Kúpele Lučivná. Boli ste tam s dieťatkom?

sara2
2. mar 2009

ahojte maminky 😉
Na odporučanie nášho imunoalergologa by som s malou mala ísť do kúpeľov.Odporučal nám Lučivnú.Pozerala som na nete informácie.Ja sama som tam pred 25 rokmi ako malé dieťa bola.Nedá sa to porovnať s tým ako to vyzerá teraz.
Prosila by som vás o nejaké postrehy,ktorá ste už tam s dieťatkom absolvovala liečebný pobyt.Niečo o tom ako je to tam s doprovodom čo sa týka ubytovania,stravovania a hlavne koľko mamička ako doprovodná osoba dopláca.
Telefonovala som tam opakovane ale mi nik nedvíha.Na stránke majú uverejnené len jedno dostupné číslo.A na mail neodpovedajú 😒
ďakujem 🙂

kaciatko1909
1. okt 2012

@mima595 ajoj mima mne stale nic nechodi kolko budem doplacat ako sprievodca ?ja som tam chodila ako15rocna a vela sa tam zmenilo,,kde si bola ubytovana?mne ide len oto aby mali decka svoju kupelnu lebo v smokovci sme utekali cez chodbu a vzdy ochorela mala☹kolko dni od podania chodi to vyrozumenie?diky a etse1vec,,aky termin si mozem dat?teda v akom rozmedzi?vdaka

mima595
1. okt 2012

@kaciatko1909 - najepsie si tam zavolat a dohodnut, o ake ubytko mas zaujem..
vsetko maju na www.tkl.sk

blsicka
3. okt 2012

ahojte mamicky, podali sme navrh na liecu, dcerka mala teraz 2 roky. Ja som SZCO. Neviete ako je to s doplacanim za dieta / kt. pravdepodobne nebude mat schvalenu liecbu, kedze este nemala 3 roky../ ? Surodencov nema. Taktiez by som si za seba platila predpokladam sama /8,5O Eur / na den. sme VSZP. Aky termin mi podla vas daju,?podla toho co citam...hm to tak skoro ani nebude..... dik za odpovede

mima595
4. okt 2012

@blsicka -ale ked ti neschvalia kupele, tak ta tamnevezmu, asi iba ako celkoveho samoplatcu...aj za liecene dieta..a to je velka palka..a tych 8,50E pre teba je len strava, ty si musis hradit aj ubytko

kaciatko1909
4. okt 2012

@blsicka aj ja cakam no v zime by som isla nerada☹

tessa
4. okt 2012

@blsicka tak my sme boli s jednou rodinkou v Lučivnej, sú to Slováci, ale žijúci v Čechách a im to poisťovňa vôbec nepreplácala..a matka s 2mi deťmi zaplatila cash 2000€ za 3 týždne pobytu...

Len pre teba samotnú ak by si šla napr. do Limby (spoloč. sprcha a WC), tak by ťa to na 21 dní vyšlo cca 283€ ... a to som ešte nezistila, ako to je pri dieťati do 3r.

Inak cez poisťovňu ti to asi neprejde...keďže dieťa nemá ešte 3 roky, tak Lučivnú vám asi nedajú.. jedine, že by si si to celé cvakla, ako som už spomínala vyššie v príspevku...ale to netuším, aká by bola celková cena...

blsicka
4. okt 2012

Fuhaa,tak sa mi len potvrdilo čo som si myslela..podľa toho čo pisete.ten zákon je nefér...dcérka už bola viackrát hospitalizovana koli astma záchvatu..má spreye,dnes nam schválili aspon inhalator.lekár nam hneď navrhol kúpele,kedze sa to zhoršuje..budeme musieť si to niejak ináč vyriešit..

mima595
5. okt 2012

@blsicka - myslim, že v takom pripade ti schvalia Smokovec..lebo tam sa to neberie ako kupele, ale ako diagnostika..aj moja sesternica tam bola s malym..mal opakovane zapaly pluc a to mal 1 a pol roka....

maznacik007
7. okt 2012

n do troch rokov neschvaluju liecbu v kupeloch ... a od troch zasa nechcu sprievodcu...

ale ja by som tiez poziadala o smokovec... tam sa da ist podla toho co mne vravela revizna aj v tom istom roku ako ides do kupelov ze uplne v pohode...

ja aktualne som zmenila pediatricku a tato nova je aj homeopatka takze mi ich nastavi na homeo no uvidime..

my este mame furu casu.... tak potom to tu budem zahlcovat ze co vsetko so sebou....si mame vziat...

babulka123
22. okt 2012

ahojte.. mam na vas otazku, dnes mi dr povedala ze by som si mala poziadat o liecenie s malou .. je casto chora, teraz mala zapal pluc..
mam jej povedat priamo nech tam napise lucivnu? mam sancu ze mi to schvalia.. ninka ma 3 roky aj 2 mes. myslite ze by mi shvalili aj mna ako doprovod? ci ani nie?

tvik
23. okt 2012

@babulka123 ja si myslim, že by vám to mali schváliť aj vás ako doprovod! nám to tiež schválili a to malá ešte nemala 4 roky. a to či si môžte vybrať neviem, mne to bolo jedno, hlavne že s nou už konečne niekde pôjdem🙂

babulka123
23. okt 2012

@tvik dakujem.. skusim napisat lucky a uvidime co nato nasa poistovna..

babulka123
23. okt 2012

lucivnu pardon

adulka1000
23. okt 2012

Ahojte, Prosím Vás , viete Nám poradiť?Ideme na liečenie do Lúčivnej ale neviem sa rozhodnúť medzi ubytovaním v LD Limba, alebo LD Jedľa , idem s 3roč.synčekom .Dakujem!!!!!!

babulka123
23. okt 2012

@adulka1000 ja som si pisala vcera s jednou holkou a ta mi veeelmi odporucila smrek..

babulka123
23. okt 2012

@adulka1000 ak sa nemylim tak limba je ubytovanie pre deticky bez sprievodu ..

tvik
23. okt 2012

@adulka1000 ja som tiež dlho rozmýšľala medzi oboma a najprv som si zajednala limbu, že lacnješie a chodia tam aj so sprievodom, ale potom som sa rozhodla pre jedlu, je tam aspon záchod🙂 A daľší dôvod ked som obzerala izby na nete, tak ma v limbe odradili tie velké okná! A ked bude zima a zavčasu tma, tak brrr:(

mima595
23. okt 2012

@adulka1000 - to skor jedla, lebo mas WC na izbe..na Limbe je na chodbe....

adulka1000
24. okt 2012

Dakujem, Vám veľmi pekne, ste zalté! a ako je rto s prespávaním? Ak by mi prišiel manžel na jednu noc, da sa tam nejako prespať aj bez toho platenia?

adulka1000
24. okt 2012

Ide niekto z Vás cca od 15.1.2013 na liečenie do Lúčivnej?Budeme ubytovaní teda v Jedle.Dakujem

mangostyle
29. okt 2012

@adulka1000 ahoj my zrejme pojdeme na ten termin.zatial mam zajednanu limbu ale vaham nad jedlou.

mangostyle
29. okt 2012

Tak ideme do jedle.nastastie mali este volne .🙂

dendy272
7. nov 2012

Ideme do Lučivnej 1-krát teraz v novembri a budeme ubytovaní v Jedle.
A rada by som vedela či si tam mám zobrať napr. aj hrnčeky,lyžičky na čaj,keď si ho urobíme na izbe.Čaj,cukor aj termosku...som sa tu dočítala,že si mám zobrať,za čo ĎAKUJEM.
A wifi pripojenie je aj na jednotlivých izbách alebo iba na to určenej miestnosti?
Boli ste niekto ubytovaný v Jedle? Čo si mám ešte zobrať? Ďakujem 😉

alami
7. nov 2012

@dendy272 Ahoj, v kuchynke sú riady, ale lyžičiek bolo máličko, hneď som volala mužovi, nech mi prinesie a hrnček tiež. Boli len také tie "duritky" malé aj väčšie, ale bez uška, teda na horúci čaj o ničom 😅 šálky na kávu a taniere boli, na každej izbe je obedár, ak by si nestíhala, alebo by ti spalo dieťa tak poriešiš obedárom. Termosku som mala tiež vlastnú. na izbe je maličká chladnička a veľká je v kuchynke. V kuchynke je žehlička, mikrovlnka. Rýchlovarná konvica na izbe.
Wifi je na chdbe s pokrytím pre všetky izby.
Sušiaky na prádlo sú na spoločnej chodbe, ak chceš vezmi si štipce, tie nie sú.
WC papier je tam, stále dopĺňali, ale mydlo na ruky treba svoje.
Fény sú pri bazéne/saune, ak vám stačí, čo si umyjete vlasy tam, tak si ani nemusíte niesť.
Osušiek nenes veľa kvôli bazénu/saune, lebo tam ti vždy dajú pre teba aj deti osušku, takže len čo potrebujete na bežné sprchovanie.
Nezabudni si hračky, alebo nejaké spoločenské hry na večerné ničnerobenie, herňa je len do 19tej a tá na Jedli, tam nie sú bohviečo za hračky.
môžeš zobrať nejaké DVDčka, v herni je prehrávač, na izbe len TV.

Ak ešte niečo, kľudne sa pýtaj 😉

tvik
8. nov 2012

@alami idem sa ťa spýtať tá kanci na izbe v jedli je určite, ja som plánovala, že si aj tú zoberem 😵

dendy272
8. nov 2012

@alami Ďakujem ti veľmi pekne 😉 Pomohla si mi 🙂

alami
8. nov 2012

@tvik kanvica? áno, je na každej izbe + ešte spoločná v kuchynke

Ešte, kým nie je sneh, veľa detí tam malo kolobežku alebo bicykel na presuny, chodníčky sú asfaltové, dobre sa chodilo a skôr sa im chcelo kdesi presunúť. A v jedli môže byť dnu, miesta na chodbe je tam dosť.

dendy272
9. nov 2012

@alami Takže som sa dočítala,že tam požičiavajú bicykle,dúfam že aj pre deti aj pre rodičov 😲 Ale zoberiem malému asi kolobežku,či je to zbytočné? Aby sa mu ušlo 😉

evka3231
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
smiesko
9. nov 2012

@dendy272 ahojky, ja som ešte tu v Lučivnej, som ubytovaná v Smreku a čo sa týka tej kolobežky alebo bicykla, tak si zober, lebo bicykle sú už schovane, kôli údržbe a kolobežky tu deti mali z domu. Ja som tu od 23.10-13.11.a počasie je zatiaľ dobre, dnes bolo krásne svietilo slniečko a bolo aj príjemne teplo, bez vetra, takže sa dali ešte vyážiť tie bicykle, no bohužiaľ boli fuč, už keď sme prišli.