Kúpele Lučivná. Boli ste tam s dieťatkom?

sara2
2. mar 2009

ahojte maminky 😉
Na odporučanie nášho imunoalergologa by som s malou mala ísť do kúpeľov.Odporučal nám Lučivnú.Pozerala som na nete informácie.Ja sama som tam pred 25 rokmi ako malé dieťa bola.Nedá sa to porovnať s tým ako to vyzerá teraz.
Prosila by som vás o nejaké postrehy,ktorá ste už tam s dieťatkom absolvovala liečebný pobyt.Niečo o tom ako je to tam s doprovodom čo sa týka ubytovania,stravovania a hlavne koľko mamička ako doprovodná osoba dopláca.
Telefonovala som tam opakovane ale mi nik nedvíha.Na stránke majú uverejnené len jedno dostupné číslo.A na mail neodpovedajú 😒
ďakujem 🙂

lulka88
4. jún 2013

ahojte chcela by som sa opýtať či náhodou neviete či má dieťa do 5 rokov kúpele zadarmo a čo sa vlastne hradí..myslím Lučivnú......a ked poistovna schváli doprovod aká tam je cen ana 21 dní....kto mi poradííííí????????????

maznacik007
4. jún 2013

@lulka88 uz sme to tu pisali ak ide na liecenie dieta same od 3 do 18 rokov tak ho pobyt na 21 dni vyjde cca 50 EUR (takze uplne zadarmo to nie je )

ak chces ist aj ty ako sprievodca tak ubytko a strava na 21 dni do najlacnejsieho ubytka spolocne sprchy a wc ta vyjde cca 300 EUR ... k tomu si potom prirataj tych cca 50 za dieta ...

mikisa27
17. jún 2013

Ahojte baby,vidim ze si tu velmi pochvalujete kupele 😉 aj ja by som chcela ist s detmi,len mam trochu chaos v tych ich cenach......tak ak by mi vedel niekto poradit,bola by som vdacna. Takze chcem ist na jesen s dvoma detickami- jedno ma 3 a pol roka a druhe 1a pol roka. Mam Doveru poistovnu. Je mi jasne ze kupele dostanem len na toho starsieho....ale zaujima ma teda,kolko ma to bude stat,ked pojdeme vsetci traja-ja ako schvaleny doprovod,starsi syn cez poistovnu a mladsi s nami. Ubytovanie mi je jedno ake,kludne aj to najlacnejsie. Dakujem velmi pekne

mikisa27
17. jún 2013

joj a este ma napdlo,ze ako so stravovanim....oplati sa to zaplatit si tych 8.50naden,alebo sa tam da prestravovat aj individualne? su tam nejake potraviny blizko.....a v tych lacnejsich typoch ubytovania ako je Limba a Jedla je k dispozicii chladnicka,prip.nejaka kuchynka?Dakujem

kamisun1
17. jún 2013

ahojte, v stredu odchádzame s dcérou na liečenie do Lúčivnej prvýkrát. Sme ubytované v LD Topoľ, čo je v štandartnej izbe? Je tam signál na 02?

alami
17. jún 2013

@mikisa27 Cenu za ubytko si nepamám, bola som v jedli, chladnička - taká mini je na každej izbe a jedna veľká je v spoločnej kuchynke. V kuchynke máš aj mikrovlnku, sporák, riady, rýchlov. kanvicu. Tú máš aj na izbe.
Neviem, ja by som si stravu sama neriešila, obed si môžeš dať aj v reštike čo je tam, ale lacnejšie ťa to nevyjde a raňajky, večere - obchod tam blízko nie je, len ak si nakúpiš kdesi v tatrách a v chladničke budeš mať maslo, syry ap podobne. Pečivo v mraziaku napr. Ešte tak by to šlo.Pečivko sa dalo zobrať aj od raňajok so sebou. Ale strava bola dobrá, ja by som osobne nešpekulovala.

mima595
17. jún 2013

@mikisa27 - ja by som stravu tiez osobitne neriesila...predsa len 3 tyzdne na rozkoch nebudes, obchod je daleko,ked nemas auto, len zbytocne starosti

maznacik007
18. jún 2013

@mikisa27 ak by si sla do Limby mas to so stravou cca 490 EUR .... Dovera ma na 28 dni pobyty ... to su izby a spolocne WC a sprchy ... je tam mala kuchyna na kazdom poschodi kde je aj ladnicka ... varit sa tam neda ze normalne to je fakt len na ohrev, pripadne ze nejaku kasu urobis dietatu a tak .... nie je to ani vybavene na varenie tam je jeden hrniec a tak .. len pohariky .... a par tanierikov... obchod v areali priamo nie je myslim potraviny ... ten sporak to je len dvojplatnicka a raz som tam robila detom puding... mali chut a ja sommala dost... co sa tyka jedenia v restauracii tak tam sice mavaju menucko cez tyzden ale len obmedzeny pocet kusov a cez vikend je problem ... s tymto ... teda jasne da sa kupit normalne z jedalneho listka ale to ta vyjde viac... ak mas stravu nemusis riesit lebo ono je to aj dost take ze z jednej procedury na druhu ... a tak ale velmi zalezi aj nakolko su tvoje deti jedaci ... hoci tam bola aj jedna pani a ta si nedala stravu a normalne ujedala dietatu z taniera .... a dieta pistalo nech mu necha... 😕 😝 potom tam boli jedni co si na tu limbu priniesli normalne panvicu, olej a sli rezne vyprazat ... dva dni sa ten liecebny dom vetral... 😝 😀 my sme nastastie uz isli domov... pecivko si od ranajok nevezme to je presne vyclenene kto kolko ma...

ja som jedlo objednane nemala ale teda ja som bola s dvomi detmi nejedakmi .... chlapcovi sme nosili v obedaroch a tak ho krmili mne kvanta jedla ostavalo ... lebo muz tam bol kazdy vikend vlastne od stvrtka piatka a chodili sme jest mimo ... kvoli vyletom ... ale teda pokial nemas auto ze si odbehnes najest sa inam ci nakupit a tak by som si stravu objednala... da sa vybrat z troch menu aj pre dieta a potom uvidis ak vam bude vela po tyzdni stravu zrusis...

maznacik007
18. jún 2013

jaaj a ak by si chcela na jedlu ist tak si prirataj este 280 EUR ... tam mas vlasne WC a umyvadlo 😉

mikisa27
18. jún 2013

@alami @maznacik007 @mima595 baby dakujem velmi pekne za odpovede. No moji chalani su jedaci a teda poriadni,to by som im nemohla ujedat z taniera 😉 auto asi budem mat,ale tu stravu teda asi zaplatim normalne a bude to bez starosti. A teda ubytovanie v Limbe je zadarmo cely rok? A ked by prisiel za nami mm,tak bude kde,s nami na izbe? A plati 11eur len za prenocovanie?

maznacik007
18. jún 2013

@mikisa27 ano len v lete sa v tej limbe tazko ubytovat lebo vtedy maju vela deti bez sprievodu skolakov... a tych ubytuvavaju iba tam...

ano muz plati 11 eur ubytko na noc... podla poctu noci ... aj moj tak bol tam dost noci... stravu v tom nema... len ubytko..a normalne bude s vami na izbe...

mikisa27
18. jún 2013

@maznacik007 no ja by som to chcela niekedy na september/oktober, dufam,ze sa mi to podari tak vybavit.....chceme ist aj s kamoskou,co ma rovnako stare deti,tak ak by to vyslo,bolo by fajn 😉 a bola si aj v smokovci,ci len v lucivnej? pozeram aj ten smokovec,ale finacne to vychadze asi rovnako.....a este ak sa mozem pytat 😉 tak uz rovno na ziadost si pisala,ze do ktorych kupelov chcete ist,alebo sa to riesi az potom ked su kupele schvalene? no a zatial posledna otazka co ma napada,ze musim tam zostat celych 28dni,alebo mozme skoncit aj trebars o tyzden vcassie?

maznacik007
18. jún 2013

@mikisa27 v smokovci som nebola ale mam kamosku co tam bola viac krat mne ponukali aj smokovec ale to je take nemocnicne ...normalne teplomery vysetrenia a tak ... a to som nechcela ... ja som chcela vyslovene kupele a procedury ... nie nemocnicu ... popisujem ti srobarov ustav v smokovci ...

uz na ziadost treba hore napisat Lucivna .... uplne hore lebo inak ti pridelia ine kupele a to sa uz neda zmenit...
skratenie pobytu musis odkonzultovat s nimi v lucivnej viem ze jednej kocke schvalili ... co ja viem tak to moc nechcu ... kvoli poistovni ... to sa treba popytat tam ... jedine ak ti deti vazne ochoreju ... prip. infekcne a tak ...
to sa spytaj tam ci ti to vedia skratit... ten pobyt...

alami
18. jún 2013

@mikisa27 ja som bola aj v Smokovci, v Lučivnej je to viac relaxačné, oddychové, bazén, sauna, herne. V Smokovci síce povyšetrujú, ale ani do bazéna nás nepustili ani raz! Vždy dáka výhovorka. Ale nebolo tam zle. Vyber si podľa toho, či potrebuješ povyšetrovať, alebo len kúpele ako také.
Kúpele si píš na žiadosť mimo koloniek len tak celkom hore. Inak ti vyberú, čo budú chcieť oni.

akrimkase
21. jún 2013

Ahojte! Idem s deťmi 27. 6. do Lučivnej. Chcem sa spýtať, či si tam treba brať aj bundy a dlhé tričká, nohavice...Neviem aké tam je teraz počasie...

akrimkase
21. jún 2013

Ešte som sa chcela opýtať, či tam deťom musím zobrať uteráky, osušky ?

alami
21. jún 2013

@akrimkase ja som bola v Lučivnej takto pred rokom - začiatok letných prázdnin. Boli akurát tie 40tky teploty. Pár dní sme sa varili, piekli, potom prišla źima a chlad, nosili sme bundy a dlhé gate a ešte nám bola zima. Sú to Tatry. Určite ber aj niečo teplejšie a hlavne do dažďa, ak prídu letné búrky.
Uteráky, osušky na izbu nedostaneš, ale k bazénu a do sauny vždy dostaneš čistú osušku. takže len toľko ber, čo potrebuješ na sprchovanie.A práčky sú - operieš.

seuska
25. jún 2013

Prave mi prislo schvalenie kupelov na malu, na mna nie, pojdem ako samoplatca do Limby, vychadza to na nejakych 350 eur na 21 dni, nie je to take hrozne. Len som volala do Lucivnej a ze maju volne terminy az na November, ja nechcem ist v zime 😢 Neviete aka je pravedepodobnost, ze by som sa dostala skor? Mam tam volat? Otravovat? Ci, ked si zapisali na mna cislo mozu ma kontaktovat aj skor?

mima595
25. jún 2013

@seuska - do Limby sa skor nedostanes....ta je urcena pre samostatne deti, bez rodicov a v lete je plna...rodicov s detmi tam ubytuvavaju az max. od oktobra...ak ti mozem poradit, bud si presun termin na jar, alebo potom na januar...ak by bol sneh, je tam uplne super...my sme uz boli v oktobri, auguste, aprili...a jesen taka neskora nic moc..radsej sneh..teraz sme stihli aprilovu sankovacku este tyzden..a parada...deti cely den na kopci...len s obliekanim je problem....

seuska
25. jún 2013

@mima595 vraj na jar je to hotove peklo pre alergikov z tych smrekov, tiez by som radsej isla na jar. Co tam budeme v zime robit? Zatvorení vo vnútri? Este ten oktober by som brala... no neviem sa rozhodnut...dakujem za dotaz 😉

mima595
25. jún 2013

@seuska - no sama musis uvazit, co je pre teba vyhodnejsie...pocasie sa neda odhladnut..ale ked je tam sneh, tak je tam krasne...das sdetom kombinezy a mozu sa sankovat, valat po snehu..kdezto v novembri ak prsi, resp. mrholi, tak je s detmi este horsie, lebo vonku na ihriska a smykalky ist sa neda, len prechadzky...
a v jedeni sa skoor stmieva, uz po veceri je vonku tma.....

pink_lady
25. jún 2013

@seuska ahoj, ja som dnes bola na positovni, schvalili nam aj so sprievodcom, maly ma 3,5 roka, len som tam este nevolala...si ma teda nepotesila ze az v novembri maju terminy, som dufala ze aspon v oktobri...aj ked teta ma presviedcala ze mozno aj vlete dostaneme termin co je podla mna blbost 😀 ...no mozno sa tam stretneme 🙂

pink_lady
25. jún 2013

@mima595 prosim ta a pomohlo vam to? je tam aj nejaka skolka?

mima595
25. jún 2013

@pink_lady -skolka tam nie, iba skola, a deti si mozes dat postrazit v herni, 1E na hodinu...ale na skolku tam nie je dovod....

a ci pomohlo??? to sa neda jednoznacne povedat, urcite je ich stav lepsi, ale uplne bez chorob nie su...lenze na to moze mat vplyv hocico...more, castypobyt na vidieku, vyber mandli, aj kupele, aj to, ze su starsi a imunejsi voci skolkarskym bacilom.....

pink_lady
25. jún 2013

@mima595 dakujem, no som zvedava teda, aky eefekt to bude mat, uz vsade chodime s ventolinom tak dufam ze to pomoze trochu.
mna napadla ta skolka preto asi, lebo ked sme boli na lieceni v Dunajskej Luznej, tam bola, ale to bolo asi o inom...

mima595
25. jún 2013

@pink_lady - tak moji na tom nie su tak zle, oni ..vlastne len 2 z nich pouziju ventolin tak 2-3x do roka...teda myslim pocas 1-2 chorob...

indola
25. jún 2013

Ja som sa práve vrátila z Lúčivnej. Strava je tam hrozná - nejde o to ako je chuť ale o výber. Minulý rok sme boli spokojnejší.
Ale čo je absolútne zlé sú rodičia, krmili deti nanukmi pri 17st., vetre a daždi ( i mnohé "mamičky" stratili hlas ) a nikto to tam neriešil následkom čoho bolo, že ochoreli aj iné deti. Neviem prečo nepošlú choré deti domov aby sa to tam nešírilo ďalej.
Kúpele sú však moderné, čisté a služby sú vynikajúce.

pink_lady
26. jún 2013

@mima595 tak snad aj my sa raz do takeho stavu dostaneme 🙂

seuska
26. jún 2013

@pink_lady fakt neviem ako to chodi s tymi terminami, my ideme koncom augusta okolo Tatier, tak tam zabehnem priamo za pani z recepcie a skusim osobne poprosit s nejakym dezertikom ci sa neda skor.... tak dam vediet ci som mala uspech... nejak sa mi do tej zimy ozaj nechce. Nam Tatry pomahaju vzdy, len na to nemame aby sme chodili kazdy mesiac na tyzdnovy pobyt, ale ako nahle prideme do Tatier, moja mala prestane soplit a kaslat, takze nam Tatry pomahaju isto, uz len ten vzduch.

seuska
28. jún 2013

Baby este jedna otazka. Neviete preco mi prisiel poukaz platny len pol roka? Je tam napisane ze poukaz plati do 21.01.2014. Ved vsede sa uvadza ze poukaz plati 1 rok, nie?