Kúpele Lučivná. Boli ste tam s dieťatkom?

sara2
2. mar 2009

ahojte maminky 😉
Na odporučanie nášho imunoalergologa by som s malou mala ísť do kúpeľov.Odporučal nám Lučivnú.Pozerala som na nete informácie.Ja sama som tam pred 25 rokmi ako malé dieťa bola.Nedá sa to porovnať s tým ako to vyzerá teraz.
Prosila by som vás o nejaké postrehy,ktorá ste už tam s dieťatkom absolvovala liečebný pobyt.Niečo o tom ako je to tam s doprovodom čo sa týka ubytovania,stravovania a hlavne koľko mamička ako doprovodná osoba dopláca.
Telefonovala som tam opakovane ale mi nik nedvíha.Na stránke majú uverejnené len jedno dostupné číslo.A na mail neodpovedajú 😒
ďakujem 🙂

vrabecek
20. jan 2021

@zaba87 jasne ja, som bola s 12 ročnou dcérou a idene zasa

zaba87
20. jan 2021

@vrabecek ďakujem. A sprievod Vám schválila ZP? Všade dookola len počúvam, že je už veľký.

vrabecek
20. jan 2021

@zaba87 sprievod neschválili

alibabaa
21. jan 2021

@zaba87 v pohode. ja chodim s dcerou od jej 3 rokov. boli sme uz 3x. a chystame sa aj tento rok ak to vyjde. videla som tam uz aj deti okolo13 mozno aj 15 rocne s rodicom. len tie deti tam potom nemaju okrem toho rodica kamarata/ku. iba v skole, ked sa ucia. a tie deti bez doprovodu nemozu hocikedy von. s doprovodom tam chodi viacmenej vela s malickymi detmi.

zaba87
23. jan 2021

@alibabaa ďakujem

zaba87
24. jan 2021

Prosím Vás, ešte by som sa chcela spýtať. Budem bez auta. Dá sa chodiť na výlety napr. aj na štrbské pleso. Chodí cez kúpele aj nejaký autobus? Ďakujem.

barbiers
24. jan 2021

@zaba87 teraz v posledne termíny nechodil kvôli korone

livia341
24. jan 2021

@zaba87 samozrejme sa dá chodiť aj na výlety s kúpeľným busom. Vždy na týždeň mate dopredu rozpis kde všade pôjde autobus a vy sa už len zapíšete. Ale keď je táto situácia tak to Vam neporadím ci robia výlety aj tak. Uvidíte co napíšu ženy v skupine ak sa nevyjadria skúste do kúpeľov zavolať ci napísať.

zuzika18
24. jan 2021

Dievcata, ja som dostala info od nasej alergologicky ze to nevyzera moc ruzovo s kupelami, asi ich neotvoria. Mate aj vy nejake info? My sme posledne 2 roky boli v tomto obdobi v kupeloch, velmi sa nam pacilo. Aj tento rok sme chceli tak ist. Lekarka nam teraz odporucila Smokovec, takze tento rok sme podali ziadost tam.

aniellik3
24. jan 2021

@zuzika18 a srobarov ústav funguje normalne? Veru lucivnu renovuju zas/prerabaju, sami nevedia kedy otvoria

alibabaa
24. jan 2021

@zuzika18 fakt? to by bola skoda. ale aj smokovec je vraj super. kamoska chodi s malou len tam a velmi si pochvaluje.

zuzika18
24. jan 2021

@aniellik3 To neviem ci srobarov, v Smokovci ze normalne funguju, aj teraz mali otvorene.
@alibabaa No dufam ze bude fajn, detom kupele dost pomohli, tak preto sme chceli ist aj tento rok. Ale skor to teraz vidim na letny pobyt ako na zimny.

vrabecek
24. jan 2021

No tiez chcene ist mi chodíme vzdy október z limbi a, smreku robia apartmány tak uvidíme ako to bude vravelo sa aj to ze vrraj len 60 deti na mrsiac môže ale to je este vo hviezdach

stejja9
4. feb 2021

Ahojte, lekár poslal návrh na KL do poisťovne, čiže som ani nevidela vypísaný návrh ale rozprávali sme sa o Lucivnej.. teraz neviem či lekár zmenil názor alebo poisťovňa, a tá mi ponúkla Bardejovské kúpele. Som rada, že máme schválené, ale na druhej strane veľmi sklamaná, že to nie je Lučivná. Neviete ako to je v BJ, prídu mi skôr ako kúpele pre dospelých.

zuzika18
4. feb 2021

@stejja9 My sme podavali ziadost na zaciatku roka, chodievali sme do Lucivnej a hned nas lekarka informovala, ze Lucivnu tak skoro neotvoria a ze pre nas je vyhodnejsie vysokohorske prostredie, tak nas hned odporucila do Horneho Smokovca. Mozno podla diagnozy rozhodla poistovna, kedze Lucivna sa asi neotvori. Skuste zavolat do poistovne.

stejja9
4. feb 2021

@zuzika18 a schválili vám H.Smokovec? Veď diagnózy sú stále tie isté, dýchacie problémy, alergie, imunita.. aj nám by viac prospelo tatranské prostredie. Skúsim, aj keď vo vyjadrení sa píše, že zmena kúpeľov nie je možná.

alexa21
5. feb 2021

@stejja9 treba podať žiadosť na poisťovňu o zmenu kúpeľov.ako jeden z dôvodov uveďte ,že je pre vás dôležitá vysokohorska klíma.
Väčšinou nerobia problémi.
Dôvera rieši všetko elektronicky takže to bude rýchlo,ale aj vseobecná a Union to celkom rýchlo rieši.

alexa21
5. feb 2021

@stejja9 a skontaktuj sa preistotu aj s kúpeľmi v Bardejove že si želáš návrh vrátiť na poisťovňu.

stejja9
5. feb 2021

@alexa21 ďakujem za radu.

zuzika18
5. feb 2021

@stejja9 nam tam lekarka hned napisala do poistovne do navrhu , ze chce H. Smokovec.

adrianazs
6. feb 2021

Ahojte skúste Štós ja bývam neďaleko lebo sme sa presťahovali teraz mám cca45 km a do Štósu chodievame ako nám vyjde voľno pre deti tam nie je ako Lučivnej ale ten vzduch na nezaplatenie no majú tam bazén s wellness ak ale také aktivity ako v Lučivnej nie ak vám to nevadí ja som tiež bola so synčekom raz v Štóse na kúpeľnú liečbu ale potom sme roky za sebou chodili do Lučivnej teraz chodíme ak máme čas na jeden deň do Štósu krásne je tam hlavne príroda v prelom apríl máj keď kvitnú tie krásne kríky veľa zdravia prajem

zaba87
12. feb 2021

Ahojte. Včera som sa dovolala do Lucivnej. Na jar asi v apríli budú otvárať. Budu fungovať Topoľ a Limba. My ideme 1x, býval niekto v Limbe alebo Topoli, ktorí odporúčate? Ešte by som sa Vás chcela spýtať, objednávate si stravu, či si varíte? myslím tým sprievod. Ďakujem.

stejja9
12. feb 2021

@zaba87 cely pobyt variť si stravu, pridem mi zbytocne. Strata času, potrebujete inteligencie, potraviny sú az v obci, peši je to riadny kúsok. Ako urobit si niečo ako rýchle spagety, alebo puding, ok. Takže strava v kúpeľoch, minulý rok v tomto čase spustili švédske stoly, a tuším bola povinná. K ubytovaniu sa neviem vyjadriť, tam sme nebyvali. Mate info, ktoré domy otvárajú, ponúkli Vám len tieto dva?

marfy2212
12. feb 2021

@zaba87 my sme boli minuly rok v Topoli ..tam je 8-izieb , prvy krat sne boli v Limbe..hlava na hlave ,vela izieb a hluk..takze urcite Topol.,strava svedske stoly .

adrianazs
12. feb 2021

@zaba87 dobrý večer určite topoľ apartmány 6,7 sú z kuchynkou plná výbava variť sa dá , ja som mala tie 6,7 bola som so synčekom je tam kuchynka spojené s obývačkou a zvlášť spálňa , no ja som nevarila stravovanie som mala so synčekom on strava 5 ráz denne a ja r-o-v v pohode stačí , variť by ste sa tam asi neoddychla už len kôly tomu že v areáli není obchod ten je v dedine dolu cca ,,45-50 min . peši keď budete s autom ešte sa dá no ja by som zamňa nie robila som akurát puding krupicu a kávu čaj ,.tak určite berte topoľ ak bude voľný na limbe neviem ako je no z počutia hlučné a veľa izieb ,. prajem príjemny pobyt

barbiers
12. feb 2021

@zaba87 limba teraz nanovo prerabaju, keď som predvcerom volala, tak ešte sú len vybetónovane steny. Topoľ mali maľovat. Topoľ je len ubytovacia časť, všade z tade dochádzate. Limba by mala mať v Borievke stravu (budovy spojené), v Limbe je škola i škôlka. Ze treba volať koncom marca... Neviem kde sa budú podávať procedúry...

barbiers
12. feb 2021

@zaba87 co sa týka stravy už minulý rok bola pre sprievod povinná, lebo boli raňajky, obedy i večere švédske stoly. Plus deti dostávali na raňajkách dostali desiatu a na obed olovrant

martt
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
alibabaa
11. máj 2021

ahojte, je tam niekto aktualne? co vsetko sa tam teda pomenilo? dakujem

barbiers
11. máj 2021

@alibabaa ahoj, kupele su este zavrete. Udajne ich majú otvárať v júni. Tiež by ma zaujímalo, či už má niekto termíny.