Kúpele Lučivná. Boli ste tam s dieťatkom?

sara2
2. mar 2009

ahojte maminky 😉
Na odporučanie nášho imunoalergologa by som s malou mala ísť do kúpeľov.Odporučal nám Lučivnú.Pozerala som na nete informácie.Ja sama som tam pred 25 rokmi ako malé dieťa bola.Nedá sa to porovnať s tým ako to vyzerá teraz.
Prosila by som vás o nejaké postrehy,ktorá ste už tam s dieťatkom absolvovala liečebný pobyt.Niečo o tom ako je to tam s doprovodom čo sa týka ubytovania,stravovania a hlavne koľko mamička ako doprovodná osoba dopláca.
Telefonovala som tam opakovane ale mi nik nedvíha.Na stránke majú uverejnené len jedno dostupné číslo.A na mail neodpovedajú 😒
ďakujem 🙂

lienka1983
23. mar 2015

@milluska tiez som volala na tie BA cisla a povedali len tolko ze to nueje este uzatvorene..inde sa neda dovolat..zajtra idem volat zase..ved to uz nieje normalne ze tak dlho im to trva ☹

milluska
23. mar 2015

@lienka1983 tak klobuk dole ze si sa aj tam vobec dovolala, mne to absolutne cely den nikto nedviha...
Tak drzim palceky... keby nieco nove, daj vediet...
Ale su povinni sa do 30 dni ozvat, ach to nase Slovensko.....

milluska
23. mar 2015

@leginca ok dakujem

lienka1983
24. mar 2015

@milluska tak konecne som sa niekam dovolala.🙂 .ze to mame stale este u revizneho lekara ,takze budeme len cakat..

milluska
24. mar 2015

@lienka1983 aj mne sa to podarilo, nejakym zazrakom 😝 Tiez je to u revizakov, ale v BA. Vraj odvolania posielajú tam.. Takze nemam ratat skor ako 30dni ododna doručenia 😖
Teba uz dufam coskoro vybavia...

janula2511
24. mar 2015

@lienka1983 ahoj kolko uz cakas na schvalenie?

lienka1983
24. mar 2015

@janula2511 ja som podavala 13.2. a stale cakam..

x_shushu_x
24. mar 2015

jaaaaaj baby, ja som to schvalenie povazovala za vybavene, vidim, ze sa budem toho bat este....po pol roku mi to vypisala alergologicka a to som povzovala za najvacsi uspech :o/...do poistovne sa so ziadostou dostanem az v aprili, tak sa mozno aj uvidíme- ak sa nam vsetkym zadari :o/..

janula2511
25. mar 2015

@x_shushu_x ahoj to co stym myslis ze si to povazovala za vybavene?este len to budes podavat do poistovne?aku mas poistovnu?

janula2511
25. mar 2015

@lienka1983 tak to uz cakas 6tyzdnov?volala si tam?

x_shushu_x
25. mar 2015

@janula2511 vôbec ma nenapadlo, ze by nam to neschvalili na zaklade diagnoz, podla ktorých nam aj predlzili rodicovsky.....ked ma na to dieta dovod a podava sa ziadost na liecenie- uz lekarka ma pri vypisani posudit, ci ma na to narok nie?....keby bolo malo miesta a tak ....este by som chapala....napríklad, ze termin ludia dostanu o rok....ale ked neschvalia, tak neviem preco....zdrave dieta si asi ziadost nepoda.....to som tym myslela...my mame problematicku alergologicku, vsetky ziadosti jej robia problem :o/...ale ani ma nenapadlo, ze by nam nemali schvalit kupelnu liecbu, teraz na zaklade skusenosti mamiciek sa uz asi aj obavat zacnem..

x_shushu_x
25. mar 2015

@janula2511 a prepac zabudla som este- doveru mame...uz som sa tam aj informovala a boli velmi mili, len sa tam dostanem az v aprili- menila som si obciansky kvôli novému priezvisku a ziadost uz na nove priezvisko - kym bude obciansky....a tak dalej 🙂....nech to nemusim obehavat na stokrat, pojdem do poistovne s novym obcianskym, spravim zmeny v poistovni a podam ziadost uz s novym priezviskom- mne termin nejako nesuri...hlavne aby sa tam vôbec dostala :/

janula2511
25. mar 2015

@x_shushu_x no v tom mas pravdu ze dieta co je zdrave si nebude davat navrh.a tak to by doktorka nevypisala.a neschvalili ti to poistovna?a neudali dvovod?zmen alergologicku.

x_shushu_x
25. mar 2015

@janula2511 ja som este nepodala- ale jedna mamina tu pisala, ze jej neschvalili....ja som sa dnes dozvedela, ze ked sme mali diagnozy na predlzenie rodicovskej, tak by mali automaticky Lucivnu schvalit...no uvidíme...

janula2511
25. mar 2015

@x_shushu_x uvidime co bude.lebo aj ja som na predlzenej materskej.tiez za to ze ma caste infekty dychacich ciest.

x_shushu_x
25. mar 2015

@janula2511 no....my do toho vraj aj alergiu- radosti kopec....a vy uz ste podavali ziadost? ci ako? nemam tu este "uplny" prehlad :P

janula2511
25. mar 2015

@x_shushu_x ano uz som podala uz 4 tyzden cakam na odpoved.a nejak sa jej neviem dockat.takze takto.no uvidime.a ty si na platenej predlzenej materskej?a dieta ti chody do skolky alebo nie?

x_shushu_x
25. mar 2015

@janula2511 a aku mas poistovnu prosim ta?...ano som na platenej, krpatu som nakoniec zo skolky zobrala- zdravie mala naozaj velmi zle a moje aj manzelove zamestnanie nam umoznuje sa pri nej doma striedat, cize robime na striedacku :D no a mala je stale doma...ty si spominala, ze mate tiez predlzeny, vsak?....neviem si predstavit inak (mimo zakladnej liecby kde ma uz aj tak dost liekov) - berie ribomunyl teraz- a ten som nechcela dat, kym bola v skolke, tak aspon teraz si ho moze "v pokoji" vybrat....vy mávate zapaly HDC?

janula2511
26. mar 2015

@x_shushu_x ano caste zapali dychacych ciest.sople zapal priedusiek zapal pluc uz mal 2krat.som na predlzenej.ale maleho zvyknem davat do skolky.ale nechody pravidelne.vies jeden lekar vravi ze nedat do skolky lebo je velmi chorlavy.druhy lekar vravi dat do skolky lebo tym si musi prejst.lebo pojde dajme tomu o 2roki do skolky tak isto bude chory jak teraz.stym si musi prejst.a radsej teraz jak v skole.takze ja sem tam davam.

mytnanka
26. mar 2015

BOLA SOM TAM SO SYNOM BOLO NA DOBRE 🙂 SYNOVY SA VELMI PACILO 😎 AJ STRAVA BOLA NA UROVNI ,LEN BY SA MOHLO VIACEJ CHODIT S DETMI DO BAZENA 😉 CHYSTAME SA AJ TENTO ROK DUFAM ZE NAM TO VINDE 🙂

janula2511
26. mar 2015

mytnanka ahoj boli ste tam so synom?a ake mal proceduri?nieco mi napis ohladne hotelov lebo neviem ktory si vybrat.vy ste v ktorom boli?kolko vas to stalo ak sa smiem spytat.

leginca
26. mar 2015

@x_shushu_x - ja mám tiež Dôveru a schválený návrh mi prišiel domov do 2,5 týždňa od podania návrhu a schválili bez problémov aj mňa ako sprievodcu. Do Lučivnej si aj tak už zavolaj a predbežne si rezervuj termín - ja som tiež tak volala. V Dôvere som rovno povedala, že chcem ísť do Lučivnej.

janula2511
26. mar 2015

leginca ja mam vszp.a 2.3 som podavala navrh a stale nic.a dopredu zavolat do kupelov,no neviem,lebo co ked to neschvalia ani dietatu.moze byt take?

milluska
26. mar 2015

@janula2511 ja som si tiez dopredu zarezervovala termin a presne sa stalo ze neschvalili (mam vzp). Tak som podala odvolanie, bo ani jeden.lekar nevidi najmensi dovod pre neschvalenie, len problém bol, ze sme neprilozili kopie vysetreni.. Teraz by to uz mali schvalit. Neschvalenie mi doslo uz po dvoch tyzdnoch, teraz maju vraj mesiac na reakciu na odvolanie... A kedze som chcela ist do kupelov koncom maja, pisala som do Lucivnej, ci je ešte vobec sanca nejaka, ze sa v maji/juni dostaneme, povedala, ze šanca je vzdy...
Tak uvidis, zavolat si tam kazdopadne skus..

x_shushu_x
26. mar 2015

@leginca hej, to ze ideme do lucivnej mam uz na tlacive napisane- aj na stranke lucivnej to radia, dokonca som si to vytlacila uz s tm napisane z ich stranky 🙂.....a mne je termin nejako naozaj jedno kedy pôjdeme, no uvidi, ked zanesiem ziadost do poistovne asi vtedy by som zavolala- pre istotu....

@milluska vraj ked je predlzeny rodicovsky, nemusis nic prikladat- je to automaticke...neviem vlastne na co sa predkladaju vysetrenia- ved na zaklade nich chodi dieta k odbornikovi, je to cele divne :o/...ja tam neplanujem nic davat, aj tak kazdy zaznam aj z ORL ma lekarka v karte a nie ja doma...a ved to vypisuje alergolog nie? takze tam napise výsledok vsetkych vysetreni, co su vlastne tie diagnozy.... no uvidíme, ked poslu odpoved, daj urcite vediet 🙂

@janula2511 obcas davat do skolky, by u nas v sokrmnej znamenalo poplatok 300 Eur za cely mesiac- takze radsej nie....do statnej ju nevzali, ale od septembra ju planujem dat do skolky...beriem to tak, ze mala 8 mesiacov pauzu aby vybrala vsetku liecbu- ten ribomunyl by som jej urcite nedala, keby chodila do kolektivu :o/....

janula2511
26. mar 2015

aha tak nie.a do statnej preco nezobrali?kolko ma rokov?a tie lieki ribomunil ja naco?

x_shushu_x
26. mar 2015

@janula2511 4. oktobra mala 3, takze sa nedostala :o/......ribomunyl mas vlastne vakcinu- su tam oslabene streptokoky a dalsie "chutovečky" je to v tabletke.....aby si telo vybudovalo imunitu....ked si predstavim, ze do toho by sa primiesali vsetky virusy a bacile aj zo skolky v planej krase....

milluska
26. mar 2015

@x_shushu_x ja nemam dieta so zniz imunitou, takze nie som na predlz materskej.. Mala ma alergie vsetkeho druhu... A jasne, dam vediet..😉

x_shushu_x
27. mar 2015

@milluska no my tiez a podla spravy revízneho mi vyslo, ze mame predlzene kvôli tej alergii vlastne....ale kto uz vie, kto sa v tom ma vyznat :D....ok, drzime palce 🙂

mama21
27. mar 2015

@sara2 ahoj po telefone je problém treba opakovane 0524314511 toto mám ja ale treba skúšať