Kúpele Lučivná. Boli ste tam s dieťatkom?

sara2
2. mar 2009

ahojte maminky 😉
Na odporučanie nášho imunoalergologa by som s malou mala ísť do kúpeľov.Odporučal nám Lučivnú.Pozerala som na nete informácie.Ja sama som tam pred 25 rokmi ako malé dieťa bola.Nedá sa to porovnať s tým ako to vyzerá teraz.
Prosila by som vás o nejaké postrehy,ktorá ste už tam s dieťatkom absolvovala liečebný pobyt.Niečo o tom ako je to tam s doprovodom čo sa týka ubytovania,stravovania a hlavne koľko mamička ako doprovodná osoba dopláca.
Telefonovala som tam opakovane ale mi nik nedvíha.Na stránke majú uverejnené len jedno dostupné číslo.A na mail neodpovedajú 😒
ďakujem 🙂

30mamina3
6. dec 2015

ahojte neviete vypišu mi na liečeni PNku?lebo pred 2rokmi v pohode,ale minuleho roku už že sa neda že nemože vypisat.tak ako je to teraz?vypišu,alebo si mam riešit niečo ine?deti maju už cez 8rokov tak neviem či PN ku vypisovali len ked maju deti do 6rokov alebo ako.dakujem za radu

x_shushu_x
6. dec 2015

@30mamina3 ja som počula alternatívu, že PN dávajú sprievodcovi schváleného poistovnou

nellynka
7. dec 2015

No moja dcera mala v lete 6 rokov a dali mi na nu PNku. Najlepsie je, si zavolat na recepciu.

30mamina3
7. dec 2015

@x_shushu_x tiež om myslela či to tak nieje,ale nikdy som nebola schvaleny sprievodca
@nellynka asi si tam zavolam ked to bude aktualne.dakujem

an1ta
7. dec 2015

Tak my nakoniec ideme toho 7.januara do Limby, bez wc... Mam trochu strach, ze ako to zvladneme v takomto standarde, ale sa aj tesime na zasnezene Tatry a sankovacku 🙂 Dali nas ako nahradnikov na izbu vyssieho standardu, teda keby niekto nedosiel tak by sme mohli mat inu izbu. Dnes dorazil aj list z poistovne, trosku bludil:podany 26. Novembra a dnes dosiel 🙂

janet24
8. dec 2015

@an1ta neboj bola som na limbe a uplne v pohode.

an1ta
10. dec 2015

@janet24 Boli ste v limbe v izbe kde neni ani wc? ja sa toho trosku obavam 🙂 hlavne takto v zime, ale ved uvidime, nejak to zvladneme.

mmaarrttiinnaa
10. dec 2015

@an1ta ahoj my sme boli v limbe v novembri na 2 poschodí tam nieje na izbe wc a úplne v pohode išla by som tam zas

tanana22
11. dec 2015

My ideme 8.januára do vila breza. Bol tam niekto? 🙂 dúfame že bude aj sneh 🙂

janinah
12. dec 2015

Ahoj, bol niekto s dieťaťom v Lučivnej tak,že ste bývali inde a len dochádzali na procedúry? V čom vlastne to liečenie spočíva? Syn má 10 r.Máme k dispozícii byt 4 km odtiaľ,tak by sme bývali tam.

x_shushu_x
12. dec 2015

@janinah niekedy musis byt napríklad aj o 7 rano u lekarky a od 8 su procedury a neviem, ci netreba podpisovat, ze opustate kupele- nieco ako "reverz" ....tak si zisti, aby ste to nemuseli vypisovat kazdy den, pripadne si zavolaj priamo do kupelov...

janet24
12. dec 2015

@an1ta zvladnes je tam teplo aj na WC aj v sprchach

30mamina3
12. dec 2015

@janinah neviem či to ma vyznam tak dochadzat a myslim že to tak ani nepojde to im poistovna nepreplati.ak tam nechceš byt ubytovana tak to radšej ani netreba chodit,bazen, saunu aj inhalacie zvladnete aj doma 🙂 tam ide o tu klimu a to super pohodlie 🙂 je super sa 3tyždne o nič nestarat,nevarit,nepratat iba si uživat rodinku navzajom.My chodievame všetci piati a nemenila by som su to najsuprovejšie 3tyždne v zimnom obdobi.

30mamina3
14. dec 2015

ahojte prosim vas funguje hore nad inhalaciami posilnovna?Pred rokom bola v dost strašnom stave tak či ju zrušili popripade či nahodou nevymenili stroje za funkčne 🙂dakujem

x_shushu_x
14. dec 2015

@30mamina3 neviem ci su stroje vymenene, ale chodíme tam kazdy den 🙂...zatvara sa o 21:00

30mamina3
14. dec 2015

@x_shushu_x pas, a bicykle funguju? Tie stroje pod oknom nefungovali ☹

x_shushu_x
14. dec 2015

@30mamina3 su tam dva bicykle, vedla 2x steper, 1 vibrátor.... :D

x_shushu_x
14. dec 2015

@30mamina3 skusim zajtra odfotit....

30mamina3
14. dec 2015

@x_shushu_x vibrator 🙂 ten asi použivaju mamičky naj 🙂 ale nie srandujem....bol tam aj bežiaci pas ale mal napisane nepouživat,tak už ho asi dali preč.A mate tam sneh?

oksu
14. dec 2015

poraďte do ktoreho domu isť, obaja rodičia, 5ročný syn a 1 a pol ročna dcerka, ktora tiež bude chodiť na procedury. Radi by sme mali wc na izbe, sem tam si niečo uvarili -🙂 nakoľko syn je alergik na mlieko a veľa toho asi v jedalni nezje-:(

30mamina3
14. dec 2015

@oksu topol s kuchynkou alebo aj Borievka je fajn

veronicka1901
14. dec 2015

@30mamina3 v oktobri bola posilka v strasnom stave, presne , ako pises 🙂.

oksu
17. dec 2015

prosím vas co hovorite na Osiku? ako je to tam s wc a kupelnou? kolko je ich v dome? a v zime - lyze sa daju pozicat ci treba niest z domu?

modra1
18. dec 2015

@oksu alergiu treba nahlásiť uz v návratke, su tam rôzne diéty, bežne varia aj napr. bezlepkovu stravu.

leginca
22. dec 2015

@oksu - ja som bola v lete ubytovaná v Osike a bola som spokojná. Má to prízemie a 2 poschodia, na prízemí sú 3 izby, 3 toalety a 2 sprchové kúty. Na 1. p. sú štyri izby, 3 toalety a 2 sprchové kúty a na 2. poschodí sú dve izby, 2 toalety a 1 sprchový kút a veľká spoločenská miestnosť s kuchynkou, je tam aj práčka a veľa sušičov prádla. Mne sa za tie tri týždne pobytu nestalo, že keď som potrebovala ísť na WC al. do sprchy, že by boli všetky obsadené. Myslím, že lyže sa určite dajú požičať, malo by to byť aj na ich stránke. V jedálni bežne varili aj pre deti s intoleranciou laktózy, aj bezlepkovo, treba v návratke uviesť akú diétu pre dieťa potrebuješ.

oksu
24. dec 2015

@leginca dakujem

tanana22
29. dec 2015

Neviete mi povedať ako sú na tom 2 postelové izby vo víla Breza. Je tam chladnička a pod. ? Apartmány majú to sa dá dočítať na ich stránke,ale o izbách tam je písané veľmi málo. Ďakujem

oksu
2. jan 2016

prosím vas, kto ste bol na PN počas pobytu - boli ste obaja rodičia a dvomi deťmi na PN? jedno dieťa 5rokov druhe 1,5. Ďakujem

loginexistuje
3. jan 2016

@oksu na to jeden a polrocne ti PN nevypisu /myslim samostatne/ lebo oficialne ono nie je na lieceni, dieta do troch rokov nema narok na kupele typu Lucivna. doplnam tak ze na 1,5 rocne jeden rodic a na 5 rocne iny rodic

takze sa da len na to 5 rocne a len jeden rodic, resp. sa da prestriedat. Inak to vas celkom dost vyjde ak pojdete dvaja rodicia a dve deti ale tak to mas isto zratane.

Ak by si chcel na to 1,5 rocne uplatnit rodic PN tak musi mat aktivne nemocenske poistenie, co nema pokial je na RD jedine ze na nej pracuje.

x_shushu_x
3. jan 2016

@oksu
@loginexistuje to vystihla......schvaluju lucivnu az od 3 rokov a ked dieta nie je schvalene, nemaju ti preco davat PN.....pobyt vyjde podla toho, kde budete ubytovani. My sme boli obaja na cely pobyt v smreku a vyslo to dost 🙂......Niektori tu sice pisu, ze stravu si nemusis zajednat a najes sa- my by sme sa veru bez stravy nenajedli.....a nebol zrovna najkrajsi pohlad na mamicky, ktore jedli detom jedlo a "vykradli" vsetok dostupny chlieb, aby sa mohli potom na izbe najest :D.....pre 1,5 rocne, myslim ze ta ich strava ani nie je vhodna- ale ved to uz vies aj sama posudit...
Ty platis za kazdy den kupelny poplatok + poplatok za ubytovanie (podla toho, ci ti poistovna schvalila doprovod alebo nie a podlo toho v akom liecebnom dome) + stravu 8,50 za den
manzel by platil ubytovanie za kazdy den (bez kup.poplatku) + 8,50 strava ma den
+ na to 5 ročné doplatis okolo 50 Eur ak si spravne pamatam.......no a tie vase sumy si vynasobis samozrejme 21 dní....nás to vyšlo cez 800 Eur plus benzín tam a späť...maminy, ktoré mali 2 deti väčšinou poctil manžel návštevou asi 4 dni pred odchodom :P.....