Kúpele Lučivná. Boli ste tam s dieťatkom?

sara2
2. mar 2009

ahojte maminky 😉
Na odporučanie nášho imunoalergologa by som s malou mala ísť do kúpeľov.Odporučal nám Lučivnú.Pozerala som na nete informácie.Ja sama som tam pred 25 rokmi ako malé dieťa bola.Nedá sa to porovnať s tým ako to vyzerá teraz.
Prosila by som vás o nejaké postrehy,ktorá ste už tam s dieťatkom absolvovala liečebný pobyt.Niečo o tom ako je to tam s doprovodom čo sa týka ubytovania,stravovania a hlavne koľko mamička ako doprovodná osoba dopláca.
Telefonovala som tam opakovane ale mi nik nedvíha.Na stránke majú uverejnené len jedno dostupné číslo.A na mail neodpovedajú 😒
ďakujem 🙂

ekobaba
27. okt 2018

@nadezdah neskúšala som sa pýtať, ďakujem za radu. Uvidím niekedy nabudúce, ak ešte pôjdeme. Tentoraz som hneď mala plán "B" keďže môže ísť moja mamka.

strelko
27. okt 2018

@molin ja to budem riesit asi PN kou

adrianazs
27. okt 2018

@strelko ja som to stále ak som bola ja v tkl s malým pnkou ťahala , tento rok aj minulý bola mamka s ním

ekobaba
27. okt 2018

žienky, ale ja už začínam stresovať, v pondelok nastupujeme a ja mám pocit, že polovicu vecí zabudneme zabaliť....bojíme sa všetky tri, čo to bude ☹ ☹

molin
27. okt 2018

@strelko PN na seba?

molin
27. okt 2018

@ekobaba Ďakujem za odpoved. Ja sa nemám s kým vystriedať. Doteraz som mala vždy vystavenu PN v kúpeľoch, ale od septembra už syn chodí do skoly tak sa to nedá.

molin
27. okt 2018

@strelko Ďakujem za odpoved.

strelko
28. okt 2018

@molin ano pn na seba budem mat

minislon
29. okt 2018

@nikushka1 Ďakujem za info.

@ekobaba Ahoj. Už sme tu. Už sme aj večeru skúsili. Sme v Smreku na treťom poschodí 🙂

minislon
29. okt 2018

@molin Keďže mi pediatrička povedala, že očr nie. Tak dovolenka + náhradné voľno z nadčasov, dostatočný počet nadčasov sa mi podarilo mať až teraz. Schválené kúpele máme už od februára.

nadezdah
29. okt 2018

@minislon ukáž svojej pediatricke toto https://www.socpoist.sk/aktuality/60925c. Musí to ju vystavit

molin
1. nov 2018

@minislon ja tiež neviem, že čo urobím. Kým chodil do škôlky to bolo v pohode. V kúpeľoch vypísali PN, ale ako školák vraj už môže ísť bez sprievodcu, tak PN v kúpeľoch nevypisu . Tak hľadám nejaké riešenie, keďže toľko dovolenky nemám.

kattrin4
3. nov 2018

Dievcata a viete mi poradit? OCR mi nevypisu v kupeloch? Dovolenka mi na cele obdobie nevyjde..tak tiez neviem co robit. mne pediatricka povedala ze by mali vypisat OCR. Neviete ako je to v Lucivnej? Robia a tym problem? Dakujem 🙂

nadezdah
3. nov 2018

@kattrin4 pochybujem že kúpele ti výpisu OCR. Vaša pediatrická by mala

strelko
4. nov 2018

@kattrin4 ocr vypise pediatricka,kupele mozu vypisat na teba PN ku

korsinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
30mamina3
27. nov 2018

Jupiii deti schválené v januári sa ide do Lucivnej 🤘😉

stejja9
4. dec 2018

Ahojte. Dnes som zaniesla navrh na KL do VsZP. Chcela som sa Vas skusenejsich opytat, ako dalej postupovat. Ak by nam to schvalili, hned treba zavolat do Lucivnej ohladom ubytovania, a tam nahlasim aj druhe dieta? Je to realne ist s vlastnym vyberom ubytovania este v aprili? Dcera ma 4r a syncek ma 15mes., na obed spi, preto rozmyslam, ze potrebujeme 2 izby, aby mal klud pocas spanku a aby sme my s dcerou mohli fungovat v druhej, ake ubytko, resp. cislo izby by ste odporucili? aby neboli male, prilis hlucne, aby sme nemali daleko na procedury, na bazen, jedalen, predsa budem riadit dve male deticky, budem brat aj kocik, su tam vytahy? este predbieham, kedze nemame schvalene... ale tak otazok mam vela ;) bola ste niektora sama s takymito starymi detickami? daju sa zvladnut casovo procedury a aj tie mensie deti? dakujem za vase rady a skusenosti 🙂

silviasi
4. dec 2018

@stejja9 Podla mna v Tvojom pripade jednoznacne Smrek, teda ak ma apartmany (ja som v nom nebola). Na procedury tie najcastejsie, denne, mozes ist v papuciach, takisto do jedalne a hlavne na telocvik. A ma vytah (napr. ja som bola v Javore v apartmane, boli tam aj s malymi detickami, hoci nemal vytah, kociky sa odkladali do kocikarne). Mamiciek s detmi v takomto veku tam bolo kopec. Ale urcite ked zavolas tym babam na prijimacej kancelarii, aj oni poradia. Ja mozem povedat za Javor, ze to bolo fajn, to velke ihrisko hned pri javore, ale napriklad mamicky, co mali okno k ihrisku, nevedeli vecer uspat deti, lebo sa tam este vacsie deti hrali. Alebo niekto ma izbu pri kuchynke, to je velmi zle, lebo tam sustavne ide pracka.

stejja9
4. dec 2018

@silviasi super, dakujem, prave taketo skusenosti ma zaujimaju. Ved ani doma pri troch detoch nie je idealny klud :D ale tak, predsa nove prostredie, nove tvare, to beriem ohlad skor na drobca, aby si cim skor zvykol a ak je moznost vybrat si a aspon trosku si to tam ulahcit, bolo by to fajn mat kludne ubytko. Apartman sa berie ako dve izby, a je tam vzdy aj kuchynka? ci spolocna? pozerala som stranku lucivnej a je tam aj pekne urobena kalkulacia, pri vybranom type ubytovania..

silviasi
4. dec 2018

@stejja9 kuchynka je na chodbe vacsinou, co ja viem tak v Topoli iba,ale vobec mi nechybala - mali sme stravu cely den zabezpecenu az-az, vlastnu kuvhynku si davaju casto mamicky,ktore musia detom varit pre vseliake obmedzenia dietne alebo im nechuti strava, alepre mna varit tam by bola strata casu. Na izbe je konvica, plus ta kuchynka na chodbe je plna riadu. Pre vas s drobcom urcite z pohladu obliekania-vyzliekania a pod. je najlepsi Smrek. To je take centrum celych kupelov. Len teda niekto by tu mohol prispiet ake izby/apartmany na Smreku su. Potom pekna nova je zase Borievka,tam su pekne kuchynky na chodbach, jedalen v budove. Je to naozaj pekne. Ono sa to na tej mapke zda,ze je vsetko daleko, ale nie je to daleko, napr. z Borievky do Smreku to moze byt tak 3 minuty, z Javora 2. Len to, ze sa musite stale poobliekat a povyzliekat,je otravne,hlavne na tu telesnu vychovu.

stejja9
4. dec 2018

@silviasi ak by som sla iba s dcerkou, tak mi je uplne jedno, kde sme ubytovane, ved prechadzka by nam neuskodila, a strava by bola zabezpecena. Narocni nie sme. ;) Dcera si uz da povedat, aj vysvetlit.. horsie drobec, skor jemu sa budeme musiet prisposobit. Jedlo v jedalni je v pohode aj pre take male deticky? Ja drobcovi zatial malo co korenim a solim, ale nemame nijake obmedzenia, ci diety. Preto som myslela tu kuchynku, ze ci mu nebudem musiet nieco zvlast varit. Ako sa plati za taketo male deti - ubytko a strava?
No mozno sa niekto ozve, kto bol ubytovany v Smreku...? Ktora izba by bola fajn pre 1dosp+1dieta (4r), +1dieta (15mes.)
dakujem vsetkym ;)

adrianazs
4. dec 2018

@stejja9 ahoj mi sme mali smrek obývacia izba plus spálňa ,bývali sme na prízemí izba číslo 9 hneď ako vojdeš do budovy je to na pravo je tam aj tichšie lebo je to na konci chodby v obývačke máš rozťahovaci gauč pekná vstavaná skriňa konfer.stolik telka v spálni manželská posteľ 2 nočné stolíky , kúpeľni máš spŕch . kút a záchod my sme mali pred dvoma rokmi lebo topoľ nebol voľný ta kúpeľňa sa mi trošku nepozdávala kôly sprche zle odtekala voda ale ináč v pohode je to izba 9 ak chceš smrek a topoľ izba číslo 6 , 7 ti odporúčam sú to apartmány ja som to zvykla mať ak ideme ale s malým dieťaťom a kočíkom tam není vyťach no izby a vybavenie lepšie ak chceš variť malému alebo ohriať mliečko máš to priamo v izbe ahoj a pekný pobyt

adrianazs
4. dec 2018

@stejja9 prepáč na ľavo nie na pravo izba číslo 9

nikushka1
4. dec 2018

@stejja9 ja by som ti tiez odporucala smrek. my sme bol topol 6. je to apartman. samostatne spalna a samostatne obyvacka s kuchynou. to bolo super ked maleho na obed odvalilo tak som nemusela byt tichucko ako myska aby som ho nezobudila. dole v budove su garaze a z jednej z nich je spravena kocikaren takze kocik by si nemusela nosit po schodoch. co ale bolo minus boli presuny a hlavne obliekanie.boli sme druha polovica oktobra zaciatok novembra. vacsinou bolo vcelku teplo ale par dni bolo studenych tak to bolo vesele. jest sme chodili do borievky a procedury take najcastejsie v smreku. cize na izbe obliect ist sa najest do borievky tam vyzliect najest sa potom obliect a ist na procedury do smreku tam vyzliect a tak dokola. byt tam v zime tak sa asi odstrelim z toho vyzliekania a obliekania kedze moj maly neni nejak extra spolupracujuci.

a strava vcelku sa dalo. malemu som varila lebo ma kombinaciu diet a nevedeli mu zabezpecit a ja som mala jeho stravu. nevravim ze bola vyslovene zla ta strava ale po 2 tyzdnoch mi uz bolo zle od zaludka lebo kazda omacka zahustena mukou a na to ja nie sm zvyknuta tak ma vkuse zaha palila a tak

daduska2009
4. dec 2018

@30mamina3 ahoj aj my ideme 9.1. do kupelov vy idete kedy?

stejja9
4. dec 2018

@adrianazs
@nikushka1 dakujem vam za info. My to este nemame schvalene, len dnes som podala navrh na KL, prisla som domov, zacala googlit a nasla tuto temu. ;) Tak snad to bude realne, a potom vyuzijem vase rady ;)
Prezerala som aj stranku "tkl", len mi nebolo jasne, ze dieta=surodenec do 3 rokov ma 6x za den stravu+procedury, to bude mat vsetky procedury aj mladsi surodenec, za tych 8,50e na den? co sa tyka stravy, tak on este min.2x denne ma mlieko...

silviasi
5. dec 2018

@stejja9 Co sa tyka stravy, deti maju automaticky, rodic si doplaca. Teple jedlo je 2 x denne, da sa vybrat z troch, ranajky su take jednotvarnejsie, pecivo, maslo, kakao. Odporucam neobjednavat si stravu pre seba (rodica) hned pri prichode, lebo odhlasit sa neda a vacsina rodicov zisti, ze je to privela na nich (ja som si po prvom tyzdni nechala len obedy a stacilo mi to uplne).

petis815
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
stejja9
5. dec 2018

@silviasi iba dcera pojde cez všzp, drobca nemam kde nechat, tak ho beriem sebou, a za neho platím stravu ci nie?