Ktoré auto by ste si vzali?

silvia123
7. aug 2009

prosím Vás som už úplne na nervy z nášho objednaného auta, objednala som si accent v základnej výbave, bola tam výborná cena 7999,-eur, bolo tam veľa vecí okrem klímy, priplatili sme akurát metalízu béžovej farby (10000SK). Včera som sa dozvedela, že okrem toho že mi zmenili interiér na tmavý(pôvodný bol béžový, čomu sme prispôsobili metalízu), tento nový sa mi nepáči, ale ten by som oželela, nebudem mať vzadu kotúčové brzdy, ale bubnové a chýbať tam bude ukazovateľ teploty motora, čalúnenie kufra, proste korejci, v snahe oklamať zákazníka a dosiahnuť vyššie zisky okresali časť výbavy, považujem to za totálny podvod!
Včera som sa im vyhrozila inšpekciou a oni mi dnes navrhujú, že mi dajú vyššiu radu dynamic už s klimatizáciou za ktorú doplatím len 900,-EUR k pôvodnej cene, ale že mi dajú zdarma metalízu, budem tam mať kotúčové brzdy, ale nebudem tam zase mať okná v elektrike a palubný počítač. Farba by bola bledomodrá a strieborná.

Poradte ako by ste sa rozhodli vy??? Ktoré auto vziať? Som z toho na prášky, rozhodnúť sa musím dnes, tak mi poradte!

jonki
7. aug 2009

to co Ti ponukaju, ze ci sa to oplati...to by musel poradit niekto kto sa vyzna v hodnote tych veci...nejaky predajca a to nie som 😎 ale nemyslim si, ze by robili nieco co je vyhodne viac pre Teba ako pre nich....tak to v zivote nechodi 😀

pozadovala by som aby splnili to, co mam zakotvene v kupnopredajnej zmluve 😉 nic viac a nic menej

zuzu13
7. aug 2009

no jednoznacne ti ponukaju to co maju v predajni...aby nemuseli objednavat to co si chcela...a tym padom maju isty zisk bez prace...ja by som asi trvala na svojom...alebo isla inde... 😉

silvia123
autor
7. aug 2009

oni pozmenili výrobu, takže to čo som si objednala už nedostanem, jedine nejaké skladovky, ktoré teraz narýchlo vyhrabali!

barborkau
7. aug 2009

hm, ja by som teda brala auto s klimou, lebo predtym som mala bez, teraz klimu mam a nemozem si vynachvalit. Co sa tyka svetleho interieru, ani za nim nesmut, lebo je to velmi haklive na udrzbu, hlavne ked mas deti. Palubny pc az taka nevyhnutna vec podla mna nie je, elektricke okna by mi chybali. Skus sa este pohadat trosku o cene...

jonki
7. aug 2009

ja neviem ako to chodi....ale ak si objednas tovar, ktory Ti predajca nie je schopny dodat...neda sa od takej zmluvy odstupit?
Ak sa da odstupit, urobila by som to a sla ku konkurencii.

Zase ak mate drobca klima je fakt dobra vec ale ked nie su peniazky tak sa da zit aj bez nej.

silvia123
autor
7. aug 2009

pardon, to som v rozčúlení zle napísala, elektrické okná budú v oboch prípadoch, v tom s klimou nebudú elektricky nastaviteľné zrkadlá a nebudú v metalickej ale čiernej farbe.

silvia123
autor
7. aug 2009

a odstúpiť sa dá, ale tá cena na 1,4 motor benzín bola veľmi dobrá, tak preto nechceme od zmluvy odstúpiť, teraz sa tie autá predávajú o tridsaťtisíc drahšie a už na to auto čakáme veľmi dlho, zase nové čakanie už nestrpím.... Ja som chcela auto také aké som si objednala a nie s okresanou výbavou...

roasha
7. aug 2009

sisi,ked uz,vzala by som s tou klimou,aj ked s doplatkom,a skus este dupnut na tu cenu. 😉

silvia123
autor
7. aug 2009

no tak zobrala som nakoniec to skladované bez palubného počítača a keďže som zobrala tmavomodrú slivkovú metalízu, tak tam tie zrkadlá a kľučky nebudú tak kričať, hlavná vec že mám kotúčové brzdy a klimatizácia ma teraz v podstate výjde o nejakých 17000 viac (keďže mi preplatia metalízu a ešte mám prisľúbené autorádio a zrejme aj poťahy mi dúfam preplatia). Takže snáď už všetko dopadne dobre a všetko sa to skončí, to nové auto mi za tieto stresy vôbec nestáli, ľutujem, že som vstúpila do predajne tejto značky, pretože človek očakáva, že dostane to čo vidí a čo si objedná a takéto naťahovačky, to neprajem nikomu zažiť. Tie bubnové brzdy, chabý ineriér ma fakt totálne dorazili, čo som tam mala mať.

jonki
7. aug 2009

silvi, to je super ze si to nakoniec poriesila tak, ze si spokojna 😉 ta klima je hlavne pri dlhsich cestach fakt dobra a tie zrkadla, no co ja viem...to mi zase nepride az taky problem 😉 uz snad len nech vam autico dobre sluzi 😉

silvia123
autor
8. aug 2009

ďakujem, aj ja si myslím, že tie zrkadlá nebudem nejako vzlášť potrebovať včetne toho palubáku, ale keď si pomyslím ako so mnou od začiatku točili, že keď som šla do predajne bola som rozhodnutá pre čiernu s klímou v strednej výbave, predajca ma odhovoril od klímy, lebo že stredná výbava sa neoplatí, je tam navyše len klíma a je to o 30 tis.drahšie, na najvyššiu som nemala, tak nech si priplatím radšej metalízu k zákl.výbave, tak som zvolila gold-beige k béžovému interiéru bez klímy a keďže korejci odobrali alebo zmenili štvrť výbavy v tom našom objednanom aute, vrátane celého interiéru na obyčajný čierny, skončila som na tmavej modrej s klímou -ale lacnejšou vzhľadom k tým detailom čo tam zase chýbajú.
Upozorňujem každého kto ide kupovať nové auto -výrobca si dole na objednávke uvádza formulku: že "má právo na zmenu určitých špecifikácií" -ale to je taký široký pojem, že vám kľudne môže dodať aj karosériu na kolesách a tváriť sa, že všetko v poriadku. Aj keď neviem či by im to prešlo z hľadiska obchodnej inšpekcie, pretože som mala v rukách všetky technické údaje a parametre aké vo vozidle mali byť aj cenník zo dňa objednania a bola som rozhodnutá to postúpiť ďalej, takže zrejme sa toho báli a preto sa snažili urobiť nejaký kompromis a vyhovieť mi... kto vie... tak dúfam že už to dopadne dobre a auto nebude pri mojom šťastí stále v servise...