Kúpele Lučivná. Boli ste tam s dieťatkom?

sara2
2. mar 2009

ahojte maminky 😉
Na odporučanie nášho imunoalergologa by som s malou mala ísť do kúpeľov.Odporučal nám Lučivnú.Pozerala som na nete informácie.Ja sama som tam pred 25 rokmi ako malé dieťa bola.Nedá sa to porovnať s tým ako to vyzerá teraz.
Prosila by som vás o nejaké postrehy,ktorá ste už tam s dieťatkom absolvovala liečebný pobyt.Niečo o tom ako je to tam s doprovodom čo sa týka ubytovania,stravovania a hlavne koľko mamička ako doprovodná osoba dopláca.
Telefonovala som tam opakovane ale mi nik nedvíha.Na stránke majú uverejnené len jedno dostupné číslo.A na mail neodpovedajú 😒
ďakujem 🙂

janula2511
9. máj 2015

@katka5 kde ste ubytovany?

katka5
9. máj 2015

@david93 No aj by sme išli, ale nevydržia mi teraz 4 hodiny v aute! To by sme každých 10 min.stáli. A ostatní čo kašlú? Tí by nemali ísť domov?Lebo kašel väčšinou trvá až 2 týždne,toho sa len tak nedá zbaviť. My sme aspon na izbe,no tí čo kašlú chodia aj do jedálne.A mimochodom ,my sme sem prisli uplne zdraví,nás kto nakazil?

katka5
9. máj 2015

@janula2511 Smrek.

david93
9. máj 2015

@katka5 však to riešte, môjho syna keby niekto nakazil úmyselne infekčným ochorením tak podám sťažnosť hlavnému hygienikovi

david93
9. máj 2015

a kašeľ nemusí znamenať infekčné ochorenie, niektoré deti môžu mať astmu
predpokladám, žekaždý rodič podpisuje pri nástupe, že jeho dieťa je zdravé a nemá žiadne infekčné ochorenia - ak klame tak by mal nasledovať postih, sná´d tam je nejaký zodpovedný personál
môj syn prekonal salmonelózu a takéto ochorenie pre neho môže byť veľmi nebezpečné... nechce sa mi veriť, že medzi personálom je taká ignorancia, že tieto deti tam nechávajú

evik4
9. máj 2015

Ja si myslim, ze to netreba dramatizovat, zodpovedny je osetrujuci lekar a ked zhodnotil stav takto tak asi vie co robi. Nikto tam predsa nenastupi s infekcnoy chorobou, vsetci tam idu za lepsim zdravim a o tom to je. Kazde dieta inak reaguje na zmenu prostredia aj stravy zaroven, nemusi to byt ziadna katastrofa. Aj moj syn prekonal salmonelozu a nic tam nechytil.

leginca
9. máj 2015

@katka5 - mne iné ubytovanie na júl neponúkli, len Osiku a že sa to tam teraz prerába - robia viac izieb

david93
9. máj 2015

@evik4 ošetrujúci lekár rieši do výšky svojho platu, jemu je očividne jedno či tvoje dieťa chytí infekčnú chrípku alebo nie a ke´dže sa mamičky neozvú tak sú všetci spokojní

janula2511
9. máj 2015

@david93 a kde nachytal salmonelu?v kupeloch?

janula2511
9. máj 2015

@katka5 a je tam teraz zvracanie a hnacka?tak dufam ze do 20maja to tam prejde.

monr
9. máj 2015

vacsina deti, co tu kaslu, maju kasel napr. z alergie, astmy a pod. Ziadny zodpovedny rodic a lekar nedovoli choremu dietatu chodit napr. do jedalne. Takze je obrovsky rozdiel crevna viroza, a bezne kasle deti.

rebecca2006
10. máj 2015

@katka5 to mi je Ľúto, ž ste pochoreli.... ono to je problém, je tu plno deciek, a izolácia podľa mňa fakt moc nefunguje, vygrcaným deckám je trošku lepšie a už ich ťahajú von a do jedálne a do herní....
my keď sme boli pred 2 rokmi v Hornom Smokovci, tak to bolo o tom istom, furt nám tam nikto vracal a hnačkoval, a lekárka bola úplne spokojná, že oni tam teraz žiadnu virózu nemaJú... a pritom priamo z nášho pobytu jedného vyvracaného chlapčeka brali do nemocnice....a doniesla som si z kúpeľpm taký zápal pľúc že len....tak mám tteraz značné obavy, ako to prežijeme tentoraz... myslím, ž personál bymal viac dohliadať na to, aby infekčné detičky a sprievodcovia boli na izách plus izby dezinfikovať, aj spoločné priestory a vyžarovať UV lampou. My sme prd rokom urobili cirkus, lebo vracala celá ubytovňa a tak mám kto vysavovali a vyžiarili- ale sami od seba nič.....aj ste niekam chodili? do herne? či ste t schytali počas procedúr albo v jedálni? a veľa mamičiek má takéto problémy? My sme prišli vo štvrtok, sme v BOrievke,
je to tu také trošku staršie e nie veĽmi útulné, ale účel spní, máme dosť priestoru ahlavne je tu kľud a nie je tu plno eciek ako v Smreku. Ja som to Smreku nechcela ísť presne oreto, že síc je maximálne pohodnlné iísť na raňajky o poschodie vyššie, nižšie, ale melie sa tam kopec ľudí a podľa mňa riziko, že niečo nachytáš, že asi väčšie ako v menších oddeleniach...
ale ja si myslím, že prašť ako uhoď a aj keˇumývame adezinfikujeme ruky v jednom kuse, tak som zvedavá kedy nakúpime bacily aj my....
rozhodne ich nebudem brať do hrní, aj keby sa mali na izbe unudiť k smrti a aj aktivity typu kino radšej oželieme, mám dosť, ke&´d počujem v jedálni tých ukašlancov... a pravdu poveiac si nmyslím, že toto je astmatický alebo alergický kašl, to j nejaký klasikuš detský škôlkobacil....dosť ma mrzí, že na liečenie sa majú prísť detičky oliečiť a zleplšiť zdravotný stav a nakoniec sú tu chorejšie ako doma... to je smutné, potom fakt tie kúpele strácajú význam a radšje s nimi na 2 týždne súkromne k moru....

rebecca2006
10. máj 2015

@david93 nechávajú. hančky ani bežné bacily sa neriešia, dokonca aj chorejšie deti tu dostanú ATB a liečia sa na izbe, podla stavu majú povolené vychádzky. ono realita je taká, že skoro každý si tým v kúpeľoch prejde. myslím, si o tom svoje ale je to tak... domov len fakt infekčné stavzy ako kiahne a pod.

david93
10. máj 2015

@janula2511 v kúpeľoch sme ešte neboli, salmonelu dostal v škôlke a boli sme 10 dní v nemocnici, žiadna sranda, vtedy nás lekár upozorňoval, že pri akomkoľvek zápale čreva musíme byť veľmi opatrní a hneď do nemocnice ☹ preto som veľmi nemilo prekvapená, že lekári v Lučivnej sú tak ľahostajní

janula2511
10. máj 2015

A vela deti tam v kupeloch hnackuju a zvracaju teraz?ako je tam?mi 20maja ideme tak sa to dufam tam ukludni.

alexatami
10. máj 2015

@janula2511 dufam, aj ja, ze to tam nie je vela hnacie, my nastupujeme uz 13 maja, tak mam strach

janula2511
10. máj 2015

@alexatami ja 20maja.aj ja mam zato strach.ze dojdeme a druhy den nas chytia hnacky a zvracanie.ani neviem co by som mu mohla zacat davat aby taketo nechitil.asi probiotika nie?nevies ?a do ktoreho hotela ides?

david93
10. máj 2015

@janula2511 na črevnú chrípku ako prevencia asi nič neexistuje, len silná imunita
keď to už dostane, tak nejaké roztoky na doplnenie minerálov a probiotiká

alexatami
10. máj 2015

@janula2511 jedine probiotika nic ine. Ideme do Smreka, preto sa bojim. Pred rokom mala dcera 40 teploty a hnacky, nastastie syn nedostal nic

rebecca2006
10. máj 2015

@david93 neboj sa, nemusí to byť také zlé, črevo sa rýchlo zregnruj, aj môj malý bol po salmonele a črvnú virozu prkonal lepšie ako dcérka.. je to individuálne....samozrejme, najlepšie je nemchytiť, najhoršie na týchto gastrovirozach je to, že veĺmi oslabia organizmus a také dieťatko chytá všetky bacily... ☹

leginca
10. máj 2015

Dievčatá, takéto virózy môžu deti chytiť aj v škôlke aj nákupných centrách. Nestresujte sa tým, určite bude v kúpeľoch super.

x_shushu_x
10. máj 2015

@leginca a preto do skolky nechodia a chodia do kupelov :D....a preto sa vyhybam nakupnym centram a do kupelov idem aby sa jej zlepsil stav 🙂...myslim, ze to hneva naozaj kazdeho, aj ked pise o tom diplomaticky :o/...

katka5
10. máj 2015

@rebecca2006 Ani my sme do herne nechodili, je pravda že bola staršia raz v kine a veľa sa dá nachytať ked deti spolu inhalujú. No ale sme doma, prerušili sme pobyt a už sa tam nevrátime. Fakt asi je lepšie ísť súkromne pri more,alebo do hôr.

katka5
10. máj 2015

@monr Presne ako píšeš "zodpovedný rodič". Keby si vedela, koľko je ich tam nezodpovedných! Boli sme v Demänovskej jasyni s busom a polovica autobusu tam prekašľala. A jednej mamičky sa pýtam, že malý je ale chorý ked tak kašle a má aj soplík. Ona na to nie, ved ráno bola u lekára , dal mu Nasivin, a kašle, on stále to má takú largiu. Jasne a večer mal 38,5 a nenormálny kašel. Chvala Bohu sme už doma, prerušili sme liečbu , lebo ešte to by nám chýbalo , dostať aj horúčky a kašel.

katka5
10. máj 2015

@janula2511 Že vraj aj pred nami to bolo a ked moje zvracali tak ešte 2 deti to mali tiež. Ale tie sa z toho rýchlo dostali, ale tie moje ešte stále majú krče v brušku a to dietuju. No ale sme doma a liečime sa.

janula2511
11. máj 2015

Pustili vas bez problemu?alebo vas oni poslali domov?a peniaze ti nevratili?alebo ako to chodi v takom pripade.kolko ste tam boli?

rebecca2006
11. máj 2015

@katka5 to mi je ľúto....tak sa dajte rýchlo dokopy...inak my ke´d sme nes prišli do jedálne, tak sa akurát jeden chlapček priamo tam povrackal... ☹ chcem veriť, že to bolo preto, že ho maminka prepchala a dvihol sa mu žalúdoček... deti som otočila a obed vzala so sebou, servírka síce frflla, ale ke´d som jej povedela, že inak beriem decká o reštiky, tak povolila...takže asi nie ste prví ani poslední... a s tým kašlom je to kalatrofa,, niektoré dti tu kašlú tak príšerne, že by som ich nafleku poslala na RTG... a behajú po vonku jedna radosť...jja sa persolánu veľmi divím, ja by som polovicu detí poslala okamžite domov. Poľa mňa ani deti na ATB nemajú čo byť v kúpeľoch, domov a preliečiť. V poriadku, ke´d majú soplíky a pokašliavajú, alebo majú miernu virozku, tak 2-3 dni skúsiť len na ubytovni liečebný režim, ale pri nelepšení domov. ...PLus oveľa razantnejšie dzinfekčné opatrenia, vysavovať, v kuse žiariť germicídom....a zvýšený hygienický dozor, jednoducho kašľajúce detičky z kina a herní poslať preč. Plus keď je nejaký takýto problém, tak hromadné akcie zrušiť a herňu prechodne zavrieť....
po týchto skúsenostiach do detských kúpeľov už nepôjdem, prostrdie krásne, všetko super, ale tie bacily mi za to rozhodne nestoja.....

katka5
11. máj 2015

@rebecca2006 Presne ako píšeš, plne s tebou súhlasím.

katka5
11. máj 2015

@janula2511 Pustili nás bez problémov, lebo videli, že od začiatku deti boli choré, teda vracali a hnačkovali. Preplatia nám polovicu, lebo presne polovicu sme tam boli. Ak sa chceme vrátiť, tak do mesiaca ale nechceme sa vrátiť určite.

david93
11. máj 2015

@rebecca2006 mamičky, prečo to tolerujete a neozvete sa? keď nie vy tak kto?