Kúpele Lučivná. Boli ste tam s dieťatkom?

sara2
2. mar 2009

ahojte maminky 😉
Na odporučanie nášho imunoalergologa by som s malou mala ísť do kúpeľov.Odporučal nám Lučivnú.Pozerala som na nete informácie.Ja sama som tam pred 25 rokmi ako malé dieťa bola.Nedá sa to porovnať s tým ako to vyzerá teraz.
Prosila by som vás o nejaké postrehy,ktorá ste už tam s dieťatkom absolvovala liečebný pobyt.Niečo o tom ako je to tam s doprovodom čo sa týka ubytovania,stravovania a hlavne koľko mamička ako doprovodná osoba dopláca.
Telefonovala som tam opakovane ale mi nik nedvíha.Na stránke majú uverejnené len jedno dostupné číslo.A na mail neodpovedajú 😒
ďakujem 🙂

amelia777
3. okt 2016

@didusik ahoj, my sme sa vratili dva dni dozadu. Aj ked bolo chladnejsie, nebol problem s programom a na izbe sme boli minimalne - takmer vôbec. tak ako tu uz niekto pisal, ihrisko bicykle uz na november nie su, ale da sa hrat mega sach, je tam potom, prechadzky v lese, k vlaciku, treba vyuzivat vylety, ktore mimochodom velmi sikovne animatorky planujú - napriklad jaskyne, zoo, mojmu synovi sa najviac pacilo u pana sklara zo stôle, boli sme tam dva krat, ak by nebol o tento vylet taky velky zaujem ideme aj 5 x...deti si tam môzu vyfuknut vianocnu gulu, pan sklar robi pred detmi nosovu sprchu, ktora sa pouziva po inhalaciach a daju sa tam kupit aj male suveniry zo skla vyrabane tymto panom...my sme sa herni vyhybali, radsej sme boli vonku...

livia341
3. okt 2016

@30mamina3 dik tak som aj volala do reštiky Bonsaj, že mám dať vedieť aspon 3 dni pred nástupom na kúpele.Tak sa im ozvem.A ešte sa chcem spýtať, že v izbách ked sú chladničky sú aj s mrazničkou, či len v kuchynkách je spoločná mraznička? a ešte dalšia vec, čo sa chcem opýtať, som tehotná a chodievam na kontroly každé 2 týždne a akúrat v tom čase budem na liečení, či sa dá odbehnuť na celý deň k dr., s tým že dieťa nechám dákej sestričke.Aj keď som ja ako sprievodca.Či to akceptujú alebo bude problém? ďakujem.

livia341
3. okt 2016

a ešte sa chcem opýtať, že keď mi prišla návratka na kúpele a že treba do 5 dní odoslať, tak to rátajú tých 5 pracovných dni či aj s víkendom?prišlo mi v stredu a poslala som dnes, stihla som? ďakujem.

livia341
3. okt 2016

@sykorka27 papier s návratkou a s predvolaním príde 3 týždne pred nástupom na kúpele

30mamina3
3. okt 2016

@livia341 my sme mali iba ladnicku na izbe sme boli ubytovany v Topoli ladnicka s mrazakom bola dole vo velkej spolocnej kuchyni.navratku ste urcite stihli poslat teoreticky stacilo aj do mailu poslat.ja nikdy neposielam postou ,my sme stale boli hned ked otvaraju po sviatkoch a tam v dec.nikto nieje.co sa tyka nechat dieta sestricke myslim ze tak sa to neda.ak je dieta bez doprovodu tam su inde ubytovany a maju iny personal.s doprovodom to je ine.skor by som to poriesila tak ze ist do poradne do Popradu tam ta vedia aj oni odviest a medzi tym nechat dieťa v herni tam je aj dozor alebo bude v skole.kolko ma rokov?alebo tam urcite spoznas neaku maminu a ona postrazi 🙂

livia341
3. okt 2016

@30mamina3 my máme nástup na kúpele 21.10, a k dr. idem 11.10 a o 2 týždne vychádza 25.10 tak v tom case potrebujem len dozriet na syna má 4,6rokov a dr. mám v bb kedže budem bez auta, nás len manžel dovezie tak pojdem busom o 7hod ide prídem do bb o 9 hod. vybavím a naspat naobed by som už cestovala.ciže poobede by som prišla do kupelov.Ak bude problém tak mi nič neostáva len dákej mamine operke dám postrážit.Akú poradnu myslíte v poprade? pre dieta ci so mnou?

monline
3. okt 2016

@livia341 a nedá sa to dohodnúť s lekárom, že pôjdeš na kontrolu tesne pred odchodom a potom pri návrate? a v prípade, že by sa ti niečo nezdalo, tak ťa z kúpeľov vezmú na pohotovosť?

monline
3. okt 2016

@livia341 v pracovné dni majú deti procedúry, podľa mňa ti nebude mať kto povarovať, všetky mamy budú s deťmi na procedúrach ...a ak budeš musieť odísť, dopredu si nechaj poprehadzovať všetko, čo bude na pláne v ten deň...a možno pôjdeš s malým na výlet, budeš pokojnejšia, že je pri tebe 🙂

hotelka
3. okt 2016

@livia341 kedy nastupujete na liečenie?

livia341
3. okt 2016

@hotelka 21.10. nastupujeme a ideme na LD Smrek a vy kedy a kde budete ubytovaní?

livia341
3. okt 2016

@monline veď, uvidím ja som to pre istotu napísala, že aká je asi situácia v kúpeloch, lebo v živote som nebola v kúpelov, uvidím ako dr. aj sestričkou sa vyjadria.To je dobrý nápad, že ho mám zobrať ak by nemal kto varovať, tak pojde so mnou a spravíme si výlet.Uvidím. 🙂

hotelka
3. okt 2016

@livia341 my nastupujeme 17.10 🙂 a budeme na LD Limba

hotelka
3. okt 2016

@monline prosím ťa a kde sa dalo nahlasiť na tie výlety??brali len obmedzaný počet?

monline
3. okt 2016

@hotelka program máš na FB stránke kúpeľov a je vyvesený v areáli na viacerých miestach. Deň pred výletom vyvesia na nástenku v chodbe ako sa chodí na inhalácie (Smrek) papier, kde sa zapíšeš, zvyčajne sa do pár min zaplní, takže odporúčam zapísať sa ráno v čase raňajok. Stane sa ale, že niektorí nejdú, lebo ...čokoľvek, tak ak silno chceš ísť a nestihla si sa zapísať, tak zájdi rovno k autobusu a uvidíš, či sa nájde voľné miesto. V buse nikto nekontroluje zoznam, či tam sedia tie mamy s deťmi, ktoré sa zapísali. Myslím si, že ak si dajú deti na kolená, tak sa tam zmestí oveľa viac ľudí. Raz sa stalo, že sa malo ísť do ZOO, veľká tlačenica pri zapisovaní, ale celý deň pršalo, tak sa zmenil program a šlo sa do jaskyne - poloprázdny bus šiel nakoniec.

janet24
3. okt 2016

Kocky ako to tam vyzera zo susiakmi na pradloMinuly rok nestacil pocet na chodbe normalne zvazujem zobrat z domu.

30mamina3
3. okt 2016

@livia341 tak to by som poradnu poriešila ešte pred nastupom a potom po navrate.a myslela som tvoju poradnu.ved keby trebalo tak ta vezmu na gyndu ak nieco nastane neboj.jeden rok mal muz uraz na lade ze noha v dlahe a chodil o barlach a stale ho odviezli na kontrolu do svitu k ich neakemu dr.a ani necakal.

hotelka
4. okt 2016

žienky, ktoré ste práve tam, aké tam je počasie????

marcella5
4. okt 2016

@hotelka prsi uz druhy den

hotelka
4. okt 2016

@marcella5 dnes hlasili, vraj tam už sneží, a aký je váš deň keď takto vonku prší?

marcella5
4. okt 2016

@hotelka ako kazdy iny 🙂 rano chvilu prechádzka v dazdi, ranajky, procedury, prechadzka, skolka na hodinku, obed, prechadzka, a dnes sme aj na výlete boli v tricklandii.. da sa byt vonku po troške, ale len prechadzky, na ihriskach nie, kedze je všetko mokre

janet24
4. okt 2016

Kolko dni pred nastupom cca asi chodi papier z kupelov?

lulik01
4. okt 2016

Maminky, najdem prosim aj na tlacive zo zdravotnej poistovne ci som sprievodca schvalenny alebo neschvaleny. Tuto informaciu neviem najst.

monline
4. okt 2016

@lulik01 nie, len na papieri z kúpeľov, aspoň ja som to mala tak

x_shushu_x
4. okt 2016

@lulik01 ja mam doveru a mam to tam.......
este ma napadlo, ze ked to tam nie je, ze mozno to značí neschválenie doprovodu

livia341
4. okt 2016

@janet24 3 týždne pred nástupom mi prišiel papier

baklik
4. okt 2016

Nam schvaloval union a je to tam uvedene

hotelka
5. okt 2016

Zienky mame 12dni do nastupu a maly od vcera zvracacky horucky brusko boli aj hlavicka...a v papieroch ze v poslednych troch tyzdnov nemal infekcne ani atb liecenie...och co teraz?

monline
5. okt 2016

@hotelka to zvládnete, neboj...uvidíš čo povie lekárka

hotelka
5. okt 2016

@monline dakujem,;no k lekarke sa chystame az zajtra teda pokial budu stale horucky, teraz je zatial ok...no nie som s tych mamiciek co sa tvaria slepo a dieta tisni silou mocou do kolektivu a nerada by som niekde sirila virusy dalej.. 🙂

mima595
5. okt 2016

@hotelka - ale 12 dni je v pohode...ak je to len virus