Ktorý katolík si všimol, že RKC protirečí Biblii?

livegame45
17. mar 2019

Zdravím, chcem sa vás opýtať či má niekto také skúsenosti alebo sa dočítal niečo v biblii čo protirečí s RKC ja už mám takúto skúsenosť napríklad desatoro si RKC zmenila , všimol si to tiež niekto?

ktochytavzite
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
fialka1318
21. aug 2019

@ktochytavzite dokaz mam zakroky a liecbu za sebou 😉 a bolesti pri vnarani embrya ci spinenie pri uhniezdeni a ty mas aky dokaz? Tvoju vieru? Velmi chaby dokaz ktory nevies dokazat naopak ja viem z mojej zdravotnej karty a toho ako som uhniezdenie embrya citila a viem ako to prebieha pozri si na internete 😉 to iste mozem povedat aj ja tebe preco neakceptujes medicinu a zakrok o ktorom mas velmi chabe informacie 😉 ale bezne behas k lekarovi s detmi alebo so sebou a necakas ze boh ti pomoze 😉 cize tymto s tebou koncim 😉 ver comu chces a komu chces 😉 hlavne pis len svoj nazor na danu temu a nauc sa nepresviedcat inych o svojej pravde 😉 a reagovat na ich nazory lebo mas jasne ze sa bude clovek branit nakolko ja som na tvoj nazor nezareagovala prva a nikdy by ma ani nenapadlo reagovat 😉 kazdy ma narok na svoj nazor a ty ma nebudes presviedcat o tvojom ked ja viem ako to bolo a je 😉 ja som dala svoj nazor na ktory zareagovala jedna baba a potom na tie si zareagovala ty 😉 nikde som sa ta nepytala na tvoj nazor aby si reagovala a presviedcala mna o svojej pravde 😉

ktochytavzite
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
miselkawm
21. aug 2019

To ako oplodnenie funguje je vseobecne zname. Biologia a jej mechanizmi su znama vec. Oplodnenie moze prebehnut aj mimotelovo. Spojenie bude vzdy fungovat, lebo tak je to dane. Aj veriaci chodia k dr ci na ivf. Napriek tomu vsetky tieto ukony ci zasahy nedokazuju, ze Boh neexistuje.
Totiz pri vedeckom dokazovani existuje pravidlo, ze negativna hypoteza je nedokazatelna. Dam priklad. Opytam sa ta: dokaz, ze si v za cely svoj zivot nikdy nespachala vrazdu. Nebudes schopna to dokazat pokial si od cca piatich rokov az doteraz nenosila pri sebe kameru co ta natacala 24/7 a 7/7. Preto aj pri sudnych procesoch je obvineny nevinny pokial sa nedokaze opak. Cize Boh existuje, pokial sa nedokaze opak. A teda, ked sa neda dokazat, ze Boh neexistuje treba sa pozriet, ci sa da dokazat, ci existuje. Lenze veda to nedokaze dokazat. Su len urcite koncepty, myslim od Eisteina, ktore vo vede poukazuju na "nieco viac". A prave preto, ze sa neexistencia Boha este vedecky nedokazala, chodia este krestania po zemi. To je cele. Neberiem ti presvedcenie a viem, ze ani ty to moje 😉
Presli ste si dlhou cestou k babatku. Tesim sa s tebou a prajem ti pekne tehulkovanie. Byt maminou je prekrastne. Zazijes lasku, ktora sa neda opisat ❤️
@fialka1318

ivana11155
21. aug 2019

@fialka1318 chcem ta len povzbudiť, poznám viacero párov ktorým lekári povedali ze sú neplodni, neboli na umelom ani nikde len sa modlili a Boh im pomohol otehotnieť. Totiž Bohu nič nie je nemožné ako sa v biblii píše. Len treba veriť celým srdcom. Aa Boh vykoná.

rivatha
9. sep 2019

@livegame45 Ahoj, nečítam celú diskusiu, ale chcem ti napísať, že áno, chvála Pánovi a Jeho milosti, takých bývalých katolíkov je celkom dosť 🙂 Nejde "len" o desatoro, ide o napríklad všetky tie rozdiely oproti Písmu, ktoré sa snažili rímskej cirkvi priblížiť kedysi reformátori. Veľa základných rozdielov medzi kresťanstvom a RKC je vysvetlených napríklad na http://obratenykatolik.sk/ Alebo si pozri videá s českými či slovenskými titulkami na kanáli Reformovaní alebo Pravda v láske. Prajem pekný večer 🙂

gazah
10. sep 2019

@rivatha Ďakujem za linky na zaujímavé stránky. Tie som ešte nepoznala. Prispejem i ja trochou do ,mlyna" - odporúčam knihu Okultní invaze (všetky tri diely). Na stránke, ku ktorej link pripájam je i kopec ďalších zaujímavých informácií k preštudovaniu: https://sites.google.com/site/nejotazky/david-h...

gazah
10. sep 2019

@rivatha A ešte som zabudla na túto stránku. Tá je pre ľudí, ktorí sa potrebujú rýchlo zorientovať a ,nemajú! čas na zdĺhavejšie štúdiium. Je to tam pekne v skratke podľa hesiel: http://odkrytepravdy.cz/

ktochytavzite
10. sep 2019

@gazah a nieje to zasa daky blud?

gazah
10. sep 2019

@ktochytavzite Posúďte sama. K rovnakým poznaniam som sa dopracovala sama. Vyššie spomínané stránky moje poznania iba doplnili.

ktochytavzite
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
stanko122
4. mar 2024

@miselkawm na tebe je krásne vidno ako si zamotaná svetom ...teraz príde rana do srdca ! Kto ťa spasí ? Kto je tvojim Bohom ? Kto je autorita ? Kto ťa stvoril ? Koho posluchaš ? Vieš človek je otrokom toho koho poslúcha takže poďme na to : spochybnila si bibliu pretože tam je jediná pravda a ano na tom je založená pravá cirkev v Ježišovi Kristovi jeho učenie je pravdivé prečitaj si tieto verše : ján 2:21,22 potom pokračuj: matuš 7:24 až po 27verš ...Ježiš vravel Farizejom že zburajte tento chrám a on postaví nový za 3dni a farizeji nechápali povedali mu že ich otcovia staviali ten chram 46 rokov a on to chce postaviť za 3dni ? On myslel aj v písme tak stoji že myslel duchovný chrám ťela ! V biblii ďalej sa píše že po jeho smrti a nasledovnom vskriesení si spomenuli na tieto slová a uverili písmu a ježišovim slovám "ján-2:22" ...a teraz kto šliape po božej moci ? No šelma a tý čo nasledujú tú šelmu lebo katolická cirkev popiera božiu moc a autoritu tým že učia inak dokonca sama katolická cirkev porušuje písmo jeho učenie a nadriadenia a zákony ! Popiera skutočný chrám skutočnú cirkev Ježiša krista tú skalu matuš 7: 24 A tak každý, kto počúva tieto
moje slová a plní ich, bude sa
podobať múdremu mužovi, ktorý si
Spustil sa
postavil dom na skale.
lejak, prihnali sa rieky, strhol sa
víchor a oborili sa na ten dom, ale
nespadol, lebo mal základy na skale.
26 No každý, kto počúva tieto moje
slová a neplní ich, bude sa podobať
na hlúpeho muža, ktorý si postavil
dom na piesku. 27 Spustil sa lejak.
prihnali sa rieky, strhol sa víchor a
oborili sa na ten dom a dom padol a
jeho zrúcanina bola veľká."....VIDIŠ KATOLICKA CIRKEV ŤA KLAME A EŠTE JE AJ NAPISANÉ NIKOHO NENAZYVAJTE SVATÝM OTCOM LEBO IBA JEDEN JE SVATÝM OTCOM NA NEBI (matuš :23:9)"...nemame si ani napodobňovať sochy obrazy proste žiadne modli! "2mojžišova 20:4 ") ! ...tak a teraz odhalenie ak je niekto proti Bohu komu potom slúži ? Nezabudajme že tento svet je v moci Satana (1jánov: 19 Vieme, že sme z Boha a že celý svet je v moci Zlého" samozrejme je to myslene na tych že su z boha kto si ho vybera ale ten kto si vyberá svet ta ten je v moci zleho a vsetko teda čo vyšlo zo sveta je od zleho a čo vyšlo z boha je z boha má večný život ...čo teda vyšlo zo sveta no všetky organizacie cirkvi zbori dokonca bez licencie tohto sveta ani nemôžu fungovať čiže sú registrované vo svete ! A preto tam pôsobí zlý duch jezabel a dalila ako duch naboženstva takto ovlada Satan a zvadza ! Ježiš prišiel chudobný dokonca samotným otcom poslaný ktorý je najvyšším a napriek tomu nám preukázal lásku a nemal žiadne bohactvo dokonca za to že hovoril pravdu trpel ako chudobný ako ten najposlednejší a dokonca zomrel za nás čo si to ani nezaslužime 😥a vy mi chcete povedať že je to normalne ak niekto chce prekaziť jrho učenie a že tam v RKC sa robia aký sú pani zo samého zlata na sebe zlaté rucha purpur žezla zlaté kralovské kreslo a tak si spomeňme na Ježiša on trpel za nas ako ten najposlednejší chudobný a oni sa idú robiť panmi zo zlata a žezlami to čo je za divadlo ? Sa spametajte ! Nasledujte Krista ! BIBLIA JE PRAVDA VEĎ APOŠTOLI KTORÝCH SI JEŽIŠ POVOLAL MUSELI TRPIEŤ BOLI TIEŽ PRENASLEDOVANY LEN ZA TO ŽE TO HLASALI A ZAPISALI A VIDIME PODARILO SA A MI MAME PRIVILEGIUM ZADARMO SI PREČITAŤ A BYŤ SPASENÝ A I TAK SI VYBERIATE SVET A JEHO BLUDNE UČENIE NEPRAVÉ VLASTNÉ ČO VYMYSLELI ĽUDIA A SVOJIMI RUKAMI POSTAVENÉ ? KEĎ JEŽIŠ POSTAVIL PRE VŠETKÝCH DUCHOVNÝ CHRÁM ! KTO NEPOJDE SKRZ TEN JEHO CHRÁM CEZ JEHO ŤELO ON JE CESTA K OTCOVI TAK TO BUDE AKO ZA DNI SODOMI A GOMORI LUDIA SA ŽENILI PILI A PRIŠLA POTOPA A ZACHRANIL SA IBA LOT LEBO BOL SPRAVODLIVY A S JRHO DETMI A ŽENOU ŽENA LEN NEPOSLUCHLA PRIKAZ OTOČILA SA A PREMENILA SA NA SOLNY STLP MALA INŠTRUKCIE NO NEPOSLUCHLA TAK TREST JU NEMINUL A TO ISTE AK SA NEBUDEME SPOLIEHAŤ NA BOHA KTORY POSLAL ZACHRANU CHRAM TELA SKRZ JEZISA KRISTA JEHO SYNA ABY ZA NAS ZOMREL A TAK MY CO UVERIME BUDEME V NOM A ON V NAS KTO TOMU NEBUDE VERIT BOHU BIBLII KDE SA O TOM DOCITAME TAK OSTANE ZO SVETOM A SVET SA POMINIE A VY S NÍM TAM BUDE PLAC A SKRIPANIE ZUBAMI