Kúpele Lučivná. Boli ste tam s dieťatkom?

sara2
2. mar 2009

ahojte maminky 😉
Na odporučanie nášho imunoalergologa by som s malou mala ísť do kúpeľov.Odporučal nám Lučivnú.Pozerala som na nete informácie.Ja sama som tam pred 25 rokmi ako malé dieťa bola.Nedá sa to porovnať s tým ako to vyzerá teraz.
Prosila by som vás o nejaké postrehy,ktorá ste už tam s dieťatkom absolvovala liečebný pobyt.Niečo o tom ako je to tam s doprovodom čo sa týka ubytovania,stravovania a hlavne koľko mamička ako doprovodná osoba dopláca.
Telefonovala som tam opakovane ale mi nik nedvíha.Na stránke majú uverejnené len jedno dostupné číslo.A na mail neodpovedajú 😒
ďakujem 🙂

silvatko
21. feb 2018

@romco3
Si mozes vybrat vsetko, ale doplacas. Mas na ich stranke cennik.

silvatko
21. feb 2018

@sudabe moja mala uz viac ako tri. Len si ja neviem predstavit ani mojho 7,5 rocneho ist sameho dobazenu a sauny. Mne najskor povedali, ze sa mam opytat niekoho, kto tam bude nech ho strazia vo vnutri sauny a my mame cakat s malou pred, ale nie mimo, ale pred dverami sauny, tam je take ssedenie. Kedze mala mala ale skoro uz 4, nakoniec ma s nou pustili. Inak sa saunuju rodicia s detmi, resp idu do virivky, bazenu, na floating..... Nie len doprevadzaju.

miah
21. feb 2018

@romco3 ja som volala asi pred mesiacom a este bolo volne na leto

miah
21. feb 2018

@kankam nie, nie, Borievka bola na tom istom mieste kde je teraz, len mala len 2-3 poschodia, potom ju nadstavili a pridali vytah 🙂 S Limbou nerobili nic, tam v tom case boli deti bez sprievodcu. Mne sa pacilo aj v Javori, bol tam klud a blizko ihriska. Tento rok mame rezervovanu Borievku tak som zvedava

86luci
21. feb 2018

@zuzka767 Topoľ má jedáleň v Borievke

sudabe
21. feb 2018

@silvatko taze to mi treba plavky och, co je to floating?

sudabe
21. feb 2018

Kocky este ma zaujima moj syn nemôže mliecne vyrobky lepok, sladke myslite ze mu uvaria takto? Je to dost narocne a este treba mi k tej diete nejaky papier od doktorky?

gerci90
21. feb 2018

Ahojte dievčata. Idem sa opytat ?
Maly bude mat 3 roky v lete a dokt mi pov.že by nam dala navrch na liečbu do kupelov (Lučivná).dcerka má 8 rok.a je tiez alergička tak je možnost že by jej liečbu v kupeloch schvalili tiež? Ja budem doprovod ak teda budem moct ale zaujma ma ako to je,môže ist aj manžel? Či ten si dako hradi plnu sumu? A ako dlho taky pobyt trva? Ďakujem za odpovede

sudabe
21. feb 2018

@gerci90 ahoj ja idem zo starsim a mne povedala ze mladsi pojde znami ale len ako doprovod nanho sa este nevztahuje kedze v juli bude mat 3roky. Doprovod moze byt len jedna osoba co viem na vikend moze prist otec za 11e na noc alebo moze byt aj on a vsetko si hradi v plnej sume. Zalezi od poistovne union chodia na 28dni, vseobecna a dovera 21dni vsetko najdes na ich stranke.

silvatko
21. feb 2018

@gerci90 doprovod ti poistovna na 8 rocnu neschvali. Cize platis za seba sumu podla vybrateho ubytka. Za dieta pod 3 roky neplatis, resp tusim za 8,50 mozes si zobrat stravu aj procedury. Ubytko pod 3 roky j zdarma. Nad tri roky platis dieta bez procedur cisto ubytko 5 eur. Dalsi dospely ako navsteva je 11euro, ale ked by bol neprerusene 14noci, tak sa plati 8,50 eur. Druhy dospely moze byt aj cely cas, na borievke urcite, inde neviem. Na borievke spi navsteva s vami v izbe, inde podla velkosti izby zrejme.

silvatko
21. feb 2018

@sudabe floating je take vajicko s extra slanou vodou. tam ides hola. ale plavky na bazen treba. resp do vody nesli vsetci, pri bazene mas stolicky. Ale neviem si predstavit, ze by som tam sedela s malou na kolenach a tej nedovolila ist do vody. Procedura sa vola aj: bazen matky s detmi. Ci pojdes na floating zalezi od doktorky, ci ti to ako proceduru predpise. My sme boli raz, ale oboch to stipalo.

silvatko
21. feb 2018

Takto dostanes rozpis po dnoch. Toto je pre skolaka, medzi 8:30-12:00 bola skola.

silvatko
21. feb 2018

Kazdu proceduru ti musia podpisat

sudabe
21. feb 2018

@silvatko aha a ta klimatoterapia je co? A kolko trva ten bazen alebo sauna

monline
21. feb 2018

@gerci90 myslím, že som tu dávnejšie čítala príspevok, kde mama písala, že na dve deti podávajú návrh obaja rodičia samostatne, čiže k jednému dieťaťu je mama ako sprievodca a k druhému otec, mama bola ako schválený a otec neschválený, čiže ich to vyšlo výrazne lacnejšie ako keby otec platil ubytko navyše. Takto platili za izbu plus cca 100 za pobyt neschváleného sprievodcu a stravu myslím že ani nemali, varili si. Tebe by sa asi viac oplatilo počkať, kým bude mať menšie dieťa 3 roky a potom požiadať.

monline
21. feb 2018

Dnes mi prišlo schválenie z poisťovne, tešíme sa, pôjdeme tretíkrát. Predbežne mám zahovorený termín v máji.

monline
21. feb 2018

@silvatko tento rok pôjde malý prvýkrát ako školák. Stíhali ste nejaké výlety cez týždeň? čo si treba vziať do školy? komplet tašku, knihy, zošity, pomôcky? So školou si bola spokojná? Ja som vyberala na pobyt máj aj preto, že malý by mal mať dovtedy zvládnutú abecedu v svojej škole a v júni na záverečných písomkách by už mal byť zas doma

monline
21. feb 2018

@sudabe klimatoterapia je pobyt vonku na čerstvom vzduchu, odporúča sa 3-5 hodín denne. Bazén je hodina, sauna je 2x 15min plus cca pol hodiny relax pod dekou, takže plný čas tiež hodina, vajíčko-floating je tuším 15min, vírivka už ani neviem, asi pol hodiny

sudabe
21. feb 2018

@monline a kedy si podavala do poistovne? Riadne postou ti prislo aku mas poistovnu?

monline
21. feb 2018

@sudabe všeobecnú, podávala som 24.1. a schválenie som dostala dnes

kankam
21. feb 2018

@monline my sme boli minuly rok 1-vy krat,dcera bola 3-tiacka,skola bola fajn,pani ucitelky maju individualny pristup,podla toho co mu bapisu z jeho skoly sa snazia pokracovat.Ano treba si vziat vsetky veci co nosite do skoly,na stranke maju kupele aj rozvrh.
Vylety sme prakticky nestihali,lebo vacsinou sme mali prave v case vyletov procedury.

milagrosss20
21. feb 2018

@monline ahoj. Čítam ze dvaja rodičia podávali návrh do kúpeľov a otec nebol schválený a vyšlo ich to lacnejšie? Ako to? Neplatí jeden aj druhý rodič?

miah
21. feb 2018

@milagrosss20 ak mas dve deti, mozes na kazde vypisat jedneho sprievodcu, ten neschvaleny doplaca len 8,50 na den, cize menej ako ked ide ako navsteva, ale musi byt minimalne na 14noci ako pisala silvatko

milagrosss20
21. feb 2018

@miah aha super. Čiže môže byť cely pobyt s nami. Lebo tak. To. Aj chceme tým ze pôjdu oba deti.

monline
21. feb 2018

@milagrosss20 nebol to náš prípad ani som sa o to nezaujímala, len som to tu zachytila a zhodnotila, že takto má vlastne rodina dovolenku. Ale ak to vezmeš prakticky - ak máš dve deti a obe majú nárok ísť do kúpeľov tak obe majú nárok na sprievodcu (napr ak by nešli v rovnakom čase, tak s jedným aj druhým musí niekto ísť) No a ak to spojíš a žiadosť o liečenie s doprovodom podáva na každé dieťa iný rodič, tak ušetríš. Platíš spoločnú izbu so 4 lôžkami. Platíš za doprovod, ak ťa neschvália. Ale neplatí si druhý rodič ako návšteva, ak tam je plný čas. Treba si to overiť zavolaním, ale takto som to pochopila vtedy.

miah
21. feb 2018

@milagrosss20 ja som to tak tiez pochopila, v kalkulacke je dokonca suma za druheho neschvaleneho sprievodcu len 4,98€, najlepsie overit si to v kupeloch

monline
21. feb 2018

@miah presne...rovnakých 4,98 ako budem platiť ja ako neschválený sprievodca

milagrosss20
21. feb 2018

@monline
@miah no teraz som už mimo úplne. Ja ako matka idem požiadať o kúpele. Deti sú odosielane zo dravosť ných dôvodov. Pôjdeme v jeden termín. V októbri niekedy. Mam už aj rezerváciu na topoľ s kuchynkou. Žiadosť budeme podávať na oba deti zvlášť. Jeden ma ísť s jedným a druhy s druhým dieťaťom. Teraz to je ako. Tým ze keď muž nepodá ako sprievodca tak pôjde len ako spolubývajúci s nami? Q ja budem obom doprovod?

milagrosss20
21. feb 2018

@miah aká kalkulačka?

miah
21. feb 2018

@milagrosss20 to je uplne jedno ci sa k obom detom napises ako sprievod ty, alebo das k jednemu seba a k jednemu muza, ak mas starsie dieta ako 6rokov k nemu asi doprovod neschvalia, takze jeden pojde ako schvaleny sprievodca a jeden ako neschvaleny a ten neschvaleny bude platit 4,98€ na den, schvaleny cenu izby na den.
Tu je Kalkulacka na vypocet ceny pobytu http://tkl.netto.sk/