Kúpele Lučivná. Boli ste tam s dieťatkom?

sara2
2. mar 2009

ahojte maminky 😉
Na odporučanie nášho imunoalergologa by som s malou mala ísť do kúpeľov.Odporučal nám Lučivnú.Pozerala som na nete informácie.Ja sama som tam pred 25 rokmi ako malé dieťa bola.Nedá sa to porovnať s tým ako to vyzerá teraz.
Prosila by som vás o nejaké postrehy,ktorá ste už tam s dieťatkom absolvovala liečebný pobyt.Niečo o tom ako je to tam s doprovodom čo sa týka ubytovania,stravovania a hlavne koľko mamička ako doprovodná osoba dopláca.
Telefonovala som tam opakovane ale mi nik nedvíha.Na stránke majú uverejnené len jedno dostupné číslo.A na mail neodpovedajú 😒
ďakujem 🙂

henrieta.filkorova
5. máj 2010

Ahojte baby... ako citam Vase maily, tak ja som asi mala nahodne stastie, kedze po obdrzani odsuhlasenia kuopelov z poistovne sme mali volny termin na standarde v podstate do dvoch mesiacov. Inak suhlasim so simik, ani ja nelutujem, ze sme boli na standarde prave kvoli tej neizolacii od ostatnych deti.... vobec sa toho nemusite bat, je tam cisto a pekne, tiez som bola s dvoma detmi a bolo to v pohode. samozrejme je dolezite, ci si ako maminy na chodbe sadnete, ale ja som mala stastie, zisli sme sa velmi faj partia.
Simik, no ako sa mas??? my sme boli na druhom, na stvrte sme obcas chodili na paaaarty, ale raz nas prisla vyhodit jedna sestricka ako takych pubertiakov, ze robime hluk, hahaha 🙂)))) kamoska mi pisala, ze na vas turnus prislo dost vela malYCh deticiek, v noci plakalai.. uz sa to zlepsilo? chodite aj na vylety? my sme zazili aj zimu a lyzovacku na tom malom svahu a korculovanie, ale typicke letne radovanky sme si neuzili, kedze bola este zima a neskor blato... inak kupele su podla mna velmi dobre vybavene, je tam ihrisko na plazovy volejbal a tenisovy kurt, prqave stavaju velku telocvicnu, takze ja som bola celkovo velmi spokojna. ozaj este k tomu standardu na Smreku - na druhom poschodi su sestricky a lekar, takze aj to bola jedna obrovska vyhoda. Simik, dufam, ze uz chore nebudete (my sme ochoreli prave teraz) a uzijete si posledne dni v pohodke.. maj sa krasne a aj vy ostatne... caute

sara2
autor
5. máj 2010

henrieta ahoj.
No pred rokom sme mali aj my presne takéto šťastie.Žiadna čakačka hneď sme nastupovali.O týždeň to bude práve rok od nástupu 🙂 .Aj my sme boli super skupinka mamičiek.Detičky si tiež sadli.Dodnes sme v kontakte. 🙂
A môžem zhodnotiť ,že po zdravotnej stránke nastalo zlepšenie.Akurát teraz keď je rozptyl tých peľov máme trošku problém s alergiami.Ale chystáme sa k moru tak snáď aj toto pomôže.Rada by som si kúpele zopakovala kvôli malej ale keď by sme sa tam opäť zišli stará partia tak by to bola bomba.

palo1975
18. máj 2010

Ahojte, no ja šťastie nemám. Dnes je 18. mája - dovolal som sa po týždni do kúpeľov a povedali mi, že obsadzujú koniec novembra. Preboha, však to je za viac ako pol roka. Neviem, čo spravím. V zime a medzi deti - to môžeme hneď ostať doma chorý. Poraďte ...

leka323
20. máj 2010

Ja som sa dovolala včera, lebo konečne po mesiaci a pol mi z poisťovne prišli papiere. Povedali, že obsadzujú nov.-dec. Uvidíme, kedy sa tam vlastne dostaneme, a obávam sa, že deti budú určite choré, keďže my ideme z choroby do choroby aj v lete, a o zime ani nehovorím..... ☹

simik.slabiarova
20. máj 2010

No ahojte,ja som sa vrátila s dcérou z Lučivnej pred týždňom boli sme v termíne 14.4-12.5,ale z pobytu 4 týž,sme boli choré 3týždne,počasie sme mali celé na figu skoro 3/4pobytu nám stále pršalo a keď nepršalo tak fúkal studený vietor,ale nebolo to nič hrozné len soplíky kašle,ale starostlivosť tam na 100%,myslím si že teraz je to najhoršie počasie ale čo sa týka leta a zima to si myslím že by nemalo byť také kritické,lebo vtedy niesú také teplotné výkyvy raz teplo raz zima,my keď sme tam boli tak ráno keď sme išli o 7:30na raňajky tak teplomer ukazoval slabých 7st.a keď sme boli vonku poobede tak sme sa museli vyzliekať už bolo zas 20st.A ono tí leráry nám vlastne povedala,že tam tie choroby všetky prepuknú že ten organizmus sa vlastne tým čistý od tých všetkých bacilov a že potom už by malo byť dobre,tak ja som teda zvedavá čo nás čaká aký rok,no keby to bolo bez chorôb tak to by bolo naozaj super.Ak sa budete chceť niekto niečo opýtať,som tu poradím 🙂 🙂 🙂

leka323
20. máj 2010

Ahoj Simik, nevieš, či to tam funguje aj v decembri? Lebo termíny na svojej stránke uvádzajú iba do novembra. Tak sa bojím, či nepôjdeme až v januári. A či vôbec, lebo sme v kuse chorí, a sa bojím, že keď budeme mať termín, tak nám to "prepadne". Musia tam prísť deti úplne v poriadku? Myslím tým trebárs bez sopľa, kašľa, lebo nám to nehrozí. A ako je to s praním, predpokladám, že deťom, s ktorými ide doprovod netreba vyšívať iniciálky na veci. Koľko ťa to dokopy stálo peňazí? Pobyt + výlety okolo toho. Ďakujem

simik.slabiarova
21. máj 2010

Ahoj leka 323,no myslím že v decembry termín nedávajú,väčšina liečební končí turnus novembrom.A toho sa nemusíš báť že Ti pobyt prepadne keď Ti bude dieťa choré,ono to nevadí že je choré,nesmie byť ale ležiace,pokiaľ je soplavé-kašlavé to nevadí,boli aj také deti čo si sople priniesli z domu a potom sa s nami o ne podelili 😢 😢 😢 No a koľko ma to stálo?Ja som platila 252,-euro(dcéra má 4roky takže za ňu som mala doplácať 1,70-kúpeľný poplatok x 28dní(ale platila som len za 3dni lebo som priniesla potvrdenie že sme rodina v hmotnej núdzi)a za seba som doplácala 8,30e za stravu x 28dní,spolu to bolo 252,-e)no a tam sme ani nemali kde minúť peniaze,lebo je tam len malá reštaurácia kde majú nejaké tie sladkosti,nanuky,trička s logom kúpeľov,inak sme minuli peniažky len keď sme išli do Popradu.Ak by si niečo potrebovala,pýtaj sa 🙂 🙂 🙂

palo1975
28. máj 2010

Keď som sa tam konečne dotelefonoval (v polke mája) pani na recepcii mi povedala, že obsadzujú 2 posledné tohtoročné termíny : posledný tohtoročný je nástup koncom novembra s koncom na vianoce. Potom majú nejaký týždeň zatvorené - kôli sanitárnym veciam , ... Nastupovať sa bude teda asi v polke januára. Celkom by ma inak zaujímal názor lekára, či vôbec má význam pre pacientíka - prieduškára ísť na liečenie v decembri. Do Tatier sa chodí kôli vzduchu, prechádzkam v prírode, ... ak som tam v zime, vonku som minimálne. Tatranský vzduch mám síce aj vo vnútri, lenže vysušený kúrením, a "kontaminovaný" vnútrajším prostredím budov. O "blahodárnom pôsobení" ostatných chorých detí - všetci pozatváraní vnútri - ani radšej nepíšem.

simik.slabiarova
28. máj 2010

Milý Palo,moja sestra bola od narodenia silný alergik a ešte silnejší astmatik,chodila do Tatier na Štrbské pleso do liečebne Helios skoro 13 rokov,chodila tam od svojich 3rokov vždy na 2mesiace a vždy výlučne len v zime,lebo práve zimný vzduch kedy je vonku najmenej alergénov a hlavne vlhký vzduch je pre alergika-astmatika ten najvhodnejší.A to že ty prídeš v dec/jan do Lučivnej so synom neznamená že máš s ním sedieť vo vnútry,denný odporúčaný pobyt s dieťaťom-pacientom je 5hodín denne vonku za každého počasia,tam je pre dieťa prvoradá tá horská klíma ktorá je tam.My sme tam boli v termíne 3týžd.dažďa=gumáky,pršiplášť a ideš,hlavne že dieťa dýcha 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

leka323
29. máj 2010

Ahojte, no ja keď som tam volala, tak mi povedali, že pre alergikov a astmatikov je lepšie ísť v zime..... 😉 😉 😉 Nám schválila poisťovňa termín iba do konca augusta, ale keďže to nie je možné z kapacitných dôvodov, tak mi vraveli, že oni požiadajú poisťovňu o predĺženie uplatnenia toho pobytu, ja len mám čakať na pozvanie...... a mám počítať aj s novoročným termínom. Takže tak....

leka323
29. máj 2010

Ešte Simik, ako je to tam s praním?

simik.slabiarova
29. máj 2010

Ahoj leka323.S praním tam nieje žiadny problém,na 1.poschodí sú 2práčky a na 4.poschodí sú tiež 2práčky+sušiaky,žehliace dosky,žehličku si môžeš požičiať u sestričiek.Prať je povolené denne od 7:00 do 19:00 ale niekedy sa práčky točili aj do 20:30,ak to nevadí tým čo majú vedľa izbu🙂Ak by si náhodou nestíhala prať,alebo ak mamička ochorela(boli aj také čo tam boli tehotné)a neboli schopné oprať si veci tak je tam aj spoločná práčovňa,veci odovzdáš sestričke a oni ti veci operu,ale neručia v akej farbe Ti ich vrátia,ak tam niečo popúšťa,a keď si dávaš prať veci do spoločnej práčovne mala by si ich mať všetky označené menom.

henrieta.filkorova
19. jún 2010

Ahojte vsetci 🙂 Simik, takze ste nemali stastie na pocasie? To pocasie je fakt dolezite, my sme si hovorili, ze mat tam uprsane cele dni, neviem, neviem, co by sme robili.. my sme zazili aj sneh, aj kratky rukav, takze celkom pestry program.... a inak sa Ti ako pacilo? Mozno ked ste tam tri tyzdne soplili, tak zvysok roka bude fajn 🙂 Chystate sa tam aj buduci rok? niektore maminy z nasho pobytu si uz zarezervovali termin na buduci rok a ja tiez rozmyslam, ze mozno pojdeme....Ako sa inak mas???
Pre ostatnych - je tam vsetko presne ako pisalal simik, vyborna starostlivost, Smrek je uplne v pohode a ak mate pocasie, tak az na moznost nakupu potravin je program pestry... 🙂 prajem vela zdravia vsetkym nasim detickam a samozrejme aj nam 😉

zuzkak
24. jún 2010

Ahojte, viete mi poradit ci ako dopravod s dietatom mozem cerpat OCR alebo musim ist na dovolenku? a ak mozem, kto mi ju vypisuje? V kupeloch mi nevedeli povedat (ideme do HSmokovca), dakujem za rady

jana.
28. jún 2010

@zuzkak
pytala som sa v soc.poist.:
Odpoveď:

Dobrý deň Vám želáme,

ošetrovné je nemocenská dávka, poskytovaná z dôvodu ošetrovania chorého dieťaťa, chorého manžela, chorej manželky, chorého rodiča alebo chorého rodiča manžela (manželky) alebo z dôvodu starostlivosti o dieťa do desiatich rokov veku.

Nárok na ošetrovné má poistenec, ktorý je nemocensky poistený. Ak ste zamestnaná, ste povinne nemocensky poistená, nárok na ošetrovné si môžete uplatniť z tohto nemocenského poistenia. Ak ošetrujúci lekár uzná potrebu ošetrovania chorého dieťaťa (napriek skutočnosti, že dieťa je v starostlivosti zdravotníckeho zariadenia) nárok na ošetrovné Vám po splnení zákonom stanovených podmienok vznikne.

Dávku ošetrovné poskytuje Sociálna poisťovňa za kalendárne dni, od prvého dňa potreby ošetrovania alebo starostlivosti o dieťa do skončenia potreby ošetrovania alebo starostlivosti o dieťa, najviac desať dní, na základe doručenej Žiadosti o ošetrovné, ktorú vystaví ošetrujúci lekár.

Vzhľadom na uvedené, ošetrovné sa poskytuje najviac 10 dní. Od 11. dňa potreby ošetrovania sa zamestnancovi prerušuje povinné nemocenské poistenie, povinné dôchodkové poistenie a povinné poistenie v nezamestnanosti do skončenia potreby tohto ošetrovania alebo tejto starostlivosti. Vznik prerušenia povinného nemocenského poistenia, povinného dôchodkového poistenia a povinného poistenia v nezamestnanosti sa posudzuje rovnako ako zánik povinného nemocenského poistenia, povinného dôchodkového poistenia a povinného poistenia v nezamestnanosti a skončenie prerušenia týchto poistení sa posudzuje rovnako ako vznik týchto poistení.

Viac informácií Vám v prípade potreby poskytne zamestnávateľ a pobočka Sociálnej poisťovne (príslušná podľa sídla zamestnávateľa - Kontakty - pobočky), ktorá bude nárok na dávku posudzovať.

S pozdravom

Vaša Sociálna poisťovňa

jana.
28. jún 2010

čiže stručne 😉 máš nárok na OCR pre dieta do 10 rokov max.10dni, vypisuje to vasa detska lekarka, pre istotu sa jej opytaj, nasa s tym problem nema...

leka323
23. sep 2010

Ahojte, trošku to tu oživím. Včera mi volali z Lučivnej, že na druhý týždeň 1. 10. do 29. 10. môžem s deťmi nastúpiť do lieč. domu Jedľa. Vraj sa pre chorobu uvoľnilo miesto na október. Ide tam niektorá z Vás v tomto čase? Len dúfam, že mi deti za ten týždeň neochorejú, lebo ma porazí. Žiadosť tam máme od marca. 🙂 Ideme prvýkrát. 🙂

leka323
24. sep 2010

A ešte podotázka: s koľkými kuframi, taškami ste sa tam dovliekli tie, ktoré ste tam boli? 🙂 ☹ 🙂

simik.slabiarova
24. sep 2010

Ahoj leka 323,tej batožiny sa neboj my sme boli 2 a mali sme 5 tašiek(veľkých) a také malé bokovky to ani nepočítam,len problém bol potom vynosiť to všetko na LD Smrek na 4posch.(výťah v tedy nefungoval,ale on vraj nefungoval už od minulého roku,tak neviem či už vobec aj funguje).Inak pozerala som NOVÚ stránku Lučivnej,pekne to nafotili aj tie nove LD,bude Vám tam fajn,len pozor na počasie,my sme boli apríl-máj a počasie strašné,taká zima,ešte nám poslúžili aj bundy.Ak budeš mať nejaké otázky tak sa ešte opýtaj,rada odpoviem.ahoj

leka323
25. sep 2010

Ahoj Simik. Dík, že si sa ozvala. Strašne veľa miesta zaberú kombinézy, bundy, zimné topánky..... Ako je to s návštevami keď tam prídu? Môžu byť v areálI? A ako je to s tými výletmi či túrami? Zapisuje sa deň vopred alebo ako? Koľko peňazí treba asi zobrať ako takú bokovku? 🙂

simik.slabiarova
27. sep 2010

Ahoj leka323.Pozerám do kalendára,predpokladám že u teba panuje pravá cestovná horúčka,neboj všetko opadne keď budeš vybaľovať kufre už na izbe v Lučivnej.No ale pobyt v zimnej sezóne má tú nevýhodu že potrebuješ viac oblečenia,ktoré je tak objemné,ale veď auto uvezie 😀 😀 😀 Horšie by bolo keby ste išli busom,v našom turnuse sme prišli všetci na autách,iba jedna holka so synom boli busom ale boli tak super pobalení až som žasla,neviem či by sa to podarilo mne a mojej princeznej.No s návštevami je to v pohode,areál je pre verejnosť otvorený myslím že od 7:00h do 21:00h(v lete v zime možno o hodinku menej)pred areálom je veľké parkovisko kde si nechajú auto(iba ak by Vám priniesli niečo objemnejšie tak ich pustia do areálu vyložiť Vám to a auto späť na parkovisko)lebo auta majú zakázaný pohyb po areály,veď sme tam preto aby sa naše dieti liečili a nie aby dýchali naše výfuky.Inak návštevy môžu ísť s Vami kľudne na izbu,do jedálne,kde koľvek po areály.Ale prespať by na izbe nemali...Neviem možno to niektorí skúšali,ale neviem kde si potom nechali auto na noc,lebo parkovisko je kamerované,a prepokladám že keď tam zostalo v noci auto na parkovisku tak to bolo asi divné,nie?Za nami keď došiel na víkend ocino,my sme si pobalili pár vecí,pani doktorka nám dala revers,zo stravy sme sa odhlásili a vybavili sme si ubytovanie v Mengusovciach(dedinka hneď vedľa)na ranči.Bolo super aspom na 2 dni vypadnuť z kúpeľov,mojej psychike to veľmi pomohlo 🙂 No s tými výletmi je to dosť problematické,my sme sa nedostali ani na jeden,zapisuje sa v LD Smrek na 1.posch.je nástenka tam je papier,zapisuje sa asi tak 3-4dni pred výletom ale keď sme išli na raňajky tak tam papier ešte nebol a keď sme zrazu išli z raňajok tak už bol papier plný,výlet robia pre 17ľudí toľko sa len zmestí do toho malého minibusu,oni síce majú rozdelene výlety pre LD-tí čo bývajú na nadštandardoch majú výlety zvlášť ale tích je o polovicu menej ako tích čo bývajú na LD Smrek a tak sa nedostane na každého.A čo sa týka vreckového?No my sme skoro prvé 3týždne neminuli skoro nič,lebo na výlety sa nám neušlo miesto,tam v areály tam nieje kde moc minúť,je tam malá reštaurácia kde si môžu deti kúpiť nejaké sladkosti ale rovnaké sladkosti im stále tiež nechutia.My sme peniažky minuly len v tedy keď sme išli do Popradu vlakom alebo do Svitu a to len do nejakých nákupných centier.Tak keby niečo,ešte sa pýtaj,zase sem nakuknem 🙂

leka323
27. sep 2010

Ďakujem za vyčerpávajúcu odpoveď. Veď práve to, že zbalíš vetrovky a kombinézy a máš už dve tašky plné. Ďalšie dve tašky zaberú topánky, prezúvky.... strašné. 😉 Manžel sa smeje, že požičiame aj prívesný vozík. 😀 Ešte ma napadlo, či si využila nejaké služby aj ty. Trebárs bazén, alebo masáž.

simik.slabiarova
27. sep 2010

No jasné,veď procedúry berieš prakticky s deťmi,keď majú deti bazén tak ty ideš s nimi,aj keď majú saunu tak si s nimi v saune,inhalácie sa im striedajú jeden deň majú skupinovú inhaláciu to ste všetci s deťmi v jednej miestnosti,tam býva aj 20 detí s mamičkami naraz,tak tam tiež prakticky dýchaš aj ty s nimi a na druhý deň majú individuálnu inhaláciu tam deti dýchajú samé(ale ty si pri nich)tam dýchajú také"fajky" no a ešte mávajú telocvik ale ten si musia deti odcvičiť samé 🙂 🙂 🙂 Masáže neviem,tie sme my nevyužili,ale myslím že tie sú tiež aj pre mamičky lebo to je všetko hradené poisťovňou.A z tej batožiny strach nemaj my sme tiež išli ako keby na rok 😀 😀 😀

leka323
27. sep 2010

Ďakujem... 🙂 🙂 🙂

simik.slabiarova
30. sep 2010

leka323,prajem Ti príjemný pobyt v Lučivnej,poodychujte a hlavne deťom aby to pomohlo.Keď sa vrátiš tak nám sem napíš pár riadkov z tvojich dojmov z pobytu,hlavne čo sa týka ubytovania lebo ten LD Jedľa sme my nezažili,keď sme tam boli my tak vtedy tam bola ešte škola,tak to teraz je tam nejak po novom,lebo zvažujeme aj my už budúcoročný pobyt tam tak nech vieme čo majú nové a aké to je 🙂 Tak ešte raz pekný ale hlavne účinný pobyt tvojej rodinke 🙂 Ahojte

leka323
1. okt 2010

Ďakujem Simik, potom tu určite napíšem dojmy, poznatky a fakt dúfam, že pobyt bude účinný.... Nám dali na výber, buď Smrek - kde sú toalety a sprchy spoločné, alebo bola ešte voľňá Jedľa, kde máme za doplatok toalety na izbe. Ahoj

leka323
5. okt 2010

Ahojte. Hlasim sa z Lucivnej.

leka323
5. okt 2010

Sme tu od piatku. Trochu som sa dostala k PC. Zatial sme spokojni. Akurat dnes tu prsi, ale pocasie bolo doteraz OK. Vcera sme boli aj na vylete na Hrebienku. Strava je v poriadku, ale pre nas su tu velke porcie. Nestihame ani dojedat tie druhe vecere alebo desiate. Dnes sme mali prve inhalacie, zachvilu cvicenie. Trochu vadi to stale obliekanie a zobliekanie sa. Tak zatial tolko. Potom este napisem.... Ahojte

smarti
6. okt 2010

@leka323 Ahoj, my ideme po vás, teda 29.10. v piatok. Tiež ideme do Jedle, lebo sa tam uvoľnila jedna izba s WC, ináč by sme asi išli až niekedy vo februári. S dcérkou ide tatino na striedačku s babkou, lebo ja kojím bábätko. Júúj, veľmi ma mrzí, keď to tu čítam, že nemôžem tiež ísť. Ale čo už, rozdeliť sa nemôžem. Keď budem mať nejaké otázky, určite ťa pootravujem. Prajem príjemný pobyt.

leka323
8. okt 2010

Ahoj. No Jedla je super, mali sme dnes aj saunu, inhalacie sú kazdy den okrem vikendu, starsi syn chodi do skoly, maju kazdy den po styri hodiny, takze vela nezameska. Sestricky sú super, jedlo chutne, pytaj sa co chces. Pocasie nam zatial praje. Ahoj