Kúpele Lučivná. Boli ste tam s dieťatkom?

sara2
2. mar 2009

ahojte maminky 😉
Na odporučanie nášho imunoalergologa by som s malou mala ísť do kúpeľov.Odporučal nám Lučivnú.Pozerala som na nete informácie.Ja sama som tam pred 25 rokmi ako malé dieťa bola.Nedá sa to porovnať s tým ako to vyzerá teraz.
Prosila by som vás o nejaké postrehy,ktorá ste už tam s dieťatkom absolvovala liečebný pobyt.Niečo o tom ako je to tam s doprovodom čo sa týka ubytovania,stravovania a hlavne koľko mamička ako doprovodná osoba dopláca.
Telefonovala som tam opakovane ale mi nik nedvíha.Na stránke majú uverejnené len jedno dostupné číslo.A na mail neodpovedajú 😒
ďakujem 🙂

30mamina3
3. jan 2016

My mame nastup 7.1. Ideme obaja rodičia plus 3 deti a doplatok všetko spolu mame cca 1200€ je to dosť,ale takto chodíme stále a nemenila by som.Tie prachy stoja zato je tam užasne 🙂 a PN ti vypišu na toho 5 ročneho určite.Do 6 rokov vypišu PN a potom smola treba riešit inac
@oksu

oksu
3. jan 2016

@loginexistuje no ved ide o to ze je dobrovolne nemocensyk poistený. ale liečiť sa 1,5rocne moze - len to treba platit! takze liečene bude - teoreticky.

oksu
3. jan 2016

@30mamina3 dakujem, aj my ideme 7.1 - do Osiky a vy?!
a vy davate jednu PN len?!

oksu
3. jan 2016

@x_shushu_x o cenách vieme, ... ak to má deťom pomôcť ... dáme liečiť aj malú.
niektorí rodičia po skúsenostiach by si dali len obedy ... my udivíme, nakolko budeme dvaja, vieme si aj niečo navariť. pečivko sa da aj kupiť, aj niečo na ranajky a večere - budeme mat auto, prípadne vlakom to neni daleko. niečo berieme samozrejme z domu.

loginexistuje
3. jan 2016

@oksu no neviem ved si tam zavolajte .. jednoznacne ale 1,5 rocne dieta nie je lecene z pohladu zakona, poistovne atd... lebo to by potom platilo 35 EUR na den a nie 6 EUR na den ...

na neho nedostava liecebna ziadne preplatene peniaze z poistovne a defacto nieje liecene len sa moze zucastnovat procedur v kupeloch ... to je vsetko ...

zakon neumoznuje liecenie dietata v detskych kupeloch /typu Lucivna/ do troch rokov.

oksu
3. jan 2016

@loginexistuje aha,... tento zakon mi príde byt uplne hlupy ... nakolko moj syn mal tazkosti už od narodenia a keby sme ho mohli liečiť v kupeloch skor ako 3rocneho mozno by nebol jeho zdravotný stav teraz taky ...

oksu
3. jan 2016

@loginexistuje písala som do liečebne už včera, uvidím čo odpíšu,...

loginexistuje
3. jan 2016

@oksu no do troch rokov je srobarov ustav ale to je zariadenie nemocnicneho typu na diagnosticky pobyt ...
no nas tak natahovali kvoli krvnym testom na alergie a poruchy imunity .. nesmu byt viac ako tri ci kolko mesiacov stare pritom na predpis liekov staci 6 mesacna sprava...
to je proste byrokracia...
ja som bola s malym do 6 rokov doma /robila som z domu na pc/ tak som vedela s nim ist a vziat si notebook so sebou chodila som s dvomi detmi aj starsia dcera ma zdrav. problem a muz chodil za nami na vikendy... my sme tu z juhu od BA.

oksu
3. jan 2016

@loginexistuje nooo ja si chcem aj trosku oddychnut, nakolko ja uz rok pracujem,... tak dvaja na dvoch to bude ľahšie.

alexatami
3. jan 2016

@oksu jeden môže ísť so starším na Pn a s mladším ako sprievodca. 1,5 ročne dieta nemá nárok na liecenie, ale má nárok na procedury. Bola ako súrodenec liečeneho dieťaťa.

x_shushu_x
3. jan 2016

@oksu 🙂....tak držím palce, aby ste to zvladli a aby pobyt pomohol....a najlepsie je ozaj sa asi spytat tam...aj ked mne, ktora pani to zdvihla ta mi povedala nieco ine :D....alebo pripadne pockaj, mozno ti odpise niekto, kto bol takisto 🙂...

30mamina3
3. jan 2016

@oksu my budeme ubytovany v topoli a PN mne už nevypišu už mam velke deti na PN takže to riešim inač dovolenka a tak.a toho mladšieho 1.5ročneho by som zobrala len tak a všade bude chodit s vami takže žiadne 35eur na den a v podstate bude liečeny popri tom staršom.

miah
3. jan 2016

@30mamina3 pnku vypisuju len do 6rokov?

30mamina3
4. jan 2016

@miah ano volala som tam tak len detom ktore este nechodia do školy volala som s primarkou aj s vrchnou a obe tak povedali ☹ A vraj je jedno ci je schvaleny doprovod ani tak nevypisuju starsim detom

x_shushu_x
4. jan 2016

@30mamina3 a OČR daju? ze aspon na tych 10 dni....

30mamina3
4. jan 2016

@x_shushu_x tam určite nevypišu očr to musi tvoja obvodna a aj to zaleži na ochote lebo oficialne nemože.

reniko
4. jan 2016

ano presne tak, očr nevypíšu, len PN na dieťa, ktoré ešte nechodí do školy

oksu
4. jan 2016

@alexatami
@x_shushu_x
@30mamina3
@reniko

tak dnes som všade možne bola - socialna poistovna, socka, zdravotna, detský i všeobecný - riadny zmatok v tej PN. pn na dieťa nie je - a mne ako rodicovi mozu vypísať ale to my musia napísať vymyslenú diagnozu. na deti je len očr - a to mne nevyhovuje - jednak časovo - len 10dní, jednak kvoli robote. taaakze mozeme ist obaja rodičia na &pn - s dvoji detmi, len dr. náš nevie aku diagnozu ma napisat - a nechceme aby mal nahodou z toho zle - ked pride kontrola tak to necháme na dr. v liečebni - na jej nazor sa neviem spýtat nakolko bude pracovať len od 7.1. a to uz vtedy nastupujeme.

oksu
4. jan 2016

@30mamina3 my jej zaplatime asi tých 6€ na deň - a to bude mat stravu, ubytko a procedury - určite rovnake ako syn. či jej nemame dať podľa vas?! neboli sme este tak nevieme ake procedury bývajú či neni problem aby bola so starším na procedurych.

30mamina3
4. jan 2016

@oksu do sauny aj na bazen ju vezmete sebou tam problem nebude.inhalovat kazdy den tiez v pohode.jedine co adi vynecha je 2 krat v tyzdni cvicenie ale aj tak 1.5 r.toho vela nenacvici 🙂

30mamina3
4. jan 2016

@oksu na vsetky procedury doprevadzaju deti rodicia a kedze tam budete dvaja platiaci dospely pocas celeho pobytu tak mozte chodit obaja a v tom pripade drobec ide s vami ved ho nenechate na izbe 😉 tam su ustretovy my uz ideme 6 rok

30mamina3
4. jan 2016

@oksu a tu očr mozes po 10 dnoch na den prerušit a potom vypisat na druhe dieta alebo na to iste len musi byť ina diagnoza.socialka ti zaplati a hlavne v praci to budeš mat poriešene.alebo to tak nevyhovuje? Hlavne na očr ti nepride kontrola a pri PN može a za 3 tyždne by možno aj prišla ☹

oksu
4. jan 2016

@30mamina3 očr mi nevyhovuje - potrebujem v praci za seba nahradu a tu dostanu len ked budem na PN

oksu
4. jan 2016

@30mamina3 a nezvykli ste platit za najmladsie?! tu sumu

30mamina3
4. jan 2016

@oksu vzdy sme mali deti schvalene poistovnou .a raz som bola iba zo synom ked mal 2 roky ale vtedy este nebolo tak ze len od 3 rokov vtedy aj maličkym babätkam schvalili a nebol problem a bolo 4 tyždne všeobecna.a potom už sme stale chodili všetci piati 🙂

30mamina3
4. jan 2016

@oksu ale ak by mi jedno dieta neschvalili tak by som určite zaplatila len 6€ alebo kolko je za navstevu a na procedury by chodila s nami.a v škole by vraj nebol problem oni to neriešia či liečene či neliečene.

reniko
4. jan 2016

ja som bola s deťmi teraz v novembri a mala som na to mladšie 4 ročné schválený sprievod, chcela som , aby mi v liečebni dali očr-ku, no povedali mi, že sa nedá, že len pn-ku mi môžu vystaviť na moje meno, kde dávali diagnózu , že som ako sprievodca dieťaťa na liečení, dávala som to do soc. poisťovne , nato mi po ukončení pobytu a mojej pn-ky volali, že pn-ku mi vyplatia iba vtedy ak doložím, že môj doprovod je nevyhnutný, čo som ostala zaskočená , nakoniec som musela ešte z liečebne od ošetrujúcej lekárky žiadať list- stanovisko, kde mi lekárka napísala, že môj doprovod je nevyhnutný, tak uvidíme ako to celé dopadne...

oksu
4. jan 2016

@reniko toto som potrebovala, dakujem

oksu
4. jan 2016

@30mamina3 nooo, mala tam moze byt aj zadarmo - poplatok 6 či 8,50 na den je ak bude liečena, tak teraz neviem ci má význam vyhodiť cez 150€. alebo aj bez toho platenia to pojde s procedurami - neviem ake zvyknu davat

30mamina3
4. jan 2016

@oksu myslela som že neschvalene dieta je 35€ na den