Kúpele Lučivná. Boli ste tam s dieťatkom?

sara2
2. mar 2009

ahojte maminky 😉
Na odporučanie nášho imunoalergologa by som s malou mala ísť do kúpeľov.Odporučal nám Lučivnú.Pozerala som na nete informácie.Ja sama som tam pred 25 rokmi ako malé dieťa bola.Nedá sa to porovnať s tým ako to vyzerá teraz.
Prosila by som vás o nejaké postrehy,ktorá ste už tam s dieťatkom absolvovala liečebný pobyt.Niečo o tom ako je to tam s doprovodom čo sa týka ubytovania,stravovania a hlavne koľko mamička ako doprovodná osoba dopláca.
Telefonovala som tam opakovane ale mi nik nedvíha.Na stránke majú uverejnené len jedno dostupné číslo.A na mail neodpovedajú 😒
ďakujem 🙂

stankapk
8. feb 2016

Kocky prosim Vas je tam v kupeloch nieco ako kniznica? Ci brat knizky so sebou? Dakujem.

x_shushu_x
8. feb 2016

@stankapk je v reštaurácii knižnica a aj z herne sa daju požičať knizky

merikac
8. feb 2016

@stankapk
@x_shushu_x no ja som muzovi hovorila ked sme boli v restike..ze ak chce..tak za rohom je kniznica..on vystartoval a vratil sa s takym pohladom...ze ci som si z neho spravila standu ci co...ono sa sice ta cast restauracie vola kniznica, ale je to jedna komoda s knihami, povacsine rozpravky...takze ak stankapk ocakava kniznicu v pravom slova zmysle, aby nebola sklamana 😊..

x_shushu_x
8. feb 2016

@merikac knižiek je tam dosť aj na 3 pobyty 😂...samozrejme väčšinou pre deti..mala si tam chodila sama brat, takze moc ani neviem aké boli...

stankapk
8. feb 2016

@x_shushu_x
@merikac dakujem 🙂 tak si aj nejake vezmeme so sebou...

michaela2012
12. feb 2016

Ahojte chcela by som sa opytat, ideme do kupelov chem ist s detmi do Lucivnej .... pojdem s detmi sama syn ma 4,5 roka a dcera ma 3 roky . Kde je najlepsie ubytovanie ked manzel bude chodit za nami na vikendy ? Kde je to dobre aj cenovo ? Ako so stravou ? Potrebujem riesit len obedy pre mna ako to tam je ? 🙂 dakujem za kazdu odpoved 🙂

ivka43
12. feb 2016

Pozrite ti cennik na www.tkl.sk tam su ceny vsetkych liecebnych domov ja idrm tetaz s malym v marci uz 3 krat byvame v Limbe na 3 poschodi platim na jeden den 3 eura ja som s spokojna

merikac
12. feb 2016

@michaela2012 co sa tyka stravy...tak ak budu obe deti schvalene maju automaticky stravu. Doprovod ma moznost zaplatit si stravu v stravovacej jednotke kde je aj dieta (ale tu neni moznost len obedov..cize musi sa zaplatit plna penzia R,O,V, minimalne na tyzden - a mas na vyber z 3. Jedal na O,V..ranajky su rovnake) Alebo je moznost zaplatit si stravu v Restauracii, individualne ci uz ranajky, obed, alebo veceru. ( ak vyberas z nastaveneho menu mas na vyber vzdy len jedno jedlo a musis si ho vzdy den popredu objednat...vtedy je cena rovnaka ako v pripade cez liecebny dom...alebo potom si mozes objednat individualne z jedalneho listka, ako v klasickej restike, kde su ceny rozne)..Co sa tyka ubytovania hovori sa , ze Limba je nizsieho standartu, lebo ma spolocne sprchy, no izby su velke, pekne zariadene, ciste a na poschodie vraj pripadaju dve sprchy...vraj je to uplne v pohode.. Potom su klasicky standart..kde na izbu pripada aj sprcha..ja ko knkretne mam malinku izbu, no zas v liecebnom dome v ktorom mame aj stravovanie, cize nemusim prechadzat na stravovanie rano, naobed, vecer, niekam inam...no a potom su izby vysieho standartu..velkostou ako tie toho nizsieho...no naviac maju aj samostatnu kupelnu...

winna
12. feb 2016

Baby tie co ste v Lucivnej ako ste spokojne so stravou pre sprievodcov??

merikac
12. feb 2016

@winna co sa tyka mnozstva je jej dost, aj pestrost maso hovadzie, telacie, kuracie, ryba, dokonca aj zeleninove jedla ...snazia sa menit..no chutovo je to take ( neviem spravny vyraz...neda sa povedat.ze vyslovene zle..ale akoby na jedno kopyto, nieco v zmysle..moja zena nech vari cokolvek, vzdy je z toho gulas 😁..)

psyxooo
12. feb 2016

@michaela2012 podla mna najvacsie pohodlie mas v Javori, cena 21eur na den do konca maja, potom dalsie mesiace je uz drahsie http://www.tkl.sk/oddelenie-javor pretoze mas v budove restiku aj jedalen. Potom lacnejsie a tiez super je Smrek, to je za 15eur na den, je tam tiez jedalen, ale restika je pri Javore, no baby tu pisali, ze by mu to nosili aj do Smreka, no to zas ja neviem. V inych domoch nie je jedalen, takze na kazde stravovanie sa musite obliect a ist bud do Smreku alebo Javora. Ak ti toto neprekaza, tak si vyber podla cennika a podla toho, ci v danom dome maju 3 alebo 4 postelovu izbu. Cennik pozeraj tu http://www.tkl.sk/cennik-2011- lebo pri jednotlivych domoch mas sice cenniky, ale minulorocne. Tento je na rok 2016, ceny su vyssie ako minuly rok.

merikac
12. feb 2016

@psyxooo ano ako si napisala..ak si stravu vyberie v restike..tak by jej ju nosili aj do smreku...

psyxooo
12. feb 2016

@merikac a to si moze vybrat len obedy na urcity den? alebo kompletne aj ranajky a vecere? ze ako on chce?

merikac
12. feb 2016

@psyxooo ano v restike sa to da (len obedy,alebo len veceru)

oksu
12. feb 2016

@michaela2012 my sme boli v january v Osike - izby su tam velke, v dome 9 izieb, herna kde sa deti vedie stretavat - nemusi po izbach, na 3poschodi kuchynka,... vobec mi neprekazalo ze sa musime presuvat na jedenie a procedury ... ved sme aj tak boli stale vonku tak sme sa nejako extra casto nevyzliekali ... a boli sme aspon donutení byť celé dni o čo vlastne v liečebni ide! mohlui sme ist do jedalne skratkou to tak za 2minutky max. ste v jedalni alebo po ceste tak to mate tak na 3minutky ... je to kusok. pokojna oblast, podla mna pokojnejsie kao v limbe,...

silvia321
13. feb 2016

@30mamina3 zdravim,pisete, ze budete ubytovany v topoli,chcela by som sa spytat,ci je tam fakt vacsi komfort,ako napr. v smreku, zatial som nam zajednala smrek, ale manzel vymysla,nakolko tam bude s nami po celu dobu,ze by to radsej vymenil za topol napr. koli tomu,aby mu tam nehucala chladnicka pri uchu v obyvke,taktirz by potreboval pisaci stol,kde by mohol kde tu pracovat,ak bude treba.mozte mi prosim troska popisat tie izby?dakujem velmi pekne

silvia321
13. feb 2016

@oksu zdravim,poprosila by som vas o radu,taktiez ideme na liecenie so 6 rocnou dcerkou a samozrejme berieme aj 1,5 rocnu dcerku a uvazujeme nad procedurami pre nu a taktiez aj nad stravou, chcela by som vediet,ci ste to nakoniec svojej dcerke uhradili a ci to malo vyznam.dakujem moje obe deti totiz nie su velke jedacky a zvlast ta mladsia mi vela veci nezje a na procedurach si ju tiez neviem velmi predstavit,kedze vydrzi vsade,tak 5 sekund.

michaela2012
13. feb 2016

@merikac dakujem 🙂

michaela2012
13. feb 2016

@psyxooo dakujem 🙂

michaela2012
13. feb 2016

@oksu dakujem 🙂

30mamina3
13. feb 2016

@silvia321 my sme boli v january a boli sme v Topoly už 4krat predtym 2krat v Borievke.Ak idete s manželom na cely pobyt určite by som volila niečo ine ako smrek-tam su velke chodby,vela izieb a žiadne sukromie.Skuste Topol,Jovor,alebo Vila Breza.My mame v Topoly ten najvacsi apartman deti maju svoju svoju izbu -velku,potom obyvacka kde je gauč,kuchynka a este mame spalnu.Samozrejme wc a sprcha.Su tam aj trošku menšie apartmany ale su fajn.Ja osobne by som do smreku neišla ak by som isla sama s detmi možno ale inač nie.

merikac
13. feb 2016

@30mamina3 uplne suhlasim, ja som sama s malou a smrek mi v tomto uplne vyhovuje, pretoze na chodbe sa pozname-decka uz za ten cas tiez a mam vsetko po ruke (keby som bola sama v takom rodinnom liecebnom dome bolo by to asi horsie, bola by som ako "outsaider",,,,,,,,, (manzel prisiel len na vikend v sobotu a to sme boli cely cas lyzovat)
Ale ak by som volila ubytovanie s manzelom na dlhsi cas, tak Smrek nieje pre rodinu, ktora ocakava "intimne"prostredie,,, v tom pripade rozhodne ako radis 😉

Je dobre podat viac takych postrehov aby si maminy vedeli urobit aky-taky obraz

silvia321
13. feb 2016

@30mamina3
@merikac super, dakujem Vam velmi pekne za informacie, skusim to zmenit v pondelok, snad to este pojde 🙂, dufam, ze topol nebyva az tak vytazeny ako smrek a nieco najdeme na maj 🙂

mima595
13. feb 2016

@silvia321 - lenze si musis pytat tie apartmany..nie izby....na to si daj pozor.....

x_shushu_x
13. feb 2016

s nami bol manzel celych 22 dni a Smrek nam vyhovoval 🙂....aj posilku sme tam hned mali...aj ked je pravda, ze sme boli na poslednom termine a od polovicu pobytu tam skoro nikto nebol :o/...

merikac
13. feb 2016

@x_shushu_x ja som v smreku a tiez som spokojna..lebo som len s malou..ale bola som pozriet v breze tiez v izbe pre dvoch..a poviem, ze proti nasemu prditku letisko, o kupelke ani nehovorim...no negativum je hluk vlaku...cize tazko povedat co je lepsie ...

x_shushu_x
13. feb 2016

@merikac no ten vlak hucal aj nám V smreku...či tam je to ešte horšie?

silvia321
13. feb 2016

@mima595 aha,vdaka za upozornenie

merikac
13. feb 2016

@x_shushu_x ja mam izbu do "dvora" takze klud..ale fole to je uplne akoby si bola pri nom...myslum, ze aj na to sa da zvyknut....nam zas huci chladnicka 😁

x_shushu_x
14. feb 2016

@merikac chladnička je v pohode- to sme mali v obyvacke, ale nám 10cm od hlavy vyslovene hučalo celu noc "to" vdaka comu sa kuri...kondenzátor? :D :D......vsade je asi nieco :D...striedalo sa to s vlakom....uz som vedela naspamat casy, kedy ten vlak chodi... :D