Kúpele Lučivná. Boli ste tam s dieťatkom?

sara2
2. mar 2009

ahojte maminky 😉
Na odporučanie nášho imunoalergologa by som s malou mala ísť do kúpeľov.Odporučal nám Lučivnú.Pozerala som na nete informácie.Ja sama som tam pred 25 rokmi ako malé dieťa bola.Nedá sa to porovnať s tým ako to vyzerá teraz.
Prosila by som vás o nejaké postrehy,ktorá ste už tam s dieťatkom absolvovala liečebný pobyt.Niečo o tom ako je to tam s doprovodom čo sa týka ubytovania,stravovania a hlavne koľko mamička ako doprovodná osoba dopláca.
Telefonovala som tam opakovane ale mi nik nedvíha.Na stránke majú uverejnené len jedno dostupné číslo.A na mail neodpovedajú 😒
ďakujem 🙂

bznka
15. feb 2012

- nie on je tretiak 😀

majstra
16. feb 2012

Ja tam nastupujem so 4 ročnou dcerkou v pondelok, a moj 13 ročný syn tam bol pred rokom, bol maximalne spokojný, a mne sa to tam veľmi páčilo.Svoje osobné skusenosti napíšem neskôr, Dovoláš sa tam len do 12:00

kurci
17. feb 2012

@majstra a kde budeš ubytovaná. My tam prídeme v stredu. Napíš čo všetko si zo sebou berieš, lebo len ja mám veci za kufor a kde sú ešte deti 😀 😀

majstra
17. feb 2012

ahoj budeme v Borievke, no ja som ešte anii nezačala baliť.ale spolieham sa na to, že tam sa dá prať tak neberiem celu skrinu🙂

majstra
17. feb 2012

@kurci ahoj budeme v Borievke, no ja som ešte anii nezačala baliť.ale spolieham sa na to, že tam sa dá prať tak neberiem celu skrinu

kurci
18. feb 2012

Tam my budeme skoro pri Vás, už sa teším ja tam budem s Matúšom á ročným a 4 ročnou &Tamarkou.

kurci
19. feb 2012

My budeme v Limbe na prvom poschodí. Tak napíš, čo si si nabalila 🙂 🙂

tessa
19. feb 2012

Holky, volať do kúpeľov ohľadom príchodu môžete až do 15tej...a v prípade, že by ste meškali (napr. ako my vlakom pri príchode), tak volajte rovno správcu... Ak chcete čísla, napíšte IP, nech to tu nesvieti 😉

kurci
19. feb 2012

@tessa napíšte nám, načo by sme nemali zabudnúť. Ja mám už 2 kufre, tak poradťe....

bznka
19. feb 2012

...zeby treti kufor 🙂

kurci
19. feb 2012

@bznka aj to môže byť 🙂

tessa
20. feb 2012

@kurci no veľmi záleží od toho, kde budete bývať..my tu na Topoli máme všetko k dispozícii, napr. aj Jar na umývanie riadu...čiže ja som kopu vecí nemusela nosiť vôbec... a tiež sme mali 3 kufre...každý má svoj.. No je rozdiel ísť autom a busom, či vlakom... Keby že sem idem autom, tak toho máme omnoho viac 😀

pralinka111
20. feb 2012

chcela by som sa vás opýtať na koľko týždňov tam idete? Bola som tam pred dvoma rokmi na 4 týždne, ale počula som, že to skrátili.

mima595
20. feb 2012

@pralinka111 - iba VšZP dava 3 tyzdne, ostatne 4

pralinka111
21. feb 2012

@mima595 ďakujem za odpoveď.

kurci
24. feb 2012

no mamičky, čo ste tam boli, popíšte ako tam je. Popíšte aké počasie a tak. prajem pekný dník

brinzulka
25. feb 2012

bambule..ak by ste chceli volit...treba si vybavit na urade- v mieste bydliska, volicsky preukaz a v Lucivnej v skole Osika bude volebna miestnost (teda my sme pocas volieb na pobyte a volit chcem...)

emilia68
26. feb 2012

Caute,aj ja mam otazocku na niektoru maminu ktora bola s detickami na lieceni v Lucivnej. Onedlho mam ist s chlapcami 4-5 rokov na liecenie cca-za 3 tyzdne./Nikdy som nic podobne neabsolvovala. Vobec netusim co vsetko potrebujeme brat so sebou.Ak niekto ma skusenosti velmi by to pomohlo mojim kufrom /batohu/.Daujem................Emili

tessa
26. feb 2012

@emilia68 Emily, veľmi záleží aj od typu ubytka, aké budete tam mať.. Čo všetko máš k dispozícii a čo nie.. podľa toho aj pobaliť treba... A tiež podľa počasia..
Pár dní bola v Lučivnej čľapkanica, baby sa sťažovali, že veľa perú..No dnes napr. snežilo...takže aj oblečko je dobré prispôsobiť počasiu... My sme napr. mali len snehule a overaly, oteplováky... toto tam fičalo najviac, lebo boli tie brutus mínusy -30stup a pod..
No ty tam už budeš, keď bude kvázi jarné počko, takže asi viac budeš prať ako my.. a pár dní pred ochodom na liečenie by ti mala prísť pozvánka z kúpeľov, kde bude aj nejaký ten základný zoznam oblečenia, čo ti oni pošlú, čo by dieťa malo tak asi mať..

emilia68
26. feb 2012

Ale co ovplyvnuje ubytovanie, nerozumiem./podla regionu, alebo sa do strednedobreho ubytka az dobreho priplaca.Nepotrebujem komfort, ale aspon sprchu a toaletu.Ci je moznost oprat si v pracke alebo si vsetko prat v ruke.Naozaj vobec netusim ako to funguje.

tessa
26. feb 2012

@emilia68 som sa ťa chcela opýtať, že kde budete ubytovaní 😉 my sme mali nadštandard a tým pádom som si okrem oblečenia, nemusela tam brať nič.. Práčku sme mali v suterene ubytovania, čiže som chodila právať tam..ale aj v rukách som čo to poprala.
Napr. LD Borievka, majú práčku priamo na izbe..
My sme mali aj komplet kuchynku na izbe a samoška WCko a kúpelka tiež...
Napr. LD Limba majú Wcko a kúpelku spoločnú s viacerými mamičkami...
LD Javor a Topoľ majú Wcko a sprchu na izbe, tiež k dispozícii kuchynku...
Proste je to rôzne, skús pozrieť www.tkl.sk

30mamina3
26. feb 2012

@emilia68 kde budete ubytovany?ak si si nevybavovala sama ubytovanie tak budeš pravdepodobne v Limbe tam je toaleta a sprchy spoločne na chodbe ,ale inač v pohode ubytovanie.Na chodbe je aj spoločenska miestnost a v tej budove je aj velka herna ktora je otvorena od 13tej do 19tej tam stačia teplaky alebo pančuchače 🙂ubytovanie je tam rozne a aj cena je rozna kuk ich stranku www.tkl.sk ..pračku maš k dispozicii v každom ubytovani tebe treba len prašok 🙂...inač vobec nemaj obavy je tam užasne my sme prišli 21.2.a už nam je smutno už by sme išli hned spat 🙂))))a nemusiš brat ani vela uterakov lebo do sauny a do bazena davaju uteraky oni aj feny davaju oni...

emilia68
27. feb 2012

@tessa Dobre rano, ak pridu papiere na nastup do liecebne, a budem mat v niecom nejasno mozem sa pripadne este ozvat.Dakujem za info ktore som doteraz dostala.Emili 🙂

emilia68
27. feb 2012

@30mamina3 Moc dakujem za vzacne info, namiesto 3 kufrov bude v tomto pripade stacit aj 2.Ja 2 chalani +2 kufre.Emili 🙂

tessa
27. feb 2012

@emilia68 kedykoľvek, pýtaj sa 😉 A Emily, my sme boli 3ja a teda ani neviem ako a mali sme 3 kufre a to sme toho nemali teda ani z daleka veľa vecí...takže tie 3 kufre určo áno 😀

sonia.
28. feb 2012

@emilia68 Naozaj zalezi od ubytovania. Vyberali Ti oni? A kedy nastupujes? Asi sa tam stretneme 😉 .

@tessa Vy ste mali Topol a apartman, ze? Ja som bola minuly rok s detmi sama (dcerka mala 3,5 roka a maly mal 10 mes.). Byvali sme v 2-lozkovej izbe - LD Topol. Parada, ale o hubu. Po tyzdni ma prisiel vystriedat moj ocino a ja s malym som isla domov. Nedalo sa to, aj izba mini a aj do bazena s malym a pod.
Teraz ideme do Topola, ale podaril sa nam apartman!!! Huraaaa!!!! Vcera sme volali a bol volny bud koncom marca, alebo az v novembri. Myslim, ze v tom marci to niekto zrusil, tak sme to vzali. 😀 Tesim sa, lebo tam bude s nami muz a budu aj babky chvilku a tak sa nejako prestriedaju pri nas. Stabilne tam budem ja s detmi a ostatni pridu na par dni vzdy. Bude to sto a jedno. Bola si spokojna s apartmanom, ze? A ktory ste mali? Na tom medziposchodi?

tessa
28. feb 2012

@sonia. moja, my sme mali apartmán 8čku a to bolo hore na poschodí, presne nad apartmánom, ktorý spomínaš(č.9)..Náš apartmán bol fajn, len dosť studený, ak by som šla bud. rok, tak asi do apartmánu oproti do 1ky, ten je slnečný a teplý 😉 Ale apartmán je super vec, my sme boli spokojní, mali sme 2 izby + obyvačku a som rada, lebo sme sa netlačili všetci v jednej izbe, ale napr. večer sme mohli kuki telku a deti kľudne spať v izbe a nerušili sme ich.. 😉

sonia.
28. feb 2012

@tessa Dakujem, hej len ta 1-tka je 4 postelovy a daju ho len ked mas schvalene 2 deti od poistovne, co u nas este nehrozi.... Ale ten je super, krasny presvetleny, slnecny....presne ako pises. Ten vas bol 3L ze?
Mozno budeme mat ten, neviem😉 . A bola vnutri zima?

tessa
28. feb 2012

@sonia. to si kde počula, že 4L ti dajú len keď máš schválené obe deti??? Takúto info nemám síce, no my sme mali 4L apartmán 😀 A je pravda teda, že sme mali 2 deti chválené poisťovňou.. V Topoli sú 3 apartmány 4L

sonia.
28. feb 2012

@tessa To mi minuly rok vravela jedna mamicka co bola v 4L apartmane. Ze jej ho rok predtym nechceli dat, lebo mala schvalene poistovnou iba starsie dieta. Ale neviem ci je to pravidlo, to mi len ona vravela. Teraz mame mat 3L apartman. Tam je az tolko apartmanov? Vidis, minuly rok som tam bola na 2L izbe a ani som to neprekontrolovala kolko je tam coho 😀 . Som si myslela, ze su nejake 4L dva a 3L tiez 2 😀 .
No tentokrat to asi preluskam lepsie 😝 😀 .