Kúpele Lučivná. Boli ste tam s dieťatkom?

sara2
2. mar 2009

ahojte maminky 😉
Na odporučanie nášho imunoalergologa by som s malou mala ísť do kúpeľov.Odporučal nám Lučivnú.Pozerala som na nete informácie.Ja sama som tam pred 25 rokmi ako malé dieťa bola.Nedá sa to porovnať s tým ako to vyzerá teraz.
Prosila by som vás o nejaké postrehy,ktorá ste už tam s dieťatkom absolvovala liečebný pobyt.Niečo o tom ako je to tam s doprovodom čo sa týka ubytovania,stravovania a hlavne koľko mamička ako doprovodná osoba dopláca.
Telefonovala som tam opakovane ale mi nik nedvíha.Na stránke majú uverejnené len jedno dostupné číslo.A na mail neodpovedajú 😒
ďakujem 🙂

sudabe
22. feb 2018

@monline ja mam doveru a podavala som. 13.2 tak som zvedava kedy mi schvalia. A termin si si vybrala na maj alebo uz nemali izby k dispozicii skor?

sudabe
22. feb 2018
milagrosss20
22. feb 2018

@miah moje deti majú 3r a 4r.cize nebudeme platiť obaja 17€ na deň keď dobre tomu chápem? A strava je pre oboch 8.50€?

milagrosss20
22. feb 2018

@miah lebo teraz keď som si dala do tej kalkulačky tak vyšlo menej. Lebo rátame že ja a aj muž budeme platiť 17 na deň. Lebo on bude ako sprievod staršej a ja mladšej.

39520
22. feb 2018

Baby a viete mi povedať, či požičiavajú aj lyže, lyžiarky, korčule na lad a helmu? A čo sánky? A náhodou pre dospelých lyžiarsku výstroj nepožičiavajú? Nastupujeme budúci týždeň.

monline
22. feb 2018

@milagrosss20 podľa mňa muž by sa mal napísať do jednej žiadosti ako sprievod a do druhej ty. Inak by ho mohli považovať len za návštevu. Tebe by mohli prideliť trojku izbu a on by dostal prístelku. Ak požiadate takto samostatne, podľa mňa to bude lepšie - samozrejme asi sa očakáva, že tam bude celý čas (tak isto ale môže byť nahradený babkou, dedom a pod ako hocijaký sprievod, podstatné je, že na 2 deti tam plný čas sú 2 sprievodcovia)

monline
22. feb 2018

@sudabe už 2x sme boli v máji a vtedy je to úplne super, také počasie mi vyhovuje. A tiež som sa radila so synovou učiteľkou a zhodnotili sme, že to by bol asi najlepší termín, čo sa prváckeho učiva týka. A áno, volala som tam v januári a zahovorila som si termín na máj, budem sa musieť pripomenúť.

monline
22. feb 2018

@milagrosss20 budeš platiť 17 za izbu, ak bude niekto z vás neschválený sprievod, tak 4,98 a strava je samozrejme na osobu 8,50, deti majú preplácanú stravu

miah
22. feb 2018

@milagrosss20 za izbu sa plati len raz, neplati kazdy 🙂 strava je 8,5 na osobu, deti ju samozrejme neplatia

milagrosss20
22. feb 2018

@monline áno áno dva žiadosti budú písané. Jeden bude muž a ja druhá.

milagrosss20
22. feb 2018

@miah
@monline aha super teda. Takže sme ušetrili teda. Ale PN dajú obom? Ja už budem pracovať ale ak schvália RP tak len na 4h denne.

silvatko
22. feb 2018

@monline skola sa synovi pacila, lebo Bola o dost lahsia ako Doma a Vela uloh ani nemali. Vylety sa stihaju tazko, jedine, ze presunies si procedury hned na doobeda a potom pojdete. Pri niektorych ti to spravia, pri niektorych je ta ochota mensia. my sme boli raz na hrebienku a to sme sli na inhalacie hned rano, v ten den sme mat bazen, ale maly mal chytenetak sme ho mali zruseny.

silvatko
22. feb 2018

@monline inak skolske veci sme niesli vsetko, moj syn je druhak, ja som preto vlani ani nesla, aby nevymeskal ako prvak. Brali sme skolsku tasku a tu mal cely cas v skole. ja som mu balila iba desiatu a prezuvky si nosil, lebo som neniesla jedny extra do skoly naviac.

silvatko
22. feb 2018

@sudabe klimatoterapia je pobyt vonku. to podpisovali pri inhalaciach. Bazen bol hodina a na saunu tiez hodina, ale v saune si 2x 10min a plus odpocivaren.

silvatko
22. feb 2018

4,98e je za noc pre dieta od 3 do tusim 11rokov, nie za dospeleho. Dospely, ak je menej ako 14 noci plati 11e.

miah
22. feb 2018

@silvatko ake ide druhy sprievodca na cely pobyt plati 4,98€ na den, je to uvedene aj na stranke tkl.sk v kalkulacke
@milagrosss20 zalezi od toho ake velke mas deti, myslim ze PN davaju len do 6rokov

milagrosss20
22. feb 2018

@miah ďakujem krásne 😏

miah
22. feb 2018

@milagrosss20 nasla som nasu staru navratku a tam je to uvedene takto

monline
22. feb 2018

@silvatko presne na desiatu som sa chcela spýtať - takže im treba baliť desiatu, fajn 🙂 prezúvky, taška,...v rozvrhu asi nemajú telocvik, že? a čo výtvarná? potrebovali z domu pomôcky?

milagrosss20
22. feb 2018

@miah ďakujem krásne. Uvidím co bude

sudabe
22. feb 2018

chodili ste po vyletpoch? oplati sa kuúit mesacnik na vlak? ci autobusom?

evickamacicka
22. feb 2018

Dievčatá boli ste niektorá s 2 detičkami? Ja mám konkrétne 4rocnu dcérku a 1rocneho synčeka, takže musím brat oboch, snažím sa naladiť pozitívne, že to bude v pohodička, že dovolenka 😊 chcem sa len opýtať na vaše skúsenosti, či to nebude veľký problém na procedúrach a pod.

andybay1
22. feb 2018

Dievčatá, ktoré máte deti alergikov na pele - v akých časových intervaloch Vašim deťom odporúčajú lekári liečenie v kúpeľoch ? Viem, že je nárok na liečenie jedenkrát ročne, ale včera mi pani doktorka tvrdila, že mi nemôže pre malého napísať nárok skôr ako po roku od vypísania predchádzajúceho návrhu. U nás konkrétne to bolo 19.7.2017; liečenie malý absolvoval v novembri 2017. Viete niečo o takom postupe ? Máme Dôveru... ďakujem 🙂

zuzulkazu
22. feb 2018

@evickamacicka ja riesit teraz to iste, len syn ma 2

sudabe
22. feb 2018

@evickamacicka ja som bolasi ale, v sroubarovom ustave bolo to v pohodetom a. Som sarada obavala mladsi mal 1rok a starsi 3roky aj sme si povhodili poprávo vyletoch, budete mat peknu dovolenku
@andybay1 nasa nam len povedala ze raz rocne sa moze ist minuly rok sme boli v marci taze moze byt ze tiez nam dala navrh niekedy vo februari

kankam
22. feb 2018

@andybay1 ano je to mozne,my sme podavali minuly rok v tom istom case ako rok predtym (prelom oktobra/novembra),ked mi to minuly rok schvalil upozornili ma ze mozem cerpat kupele az v 2018,kedze v Marci 2017 sme cerpali kupele schvalene v Novembri 2016.

kankam
22. feb 2018

@andybay1 podla mna jun/jul ti to uz moze vypisat

zuzulkazu
22. feb 2018

zienky este taka otazka, dcera ma od narodenia problem s prieduskami, mala tazke zapaly priedusiek niekolko krat ako babo, teraz ked chodi do skolky aj minulu zimu aj tuto celu prekasle uplne otrasne, ale vsetko negativne, ziadne alergie zatial, niox ok, vytery ok, doktorka len testuje inhalatory a stale jej dava nejake antihistaminika, po ktorych sa jej vzdy este pohorsi no ona tomu nechce verit, ze by sa niekomu po antihistaminikach pohorsilo, uz mame tretie, aerius som odmietla, ten mala 5x a vzdy ten isty scenar, potom xyzal, to po dvoch dnoch ocervenela, zle dychala, stazovala sa aj na ine veci, tak sme ho vazysadili, teraz, jej dala imonulogicka zirtec kvapky, zas mam pocit ze horsie, okrem toho ma flyxotaid, a vybrala niekolko baleni imunoru... nemam pocit ze by jej cokolvek z toho pomahalo, skor horsie a horsie, do toho zacali problemy s jedlom, horko tazko nieco zle, pritom ona bola cista kiselina, zjedla vsetko, pytala duplu, prva zjedena, teraz je schopna jest polievku aj hodinu, a vela kaka, no hnacku nema, ucitelka mi hovorila ze tie problemy s jedenim zacali ked zacala brat tieto imuno lieky, dovtedy bola v pohode... tak ja neviem ci to moze mat suvis, uz som z toho naprasky, cim viac sa snazime tym je v horsom stave... kupele mame napisane, najradsej by som tam sla cim skor, aspon bude pod dohladom lekara stale
mate prosim niekto rovnaku skusenost?

sudabe
22. feb 2018

@zuzulkazu moj maly jebox skoroako podobne co sa tykatyka antihistaminik tyka uz ma treti sirup aerius tiez bol na flixotaide no uz ma byt na ecobecu ja som mu vsetko vysadila momentalne aj tak kasle. Tiez ci to berie alebo nie je na tom rovnako. Tiez mi vela jedol no poslednu dobu jak keby stratil chutsom jest. Dufam ze stoho vyrastie a tiez by som isla co najskor do kupelov azda mu pomozu