Ktorý vysávač sa oplatí kúpiť?

pancake
16. jún 2009

potrebujem kupit vysavac. ale zatial som so ziadnym nebola spokojna. ake mate skusenosti vy a na ktory nedate dopustit?? dakujem velmi pekne za odpovede.

somjezibaba
26. apr 2010

lemge ,tak to ste boli s mm kolegovia,robil to asi rok a pol,teraz robi thermomix od vorwerku,to je tiez nenormalna masinka 🙂 ....a tieto vianoce malej doniesol jezisko detsky vorwerk vysavac zhanali nam ho az v nemecku ,aj thermomix,ale ten sa da zohnat aj u nas. michaela,roboticky preto ze robi sam?to asi vysava len podlahu,cim cistis postele?

somjezibaba
26. apr 2010

ak mate doma alergika tak vorwerk je nieco co mu zlepsi kvalitu zivota,mame to vyskusane...

jopolak
25. aug 2011

A kolko stoji ten vorwerk? Da sa to zohnat aj niekde inde, alebo iba u podomoveho predajcu?

somjezibaba
31. aug 2011

@jopolak ,no neviem ci sa da inak ako na prezentacii,ale tam ti aj vsetko ukazu a vysvetlia a ty sa rozhodnes ci je to pre vas to prave orechove.ked sa ti to nebude pacit tak nie je povinne kupovat...samozrejme zavisi aj od teba co chces upratovat,ake povrchy mate doma.myslim ze vorwerk zacina niekde na 1000 euro za holatko,mozno niekde na nete ti preda niekto aj lacnejsie ale to uz bude pouzivany alebo stary model,tomu by som moc neverila .....

naty
2. sep 2011

My máme Electrolux ultraone a můžu říct, že s lepším sem ještě nevysávala... 😀 😉 Vysává perfektně, má několik nastavitelných intenzit sání, manipuluje se s ním naprosto bezproblémově, takže za mě tenhle 🙂

danovkos
12. dec 2011

My máme Roomba 780.
Tu sú moje skúsenosti ak si chce niekto prečítať.

http://danusko.blogspot.com/2011/10/recenzia-ir...

katka3012
15. dec 2011

Tak my sme mali znacky Hyunday-maximalna spokojnost a teraz mame zanussi

marika258
22. aug 2012

Cca pred mesiacom som prosila maminky o radu a kedze som zaciatocnik vo forach na MK tak som omylom zalozila novu temu: https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/poradite-dobry-vysavac/ do ktorej vsak uz nemozem napisat moju odpoved preto pisem tu: dakujem vsetkym za rady a nazory, po dlhom rozhodovani a porovnavani jednotlivych typov a znaciek vysavacov som sa nakoniec rozhodla pre Zelmer Solaris 5000.0 HT - mame ho doma tyzden a zatial som maximalne spokojna 🙂 Ma bohate prislusentstvo, dobry tah a najviac ocenujem turbo kefu, ktora super povysava vlasy a chlpy z kobercov - co bol u nas staly problem. Ked ide na maximum je sice trosku hlucnejsi, ale vacsinou som vysavala na strednom stupni a vtedy je to uplne v pohode (aj ked electroluxy su asi tichsie - ale u nas nepotrebujeme pozerat pri vysavani telku 🙂 )

rainee
3. feb 2013

ahojte, my sme mali philips a teraz mame bezsackovy sencor, sme spokojni. hlavne treba pozerat aby mal co najvyssi vykon 😉 uvazujem ale aj nad kupou niecoho sikovnejsieho na prilezitostne vysavanie a omrvinky, napriklad rucny vysavac alebo elektricku kefu. mate ich niekto? velmi ma odradza ze sa to nabija aj 18 hodin a potom vysava max.hodinku 😝 a este sa mi pacia roboticke vysavace, co citam ste s nimi spokojne....

timinkatimejuska
23. okt 2013

Zdravim vas vsetky vysavajuce zienky 🙂
mam tiez otazku na temu vysavacov a samozrejme budem vdacna za vase odpovede, a to :

U ktorých vysavacov podla vas, pri postupnom plnení vrecka, alias nadoby na prach /u bezvreck. vys. / nedochádza zaroven aj ku prílišnému úbytku sacieho výkonu

**tie uzasné no drahé, som si uz vsimla vo vasich prispevkoch
-no mate niektore aj dobru skusenost s vyssie uvedenym problemom? myslim tym vysavace uz pouzivane tak cez 2 roky
-s elektroluxom som bola spokojna priblizne 2 roky, potom uz spominany problem nastal aj pri nom
-po nom som schvalne skusila aj jeden z lacnych, no nemala som ho ani 2mesiace ked zacal vyavat tymto sposobom *samozrejme ked hodim novy sacok, vtedy vysava uplne turbo, ale to trva len 10min, po nom je uz uplne laxný

livi
24. okt 2013

neviem, či niektorá z vás pozná Hitachi - sú to profi vysávače určené pre hotely..atď. v živote som nemala v rukách lepší vysavač! ľahučký, bezsáčkový, perfektný sací výkon, bez toho, aby sa lepil k podlahe, ako niektoré vysávače 😠 dlhá šnúra a to myslím fakt dlllllhaaaaaa (koľko m neviem, musela by som pozrieť). hepa filter /top značka vo filtračnej technike/.jediná chyba je, že u nás sa kúpiť nedá 😒 my ho máme cez ebay, z nemecka nám ho doniesla kamarátka. som 100% presvedčená, že sa mu nevyrovná žiaden bežne dostupný vysávač určený pre domácnosti. proste radosť vysávať s ním.
inak čo sa týka napr. takého i-robot, poznám viacerých známych, ktorí ho majú a leží im v skrini..proste nevysáva dôkladne, zbytočne vyhodené peniaze..

jorsulova
28. feb 2014

@miracle ahoj, nasla som tvoj starsi prispevok ohladom vysavaca dyson. Este ho prosim ta mate? ako si spokojna? vobec nemozem najst nejake recenzie od ludi, ma aj mop na umyvanie podlah? ci len suche vysavanie? aj tepuje vsak? budem rada ak napises, dakujeeeem 🙂

miracle
1. mar 2014

Ahoj, my mame Dyson, ale len na suche cisteni - nema mop, netepuje. Ak ho porovnam asi s 15 vysavacmi, ktore som mala moznost pouzivat, vysiel asi najlepsie. Perpektne zbera vlasy (asi aj zvieracie chlpy, ale zver nemame), manzelovi sa pri pravidelnom vysavani zlepsila alergia na rozote. Najviac sa mi paci, ze sa fakt neupchava, funguje aj po prevrateni a vsetko prislusenstvo nosi so sebou

laco72nagy
24. feb 2015

ODPORUCAM JEDNOZNACNE VYROBKY LUX..... WEB STRANKA WWW.LUXFORLIFE.SK alebo kontakt 0232779713

paula321
6. jún 2015

Predám komplet čistiaci systém vorwerk, viac v mojom bazáriku....

sis789
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jantleskac
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fazulka7
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andrejkam
10. dec 2015

Ahojte, viete mi niekto poradiť dobrý vysávač s vodným filtrom?....je ich veľa a neviem sa rozhodnúť ...ďakujem

somjezibaba
29. dec 2015

pozri si radšej toto https://www.facebook.com/condroproduction/ je to lacnejšie a má to oveľa širšie, väčšie využitie! 🙂 :-P

andrejkam
30. dec 2015
xsmajlox
20. máj 2016

@jarka007
@jarka007
No a potom ako to povysavas tym super vysavacom, vezmi si tu vreckovecku a daj si ju spat do obycajneho vysavaca a povysavaj. Zaujimalo by ma aka bude cista.

xsmajlox
20. máj 2016

Vyberam nasim novy vysavac, multifunkcny aby mohli aj umyvat. Toto tu je posledna stranka co pozeram. Odkazujem len jedno. Nenechajte sa obabrat. Viac ako 200E za vysavac je chore. Kdo ma na to prostriedky, moze rozdielom prispiet na zlepsenie situacii v spolocnosti.

rudolfinahatalova
20. máj 2016

http://www.pro-aqua.sk/vivenso/
Pozrite si toto menšie, modernejšie a jednoduchšie zariadenie.

andrejkam
20. máj 2016

@rudolfinahatalova dakujem ....uz to nie je aktualne

apolka77
5. jan 2017

Viem, ze tema je stara, ale pre mna aktualna.🙂
Doma mam dva vysavace stary -10 rocny DAEWOO ten je celkom o.k, taky priemer
- a cca 5 rocny bezsackovy SENCOR, no s nim nerada vysavam, je nemotorny, tazky, zle sa cisti, neskutocne huci- no proste hroza.

potrebujem poradit s akym vysavacom ste spokojne..cenovo do 150eur..mal by byt lahky, dlhy kabel, nie velmi hlucny...nech vysava dobre aj koberce a taky pri ktorom sa netreba velmi zohybat.

rudolfinahatalova
5. jan 2017

@apolka77
Pri výbere vysávača si treba uvedomiť, že je to zariadenie, ktoré slúži celej rodine, aj keď s ním pracuje len jedna osoba. Efekt vysávača by sa mal overiť hlavne na kobercoch a na posteliach, kde sa nachádza prach, ktorý najviac ohrozuje zdravie všetkých, ale predovšetkým detí. Všetky filtrové vysávače majú svoje plusy, ale aj mínusy. Ten najväčší mínus je, že prúdiaci vzduch prechádza cez všetku špinu povysávanú do filtrov vysávača, čím si človek nechtiac vyhadzuje cez výfuk vysávača alergény a iné škodliviny do vzduchu svojho bytu. Filtre treba udržovať a vymieňať, čo je prácne a ide to aj do peňazí. Najhoršie však je, že filtre sa po krátkom čase vysávania upchávajú a tým sa znižuje čistiaca schopnosť každého filtrového vysávača. Následkom toho človek potom nielenže poriadne nepovysáva, ale ešte aj zatláča prach do koberca alebo matraca. Doporučujem ti bezplatné vyskúšanie bezfiltrového separátorového vodného prístroja PRO-AQUA, ktorý okrem vysávania aj čistí vzduch (http://www.pro-aqua.sk/SK/bezplatne.php). Po vyskúšaní prídeš aj ty na to, že cena čistiacich prístrojov je veľmi relatívna. Kúpiš si radšej topánky za 20 EUR, ktoré ťa budú tlačiť a za pár týždňov ich zahodíš alebo si radšej kúpiš topánky za 50 EUR, ktoré sú pohodlné a vydržia viac rokov bez poškodenia?

apolka77
6. jan 2017

@rudolfinahatalova
dakujem za odpoved, ale pokial v cene 20 a 50 eur napr. za topanky nevidim rozdiel, alebo nie tak znacny, tak uz medzi 100 eur za vysavac a vyse 1000 eur je teda riadna priepast...a verim, ze aj do 150eur sa da najst pohodlny a sikovny vysavac, ktory splni svoj ucel a vydrzi niekolko rokov...a mimochodom nepotrebujem sa zbavit uplne prachu, aj bakterie su potrebne pre nas zivot...

sacli
7. jan 2017

My máme už nikoľko rokov electrolux z rady ergospace, konkrétny model už nerobia, ale toto by mal byť nasledovník http://vysavace.heureka.sk/electrolux-esclassic.... extra dlhá šnúra aj hadica, nie je nutné prepínať zo zásuvky do zásuvky a ten náš je aj celkom tichý.