Kúpele Lučivná. Boli ste tam s dieťatkom?

sara2
2. mar 2009

ahojte maminky 😉
Na odporučanie nášho imunoalergologa by som s malou mala ísť do kúpeľov.Odporučal nám Lučivnú.Pozerala som na nete informácie.Ja sama som tam pred 25 rokmi ako malé dieťa bola.Nedá sa to porovnať s tým ako to vyzerá teraz.
Prosila by som vás o nejaké postrehy,ktorá ste už tam s dieťatkom absolvovala liečebný pobyt.Niečo o tom ako je to tam s doprovodom čo sa týka ubytovania,stravovania a hlavne koľko mamička ako doprovodná osoba dopláca.
Telefonovala som tam opakovane ale mi nik nedvíha.Na stránke majú uverejnené len jedno dostupné číslo.A na mail neodpovedajú 😒
ďakujem 🙂

mima595
9. nov 2012

@smiesko - ono aj minuleho roka ich schovali okolo 20.10. aj trampolinu demontovali

smiesko
9. nov 2012

@mima595 ahoj mima, trampolína ešte bola, tak sme s malou poskákali, ale pred týždňom keď napadol sneh tak ju potom už demontovali. Ale sestrička na príhovore, priznala, že bola škoda schovať tie bicykle tak skoro, lebo bolo pekne a teplo a aj teraz je.No čo už....

dendy272
9. nov 2012

@smiesko A dá sa tam ísť aj niekam do obchodu (ovocie,sladkosti...)? ĎAKUJEM.

alami
9. nov 2012

@dendy272 okrem toho, že už sú bicykle zbalené, požičiavajú len v presne stanovený čas na nejaké myslím 2 hodiny a ak máš svoju kolobežku, tak dieťa môže na ňu sadnúť vždy, keď sa premiestňuje. my sme mali vlastné bicykle, bolo to fajn 🙂
sladkosti a nejaká drogerka sa dajú kúpiť v čajovni, ale ovocie nie, ale zas dostávali sme ovocia dosť, až sa nám kopilo nezjedené.

smiesko
10. nov 2012

@dendy272 ahoj , vieš čo obchod tu nie je ale v čajovni, sa dá kupiť nejaká sladkosť, záleží čo radi papáte, ale výber tam moc nie je, čo mali vyložené tak fidorku modru , čokoládu margot, kinder vajíčka a také malé somarinky, akože pre mňa nič moc, výber malý. My sme mali niečo donesené z domu a malá mi moc sladké nepapá, takže nám to stačilo.Dnes idem do Svitu vláčikom, je to len 1 zastávka cca 3 km otiaľto, dá sa ísť aj do Popradu ale kámoška čo tu je so mnou, hovorila, že je to potom dosť do centra k obchodom a tento Svit, že vraj len prejdem cez podchod a hneď sú už obchody, takže uvidíme dnes pôjdeme 13:39 a prídeme 16:41 a akurat stihneme aj večeru, ktorú máme o 17:00 hod. Čo sa týka ovocia, tak každý deň je buď jablko, pomaranč , banán a dnes sme mali mandarinky. Takže ako píše alami, ani to nestíhame jesť aj teraz máme plný tanier.Ahojky a pekný ďeň......... 😵

adulka1000
20. nov 2012

🙂 Ahoj Mangostyle, 🙂
Tak to si ma veľmi potešila.My máme nástup v Januári a bývať budeme v Jedle, takže sa teším, že sa môžme trošku spoznať už teraz. Odkliaľ ste ?Ked sa môžem opýtať? My sme pôvodne z Kežmarku, ale momentálne bývame v KNM. 🙂

adulka1000
20. nov 2012

@mangostyle

Ahoj Mangostyle,
Tak to si ma veľmi potešila.My máme nástup v Januári a bývať budeme v Jedle, takže sa teším, že sa môžme trošku spoznať už teraz. Odkliaľ ste ?Ked sa môžem opýtať? My sme pôvodne z Kežmarku, ale momentálne bývame v KNM.

adulka1000
20. nov 2012

@alami
Ahoj Alami, ako je to prosím Ta cez víkendy? Predpokladám, že procedúry nie sú, radi by sme šli na víkendy domov, myslíš, že to bude nejaký problém?Dakujem 🙂

smiesko
20. nov 2012

@adulka1000 musím ťa sklamať, ale niektorí mali procedúry aj cez víkend...sauna bola určite, lebo ju mala kámoška s deťmi. To sa ti oplatí chodiť na víkendy? veď tie ubehnú ako voda....

mangostyle
20. nov 2012

@adulka1000 my sme z velkeho krtisa.tak to nemate lucivnu tak daleko aki my.ja sa trosku obavam januaroveho pocasia.dufam ze nebudu ziadne kalamity a ze sa tam vobec dostaneme🙂.

mangostyle
20. nov 2012

@adulka1000 my sme z velkeho krtisa.tak to nemate lucivnu tak daleko ako my.ja sa trosku obavam januaroveho pocasia.dufam ze nebudu ziadne kalamity a ze sa tam vobec dostaneme🙂.

kurci
21. nov 2012

Neboj zvládnete to. My sme tiež z Krtíša a chystáme sa vo februári. Uvidíš nebudeš ľutovať. Je tam klzisko, sánkovačka , lyžovačka, no proste paráda. Ja som bola aj v lete aj v zime. Ale zima SUPER 🙂 🙂 🙂 🙂 .
Hoci vecí kufrov neúrekom, ale stojí to zato.

adulka1000
21. nov 2012

No tak to sa už veľmi tešíme, no Smieško, nemyslela som všetky víkendy, len my pochádzame z Kežmarku a domov to teda máme cca 20km, a doma je doma to asi sama uznáš a kedže sa už v KK nezdržiavame tak často a dlho, tak preto som to tak myslela, no uvidíme čo a ako bude a ako to idete riešiť so stravou? Ja sa ešte neviem rozhodnúť, aj ked zatiaľ sme na tom, že si ju beriem 🙂
Mangostyle, neboj , dostanete, ked je akokoľvek zle, diaľnice sú tam stále sprístupnené a Vysoké Tatry predsa nie sú na konci sveta. 🙂 a zima tam má stalo to rozprávkové čaro!
Kurci, možno sa tam stretneme 😵

30mamina3
8. dec 2012

huráááááááááááá konečne máme doma papiere a nástup 14.1.2013 strašne sa tešíme decka sa nevedia dočkat 🙂

geegee
8. dec 2012

@30mamina3 aj my nastupujeme 14.1. Akurat som otvorila postu z Lucivnej a nerozumiem tym kombinaciam ubytovania a stravy . Cumim do toho ako blbec 😕

30mamina3
9. dec 2012

@geegee čomu presne nerozumieš?kde budete ubytovany?podla toho si pozri cenu a zaleži aj natom či si schvalena aj ako doprovod cez poistovnu vtedy je ubytko o niečo lacnejšie plus k tomu si musiš priratat stravu 8.50 na den.Teoreticky by si mala mat v papieroch už vyrátanu sumu aku budeš platit máš to tam?my budeme ubytovany v Topoly a už sa tešime na zmenu lebo pred tym sme stale boli v Borievke 🙂

adulka1000
21. dec 2012

@30mamina3
Ahojky, aj my nastupujeme ale až 15.1.2013 a budeme bývat v Jedle, takže sa uvidíme. Je to super, trošky si popisať a zoznámiť sa s niekým už vopred. Odkiaľ ste?My z kežmarku, ale momentálne bývame v KNM 10km od žiliny.(Nechcem byť ale vtieravá).

adulka1000
21. dec 2012

@geegee
Ahojky, aj my nastupujeme ale až 15.1.2013 a budeme bývat v Jedle, takže sa uvidíme. Je to super, trošky si popisať a zoznámiť sa s niekým už vopred. Odkiaľ ste?My z kežmarku, ale momentálne bývame v KNM 10km od žiliny.(Nechcem byť ale vtieravá).

30mamina3
21. dec 2012

@adulka1000 my sme s Prešova a ideme všetci takže s nami ide aj manžel takže to bude naša dovolenka už sa velmi tešime a hlavne decka,kedže vedia ako je tam fajn teraz idu 3krat a už vedie čo ich tam čaka.

adulka1000
21. dec 2012

@30mamina3
Tak to je super!Hlavne, že tam budete spolu!Náš tatino nemá toľko dovolenky, takže bude chodievať v piatky, ale tak aspoň tak ked sa ináč nedá🙂Aj My sa už veľmi tešíme!Zvláštne, že nastupujete už 14.1, mne povedali, že liečebna sa otvára až 15.1, aj ked je to už jedno aspoň tam 15.1 nebude až taký nápor.

30mamina3
21. dec 2012

@adulka1000 normálne som teraz pozerala ešte raz papiere tak máme od 14.1.-4.2. oni si nástupy delia rovnomerne aby tam nemali neake návaly a aby dr.stihla prijímat,vy idete prvý krát?

tessa
22. dec 2012

@30mamina3 my si už spievame...už len 22 dní 😀

@adulka1000 aj my ideme 14.1. 😉

adulka1000
27. dec 2012

Ahojte kočky!
Tak my ideme teda 15.1.2013 a už sa na Vás tešíme!Ideme prvý krát a jasné, že si to rozdelili , to by tam mali riadny frmol 🙂 len ma zaskočilo , že na propačnom letáku mali už termín od 8.1, ale je to už vlastne bezpredmetné. 🙂 Tak ešte príjemného Silvestra 🙂 ........... 😉

emilia68
27. dec 2012

Bola som s 2 detmi 5-6 rokov v termine maj-jun, obavala som sa co nas caka, velmi som bola unesena.Ubytko, strava, progr. pre deti vsetko ozaj na urovni.Ja som z detmi bola ubyt. v Borievke.Emili

pumasko
2. jan 2013

@emilia68 Všetko dobré prajem do nového roka veľa zdravia a šťastia.
Náhodou čitam tieti stránky a uvidel som známu tvár. tento rok sa ide zasa v lete papiere už sú doma.ubytovanie zabezpečené v Smreku.teraz sa chystá manželka s oboma chlapcami. A čo chlapci nošteky majú čisté.

monalisatko
3. jan 2013

Ahojte. Chcela by som sa opýtať, že tie čo máte poisťovňu dôvera, museli ste ostať 4 týždne? Na stránke kúpelov píšu pre dôveru 4 týždne, ale ja by som chcela byť len 3. Neviem či je to možné 😅 A ešte otázočka, že aké odbery (krv, moč, stolica...) robia po príchode?
Ďakujeeeeeem 🙂

mima595
3. jan 2013

@monalisatko - tam sa odbery nerobia ziadne..tie sa robia iba pri vypisovani papierov
a dovera si moze skratit na 3 tyzdne...zavolaj si na prijimaciu kancelariu, ci to treba nahlasit vopred....

monalisatko
3. jan 2013

@mima595 ďakujem pekne. no preto som sa pýtala na tie odbery, lebo naša dr. nám ich ide robiť a zas aby ich dva krát trápili, to by som nechcela. V šrobárovom sme si užili keď malej brali krv ☹ zmodreli jej obe ruky. To by bolo super keby sa dalo skrátiť na 3 týždne 🙂 Ešte raz ďakujem za rýchlu odpoveď 🙂

kurci
4. jan 2013

@monalisatko žiadne odbery. aj my sme dôvera a minulý rok sme boli tiež len 3 týždne, len treba zavolať a dohodnúť sa, aby to oni vedeli

monalisatko
4. jan 2013

@kurci super, ďakujem pekne 🙂 🙂 🙂