Kúpele Lučivná. Boli ste tam s dieťatkom?

sara2
2. mar 2009

ahojte maminky 😉
Na odporučanie nášho imunoalergologa by som s malou mala ísť do kúpeľov.Odporučal nám Lučivnú.Pozerala som na nete informácie.Ja sama som tam pred 25 rokmi ako malé dieťa bola.Nedá sa to porovnať s tým ako to vyzerá teraz.
Prosila by som vás o nejaké postrehy,ktorá ste už tam s dieťatkom absolvovala liečebný pobyt.Niečo o tom ako je to tam s doprovodom čo sa týka ubytovania,stravovania a hlavne koľko mamička ako doprovodná osoba dopláca.
Telefonovala som tam opakovane ale mi nik nedvíha.Na stránke majú uverejnené len jedno dostupné číslo.A na mail neodpovedajú 😒
ďakujem 🙂

nikushka1
15. okt 2018

zajtra nastupujeme tak balim o 106.mam pobalit aj lieky pre maleho? nemyslim take tie co dlhodobo uziva ale ak by ochorel. dakujem

keischa
15. okt 2018

Ahojte nejaké info o borievke? Hlavne o apartmánoch? Ďakujem

keischa
15. okt 2018

@strelko anooo a ideme zas

sonah
15. okt 2018

@nikushka1 ano urcite ano,od kasla,cez brucho az po tie od teploty ....

nikushka1
15. okt 2018

@sonah dakujem. Nevedela som ci mi tam ony daju alebo nie

sonah
16. okt 2018

@nikushka1 oni sa vas opytaju ci mate ak nemate vam daju, ale ja vsade beriem ked ideme na dovcu svoje lieky....

nikushka1
17. okt 2018

@sonah dakujem moc.

Babyco ste tu uz boli ako sa z lucivnej dostanem do tatier ked som bez auta?Kukala som vlaky tie viac nejdu ako idu. Busove zastavky netusim kde su a ani google mi ich nenasiel.dik moc

keischa
17. okt 2018

@nikushka1 taxi

nikushka1
17. okt 2018

@keischa len sa obavam ze nebudu mat podsedak pre maleho a nas ostal doma

ljzozv
17. okt 2018

@nikushka1 ak sa vies dostat vlakom do strby alebo svitu, tak mas vyhrate. Na prichod a odchod ti zabezpecia prevoz autom z liecebne, len si to treba dohodnut.

ljzozv
17. okt 2018

@nikushka1 taxik zo strby do lucivnej nas vychadza pat eur

nikushka1
17. okt 2018

@ljzozv prichod odchod neni problem len nechcem tvrdnut v areali ked nie su cez vikend procedury. Vlak ide rano o siestej a potom po 15tej to je na prd.

ljzozv
18. okt 2018

@nikushka1 to áno. Na toto je lepsi srobarov ustav. Lepsie spojenie vlakom a moznost vyletov. Autobus z dediny si nepozerala?

sonah
18. okt 2018

@nikushka1 my sme chodili taxikom a dokonca mal aj podsedak 😉

nikushka1
18. okt 2018

@sonah to je super. Snad natrafim aj ja na taky. Kolko cca vysiel prosim ta?

romco3
18. okt 2018

@nikushka1 ano, ak nemate auto, tak sa moc neda, vlakov chodi veelmi malo. Autobusov mozno viac, len neviem kde je presne najblizsia aut.zastavka. Potom uz jedine taxikom.

sonah
18. okt 2018

@nikushka1 fakt si to uz nepametam isli sme do popradu a ked si budete objednavat taxi tak rovno sa spytajte na podsedak ale väcsinou ti taxikari z okolia maju lebo vela ludi z kupelov taxiki vyuziva....

macus66
19. okt 2018

Takze trosku idem burat myty o tom ze Lucivna je od ruky a ak nemas auto odstanes odrezana od sveta. Som prave tu a auto nemam. Vlakov a busov vela nejde, ale treba brat do uvahy ze budete mat procedury a ak mate skolkara tak doobeda. Poobede mate prevazne volno a ja som chodila na vylety po okoli a poobede spoje chodia. Vlakova stanica Lucivna je asi 13 minut cesty od arealu. Cesta je taka lesna, z casti asvaltova- ale ponuka nadherny vyhlad na cele TA3. V tme by som sa tade bala ist. Su tam lampy, ale nie po celej dlzke cesty. Do Svitu kde je Lidl a Billa trva cesta vlakom 3 minuty ani sadnut sa neoplati 😀 ..shopy kusok od stanice. Poprad : cesta trva cca 12 min- to uz si sadnut mozete 😀 .OC Forum v PP je asi 15 min pomalej chodze od stanice v PP. Je tam mini Tesco a shopy s oblecenim atd. Ocenia ti, ktori si nieco zabudnu alebo ich prekvapi pocasie ako mna 😀.
Cesta na zastavku k busu je dlhsia. Nazov zastavky "Lucivna razcestie Mengusovce" Cesta pomalou chodzou trva asi 25 minut. Je cela asfaltova a cez dialnicu k zastavke vedie nadchod (vid aj foto. Nalavo ta zlta budova su kupele Lucivna). Cesta cela osvetlena pokojne to date za tmy. Odtial ide aj bus piamo na Strbske Pleso. A odtial uz kamkolvek 😀. Tak mozno som trosku pomohla.

Foto:
1. Vlaky
2. Autobusy (foto s hrdzavou tabulou 🙂
3. Most cez dialnicu kam sa dostanete na autobusovu zastavku
4. Vlakova stanica Lucivna 😀 (hoštice😉)
5. Pohlad na Tatry cestou na/z vlakovej Stanice 😊

nikushka1
19. okt 2018

@macus66 dakujem moc za tento koment.akurat sme tu a mega mi to pomohlo. hlavne s tou zastavkou mengusovce razcestie. Googlila som a hladala ale ani ujo google ju nepozna.

macus66
19. okt 2018

@nikushka1 ujo google ju pozna. Nasla som to na street wiew 😀 ...ak sa zadari poslem link. Pred prichodom som sa na nej prechadzala 😂

keischa
19. okt 2018

Baby fakt žiadna ste nebola v borievky?

nikushka1
19. okt 2018

@keischa nasli sme si tam kamosov mozem zistit co potrebujes vediet

livia341
19. okt 2018

@keischa ja som bola a co by ste chceli vediet?

2bio
19. okt 2018

@keischa my sme boli....teraz v lete

keischa
19. okt 2018

@nikushka1
@livia341
@2bio baby prosím vás aké sú tam apartmány 4 lôžkovej? Je tam hluk? A teplucko ste mali? Dakujem

oksu
19. okt 2018

@nikushka1 kde ste ubytovani?! my sme boli 3x v osike ale zvazujeme Borievku. Neviete zohnat nejake foto izieb?! ake su cca velke?! a co apartman - kolko je tam posteli? kde su poschodove postele? dakujem krasne

nikushka1
19. okt 2018

@oksu my sme v topoli a skusim tie foto borievky zohnat

2bio
20. okt 2018

@keischa my sme boli v 3 lôžkovej izbe, na druhom poschodí, hluk sme nemali, bol tam vždy kľud aj keď sme mali nonstop otvorené okná, lebo bolo leto....V budove je jedáleň, čo je super, na každom poschodí kuchyňa, práčka, žehlička, žehliaca doska, vysávač,na každej izbe sušiak, kanvica, izby upratovali denne okrem víkendu, posteľnú bielizeň menili raz, uteráky týždenne, pravidelne dopĺňali sačky na smeti, wc papier a mydlo, v prípade potreby vieš osloviť upratovačky a dohodnúť sa ak niečo potrebuješ. Do bazénu a sauny Vám uteräky dajú tam potrebuješ len plavky a šľapky...Na procedúry do smreku nie je ďaleko....to je už v rámci terapie prechádzka 😉

2bio
20. okt 2018

@keischa v apartmáne som nebola, ale my sme mali: chodba s vešiakom na stene, kupeĺňa s WC a sprch. kút, obývačka s rozkladacím gaučom, skrinky, tv, chladnička,končiac, stolík, spálňa s manželskou posteľou a jednou samostatnou posteľou, veľká skriňa so zrkadlom....

2bio
20. okt 2018

@keischa a fotky si môžeš pozrieť aj na stránke kúpeľov...naša izba vyzerala presne tak ako je to tam pofotené...ja som izbu ani nejako zvlåšť nefotila.. boli sme v kuse vonku, tak Ti neviem ukázať...