

kvalita o nicom ako vzdy... su ostre ale tu nie...

sidzej
26. aug 2010

@bambi2 Aspon, ze niekto 🙂 7D je vyborna volba. Je to tvoja prva zrkadlovka, alebo si mala predtym nieco z nizsich serii?
Ja tiez prave zvazujem, ci mam spravit upgrade na 7D alebo na 5D MK2. Cakal som este aj na novinku 60D (prave dnes predstavena CANON-om). Ta ma vsak nakoniec blizsie k 550D nez ku 7D, takze je to mimo hru 🙂 Ako si spokojna so 7D a ake objektivy s tym pouzivas? Cim dalej, tym viac dospievam k nazoru, ze full frame asi necham pre profesionalov, pre ludi, co sa tym zivia a usetrene peniazky radsej pouzijem do dobreho skla neskor. Tym padom to vyzera viac na 7D. Pokial clovek nefoti casto v zlom svetle alebo zlom pocasi, tak full frame naozaj netreba. Je to skoda penazi. Ano, vdaka velkemu senzoru to ma super kvalitu na vysokom ISO, ale ako casto my "bezni smrtelnici" fotime na vysokom ISO? Dalsia hlavna vec, za ktoru clovek pri FF plati je rychlost fotenia a odolnost voci zlemu pocasiu (dazd, prach atd). To je naozaj pre profikov...nehovoriac o tom, ze tieto FF su dost velke a tazke fotaky.

Suma sumarum: Ak chcete fotit svoje deticky, rodinu, svoje dovolenky atd....nevyhadzujte si prasule na full frame, ale radsej to pouzite na kvalitnejsie sklo. Sirokac sa da kupit specialne pre "crop-nute" fotaky, a s ostatnymi objektivmi budete mat aspon "dlhsie" rozsahy. Ak chce niekto fotit profesionalne, svadby (v kostoloch pri zlom svetle atd), tak sa neskor oplati mozno pouvazovat o FF.

zajo79
26. aug 2010

a este k ISO...nastavujete si ho? a podla coho to viete odhadnut? ci mate na minimum stale?

bambi2
26. aug 2010

@sidzej je to moja druha zrkadlovka, mala som predtym 350d ale s tou som fotila iba na automatike... chytilo ma to az pri 7d... tiez som sa rozhodovala medzi nikonom, canonom a pentaxom. canon eos 7d to vyhral. studovala som predtym testy, fora atd a bola som presvedcena uz od prvej chvile, ze to je pre mna ten pravy a musim povedat, ze som s nim nesmierne spokojna. objektivy mam setak 18- 135mm, ten ale moc nepouzivam, 50mm 1,4 a 85mm 1,8. staci zatial. k vianociam bude 70- 200 f4, mozno aj blesk a potom budem setrit na lepsie skla... zoznam ide dalej ale nechce sa mi to rozpisovat 😀 😀 takze, odporucam ti tu 7d, urcite nebudes lutovat... 🙂

bambi2
26. aug 2010

@sidzej k tej 60d, viem, dnes som o nej citala... je to vylepsena 50d... 🙂

bambi2
26. aug 2010

@zajo79 podla svetla nastavujem iso... ale inak ho mam stale na 100 pri dobrom svetle...

bambi2
26. aug 2010

@monika1 ideme do juzneho francuzska, presnejsie nizza... uz sa neviem dockat, tam si pridem vzdy na svoje... 😉

sidzej
26. aug 2010

@zajo79 Ak myslis tuto otazku vazne, tak mas tymto zakazane dalej hladat nove objektivy! 😀

@bambi2 Tie fotky nie su nahodou z Bodensee? Tu 50-ku 1.4 mas od Canon-u alebo Sigmu? 7D to asi vyhra...🙂 Uz len najst niekoho, kto bude chciet kupit moju aktualnu 400D.

bambi2
26. aug 2010

@sidzej je to Zürisee... 😉 vsetko su canon objektivy co mam, mna nejako tie sigmy, tamrony netahaju... ☹ ja som verna zienka canonu 🙂

zajo79
26. aug 2010

@sidzej viem ze podla svetla.... ale to je pokus omyl niekedy. 😀

sidzej
26. aug 2010

@bambi2 Mna tiez nie, kedze Sigmy/Tamrony sice maju niektore velmi dobru opticku kvalitu, ale AF je vacsinou pomalsi nez u original skiel. Ked som chcel pevnu 50ku, tak ma vela ludi odradovalo od Canon 50-ky (1.4f). Tu je vraj Sigma opticky o dost lepsia, kedze ide o ovela modernejsi objektiv. Canon 50ka 1.4f je uz velmi stara a vraj sa uz pripravuje jej upgrade. Ja som aj tak trochu dufal, ze sa dnes objavi v tom balicku noviniek, no neobjavila sa. Tak si este radsej pockam 🙂

ellysa
26. aug 2010

ďakujem za odpovede, asi zaobstarám ten panasonic lumix, teraz je v dobrej cene, ale najskôr dám šancu svojmu krpcovi 😉 , viete mi ešte poradiť nejakú dobrú literatúru ako sa naučiť pracovať s foťákom?

bambi2
26. aug 2010

@sidzej aha, to som nevedela, ze sa chysta nova... nevadi.. ja som spokojna s touto, som zvedava co sa na nej zmeni... moc ale nie, ucite iba cena 😀 ozaj ty si vo francuzsku?? ja este rozmyslam o tomto stative http://www.manfrotto-shop.ch/contents/de-ch/p17... co nan hovoris?? ak ho niekde dole vo fr. najdem tak ho kupim...

bambi2
26. aug 2010

@sidzej teraz som citala jedno nemecke forum, vraj sigma 50 ma problem pri umelom svetle a problem s fokusom alebo ako sa to povie po sk... neviem, viaceri tam pisu o nespokojnosti so sigmou...

zajo79
26. aug 2010

teraz tu vyzeram ako truba..ale zle polozena otazka bola 😅

vacsinou ho mam na minime, ale potom zvysujem - od oka...a tym nie som si ista ci je to zrovna dobre. ak je cas tak skusam viacej zaberov, ale ten cas nieje vzdy.

a tiez som zastanca.. k nikonu nikon, ku canonu canon. I ked nic osobne proti sigma,tokina,tamron nemam... a nie vzdy su prachy na sklo. sirokac by stacil aj tokina.

dnes som sa chystala z malym von, aj z fotakom ze pojdeme, babka mi ho berie zachvilu..tak mozem upratovat. radsej by som von..

sidzej
26. aug 2010

@bambi2 Ano som vo FR, byvam s manzelkou v juznom Parizskom predmesti. Ty si asi niekde vo Svajci predpokladam, ked CH obchody pozeras a fotky na Zurichsee robis. Svajc je krasna a veeeeelmi fotogenicka krajina 🙂 Najma pre tych, co maju radi hory 🙂 Boli sme tam toto leto na dovolenke a fotiek sme veru nacvakali riadne....🙂

Ja stativy moc nepoznam, ale co viem tak Manfrotto je v tomto zarukou kvality. Urcite tym nic nepokazis, aj ked sa mi prave tento model zda zbytocne drahy. Treba vyberat aj podla toho, na co ho potrebujes. Ake tazke objektivy na nom budu (nosnost/stabilita)? Chces s nim chodit na turistiku (vaha tripodu)? Mozno je lepsie zajst do nejakeho dobreho photo obchodu-u, povedat im, na co ten tripod chces a oni ti odporucia najlepsi model. Ja ti presne zial neporadim.

bambi2
26. aug 2010

@sidzej hej som v ch ale nie som typek na hory, tam ma clovek nedostane len tak... 😀 mne ich staci vidiet odtialto, pri jazere sa napozeram az az... v zime je to ok, ale v lete 30 stupnovych horucavach ani ked co bude!!! je to krasna krajina, najviac sa mi paci, ze nie je taka plocha ako sk, tu su same kopce... 😀
no a do pariza sa chystam uz neviem od kedy... ale raz sadnem s malou na vlak a pojdeme... naangazujem ta potom ako sprievodcu 😀
stativ nebudem vlacit po horach ☹ ale po dovolenkach urcite. musi byt lahky, nosnost tych 5 kg urcite, v buducnosti budu lepsie objektivy a tie su tazsie ako tieto co mam... a ked tak chcem nejaky poriadny, nie kazdy rok menit 🙂

bambi2
26. aug 2010

@sidzej a kde ste presne boli v CH?