Kúpele Lučivná. Boli ste tam s dieťatkom?

sara2
2. mar 2009

ahojte maminky 😉
Na odporučanie nášho imunoalergologa by som s malou mala ísť do kúpeľov.Odporučal nám Lučivnú.Pozerala som na nete informácie.Ja sama som tam pred 25 rokmi ako malé dieťa bola.Nedá sa to porovnať s tým ako to vyzerá teraz.
Prosila by som vás o nejaké postrehy,ktorá ste už tam s dieťatkom absolvovala liečebný pobyt.Niečo o tom ako je to tam s doprovodom čo sa týka ubytovania,stravovania a hlavne koľko mamička ako doprovodná osoba dopláca.
Telefonovala som tam opakovane ale mi nik nedvíha.Na stránke majú uverejnené len jedno dostupné číslo.A na mail neodpovedajú 😒
ďakujem 🙂

janula2511
30. apr 2015

@garicka ahoj prvy krat ideme.a mam stoho nervy.daleko je to z limbi do smreke?

mima595
30. apr 2015

@janula2511 - tam je to vsetko dostupne...z Limby do SMreku cez park asi 3 minuty....len nech vam vyjde pocasie...

ak mozem poradit, kaslite na bazen, procedury, ak je krasne pocasie, tam je tolko ihrisk, deti si uziju tolko zabavy a kamaratov a vy si najdete kamosky, pokecate, pookrejete na dusi....

ja som bola 1x ...ked mali 5 a 2 roky a vzala som si aj Basku, ktora kupele nemala schvalene, lebo mi bolo luto, ze by si neuzila tolko aktivit pre deti.....

janula2511
30. apr 2015

@mima595 co to je baska?snat nam vyjde pocasie.proceduri su urcite povine ze?a bazen neni?mi ideme od 20maja.tak by nemali byt zimi ze?a vy sa este tam chystate?

x_shushu_x
30. apr 2015

@janula2511 Bašska bude dcérka, si myslím...

janula2511
1. máj 2015

@x_shushu_x nepocula som este take slovo.

mima595
1. máj 2015

@janula2511 -Baška je skratka od Barborky

katka5
1. máj 2015

My sme práve tu! Je tu úžasne, počasie je super, dnes síce slniečko len sem-tam vykukne,ale nefúka,je čerstvo.A teraz môžem porovnať ubytovanie Smrek a Borievku. Určite je Smrek lepší,čo sa týka úložného priestoru a má plno výhod,nemusíme sa nikam premiestňovať,všetko máme tu.....A ešte platíme menej......

janula2511
1. máj 2015

@katka5 pekne je tam.mi 20maja ideme.vy ste gam do kedy?3tyzdne mate?neni nuda?co robite cely den?

david93
1. máj 2015

do koľko rokov sú tam deti? syn má 7,5 r.

miah
1. máj 2015

@katka5 my pojdeme pravdepobodne do Borievky 😒 snad to tam bude fajn 😅

susanq
1. máj 2015

my ideme do Villa Breza... boli ste niekto? ako vyzeraju izby? Nie su prilis male? chcela som nadstandard, ale zostal na nas v maji iba jedna izba, nie obyvacka... o ostatne sa nebojim, len potrebujeme mat tiche prostredie, obaja aj so synom spime ako mysi na vreci :(

susanq
1. máj 2015

@janula2511 Janka, vsak uz tolko nestresujte... nebojte, bude vam dobre. Budete tam mat vsetko, Dominik je uz velky, nic specialne nepotrebujete. Pobalte si normalne veci, v maji byva v tatrach uz krasne. Prechodne bundy, prsiplast, gumaky, nepremokavu obuv, atd atd. Budete chodit na vylety, budete na cerstvom vzduchu. O program sa vam postaraju, deti a mamiciek tam bude kopec, vsetko zvladnete. Este vam bude aj luto, ze budete musiet odist. Z vasich prispevkov je citit, ze ste nervozna, ale nejdete na druhy koniec zemegule, do Afriky, idete do vybornych kupelov 🙂

janula2511
2. máj 2015

@susanq prvy krat ideme takze asi zato som nervozna.vi tiez idete?

katka5
2. máj 2015

@susanq No Villa Breza, tam najviac počuť ked chodia vlaky.Ale to ti poviem že tam spať nebudete, ked spíte tak slabo.

katka5
2. máj 2015

@janula2511 My sme tu do 20 maja. Nuda tu určite nebude, iba ak by ste boli chorí, lebo vtedy musíte byť na izbe alebo len na vzduchu. Ale inak nuda nehrozí, stále je tu nejaký program alebo len ihriská , tam sa deti zabavia .

katka5
2. máj 2015

@david93 Deti sú tu bud s doprovodom , alebo bez a to do 14 rokov si myslím.

rebecca2006
3. máj 2015

ahojte dievčence. Tak ideme 7.5 do Borievky, hádam sa nič nepo...rie a decká budú dovedy zdravé a vo štvrtok sme v tatrách...Môžem sa popýtať? Ako je to so stravou pre decká? Je len 1 jedlo alebo je viac možností na výber? Malý mi nezje mäso, tak neviem, či mu zajdnať vgtaránsku stravu alebo si vyberieme... zas nchcem, ayb mi nemchával plný tanier, a poprotim aby som ho musela doštopávať vlastným jedlom... mám otestované, že na mäso je nezlomí nič, ani ke´d uvidí ostatné deti ládovať rezeň... čo sa týka drobných potravín, sú nejaké niekde blízko kúpeľov? Alebo až tesco Poprad resp. Svit? Apoň niečo na rožky, mlieko, taká prvá pomoc.... Resp do dediny je to ako ďaleko? ASuto nebudeme mať k dispozíciii...
Kuchynka je ako vybavená? Mám si nieťčo zobrať? Tda okrem nožíka, ako mi už niekto doporučil... Pribory sú tam nejaé, taniere, hrniec, alebo niečo vziať?
O akom čase je strava? A čo sa týa procdúr, kde sú? V Smreku?
Ešte maminy- do jedálne sa nosia prezúvky? e´d sm boli v Smokovci, tam sa prezúvalo a aby som nemusela stále prevlákať papučky, tak som mala po 2, 1 na izbu a druhé do jedálne, ako to unmguje tuto?
Je tam nejaká knižnica, de by sa dali vypožičať dckám knižky?
Aké hračky beriete pre dtičky na zabavenie? Mám nachystanú kolobežku pre staršieho a odrážadlo pre krpaňu, bycele požičiame, lopty si berieme, nejaký bedminton, ešte mi napadli arebné kriedy, a na izbu stavebnicum puizzle, nejaé človeče, pexeso....Neviete či je v Borievke DVD? Asi nie, ke´d je to štandard...
A na izbách nie je chladno? Sú am prípadne nejaké deky? A ako je to s uterákmi, beriete vlastné? Utierky na riad, Jar na umytie riadu... ďakujem za tipy,,,,

susanq
4. máj 2015

@katka5 : to ste ma nepotesili 🙂 ale vlaky v noci hadam nechodia... a Danko je ranostaj tak ci tak 🙂 paradoxne, take stale zvuky ako vlak alebo vrtanie alebo podobne jeho nezobudi, ale napriklad chodza po chodbe, krik, stekanie a podobne, ano... o mne nehovorim, mna prebudi aj jeho dychanie :D:D

susanq
5. máj 2015

mamicky, este by ma zaujimalo... ako je to tam s chorobnostou? priznam sa, ja mam jedinu paniku z toho, ze mi tam Danko zase ochorie a pojdeme tam uplne zbytocne... kedze my sme tak kazde tri tyzdne chori... aj teraz ma krpec teploty, buduci tyzden nastupujeme :(

leginca
5. máj 2015

Dievčatá, ktoré ste tam už boli, ale ste tam teraz ja mám otázku, brali ste si so sebou aj notebook?

mojdi
5. máj 2015

@susanq my sme boli v Lucivnej v januari. bolo tam dost vela chorych deti, ktore museli zostat na izbe. my sme pre istotu nechodili do herne a ani velmi na vylety s autobusom. boli sme hned na zaciatku jeden krat. to boli este vsetci zdravi. deti sa hravali spolu vonku. mali sme sneh, o to to bolo lepsie 🙂 ja som bola s dvomi detmi, a mensi mi zacal kaslat den pred odchodom. bola som rada ze neochorel skor. v zime to bolo o to horsie, ze po saune a bazene sme sa presuvali do druhej budovy..rozhoruceni do zimy..

mojdi
5. máj 2015

@leginca ja som nebrala notebook. my sme byvali v smreku, tam sme mali na izbe televizor. a v mobile mam wifi, takze pristup na net som mala. je tam volny pristup na net. inak nemali sme sa kedy nudit 🙂

janula2511
5. máj 2015

V limbe na 3poschodi na izbe je televizor?

janula2511
5. máj 2015

@petko8888 televiza je na izbe?v limbe na 3poschodi?

katka5
5. máj 2015

@leginca ano,je tu pripojenie na net

katka5
5. máj 2015
mima595
5. máj 2015

co sa tyka chorobnosti..treba ratat, ze tam chodia chorlave deti, co aj skor nieco chytia...nasi vacsinou chytili sopliky, ale teploty iba pri 1x navsteve...

obmedzovali sme hernu, tam sme isli mozno 2x, aj to až posledny tyzden...radsej sme chodili vecer do telocvicne...a by t co najviac vonku....

janula2511
5. máj 2015

@katka5 a varna kanvica na izbe je?

leginca
6. máj 2015

Rozprávala som sa včera s manželom a ja si notebook zoberiem. Aj kvôli tomu, že budem brať synovi rozprávky na USB kľúči a budem si priebežne aj sťahovať fotky z foťáka do PC. Ja nechodím na net cez mobil.

loginexistuje
6. máj 2015

@janula2511 nie kanvica je v kuchynke, ktora je spolocna pre cele poschodie.... hrncek na kavu si zober ... 😉