Kúpele Lučivná. Boli ste tam s dieťatkom?

sara2
2. mar 2009

ahojte maminky 😉
Na odporučanie nášho imunoalergologa by som s malou mala ísť do kúpeľov.Odporučal nám Lučivnú.Pozerala som na nete informácie.Ja sama som tam pred 25 rokmi ako malé dieťa bola.Nedá sa to porovnať s tým ako to vyzerá teraz.
Prosila by som vás o nejaké postrehy,ktorá ste už tam s dieťatkom absolvovala liečebný pobyt.Niečo o tom ako je to tam s doprovodom čo sa týka ubytovania,stravovania a hlavne koľko mamička ako doprovodná osoba dopláca.
Telefonovala som tam opakovane ale mi nik nedvíha.Na stránke majú uverejnené len jedno dostupné číslo.A na mail neodpovedajú 😒
ďakujem 🙂

30mamina3
4. jan 2016

@oksu už pozeram na cennik ze samoplatca 35€ a surodenec 8.5€ tak to nerieš zaplat a v pohode a popripade jeden dospely si nedajte stravu ak teda nieste velky jedaci 🙂

oksu
4. jan 2016

ale mala je dieťa do 3rokov - moze ale nemusi byt liečena (maly je schvaleny poisttovnou 5,5roka aj so sprievodcom)
@30mamina3

oksu
4. jan 2016

@30mamina3 ved to nam odporučala sesternica co tam bola - že ona by si dala len obedy. jednak my niesme velky jedaci a ani maly - max.malá-:) ved da sa dohlasit

oksu
4. jan 2016

@30mamina3 inak musim pozrieť, ale nam co poslali domov tak sa mi vidí že je písané 6€, nie 8,50€ - zvýšili to už

tessa
5. jan 2016

V piatok po 2 rokoch pauzy od Lucivnej, nastupujeme aj my ;) Tešíme sa ;)

lucy56
5. jan 2016

ahojte baby prosm vas idem si podat ziadost na liecenie malemu a chcela by som aby isiel sem do Lucivnej, minuly rok bol v Smokovci Dolnom ale tam je to ako nemocka a len diagnosticke a malo procedur ale chcem sa spytat ako dlho od podania ste cakali na termin v Lucivnej,lebo ak sa moc dlho caka tak to radsej pojde do smokovca,lebo on v pohode ako skolkar moze aj teraz od zimy do leta, ja tiez momentalne som bez prace tak by som chcela co najskor absolvovat liecenie s nim a potom si hladat pracu

andybay1
5. jan 2016

nám do dvoch týždňov od podania v ZP Dôvera prišlo schválenie návrhu, potom následne telefonát do kúpeľov ohľadom dohodnutia termínu....

lucy56
5. jan 2016

@andybay1 ved na to som sa pytala, poistovna viem ze schvaluje do mesiaca zhruba ale ci v lucivnej nie je problem dostat termin trebars na februar,marec,max april tak sme boli aj minuly rok a bolo to dobre aj pre maleho ze potom pekne vydrzal byt v skolke skoro do konca zdravy,lebo teraz zas od jesene do teraz je chory skoro stale a uz je citit ze to jeho organizmus potrebuje,lebo jemu ten tatransky vzduch robi ozaj dobre ,tu u nas mi kasle uz mesiac a nic mu nezabera

oksu
5. jan 2016

@lucy56 my sme to mali asi tak za 3týždne vybavené a termín sme si dali ako sme chceli, teda hned ako sa dalo a to 7.1.

oksu
5. jan 2016

@lucy56 ide o to ake ubytovanie chces. my sme chceli osiku a ta bola volna

cimerka
5. jan 2016

@lucy56 no ked sme tam boli v oktobry tak mi povedali ze v zime su tam deti bez sprievodu rodica a matky s detmi potom az niekedy v aprili zasa chodia

oksu
5. jan 2016

my ideme 2dospelý a2deti. a ideme teraz 7.1. a nebudeme jediný ako rodina. resp. rodič s dieťaťom. na leto je tam problém sa dostat. vtedy beru hlavne stredoškolákov...

oksu
5. jan 2016

@cimerka ale ved bez sprievodu chodia len do lIMBY, NIE?! načo by tam mali ostatné domy - toľko, keby do nich nik nechodil - len v určité obdobie?!

tessa
5. jan 2016

Hm,my sme to mali schválené od októbra, termín som sa dozvedela zač.decembra...a som rada,ze vyhoveli mojej prosbe dať nám termín v januári; )

oksu
5. jan 2016

@tessa my sme začali vybavovať zac.decembra a chceli sme termín na január a vyhoveli - mali sme aj viac mozností výberu ubytovania.

tessa
5. jan 2016

Doteraz sme vždy boli len v zime,nikdy nebol problém, ze som s deťmi ako sprievodca

tessa
5. jan 2016

@oksu bolo to už dosť vybukované na január. ..

tessa
5. jan 2016

....teda ja som chcela výlučne len Topol ....

x_shushu_x
5. jan 2016

@oksu 1,5 rocne podla mna do sauny este nepojde....bazen mozee, spolocnu inhalaciu moze aj bez platenia- lebo tam pojdes so starsim....individualnu inhalaciu neviem, ci zvladne- asi zalezi od dietata- preplach nosa, tiez neviem, ci sa bude dat...a pani Dr. co robi cvicenia, je ozaj pefektna, my sme tam mali surodenca 15 mesacneho a zadarmo (nemal zaplatene) davala pred vsetkymi mamicke rady a aj na nom ukazovala nejake cviky.....ja by som neplatila asi :o/.....skus sa aj na to popytat....kazda korunka je dobra...

oksu
5. jan 2016

@x_shushu_x ved to

moncac
5. jan 2016
mima595
6. jan 2016

@oksu - urcite ho nedavaj liecit...to uplne zbytocne...lebo spolocna inhalacia..ako pisu v pohode..tu individualnu a preplachy ti robit nebude...to aj 3- rocne deti maju problem...aj keby...tie sestricky su mile, ked raz vyskusas, tak to ti dovolia, ale necakaj zazraky...do bazenu mozes, ale podla mna nebudete chodit...bude vam studena voda...
a ine procedury tam nie su...este ta zdravotna, ale tam sa da tiez dohodnut..hlavne aby ste boli casto vonku..ten vzduch je to nejlepsie..tie procedury netreba vnimat ako v kupeloch pre dospelych...

pre mna je Lucivna super v tom, ze pre deti je tam raj...kopec ihrisk, maju kamaratov, v pohode su tam 5-6 hodin von....

x_shushu_x
6. jan 2016

@mima595 v zime su tie ihriska zbytocne 🙂....herna bola plna chorých deti- dokonca v nej boli deti s kiahnami...takze az taky raj to nebol pre to moje dieta :D... prechadzky sme dali kolko sme vydrzali v tej zime a vacsinou sme skoncili na kave v bonsaji, kde sme boli uplne sami a tam sme sa zabavili asi najviac- aj vdaka kniznici.....v lete je to urcite ine....este do posilky sa dalo, nikto tam nechodil a mala sa tam tiez vyjasila...nam hlavne pomohli preplach nosa a cvicenia- clovek potom aj doma vie, ako lepsie narabat s chorobami a problémami...to len taký moj zimný postreh 🙂...

cinky333
6. jan 2016

@x_shushu_x
@mima595 uplne suhlasim a musim dodať, že pokiaľ nejdete s autom v zime tak prechadzanie sa po parku 5 hodin si ani neviem predstaviť a vlak, ci autobus idú cez víkend tak zle, ze nestihate veceru. A cez tyzden uz vobec, akurat tak do Svitu nakúpiť, nakoľko neviem pochopiť neprítomnosť potravín v tak veľkom zariadení s deťmi. Najbližšie pešo do dediny cca hodina, ked leje a sneží- paráda. Veľké plus kúpeľov sú len tie procedúry a ochotný prístup zamestnancov. Ale veď o to v podstate ide. + teraz sa už smejem keď niekto povie, že si tam ide niekto oddýchnuť. Ja som to očakávala tiež a dostala preplesk po prvom týždni. Tá "smennosť" bola pre mňa hrozná. Vstávať o 6 rano, aby sme o pol 8 utekali na ranajky, potom rychlo aspon na hodku vonku, potom procedury jedna tu, druha tu, tretia tu- nestíhas, pretoze vsade dieta obliect, vyzliect a zas, potom rychlo povyzliekat a na obed. Po obede zas poobliekat a zas vonku. Potom vecera a pripadne nejaky program chorymi detmi zamorenej herni a ste rada, ak vám dieta zaspi o deviatej, aby ste mohli dalsi den prezit zas a zas rovnako. 🙂

x_shushu_x
6. jan 2016

@cinky333 odpičinok nebol.....naša ešte aj poobede spí- a to bolo niekedy naozaj nemožné postihat....a najviac sa mi pacilo- v smreku je najlepsie, lebo tam su procedury.......lenze aj tak sme sa museli dole naobliekat, a prezut aby sme presli aj ked len 10 metrov- lebo cez vnutro nepustali....posledny tyzden, ked nas bolo malo, tak otvorili dvere k proceduram a mohli sme chodit v papucach :D.....bola som rada za procedury ale o oddychu a rekreacii sme moc nehovorili :P.....ale hovorim, v lete je to asi ine....aj ked vtedy zase v tych bazénoch vsetci grcačky pochytaju :D.....hlavne, ze to pomoze 🙂..y sme mali auto, ale ak sme chceli niekam ist a neponahlat sa pritom stale, netihali sme prist na veceru....vsetko má svoje pre aj proti...

kurci
6. jan 2016

ahojte dievčatá, prosím mohli by ste mi povedat orientačne cenu Osiky na 1 den. pre samoplatcu....

oksu
6. jan 2016

@kurci je to na stranke. samoplatcu ak myslíte?! že dieťa nieje schvalene poistovnou?! to je 35€ na den, či dieťa je schvalene ale rodič nie! to je podla toho v ktorý mesiac idete.

http://www.tkl.sk/cennik-2011-

mima595
7. jan 2016

@x_shushu_x
@cinky333 - ja si myslim, ze kazdy si voli obdobie, ake mu vyhovuje....v zime je tam vlek, kopec na sankovanie, klzisko...pochybujem, ze v zime si niekto voli kupele preto, lebo sa bude prechadzat po parku...ale s 1 a pol rocnym dietatom ani v lete na ihrisku vela vody nenamutite...proste je to tak a to treba brat ako fakt...

ja som tam bola 3x s 3 detmi a tvrdim, že je to vyborne prostredie na relax...ja som si tam oddychla...ale kazdy si pod slovom oddych predstavuje nieco ine...my s 3 detmi ani na letnej dovolenke nemáme klasicky oddych...lebo proste pri detoch slovo ODDYCH ma uplne iny nadych...ak si niekto chce fakt oddychnut, tak nech si zabezpeci au pair....

my sme ani do kutika casto nechodili, chodili sme po veceroch do telocvicne...a boli sme tam 3 rodiny...lenze to znova znamena, ze s detmi sa treba hrat...ja som si tam nasla kamaratku, s ktorou sme sa dohadovali na rovnaky termin a posledny rok nam uz bolo naozaj paradne....

cinky333
7. jan 2016

@mima595 No, nie je zima ako zima. Za nase obdobie nasnezilo az jeden den na tom kopci a na druhy den vsetko zlialo. Prsalo a mrholilo asi 2 tyzdne z celeho pobytu. Takze ak som dcere nechcela davat furt na veceru rezen, ano neostavalo nic ine len sa prechadzat po zmocenom parku. A ano vybrala som si tento termin nakolko je lacnejsi a len v tomto obdobi sa viem uvolnit z prace. Takze je to podla moznosti.
A na margo oddychu ide v podstate o zmenu prostredia. To bolo plus. No na dovolenke si myslim je to uplne ine. Mozes ist kedy chces a kde chces. A s tou Au pair si ma pobavila. Vobec ale vobec som to tak nemyslela, ze by moje vlastne dieta prekazalo. Ja si viem oddychnut aj s mojim dietatom, ja som vravela ze rezim nebol vobec oddychovy, ale ako som hovorila o to tam ide. Nejdete na dovolenku ale pomoct svojim detom.
A ano za pravdu davam ze ked tam niekoho stretnes a skamaratite sa tak je to samozrejme lepsie a zaujimavejsie.
To je moj postreh a moj nazor.

cinky333
7. jan 2016

@mima595 a mrazivo bolo no klzisko nefungovalo vraj pre popraskane trubky. Neviem ci sa ku mne dostala pravdiva info.