Kúpele Lučivná. Boli ste tam s dieťatkom?

sara2
2. mar 2009

ahojte maminky 😉
Na odporučanie nášho imunoalergologa by som s malou mala ísť do kúpeľov.Odporučal nám Lučivnú.Pozerala som na nete informácie.Ja sama som tam pred 25 rokmi ako malé dieťa bola.Nedá sa to porovnať s tým ako to vyzerá teraz.
Prosila by som vás o nejaké postrehy,ktorá ste už tam s dieťatkom absolvovala liečebný pobyt.Niečo o tom ako je to tam s doprovodom čo sa týka ubytovania,stravovania a hlavne koľko mamička ako doprovodná osoba dopláca.
Telefonovala som tam opakovane ale mi nik nedvíha.Na stránke majú uverejnené len jedno dostupné číslo.A na mail neodpovedajú 😒
ďakujem 🙂

magg424
22. feb 2018

@zuzulkazu ja by sim mozno skusila potravinove alergie otestovat, boli sme v srobarovom s chlapcom , ktory celorocne kaslal z nicoho, zistili alergiu na histamin , po troch mesiacoch diety a dodrziacania stravy nema chlapcek ziadne zdravotne problemy, dokonca.mu tento rok ani neschvalili liecenie ... mal v case diagnostiky 8 rokov

zuzulkazu
22. feb 2018

@magg424 testy jej robili, nevyslo absolutne nic, ani problem s histaminim tak nechapem preco ju pri kazdej prilezitosti t
tacia antihistaminikami
a ona kasle len jesen zima jar, v lete jej nic nieje

91monika
22. feb 2018

@zuzulkazu moja dcera ma 3,5 rokaa pred rokom sme boli na liečení ktoré jej dosť pomohlo. Potom somvysadila lieky a davala som iba ked mala kasel atak sopel. V januári sme boli u dr. a som jej toto povedala narovinu a ta ma hneď zdrbkala ze ako si to môžem dovoliť. Aby ste boli v obraze dcera ma aerius, flixotide,montelucast,nasonex a ked je moc zle tak aj ventolin. Teraz mi povedala že dva mesiace musí brať aerius a flexotide že jej to určite pomôže a odkedy to bere pravidelne rano večer tak sme sa sopla aa kasla nezbavili .... tak ja teda neviem či to tak ma byť a je to ok 😒 uvidíme koncom marca čo mi dr. Na kontrole povie

magg424
22. feb 2018

@zuzulkazu mne syn kasle celorocne, ale antihistaminiks zmiernuju kasel... takze neporadim.. ale je to na porazenie , niekedy mam normalne nervy ze zas ho dusi... a on chudak za to nemoze...
@91monika ja som tiez minule u alergo povedala ze som postupne vysadila lieky kedze stav sa zlepsil..pozrela do karty a povedala ze stav sa teda vobec nezlepsil... a teraz mame kortikoidy uz oktobra bez dvoch tyzdnov nonstop..plus rupafin,montelukas, ecobec, pri zhorseni ventolin, livostin a denerel... ako 4 rocny chlapec ked ide na noc k babke tak berieme igelitku liekov...

zuzulkazu
22. feb 2018

@91monika poviem ti ze mame uz 3 imunologicku, pedina uz nechape, kazdy jej len dava antihistaminika, a kortikoidy, take nervy mam na to, kazdu chvilu platim niox jak taky debil, a nic z toho...imunoru uz vybrala tolko ze dovi, a nic nepomohlo, fakt mam sto chuti vsetko vysadit a skusit nejaku alternativnu liecbu...pretoze minuly rok bol ten isty scenar
a ked jej poviem ze antihistaminika jej norbia dobre tak mi na to len povie ze to sa jej este nestalo, ze sa jej tomu nechce verit, a to ona je najlepsia imunologicka u nas, ti dvaja predchadzajici len ako sa mas? a tu mas dalsi receptik na kortikoidy sak co

91monika
22. feb 2018

@magg424 no my kamkoľvek ideme sme na tom rovnako 😂 inak celkom malej pomaha ešte inhalator, tam jej davam vincentku a ambrobene.
Ale teraz mi prišiel z aliexpress taký "slonik" na vyplach nosa. Uvidíme či to pomôže. Ale radšej by som riešila taketo prírodné veci ako pchat tolko liekov do takeho maleto organizmu ...

magg424
22. feb 2018

@91monika aj na slonik je na ceste lebo skleneny je rozbity ;) no ak by priroda zaberala , nepchala by som ho liekmi

91monika
22. feb 2018

@zuzulkazu je to otras ... ja si pomaly zacinam hľadať rôzne prírodné recepty a rady. Ak sa v marci ukáže že to malej nepomohlo zase jej vysadim lieky a idem prirodnou cestou . Inak skusala som aj jazvecie sadlo a moc sa mi nezdalo že by pomohlo, ale vyskusala som aj husacie. Natrela som malej na priedušky, kec mala zapal priedušiek a vtedy v noci nekaslala ....

sudabe
23. feb 2018

@91monika nebola by si taka dobra a dala mi link na toho slonika nam sa sklenena nadobka rozbila

fiviasebi
23. feb 2018

Ahojte mamicky co ste boli v lucivnej s detckami. Chcem sa spytat ako je to cez vikendy su procedury alebo sa da na cely vikend odist domov. Teda piatok poobede odist a v nedelu poobede naspat. A este ak ma pobyt koncit v pondelok da sa ukoncit v piatok poobede samozrejme ze predpokladu ze by tie procedury neboli cez vikend.ci treba ten vikend tam preckat az do pondelka rana? Dakujem

alenka12345
23. feb 2018

Zienky chcem sa opytat: z poistovne mi prislo rozhodnutie ze nam schvalili kupelnu liecbu vv lucivnej a teraz je aky postup? Ozvu sa mi z kupelov oni alebo tam mam volat ja? Predbezne mam zajednanu izbu, nebudu mi ju menit vsak?

alenka12345
23. feb 2018

Este jedna otazocka: v tom rozhodnuti nebolo nic pisane o mojom schvaleni, takze to znamena ze som samoplatca?alebo si mam do poistovne radsej zavolat?

zuzulkazu
23. feb 2018

Zienky je niekti v lucuvnej teraz? My by sme buduci tyzden mohli nastupit🙂 ako tam je

kankam
23. feb 2018

@fiviasebi cez víkend procedúry nie sú, ale liečené dieťa by nemalo opúšťať na noc kúpele. V prípade že by sa niečo stalo(úraz, nutnosť využitia zdravotného poistenia), tak je problém pre zákonného zástupcu aj pre kúpele. To či Vás primárka pustí skôr tzn.v piatok, je na jej uvážení ...

fiviasebi
23. feb 2018

@kankam dakujem

livia341
23. feb 2018

Neviete mi poradiť,že ked by som isla s dvomi detmi,ktory starsi bude lieceny ale mladší 15mesacny nebude lieceny kedze je kojeny kolko budem platit za noclah postielky pre malickeho? Ďakujem.

kankam
23. feb 2018

@zuzulkazu mrkni na stránku www.tkl.sk je tam odkaz na facebook, pridávajú tam aktuálne fotky. Zima bude asi poriadna, ja sa tiež budem chystať na zimno, ideme v 1/2 Marca ...

zuzulkazu
23. feb 2018

@kankam tak prave som s nimi dovolala nasupujeme 27.2. bude veselo kezdze ma byt -22 v noci a -15 cez den... a kedze je to takto na rychlo vobec netusim co a ako🙈

91monika
23. feb 2018

@sudabe jasne poslem ti, ale až večer ked budem na pc

kankam
23. feb 2018

@zuzulkazu ja mám z tých teplôt tiež obavy 😲, minulý rok sme tam v tom istom termíne zažili krásnych +16 st., snáď sa to bude pomaly zlepšovať, už ďalšie týždne. ..

zuzulkazu
23. feb 2018

@kankam a
@kankam k mas prosim ta akekolvek rady, typy daj prosim ta lebo ideme prvy krat a dnes sme zistili ze ideme utorok, takze mam mierny sok vobec neviem co terba, ako to tam bude skratka nic
beru aj detom krv alebo tak?
idem sama s dvomi krpcami
vdaka

zuzulkazu
23. feb 2018

zienky ak by sa nasla nejaka dobra dusa mam zopar otazok:
ideme utorok do borievky, ako to tam funguje napr zo stravou? je to akoby tackaren alebo s obsluhou? kedze idem sama s malymi detmi 2, a da sa tam splasit normalna kava? (presso, cappucino...)
izba na borievka 3postelka je ako priestorovo? je to male ci priestranne? chladnicka je pouzitelna?
beru detom aj krv napriklad? lebo moje dieta 2x nema v laske lekarov jemne povedane
dakujem za odpovede

ingridka07
23. feb 2018

@zuzulkazu ahoj som na borievke. Neberú krv. Izba je super chladnička malička ale je chladnička v kuchyni na chodbe. Je tu fajn, tu sú foto. Co sa týka stravy je tu obsluha. Kava sa dá kúpiť v restike alebo si dones kanvica he ba izbe.

kankam
23. feb 2018

@zuzulkazu nie neberú krv, idú podľa papierov od odporúčajúceho lekára + pýtajú sa na problémy aké dieťa má.písala som IP

kankam
23. feb 2018

@zuzulkazu na jedlo chodíte u seba v borievke do jedálne, okrem choroby dieťaťa sa jedlo nemá vynášať. Prvé dni budeš mať jedlo poznačené(myslím že na 2 dni vopred) potom si už zapisuješ do karty ktorú budeš mať na stole.

zuzulkazu
23. feb 2018

@kankam obocie a take veci si vziat nemozes? co som pozerala ked maju deti olovrant

91monika
23. feb 2018

@sudabe https://www.aliexpress.com/item/Nasal-Rinsing-N...
Dufam že ti pomôže, prišiel tak cca za 4 týždne a dcérku som naučila a tá si už sama preplachuje 😀

milagrosss20
23. feb 2018

Ahojte. Dnes som bola podať papiere na liečenie do Všeobecnej poisťovne. Pýtala som sa ze ako to je so schválením sprievodca. A ich odpoveď? Ze poisťovňa neschvaľuje sprievodcu. No akože som teraz úplne mimo..

sudabe
23. feb 2018

@91monika dajkujem

dfgabika
23. feb 2018

@milagrosss20 všeobecná neschvaľuje, schvaľuje dôvera a union do 6 rokov vrátane 6 rokov, čiže do 7. Ja som odišla do dôvery, kvoli tomu a som spokojná aj lieky mi preplatia.